Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Ryba 
Wys³any: 2007-04-23, 11:02   Czarny pó³mat - techniczny??
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
Siema!
Mam problem przy restauracji mojego malucha :evil: Mianowicie chcia³em zmieniæ pr±dnicê na alternator (wzglêdy praktyczne), a do tego muszê zmieniæ czê¶æ obudowy silnika (ró¿ny rozstaw szpilek mocuj±cych). Blacha któr± mam pod alternator by³a w z³ym stanie..zdar³em star± farbê, pomalowa³em epoksydem potem akrylowym, wszystko juz przygotowane i tutaj w³a¶nie mam problem. Jak uzyskaæ efekt hmm..czarnego pó³matu takiego jak na innych czê¶ciach obudowy? S± one w bdb stanie wiêc nie chce malowaæ wszystkiego. W razie konieczno¶ci mogê wkleiæ zdjêcie :mrgreen:
 
 

online 
Wys³any: 2007-04-23, 21:20   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
Wklej zdjêcie. Ale polecam sprej np. firmy Boll lub Motip czarny matt. Efekt matu zale¿y od tego jak go po³o¿ysz :) Cena ok 10 z³-15z³

Lub Renolak czarny (troche siê tym namalowa³em) w macie. Efekt te¿ zale¿y od tego jak po³o¿ysz. Mowa mu tu o puszcze na pistolet. 1L- 25z³ Wiêksze pole do popisu :P

P.S. w tych sprejach (przynajmniej motip te¿ jest emalia renowacyjna).
 
 

Marcin17Tbg
Wys³any: 2007-04-24, 14:15   
0
UP DOWN

Posty: 16
DO farb akrylowych dodaje sie pasty matuj±cej. Im wiêcej pasty, tym wiêkszy mat. :)
 

Ryba 
Wys³any: 2007-04-24, 16:09   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
Czarny mat z renolaku odpada. Mam tym pomalowane czê¶ci w skuterze i to nie jest ten kolor...nawet zbli¿ony. Wkleje zdjêcie jak po¿ycze aparat. Ale to jest taki kolor jakby w³a¶nie by³ mat tylko taki t³usty - nie ma w³a¶ciwego po³ysku (takiego w którym siê przejrzysz), ale te¿ nie jest ca³kowicie matowy. Jak wkleje zdjêcie to my¶lê, ¿e siê wyja¶ni o co mi chodzi.
 
 

£ukasz 
Wys³any: 2007-04-24, 20:19   
0
UP DOWN

Posty: 35
Sk±d: Podkarpacie
Witam moim skromnym zdaniem jest to po³ mat robilem takie podobne rzeczy i robi³em to w pól macie z ivata (ms 4+1:10%) i wychodzi³o UWAGA! jak po³o¿ysz mat na morke to bedzie sie bardziej swieci³ a jak zrobisz to tak jakby na s³ucho to bêdzie taki badziej matowy
_________________
Kto pyta nie b³adzi!!
 
 

Ryba 
Wys³any: 2007-04-25, 16:41   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
i oto przedstawiam obiecane zdjêcie
 
 

Marcin17Tbg
Wys³any: 2007-04-26, 09:13   
0
UP DOWN

Posty: 16
Ja lakierowa³em felgi do swojego motocykla w³a¶nie z dodatkiem tej pasty matuj±cej. Z tego co pamiêtam mia³em jej oko³o 30%. Takie s± efekty:

 

online 
Wys³any: 2007-04-28, 22:39   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
Dok³adnie czarny mat pomalowany na t³usto jak kto¶ to powiedzia³ :)



Chod¼ jakby nie patrzeæ to przy u¿yciu renolaku te¿ by¶ uzyska³ taki efekt i kolor :)
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group