Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
m³ody19
Wys³any: 2009-05-31, 16:25   Zbornik na powietrze
0
UP DOWN
Æwicz æwicz æwicz :D


Posty: 135
Siema :)
CHce zbudowac nowy kompresor i mam taka pompe o jakiej pojemnsci zbiornik bedzie idealny pod taka pompe?

Pozdro m³ody19
 

timek
Wys³any: 2009-05-31, 22:22   
0
UP DOWN

Posty: 37
Teoretycznie mo¿na by powiedzieæ ¿e nie ma czego¶ takiego jak idealny zbiornik pod pompê , mo¿esz zastosowaæ ka¿dy , najlepiej jakby¶ poda³ co pisze na tabliczce znamionowej tej sprê¿arki . Ogólnie to szuka³bym zbiornika w granicach 150L-200L albo w najgorszym przypadku jakie¶ 2x50L. Jaki masz silnik do tej sprê¿arki ?
 

Mariuszczs
Wys³any: 2009-06-01, 09:49   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 100
Przyjmuje siê optymalnie ¿e zbiornik dajesz po³owe wydajno¶ci sprê¿arki - je¶li spre¿arka ma 500l/min wydajno¶ci to zniornik dajesz 250l. Jednak musisz siê zastanowic do czego potrzebujesz - powiedzmy ¿e sprê¿arka jest za ma³a na twoje potrzeby to dajesz dy¿y zbiornik. Czekasz d³ugo na nabicie ale potem masz zapas powietrza. Szukaj zbiorników 70 litrowych po lpg - z tego co zauwa¿y³em to jest ich najwiêcej na autoszrotach ( najwiêcej z tych du¿ych ). ¦rednio licz± po 30 z³ za sztukê.
Dasz 2 sztuki po³±czone zaworem i dziêki temu bêdziesz móg³ pompowaæ albo jeden albo dwa zaleznie od potrzeby. Jakby ci siê trafi³y wiêksze po LPG to bierz. S± to zbiorniki badane ci¶nieniem próbnym od 35 do 45 barów ( zale¿nie od firmy ) a ci¶nienie rozrywaj±ce jest powy¿ej 100 bar.
 

Travolta 
Wys³any: 2009-06-01, 21:33   
0
UP DOWN


Posty: 100
Sk±d: Radom
no ja tez s³ysza³em ze takie zbiorniki od LPG sie swietnie nadaja a na szrotach jest tego pe³no Tylko staraj sie za nie nie przep³acic bo mi na jednym powiedzieli 100z³ od ziornika
Mariuszczs A nie wiesz moze jakiej wielko¶ci sa najwiêksze zbiorniki od LPG Na szrocie widzia³em najwieksze 80 A s³ysza³em legendy o 150l? to prawda? :shock:
_________________
to nie prawda ze obama nie lubi hopcoli ;)
 

Mariuszczs
Wys³any: 2009-06-01, 22:14   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 100
140 litrów nawet mia³em ale go da³em znajomemu po wykorzystaniu gazu bo by³ strasznie d³ugi. Najwiêcej du¿ych jest 65- 70 litrów, wiêksze by³y w jakich¶ ¿ukach itp montowane, a te dawno zez³omowane wiêc to ¿adko¶æ. 110 litrowe w zes¿³ym roku jeszcze by³y czêste, w tym nie ma wcale.
Przy tych zbiornikach nale¿y pamiêtaæ ¿e musi siê powietrzyæ jeden dzieñ po rozkrêceniu. Gaz mo¿na spuszczaæ w powietrze lub lepiej do butli 11 kilowej domowej :) , potem z domowej albo do kuchenki albo komu¶ do samochodu.
Wa¿ne ¿eby nie wykrêciæ wielozaworu jak jest gaz w butli bo mo¿e powstaæ jaka¶ iskra i bum, nawet jak jest ju¿ gaz wypuszczony to i tak trzeba wielozawór powoli wysuwaæ. Raz mi siê zdarzy³o ¿e jak wycina³em w butli palnikiem wietrzonej kilka godzin ¿e by³ ma³y wybuch, tak¿e polecam odczekaæ jeden dzieñ.

do 30 z³ to normalna cena za zbiornik, jak wielki np ten ponad 100 litrów to 100 z³ mo¿na ¶mia³o daæ.
Warto siê pokrêciæ po z³omach bo mi siê trafi³o kilka zbiorników od 3JW60 - 180 litrowych i jeden 130 litrowy. P³aci³em oko³o 100 z³ bo tyle wa¿y³o to z tym co jeszcze tam by³o dokrêcone, czasem s± ze sprawn± spre¿ark±. Chyba by³o ich w sumie 8 sztuk bo jak policzy³em presostaty które demontowa³em i chowa³em do szuflady to naliczy³em w³a¶nie 8 :)
Mam zchomikowane te¿ 2 zbiorniki po 425 litrów.
Najwiêkszy zbiornik jaki kupi³em na z³omie to 3000 litrów. Wa¿y tonê. Mia³em plan go zastosowac jako zbiornik do piaskowania ( co¶ by tam pomóg³ ) ale kompresor kupi³em wydajny i teraz chyba w nim wytnê okna i zrobiê z niego kabinê do piaskowania. W srodku zmie¶ci siê nawet jaka¶ rama motoru i bêdzie wygoda.

Jak widac na szrotach jest wypas, jedynie trzeba je czêsto odwiedzaæ :D , a sprê¿arek od ciê¿arówek te¿ jest od groma, niektóre z nich maj± w³asne smarowanie i bez zabawy mo¿na je uruchomiæ bo przewa¿nie maj± tylko zawieszone zawory w gêstym oleju. Oczywi¶cie nie maj± one 100% wydajno¶ci swojej pierwotnej, ale wymiana pier¶cieni i szlif zaworów to groszowa sprawa i mamy kompresorek na lata ( chiñszczyna won ).
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group