Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: DrCruel 2009-04-15, 18:09
Autor Wiadomo¶æ
DrCruel
Wys³any: 2006-01-09, 17:04   Speedway HP vs Speedway HVLP
0
UP DOWN


Posty: 418
Bzyku
Go¶æ
Wys³any: Pon Lis 21, 2005 8:31 am Temat postu: Speedway HP vs Speedway HVLP
--------------------------------------------------------------------------------
Witam,
Zamieram zakupiæ pistolecik w tatki przedziale cenowym do 100z³ wiec ¿e nie s± to profesionalne narzêdzia i nie mo¿na od nich du¿o wymagaæ, Do tej pory malowa³em takim z zestawu do wszytskiego za 90z³ ca³o¶æ z we¿ami itp. duperelami. Wychodzi³o to ca³kiem dobrze, wiêc przesiadka na taki to ju¿ wy¿szy poziom dla Mnie

Ró¿nica miêdzy nimi to nisko i wysokoci¶nieniowy, w opisach ci¶nienie jest takie same tylko zu¿ycie przy niskocisnieniowym jest wiêksze ni¿ przy wysokoci¶nieniowym??

Który mo¿ecie poleciæ do prac lakierniczych, baza, lakier... Do podk³adu mam jaki¶


fifka
Do³±czy³: 14 Lis 2005
Posty: 86
Sk±d: otwock
Wys³any: Pon Lis 21, 2005 10:21 am Temat postu:
--------------------------------------------------------------------------------
Witam
Mam te pistolety u siebie w sklepie i jeden sobie u¿ywam do próbek Moje spostrze¿enia:
-NIEWOLNO "UTOPIÆ" GO W NITRZE BO SZLAG TRAFI USZCZELKI
-MYCIE TYLKO W STANIE ROZ£ORZONYM,PÊDZELKIEM I ODRAZU SUSZYÆ PAPIEREM
-PO KILKU MYCIACH Z OBYDWU PISTOLETÓW Z£AZI FARBA
Po za tym jest to ca³kiem przyzwoita oferta dla pocz±tkuj±cych ja osobi¶cie wybra³bym niskoci¶nieniowy ze wzglêdu na du¿e oszczêdno¶ci w zu¿ytym lakierze W³a¶ciwie to powiniene¶ mieæ dwa pistolety, jeden tylko do bazy , drugi tylko do bezbarwnego Pozdrawiam


Bzyku
Go¶æ
Wys³any: Pon Lis 21, 2005 11:59 am Temat postu:
--------------------------------------------------------------------------------
Dlaczego powinienem mieæ dwa?


Bzyku
Do³±czy³: 21 Lis 2005
Posty: 24
Wys³any: Pon Lis 21, 2005 12:28 pm Temat postu:
--------------------------------------------------------------------------------
Zakupilem Speedway experta
do tego jaki¶ odwadniacz jeszcze zobaczymy czy to co¶ daje


Lukasz
Do³±czy³: 24 Lis 2005
Posty: 26
Sk±d: Poznañ
Wys³any: Czw Lis 24, 2005 2:32 pm Temat postu:
--------------------------------------------------------------------------------
Panowie, przy pistoletach za 100 z³ nie mo¿e byæ mowy o ¿adnym HVLP!!! Napisaæ mo¿na wszystko, nawet BMW na maluchu... a to i tak nie zrobi z niego lepszego samochodu!!!
Ciut inne dziurki wokó³ dyszy nie zrobi± ze SPEEDWAYA "HVLP" prawdziwego pistoletu niskoci¶nieniowego, ani nie dadz± wiêkszej wydajno¶ci ni¿ ten "zwyk³y" !!!
Oczywi¶cie, ¿e "niedzielny" lakiernik nie kupi sobie SATY HVLP 2000, ale nie wciskajmy mu chocia¿ kitu, ¿e tanie podróbki zast±pi± porz±dny sprzêt - oczywi¶cie da siê nimi pracowaæ, ale to nie to samo co pistolet za 1500 z³ !


fifka
Do³±czy³: 14 Lis 2005
Posty: 86
Sk±d: otwock
Wys³any: Pi± Lis 25, 2005 9:46 am Temat postu:
--------------------------------------------------------------------------------
Zgadzam siê z Tob± ¿e SPEEDWAY'A od SATY dzieli ca³a galaktyka , ale z praktyki wiem ¿e je¿eli wyrobisz sobie nawyki na podobnym ,ale tañszym sprzêcie to nieporównywalnie ³atwiej jest pó¼niej przej¶æ na lepszy i dro¿szy sprzêt.Przecie¿ nie wsadza siê kursanta do BMW tylko do PUNTO, a jeszcze nie tak dawno do MALUCHA , który w tym porównaniu przypomina SPEEDWAY'A A po za tym dobry lakiernik da sobie radê na ka¿dym sprzêcie(widzia³em uczniów lepiej daj±cych sobie radê gratami ni¿ "superfachowcy" nówkami za 1500pln).Po prostu na czym¶ trzeba zacz±æ siê uczyæ a SPEEDWAY jest do tego celu idealny.


Lukasz
Do³±czy³: 24 Lis 2005
Posty: 26
Sk±d: Poznañ
Wys³any: Pi± Lis 25, 2005 10:49 am Temat postu:
--------------------------------------------------------------------------------
Masz racjê, dobry lakiernik poradzi sobie nawet "pêdzlem niskoci¶nieniowym"...... ale najwieksz± wad± podróbek pistoletów jest to, ¿e ka¿dy jest inny, niektóre przez przypadek nawet nie¼le natryskuj±, ale innymi egzemplarzami w ogóle nie da siê pracowaæ.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group