Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
comodo27
Wys³any: 2009-06-06, 19:25   Problem podczas malowania
0
UP DOWN

Posty: 15
Witam wszyskich na forum i serdecznie pozdrawiam!! Mam pytanie i problem,otó¿ kiedy maluje aerografem na pocz±tku jest spoko ale po kilku minutach zaczyna siê jakby zapychaæ zamiast strumienia farby pluje kropkami i nierównomiernie rozpyla farbê.U¿ywam Paasche i zarówno vl jak vjr tak samo siê zachowuje g³ównie maluje createxami.Czy powinienem czym¶ jeszcze rozciêczyæ te farby,czy mo¿e jest to wina sprê¿arki (jest to zwyk³a modelarska sprê¿arka)mo¿e jest za s³aba? ..aerografy awsze starannie czyszcze wiêc nie powinny mieæ ¿adnego syfu. Za pomoc z góry dziêkuje!!!!
 

dawid
Wys³any: 2009-06-07, 09:06   
0
UP DOWN


Pomóg³: 6 razy
Posty: 577
jesli tak jest jak piszesz to bankowo createxy, nie sa to farby z najwyzszej polki wiec sa problemy. Proponoje odkrecic butelecke zalozyc ponczoszke zakrecic i malowac jesli dalej sa problemy bardziej rozcieczyc. Ale rada jest jedna zmien farbe !
_________________
hmmm
 

comodo27
Wys³any: 2009-06-07, 11:56   
0
UP DOWN

Posty: 15
Dziêki Dawid za szybk± poradê,tak s± to createxy fakt ¿e ich nie rozciêczam ,a czy sprê¿arka ma tu te¿ co¶ do rzeczy?,maluje hobbystyczne wiêc szkoda wydaæ kasê na co¶ co pózniej nie bêdzie robic ró¿nicy
 

dawid
Wys³any: 2009-06-07, 16:39   
0
UP DOWN


Pomóg³: 6 razy
Posty: 577
Nie wiem jakie daje cisnienie twoja sprezarka

zasada jest taka

zadsza farba potrzeboje nizsze cisnieje

gestrza wyzsze

do createxow potrzebojesz wyzszego cisnienia (50-70psi) i wiekrzej dyszy od 3 w gore

proponoje ci rozejzenie za leprzymi farbami a twoje wszystkie problemy sie skoncza
_________________
hmmm
 

comodo27
Wys³any: 2009-06-07, 19:47   
0
UP DOWN

Posty: 15
Dziêki Dawid!!! bêdê próbowa³ ,pokombinuje mo¿e co¶ z tego wyjdzie
 

shadow 
Wys³any: 2009-06-08, 09:05   
0
UP DOWN

Posty: 30
Witam
Zastanawiam sie jak Ci sie udawa³o malowaæ nie rozciêczonymi createxami
Kiedy¶ na prubê wla³em prosto z pojemniczka do aerografu i mia³em dok³adnie ten sam efekt po kilkunastu sekundach co ty. Teraz je roscieczam stosuj±c spowalniacz :) - polecam spróbowaæ

Przy okazji pytanko do Dawida jakie farby by¶ poleci³ (i gdzie je w u nas zdobyæ - bo poza createxami ciezko cos znalesc ) Mimo ze moja iwatka daje rady to czasem przyda³oby siê co¶ lepszego tym bardziej ze ostatnio po g³owie chodzi mi infinity z najmniejsza dysz± a tam to ju¿ createxy moga miec problem sie przepchaæ.
 

malchov 
Wys³any: 2009-06-08, 13:46   
0
UP DOWN


Posty: 86
Sk±d: Szprotawa/Sowiny
CREATEXY - super farby! Dobrze kryj±, ¶wietne kolory, stosunkowo niedrogie i wydajne, no i nadaj± siê na koszulki.

Wiêksza dysza + woda demineralizowana + gliceryna (? - wyczyta³em gdzie¶ tutaj na którym¶ w±tku, ale sam jeszcze nie próbowa³em) + wiêksze ci¶nienie i daj± radê.
_________________
www.fotolog.com/honda_attack
 

dawid
Wys³any: 2009-06-08, 16:36   
0
UP DOWN


Pomóg³: 6 razy
Posty: 577
Shadow ja maloje Golden Airbrush mieszkam w Norwegii i zamawiam z tad http://www.artsupply.com/golden/airbrushcolors.htm wydaje mi sie ze jesli je zamowisz do Polszy z przesylkom i clem wyjdzie ci tyle samo co createxy a jakosc jest nieporownywalna jesli na koszulki to polecam Golden Fluid http://www.artsupply.com/...lic_fluids1.htm sa to bardzo naladowane pigmetem farby na aerograf miesza sie je 1:1 z Airbrush medium

Malchow wiekrze cisnienie mniejsza kontrola nad pyleniem, kazdy dodatek typu woda griceryna przyczyniaja sie do lamania spoiwa przez co zmniejszona jest wytrzymalosc farby ale jak kto lubi to tylko moja opinia
_________________
hmmm
 

PrimoOne 
Wys³any: 2009-06-08, 21:03   
0
UP DOWN



Pomóg³: 7 razy
Posty: 477
Sk±d: Polska / Opole
Createxy sa ok. Ale nie do dyszy 0,2 czy 0,3. No i zalezy jaka powierzchnie tym malujesz bo 0,5 na klapke od wlewu nie polecam. W zyciu tego nie rozciencza³em, a na t-shirt przez 0,5 na 3 atm idzie jak z³oto;)
_________________
www.PrimoArt.pl
 
 

shadow 
Wys³any: 2009-06-09, 08:18   
0
UP DOWN

Posty: 30
Dziêki Dawidzie za linki
Co do Createxow to nie mowie ze s± bee :) bo nie mam porównania z innymi profesjonalnymi wyrobami.
I zgodzê siê z Tob± - PrimoOne ze do dyszy 0,2 czy 0,3 bez rozcienczenia sie nie nadaj±
Na wiêkszej nie próbowa³em. Natomiast lekko rozcienczone spisuj± siê ca³kiem dobrze nawet na wspomnianych ma³ych dyszkach - oczywiscie nie nalezy przesadzac z rozrzedzaniem:).
Czytaj±c twój post u¶wiadomi³em sobie ze faktycznie :) na takiej dyszce i ci¶nieniu musz± nie¼le i¶æ . pozdrowka
 

No-limit
Wys³any: 2009-06-09, 17:12   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
shadow napisa³/a:
Dziêki Dawidzie za linki
Co do Createxow to nie mowie ze s± bee :) bo nie mam porównania z innymi profesjonalnymi wyrobami.
I zgodzê siê z Tob± - PrimoOne ze do dyszy 0,2 czy 0,3 bez rozcienczenia sie nie nadaj±
Na wiêkszej nie próbowa³em. Natomiast lekko rozcienczone spisuj± siê ca³kiem dobrze nawet na wspomnianych ma³ych dyszkach - oczywiscie nie nalezy przesadzac z rozrzedzaniem:).
Czytaj±c twój post u¶wiadomi³em sobie ze faktycznie :) na takiej dyszce i ci¶nieniu musz± nie¼le i¶æ . pozdrowka


Ja tak ogólnie.Czy próbowali¶cie rozcieñczaæ Ak 350 DP do cieniowania?
 

acidhouse
Wys³any: 2009-06-09, 23:04   
0
UP DOWN
Kustom Kulture


Pomóg³: 10 razy
Posty: 267
a ten AK 500 czy co tam to z czego jest zrobiony - ty chyba bardziej do baz czyli duzych pigmentow nieakrylowych, a tu mamy wodniaki w akrylu ewenualnie jeszcze inne udziwnienia
_________________
Training all life
 
 

comodo27
Wys³any: 2009-06-10, 12:25   
0
UP DOWN

Posty: 15
Shadow ,no w³a¶nie malowa³em tak nierozciêczonymi,a co do klapki wlewu paliw czy karoserii u¿ywam ,,Kustom paints,, http://www.tcpglobal.com/...tencilgate.aspx .Ale s± drogie no i tylko ze Stanów, i pytanie,jakiego spowalniacza u¿ywsz ? czy jest to oryginalny createxa czy jaki¶ inny?
 

shadow 
Wys³any: 2009-06-10, 19:37   
0
UP DOWN

Posty: 30
U¿ywam patentu który na youtubie i tutaj by³ opisany czyli woda destylowana + spirytus + p³yn do mycia okien + troche gliceryny - choæ ostatnio próbowa³em sam± wodê destylowana z kilkom kroplami gliceryny i tez spisywa³o siê przyzwoicie ( nie przysycha³o tak szybko na iglicy jak rozcieñczaj±c sam± wod±) Przy nastêpnym zakupie createxow kupie oryginalny spowalniacz i zobaczê jak siê spisuje
 

dawid
Wys³any: 2009-06-10, 19:43   
0
UP DOWN


Pomóg³: 6 razy
Posty: 577
Ja w sumie zrezygnowalem z jakiej kolwiek stycznosci z farbami samochodowymi ( no jeszcze niestety w pracy) siedzenie pod macha z pochlaniaczmi to zadna zabawa plus gumowe rekawiczki jesli chodzi o uretany wodopochodne ( baza wodna ) ktora jest najwiekrzym shitem jesli chodzi o stycznosc z nia przez skore nie wspomne o inchalacji.

Urzywam wylacznie Goldenow(na samochodach, motorach, papierze itp) bezwonne, nietoksyczne, metaliki ( o roznych kolorach metalu), perly. Kakretnie naladowane pigmetem dysza 0,18 bez problemow, zadnego zatykania zasychania latwe mycie. ( oczywiscie treba pamietac ze inchalacja nawet nietoksycznych substancji po dluzszym czasie zakleji pluca, nawet przy malowaniu na niskim cisnieniu malych detali wiec przeciwpylowka by sie przydala)

Wiec przy wyboze farb pomyslcie o zdrowiu
_________________
hmmm
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » AIRBRUSH » Forum Airbrush

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania