Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
williams
Wys³any: 2009-06-09, 22:29   Samodzielne zbudowanie kompresora
0
UP DOWN

Posty: 9
Witam wszystkich!! Jestem nowy na forum i tak jak wszyscy zajmuje sie lakiernictwem (jak na razie amatorsko)

Mam pytanie co do zbudowania wlasnego kompresora .Planuje zrobic tak:
Kupic duz± butle bo gazie lpg jezeli takowa znajde to tak nie mniej niz 120 litrow. Zas jesli sie nie uda to planuje kupic np dwie mniejsze 65-70 ltr i je ze soba polaczyc. silnik 2,2 -2,5 kw ,oczywiscie do tego reduktor,cisnieniowy zawor bezpieczenstwa no i oczywiscie sprezarka.
Tylko ze nie wiem czy kupic nowa na allegro (za okolo 600 zl mozna kupic 2 tlokowa o wydajnosci 420ltr) czy tez np kupic jakas uzywana od jakiegos samochodu ciezarowego.
Jezeli macie jakies sprawdzone patety co do sprezarek(nowa czy uzywana,jedna czy dwie,ewentualnie od jakiego samochodu)to byl bym bardzo wdzieczny:)
...A moze ktos ma jakies materialy dot. budowy kompresorow ktore moze przeslac na maila?
 

baqo 
Wys³any: 2009-06-09, 22:53   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
williams napisa³/a:
Tylko ze nie wiem czy kupic
williams napisa³/a:
Jezeli macie jakies sprawdzone patety co do sprezarek
kup sobie now± ,oryginaln± sprê¿arê i bêdziesz wtedy profesjonalnym amatorem tej¿e sztuki :idea: :idea: :idea:
 
 

domagalka 
Wys³any: 2009-06-10, 08:29   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 223
Sk±d: Beszowa
Je¶li masz zamiar kupiæ sprê¿arke z abaca za 600z³ to daj se spokuj z takim du¿ym baniakiem bo ta pompka siê zamêczy, max 100l

http://moto.allegro.pl/it...r_525l_min.html
Kompresor expo 110l 525l/min
Op³aci ci siê samemu ma¶ciæ jakie¶ cudo jak takie co¶ w takiej cenie mozna kupiæ??
Kto¶ tu pisa³ ¿e ma taki i nie narzeka na tego chiñczyka a sam na pewno za t± kase nic lepszego nie zrobisz.
A po drugie to gdzie znalaz³e¶ sprê¿arkê za te pieni±dze now± i jeszcze z tak± wydajno¶ci±?
 

williams
Wys³any: 2009-06-10, 09:11   
0
UP DOWN

Posty: 9
czyli jestescie za kupnem nowego sprzetu...
znalazlem kiedys sprezarke 2 tloki w ukladzie V za 580zl na allegro

[ Dodano: 2009-06-10, 09:25 ]
wiecie bardziej chodzi o kase...wydatek zedu 1500zl na kompresor ktury uzywam jedynie sezonowo i to jeszcze z przerwami jest dla mnie dosyc duzy , z tego tez wzgledu zamiezam cos ,,mascic"
A mo¿e wiecie cos o jakichs sprawdzonych sprezarkach od aut ciezarowych???
moj znajomy ma kompresorek okolo70ltr na dwoch sprezarkach od stara i calkiem fajnie to chodzi
podobno dobrze pompuja sprezarki od samochodu IFA
 

Mariuszczs
Wys³any: 2009-06-10, 10:43   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 100
Ja mam od ify jednot³okow±, jest nie do zdarcia. Moja by³a zajechana bo chodzi³a bardzo d³ugo bez oleju tzn pier¶cienie siê zdar³y tak ¿e jest na z³o¿eniu z 3 mm szczeliny, do tego z braku oleju siad³o ³o¿ysko ( jest zamiast panewki ). £o¿ysko wymieni³em, piercieni nie by³o w sklepie, zaworki przeszlifowa³em i w takim stanie jest u mnie ze 4 lata. Teraz ma³o pracuje bo mam wiêksz±, ale wczesniej chodzi³a do pó³ godziny dziennie, ka¿dego dnia. Wydajno¶ci nie mia³a du¿ej ale my¶lê ¿e to przez te pier¶cienie.
No i najwa¿niejsze ¿e jest samosmarowna.
Jest du¿o ró¿nych sprê¿arek od cie¿arówek ( i autobusów) po z³omach, wystarczy pochodziæ i siê znajdzie co¶ fajnego. Wa¿ne ¿eby by³a samosmarowna. Ja kiedy¶ du¿o jezdzi³em po z³omach, i nawet handlowa³em tymi sprê¿arkami. Na 10 sztuk mo¿e 2 by³y w z³ym stanie - one sz³y spowrotem na z³om.
 

mezotr 
Wys³any: 2009-06-10, 11:51   
0
UP DOWN


Pomóg³: 3 razy
Posty: 172
sprezarka od liaza dwutlokowa i ma wydajnosc teoretyczna(obliczeniowa)430l/min
wiem bo liczylem a w praktyce cos okolo 350
zalety:
cena (nie wiecej niz 200zl)

wady:
glowica chlodzona ciecza( w naszym przypatku wada bo trzeba dorobic uklad chlodzenia ale dla chcacego nic trudnego)
smarowana cisnieniowo( z ukladu smarowania silnika)

osobiscie mam dwie takie, dorobiony obieg chlodzenia(wymuszony z chlodnica) i smarowanie rozbryzgowe , bardzo dobra wydajnosc ok.700l/min wydech no i wyszla duzo taniej niz nowa o podobnych parametrach
aha chodzi juz tak 4 latka nic sie nie zaciera i jestem bardzo :D
 
 

williams
Wys³any: 2009-06-10, 13:23   
0
UP DOWN

Posty: 9
wielkie dzieki chlopaki za info !!!
bede szukal czegos takiego !!!
a co do tej sprezarki z liaza to jesli chodzi o chlodzenie to zastosowales jakas pompe plynu chlodzacego czy obieg cieczy jest samoczynny ,tak mysle ze jako chlodnice mozna zastosowac nagrzewnice od samochodu osobowego?

A co do samrowania tej sprê¿arki z liaza to wystarczy zbiorniczek z olejem silnikowym i i jego samoczynny obieg czy tez cos innego wykombinowales????

[ Dodano: 2009-06-10, 13:25 ]
wydaje mi sie ze wlasnoreczne stwozenie kompresora i tym bardziej z czesci od samochodow ciezarowych zaowocuje maszyn± trwalsz± niz chinszczyzna i do tego tansza?
 

Mariuszczs
Wys³any: 2009-06-10, 16:17   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 100
liaz, kamaz - s± odpowiedniki tych sprê¿arek co maj± u¿ebrowanie i ju¿ ch³odzenie mo¿na pomin±æ, natomiast jak pamiêtam maj± one 2 ³o¿yska, które bêd± siê same smarowaæ, oraz nale¿y wywierciæ otwory w korbach i panewkach do smarowania.
Dwut³okowe bardzo fajne s± czechos³owackie, maj± smarowanie rozbryzgowe ju¿, lecz s± wolnoobrotowe bo maj± t³oki nie zluminium tylko jakie¶ ¿eliwo. Pojemno¶æ skokowa praktycznie taka sama jak liaz. Wygl±daja jakby mia³y mieæ smarowanie ci¶nieniowe bo s± przykrêcane gdzie¶ do bloku, jednak wystarczy dorobiæ blachê.
Jest podobnych sprê¿arek od groma na z³omach - cena 1 z³ za kilogram. Niektórych nigdy siê niedowiedzia³em jakiej s± produkcji, albo od jakiego samochodu.

Niektóre s± nie do zajechania wiêc nie ma co porównywac z chiñskimi.



To te sprê¿arki czechos³owackie, do tego dwa silniki ZSRR ( 3000 obr )- wszystko ze z³omu. Za³o¿y³em to na butli 70 litrów ( mia³y byæ dwie ). Obroty by³y ponad 1000 na sprê¿arkach i te ¿eliwne t³oki powodow³ay skakanie ca³ej sprê¿arki po pomieszczeniu. Wydajno¶æ by³a du¿a bo szybko butle nabi³o - wtedy nie zwracalem uwagi na wydajno¶æ a¿ tak bo bym zmierzy³ czas dok³adnie. Temperratura sprê¿arek po jednym nabiciu by³a ju¿ taka ¿e nie da³o siê ich dotk±æ. Tak¿e przegio³em z obrotami, ca³o¶æ sprzeda³em w czê¶ciach bo nie mia³em silników 1400 obr na 220V - tamte 3000 mia³y.
 

williams
Wys³any: 2009-06-10, 17:17   
0
UP DOWN

Posty: 9
a jak sprawa wyglada z pierscieniami do takich wynalazkow ??? sa dotepne??

bo jesli chodzi o lozyska to sie nie pytam bo jest tu u mnie taki fajny sklepik gdzie wszystkie rozmiary sa

[ Dodano: 2009-06-10, 17:21 ]
Mariuszczs z jakiego miasta jestes???
jak nie chcesz pisac na forum to napisz na priv-a
 

Mariuszczs
Wys³any: 2009-06-10, 20:31   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 100
Pier¶cienie s± - jak nie od razu to sprowadz± - ja do swojej IFY zamówi³em ale jako¶ nie odebra³em i tak chodzi³a ca³y czas. Pier¶cienie nie s± a¿ tak konieczne ¿eby od razu wymieniaæ, ale jak komplet bêdzie kosztowa³ grosze to czemu nie - zaoszczêdzi siê czasu na rozbieranie. Jakby co to chyba jeszcze jak nie odda³em na z³om t³oki nadwymiarowe do HS17.
 

mezotr 
Wys³any: 2009-06-10, 22:34   
0
UP DOWN


Pomóg³: 3 razy
Posty: 172
williams napisa³/a:
a co do tej sprezarki z liaza to jesli chodzi o chlodzenie to zastosowales jakas pompe plynu chlodzacego czy obieg cieczy jest samoczynny ,tak mysle ze jako chlodnice mozna zastosowac nagrzewnice od samochodu osobowego?

ja u siebie zastosowalem pompe wodna z vw i chlodnice , nagrzewnica tez bedzie dobra
williams napisa³/a:
A co do samrowania tej sprê¿arki z liaza to wystarczy zbiorniczek z olejem silnikowym i i jego samoczynny obieg czy tez cos innego wykombinowales????

moze byc smarowanie opadowe ale jest malo wydajne wiec zrobilem dwa otwory w korbowodzie w odpowiednim miejscu
Mariuszczs napisa³/a:
liaz, kamaz - s± odpowiedniki tych sprê¿arek co maj± u¿ebrowanie i ju¿ ch³odzenie mo¿na pomin±æ

w liazie sa ¿eberka na cylindrach a glowica chlodzona ciecza ,wiec musi byc w niej plyn bo moze peknac jest zeliwna
 
 

williams
Wys³any: 2009-06-11, 20:52   Sprezarka do kompresora
0
UP DOWN

Posty: 9
jezeli mozesz do przeslij jakies fotki tej twojej samorobki ,jezeli dasz rade to zrob takie dokladniejsze
 

Travolta 
Wys³any: 2009-06-12, 19:21   
0
UP DOWN


Posty: 100
Sk±d: Radom
ja sie podpisuje pod tymi fotkami tez bym sobie pooglada³ :tak:
_________________
to nie prawda ze obama nie lubi hopcoli ;)
 

!pawel! 
Wys³any: 2009-06-16, 20:30   
0
UP DOWN

Posty: 12
Sk±d: z £odzi
Zastanawiam siê nad kupnem tego kompresora, co o nim my¶licie, da radê do gara¿owego lakierowania( pojedyncze elementy, drobne fuchy).
http://www.allegro.pl/ite...super_stan.html
Kompresor/Spre¿arka 140 l 2,2 kW super stan
Opisujemy linki!!!
 

timek
Wys³any: 2009-06-17, 10:10   
0
UP DOWN

Posty: 37
!pawel! napisa³/a:
Zastanawiam siê nad kupnem tego kompresora, co o nim my¶licie, da radê do gara¿owego lakierowania( pojedyncze elementy, drobne fuchy).
http://www.allegro.pl/ite...super_stan.html
Kompresor/Spre¿arka 140 l 2,2 kW super stan
Opisujemy linki!!!



Jed¼ n miejsce i sprawd¼ go z podpiêtym pistoletem czy jest w stanie dobijaæ powietrza na wci¶niêtym cynglu .
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group