Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Bzyku 
Wys³any: 2009-06-18, 23:22   B±belki w pistolecie
0
UP DOWN

Posty: 43
Witam,

Jak zwykle mam problem :)

Mam pistolet Model: AS1001 takie cudo http://allegro.pl/item641...a_1_4_hvlp.html

oczywi¶cie bez manometru :) kupiony kiedy¶, by³ to mój najlepszy pistolet jaki posiada³em :)

Do rzeczy, problem polega na tym, ¿e ¼le maluje, wypluwa t± farbê i to nierówno na dodatek.

Gdy zalejê go nitro i wcisnê spust to patrz±c w zbiorniczek s± b±belki podobno ich byæ tam nie powinno. Gdzie tkwi problem? :) mo¿e kto¶ wie.
Albo czy mo¿na kupiæ do niego zestaw naprawczy i czy nie przewy¿szy on ceny pistoletu.

Pozdrawiam

[ Dodano: 2009-06-19, 07:29 ]
Nie mogê edytowaæ poprzedniego posta, wiêc dopiszê. Doczyta³em siê, ¿e chodzi o jak±¶ uszczelkê albo przedmuchanie w druga stronê. Co do przedmuchania to zawsze przedmuchujê. Kolega który te¿ mia³ taki problem wrzuci³ miêdzy ten wkrêcany ¶rodek a ten wielki gwint uszczelkê oring i jest ok, u mnie to nie pomog³o. Pewnie pistolet z³om.

Jeszcze sprawdzê dzi¶ ten sposób z opalark± ¿eby podgrzaæ trochê t± czarna tward± uszczelkê i wtedy skrêciæ go.
 
 

przemo1972 
Wys³any: 2009-06-19, 13:21   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 551
Sk±d: SC
Na Twoim miejscu zaczalbym od dokrecenia dyszy lakieru.Najczesciej przyczyna tej usterki jest brak szczelnosci pomiedzy dysza lakieru i korpusem pistoletu.
 

pepi 
Wys³any: 2009-06-19, 21:32   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 158
Sk±d: krzczonów
popieram :spoko:
 

Bzyku 
Wys³any: 2009-06-27, 00:28   
0
UP DOWN

Posty: 43
Witam,
Próbowa³em opalark± te plastiki rozgrzaæ i skrêciæ i nic.
filmik z b±belkowania :)

http://www.youtube.com/watch?v=LwCuJWqWTBQ

na koniec wszystko uszczelni³em silikonem ale tylko po to ¿eby zobaczyæ czy jednak tam tkwi problem, je¶li tak bêdê szuka³ rozwi±zania.

Pozdrawiam
 
 

Mariuszczs
Wys³any: 2009-06-27, 09:18   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 100
Tylko na tej uszczelce jest mo¿liwo¶æ ¿e powietrze siê przeciska i dostaje do kana³u z lakierem , no chyba ¿e masz jak±¶ wadê w odlewie korpusu
 

b-rad
Wys³any: 2009-06-27, 21:54   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 226
Mo¿e masz dyszê niedokrêcon± ?
 

siwy_1981 
Wys³any: 2009-06-27, 23:23   
0
UP DOWN
siwy1981

Pomóg³: 7 razy
Posty: 63
Najprawdopodobniej motylek ma przytkane kana³y powietrzne, dlatego powietrze idzie do dyszy materia³owej a dalej do zbiorniczka.
 

domagalka 
Wys³any: 2009-06-28, 08:36   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 223
Sk±d: Beszowa
siwy_1981 napisa³/a:
Najprawdopodobniej motylek ma przytkane kana³y powietrzne, dlatego powietrze idzie do dyszy materia³owej a dalej do zbiorniczka.


Ale tylko wtedy gdy ma dyszê nie dokrêcon± albo nie szczeln±,
 

Dawid1989 
Wys³any: 2009-06-28, 11:44   
0
UP DOWN

Pomóg³: 8 razy
Posty: 324
Sk±d: okolice Mielca
koledzy przyczynom jest nieszczelno¶æ miêdzy dysz± a korpusem(na gwincie) Wystarczy na gwint nawin±æ trochê ta¶my teflonowej i problem zniknie.Przy tanich pistoletach to jest standard przy ci±g³ym odkrêcaniu dyszy ;)
 

Bzyku 
Wys³any: 2009-06-29, 00:13   
0
UP DOWN

Posty: 43
Niestety uszczelni³em silikonem czerwonym ;] i nie pomog³o, uszczelni³em miêdzy bia³± i czarn± i korpusem nic to nie da³o. Nadal b±ble ;]

Czyli z³om.

Muszê kupiæ jaki¶ pistolet akurat jak kasy nie mam, ech. Znów wybiorê jaki¶ wynalazek...

Pozdrawiam

[ Dodano: 2009-06-29, 09:03 ]
A mo¿e siê szarpnê zad³u¿ê (kobita mnie z domu wygna) i kupiê
Star EVO-T V2 za 375z³ z Allegro albo AZ3 HTe2 tylko nie wiem czy warto do³o¿yæ te lekko ponad 100 do AZ3.
To by³by mój najdro¿szy pistolet w ¿yciu.

A maluje w warunkach gara¿owych.

[ Dodano: 2009-07-03, 06:44 ]
Kupi³em EVO-T za 379z³ :) zobaczymy jak to maluje :P ci¶nienie zalecane 1.1- 1.7 bara masakra. mam nadziejê, ¿e farba bêdzie wylatywaæ :)
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group