Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
soxol
Wys³any: 2009-07-17, 10:44   Startowaæ z lakierni±? (ma³e do¶wiadczenie)
0
UP DOWN

Posty: 3
Poniewa¿ to mój pierwszy post, to siê przywitam - Witam wszystkich serdecznie :)

A teraz mam pytanie, razem z kolega chcemy za³o¿yæ lakiernie, problem w tym ze ja jak do tej pory tylko raz malowa³em samochód metoda cha³upnicz± w gara¿u kumpla(on ma trochê wiêksze do¶wiadczenie).

Czy rozkrêcanie biznesu z tak ma³ym do¶wiadczeniem ma sens, czy powinienem znale¼æ jaka¶ praktykê czy co¶ ( mo¿e jest kto¶ z okolic warszawy szukaj±cy praktykanta na wakacje), czy da sie utrzymaæ z lakierni obecnie???
 

baqo 
Wys³any: 2009-07-17, 12:27   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
soxol napisa³/a:
Czy rozkrêcanie biznesu z tak ma³ym do¶wiadczeniem ma sens,
a czym przyci±gniesz klientów? tym ¿e im auto odkurzysz ?mo¿esz jeszcze poszukaæ kogo¶ dobrego w tej bran¿y,fachowca,ale taki siê ceni.trzeba siê wpierw nauczyæ,odpracowaæ swoje,z³apaæ praktykê ,wtedy próbowaæ szczê¶cia. i poczytaj jeszcze tu na forum jak to jest teraz z przepisami ,wymogami przy zak³adaniu lakierni.
 
 

LoboLoco 
Wys³any: 2009-07-17, 14:29   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
:D dobre.... kolego soxol... jezeli przysz³o ci do g³owy zadaæ takie pytanie, to naprawde szczerze... daj sobie spokój... rozkrecenie biznesu to dok³adny biznesplan, fach w ³apie i spory wk³±d finansowy i tyranie 24h/d.... szukasz pracy jako praktykant na wakacje czy chcesz rozkreciæ w³asny biznes...? cz³owieku zejd¼ na ziemiê....
_________________
>>> Airbrush'Lab <<<
 

soxol
Wys³any: 2009-07-17, 16:35   
0
UP DOWN

Posty: 3
Hmmm zapytaæ nie mo¿n±, zwyczajnie kasy trochê mam i zastanawiam siê co dalej z ni± zrobiæ, lakiernia wydaje mi siê dobrym pomys³em

Fakt ze muszê u kogo¶ trochê pozapier@#$%^ zanim zajmê siê tym na powa¿nie samemu, ale chyba nie bêdzie tak ¼le bo malowaæ potrafiê w sumie to jest ze mnie niez³y artysta :)
 

przemo1972 
Wys³any: 2009-07-17, 17:35   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 551
Sk±d: SC
soxol napisa³/a:
do tej pory tylko raz malowa³em samochód metoda cha³upnicz± w gara¿u kumpla(
soxol napisa³/a:
ale chyba nie bêdzie tak ¼le bo malowaæ potrafiê w sumie to jest ze mnie niez³y artysta :)
:?: :D :spoko:
_________________
Wyrywanie chwastow
 

mariozory79
Wys³any: 2009-07-18, 15:48   
0
UP DOWN

Posty: 6
Troche to zama³o (kasy) , jezeli z ciebie taki artysta to proponuje bombki oraz jajka na swieta malowac :tak:
 

PROJEKTER
Wys³any: 2009-07-18, 18:57   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
@soxol ! Chcesz otwieraæ w³asn± lakierniê ? .... To ¶wietny pomys³ ! ... tylko @ soxol to decyzja której realizacja zajmie ci kilka kolejnych lat ... jak rzeczywisto¶æ masz troszkê kasy z kumplem - tj. tak ze 100 000 z³ na strat ! Skoro chcesz co¶ robiæ kilka lat ¿eby siê przekonaæ jak to jest ... to mo¿e na pocz±tek poczytaj tu na forum trochê o ... formalno¶ciach, pozwoleniach, kosztach, zak³adaniu w³asnej firmy, o przepisach i w koñcu o technologi i o op³acalno¶ci tego biznesu !

Poczytaj ! .... a potem spróbuj zapytaæ jeszcze raz o to samo ... JAK SIÊ ODWA¯YSZ !!!
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

No-limit
Wys³any: 2009-07-18, 20:33   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
PROJEKTER, A ju¿ my¶la³em,¿e tylko mnie dopad³ udar s³oneczny :cool: :D ;) .
Ale czytam,,,,,,,,,,,,¿e Soxo równie¿!
Zdrowego sma¿enia marzen i powodzenia/nie dziêkuj/!!!
 

PROJEKTER
Wys³any: 2009-07-22, 19:41   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Tak na powa¿nie to mo¿na m±drze za³o¿yæ lakierniê, mechanikê, wulkanizacjê, blacharniê ... itp.

M¡DRZE ! to znaczy, ¿e przy minimalnym nak³adzie ¶rodków w³asnych i gigantycznym kredycie biznes plan inwestycji wyka¿e, ¿e nawet przy ¶rednim ob³o¿eniu warsztatu zleceniami zarobi on na w³asne koszty i obs³ugê kredytu.

Jak to zrobiæ ???

1. DOSTAÆ W PREZENCIE OD RODZINY LUB DZIADKA Z AMERYKI DZIA£KÊ BUDOWLAN¡ W ATRAKCYJNEJ LOKALIZACJI.

2. MIEÆ FUKS I WSZYSTKIE MEDIA W GRANICY TEJ DZIA£KI

3. NA STRYCHU ( lub w lesie dwadzie¶cia stóp od dêbu ) ZNALE¬Æ DZIE£A SZTUKI, LUB BI¯UTERIÊ O WARTO¦CI OK 100 TY¦ Z£OTYCH.

4. ... i teraz kredyt, albo leasing na 500 000 i dopiero wtedy trzeba zadzwoniæ do firmy która pomo¿e w za³atwieniu formalno¶ci zaprojektuje ten obiekt, wybuduje warsztat i dostarczy wyposa¿enie .... potem za³atwi wszystkie odbiory techniczne budynku i dopuszczenia do u¿ytkowania.

5. ... i ju¿ po piêciu latach ( jak bêdzie dotacja z UE ), lub o¶miu .... stres siê skoñczy bank siê odpie.... i bêdzie mo¿na wreszcie zarabiaæ pieni±dze !!! ( pod warunkiem ¿e amerykanie nie napadn± na IRAN lub Korea P³n. .... ¿e ropa nie zdro¿eje .... ¿e kurs eur. siê nie zmieni ... ¿e Rosja nie odetnie dostaw gazu i nie zmieni siê ustawa podatkowa i ... NO JAK WIDAÆ TO W ZASADZIE JEST BIZNES DLA KA¯DEGO !


... A JAK CO¦ JEST £ATWE .... TO WSZYSCY TO ROBI¡ .... ( chyba ¿e jest trudne ? ... to wtedy robi± to tylko ci co siê na tym znaj± ... i jeszcze maj± do¶æ odwagi ¿eby zaryzykowaæ wszystkim co maj± ! )

TAKIM OSOB¡ CHÊTNIE POMOGÊ ! ... reszta niech szuka pieniêdzy na strychu, lub dwadzie¶cia stóp od dêbu ... A NIE WE W£ASNEJ LAKIERNI !
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

ZIEMBA
Wys³any: 2009-07-22, 20:07   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 380
Ot to :spoko:
 

No-limit
Wys³any: 2009-07-23, 10:39   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
PROJEKTER napisa³/a:
1. ...


Dzia³ka i media.To najwa¿niejsze.Lokalizacja ma mniejsze znaczenie.Jak warsztat wypracuje
sobie dodr± opiniê w¶ród klientów/poczta pantoflowa :D /,znaczy renomê.to nawet na "Pipiduwie" go znajd± :D .
 

PROJEKTER
Wys³any: 2009-07-23, 18:30   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
No fakt ! Kiedy¶ 40 minut szuka³em ASO FIATA ko³o NIDZICY ... a obiekt by³ w du¿ym lesie i dojazd poln± drog±. Obiekt ju¿ by³ i ¶wietnie prosperowa³ ( salon by³ w centrum miasta ) a drogê mieli dopiero zrobiæ na wiosnê ... dziwna lokalizacja zdarza siê nawet w przypadku ASO.
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

soxol
Wys³any: 2009-08-07, 10:37   
0
UP DOWN

Posty: 3
Poczyta³em, zrozumia³em i z lakierni na razie zrezygnowa³em.

Chocia¿ nie do koñca bo kupi³em sobie w³asny kompresor oraz guna i teraz uczê siê malowaæ na kilku starych he³mach :)
 

LoboLoco 
Wys³any: 2009-08-07, 12:23   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
I to jest dobre podej¶cie, pewnych rzeczy nie da sie przeskoczyæ... powodzenia :spoko:
_________________
>>> Airbrush'Lab <<<
 

gdulus
Wys³any: 2009-11-13, 08:36   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 227
panowie przestraszyliscie kolege i dal sobie spokoj , a moze nie potrzebnie - moze to fakycznie bedzie artysta
saxol jak masz tupet to sie nie boj i daz do sowich marzen ,
jesli bardzo chcesz byc lakiernikiem i masz na tyle determinacji by sie nie zalamywac i dazyc do swego ciezko praca, to glowa do gory i przyj do przodu, na poczatku maly garaz, kompresor pistolet i ucz sie na starych gratach ,
kup jakiegos starego grata nie droga , moze po stluczce , moze calego przyrysowanego , poobijanegoi go calego przemaluj, na poczatku moze akryl , powoli pomalu , element po elemncie , moze ci to zajemie miesiac moze 2 , ale zrob go na igle, tak zeby bylo perfeckt, tak zeby jak twoi znajomi r czy rodizna go zabacza widzieli ze to dobra robota , potem go sprzedaj - teraz jest wiecej wart , zworic ci sie kase za material , jak nie cala to czesciowo , kup moze nastepnego poobijanego ale juz nowszego, i juz w metaliku, teraz juz na nim musisz zarobic, rob go tyle az ci wyjdzie bardzo dobrze- jak salon ;)tak zeby byl wizytowka i reklama twojej rozwijajacej sie frimy, teraz sprzedaj swoj wczesniejszy samochod a zostaw sobie nowo pomalowany samochod, - to bedzie twoja reklama, ludzie beda widziec ze pomalowales sobie samochod - poczta pantoflowa naprawde dziala , jezeli to zobiles dobrze - to nikt nie bedize sie bal przyjsc do ciebie zebys pomalowal bltonik czy drzwi , jestes nowy musisz pokazec ze robisz to dobrze , napoczatku znajomym, moze najpierw po blotniku, po zderzaku nie duze prace,na poczatku tani , bo zaczynasz bo nie masz doswiadczenie, bo mozeszcos spierniczyc , wiec na poczatku musisz przyciagnac cena , bedziesz robil dobrze i tanio to bedziesz mial klijetonw, musisz tyrac na poczatku po xxxxx godzin i zarobiona kase inwestuj w sprzet , powiekszaj wiedza , zacznij od malowanie niedrogo od starszych aut, gormadz wiedze , czytaj ucz sie , pytaj , a moze za kilka lat beda ludzie krazyc po twojej miescowasci i wypytawac sie gdzie ma swoj garaz ten lakierowy artysta

WIERZE W CIEBIE POWODZENIA :spoko:
_________________

 

jacenty 741
Wys³any: 2009-11-13, 13:52   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
Amen!!!! I zapier...laj do gara¿u!!!!
 
 

PROJEKTER
Wys³any: 2009-11-13, 17:55   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
@gdulus ? to mia³a byæ przemowa rodem z towarzystwa wzajemnej adoracji ? ogólne wsparcie na zasadzie KOCHAMY CIÊ @soxol ? Czy rzetelna i szczera odpowied¼ na pytanie : Czy otwieraæ z kumplem biznes lakierniczy jak malowa³em raz w ¿yciu ?

Przecie¿ jak chwycisz go za serce i pos³ucha twojej rady to razem z kumplem zatyra siê na ¶mieæ przy tym samochodzie co go kupi± i straci resztê kasy jak± ma !!!

@soxol chcesz otwieraæ w³asn± lakierniê i robiæ na tym kasê ? ... to id¼ do pracy jako pomocnik lakiernika i nie patrz jak siê lakieruje samochody tylko jak szef obci±ga z kasy klientów i jak ich ok³amuje wciskaj±c skomplikowane sformu³owania technologiczne których sam do koñca nie rozumie. Potem wróæ do tego gara¿u i zamij siê prowadzeniem firmy a lakiernik którego zatrudnisz niech lakieruje. To rada gdyby¶ chcia³ robiæ kasê na warsztacie lakierniczym. Je¿eli chcesz wygraæ konkurs kto najlepiej w gminie lakieruje to zacznij trenowaæ tylko najpierw znajd¼ sobie jakie¶ ¼ród³o dochodów. Interesów nie da siê udawaæ ... a ³adne lakierowanie samochodów nie ma nic wspólnego z robieniem na tym kasy ! ... i to jest rzetelna rada !
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

czajok
Wys³any: 2009-11-13, 20:54   
0
UP DOWN

Posty: 3
koledzy jak ma du¿o ambicji i talentu niech ch³opak próbuje zobaczy jak jest zaje....ciê¿ko na pocz±tku tylko ze jeden zrobiony samochód to zdecydowanie za ma³o minimum 3lata praktyki zawodowej i dopiero mo¿na my¶leæ o lakierni.tez zaczyna³em 3 lata temu w ma³ym gara¿u bez ¿adnej renomy.mia³em tylko kompresor i pistolet do podk³adu i du¿o ambicji. a teraz mo¿na powiedzieæ ze mam kompleksowe wyposa¿enie bez komory (nadal musze wynajmowaæ)rozbudowany gara¿ i mnóstwo roboty. ;) ale ¿eby doj¶æ chocia¿ do tego to 3 lata zapiepszania po 16-20 godzin dziennie.kolego to jest zawód dla ludzi z powo³aniem..
POWODZENIA!!!!!!!!!! :spoko:
 

baqo 
Wys³any: 2009-11-13, 21:03   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
czajok napisa³/a:
koledzy jak ma du¿o ambicji i talentu niech ch³opak próbuje
a niech robi!!! co ma mieæ lepiej :D :D
czajok napisa³/a:
3 lata zapiepszania po 16-20 godzin dziennie
:fiu: :fiu:
 
 

adam12
Wys³any: 2009-11-13, 22:26   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 94
!sd
 

gdulus
Wys³any: 2009-11-14, 09:31   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 227
PROJEKTER napisa³/a:
@gdulus ? to mia³a byæ przemowa rodem z towarzystwa wzajemnej adoracji ? ogólne wsparcie na zasadzie KOCHAMY CIÊ @soxol ?

hehe
nie musze adorowac by kogos pokierowac ;)
nie podcinam skrzydel wznoszacemu sie labedziowi
jak chce niech leci chetnie pokaze kierunek
nie musi ktos robic jak radze , bo rade trzeba przemyslec i ustosunkowac do siebie

na wszyskim mozna zrobic kase nawet na produkcji srajtsmy... trzeba tylko przebic konkurencje

lakiernia to dobry temat nie kazdemu sie musi udac ale przy mocniejszej determinacji mozna pokonac spokojnie konkurencjie istniejaca dluzej na rynku
a wiem ze duzo klijentow po ostaniej usludze szuka nowego lakienikow



PROJEKTER napisa³/a:
Czy otwieraæ z kumplem biznes lakierniczy jak malowa³em raz w ¿yciu ?


ja rok temu rozwalilem auto civic 98rok , caly przod,, lakiernik chcial 2500tys , wiec powiedzialem ze sam to sobie pomaluje, kolego wspawal mi przod kupile czesci i szpachlowalem je i podkladowalem szpachlowalem i podkladowale .........pozniej srodni kazdy element byl malowany ze 3 razy zanim jakos tako wyszlo zeszlo mi sie moze z 3 tyg po pracy i duzo duzo lektury tego forum, od tamtej pory zaczelem kupywac stare graty malowac i sprzedawac , i zawsze wychdozilem do przodu dzis mam z 300 h praktyki przy lakierowani i blacharstwie ciagle jestem zielony jak salata ale ostatni malowalem 307 2004 rok cala cwiartke prog dzwi , maske rog zderzaka z przodu , dwa slupki bo byl rozerwane , i zderzak z tylu , auto sprzedalem zarobilem 5000 zl w miesiac
PROJEKTER napisa³/a:

@soxol chcesz otwieraæ w³asn± lakierniê i robiæ na tym kasê ?


ja robie jak pisalem i zarabiam jeslem za slaby zeby malowac jeszcze obcym klijentom
ale na swoich autach sie ucze bo moze stac bltonik i 2 tyg w robocie i nikt mi nic nie powie
PROJEKTER napisa³/a:
to id¼ do pracy jako pomocnik lakiernika


moj kolego poszeld i ciagle przciera szpachle o rana do wieczora za bardzo kierownika nie widzi bo szpachle sie przycira w oddzielnym pomieszczeni , - juz chya z dwa lata
przyciera i przyciera pistoltu nawet w reku nie mial

a ja juz maluje sam z 2005 roku

PROJEKTER napisa³/a:
Potem wróæ do tego gara¿u i zamij siê prowadzeniem firmy


trzeba sie najpier znac na fachu i miec pojecie o lakierwoniu zeby pozniej prowadzic firme i zeby pozniej
PROJEKTER napisa³/a:
szef obci±gal z kasy klijento wciskajac skomplikowane sformu³owania technologiczne

PROJEKTER napisa³/a:

Przecie¿ jak chwycisz go za serce i pos³ucha twojej rady to razem z kumplem zatyra siê na ¶mieæ przy tym samochodzie co go kupi± i straci resztê kasy jak± ma !!!

ja sie nie zatyralem i nie mialem kumpla wied moze sprobowac , moze sie zatyra moze nie zalezy to od niego

pierwsze malowanie cifa 3 tyg pracy i jakos wyszlo





a po kilku pomalowanych elementach ostatni robilem 307 2004
szpachlowanie wgiec, rozerwanych slupkow przy przendiej szybie
cieniowanie bazysrebrnej cieniowanie bezbarwnego , nie ma morki nie ma chmurek nie ma cieni ;) torsze widac obwodke po szpachli na ale tylko na lewym slupku ale to tylko z 10 cm , ciwartka tylna byla szpachlwana w 6 miejscach , sa zacieki na zdjeica ale po trzech dniach zostay prztarte i wypolerowane troche roboty ale zarobek duzy 5000 tysi na czytto dorga nie chodzi
no i dluga ciezka praca za mna





_________________

 

ZIEMBA
Wys³any: 2009-11-14, 12:51   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 380
Na forum wszystko jest opisane co do otwierania lakierni, wystarczy poczytac. Projekter wszystko jasno wyt³umaczy³ ile kasy kosztuje otwarcie legalnej lakierni, takiej której nie zamkn± po donosie przez s±siada i takiej na której naprawde mo¿na zarabiac. Mysle ¿e koledzy saxol i gdulus sobie to poczytali i ju¿ wszystko wiedz±, tak¿e nie ma co siê przekomarzac. I tak bêd± robic po swojemu. Nale¿y tylko ¿yczyc powodzenia ch³opakom :spoko:
 

kalbi 
Wys³any: 2009-11-14, 16:59   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
gdulus napisa³/a:
a po kilku pomalowanych elementach ostatni robilem 307 2004
nie ujmuj±c ale spasowanie z³e oraz ten b³otnik polakierowany nie jest na najwy¿szym poziomie.
_________________

 
 

jacenty 741
Wys³any: 2009-11-15, 10:45   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
I có¿ z tego,skoro zarobi³ 5 ko³a,to znaczy,¿e kto¶ kupi³ i nie mia³ takich zastrze¿eñ.Czy zawsze chodzi o uszczê¶liwieanie ¶wiata i zrobienie samochodu jak fabryka?Czy Wy jeste¶cie zawsze tacy rztelni i uczciwi,wszystko robiæie zgodnie z technologi± naprawy,czy czêsto walicie sztukê,¿eby by³ szybki przerób i kasa p³ynê³a?Zdjêcie zrobione ¶wie¿o po lakierowaniu,a gdulus pisze,¿e po 3 dniach usun± zacieki i wypolerowa³ lakier,wiêc na pewno zarzut o poziom lakieru jest bez sensu,liczy siê efekt koñcowy.A w tym przypadku to 5000,ma³o?No to zazdroszczê!!!
 
 

kalbi 
Wys³any: 2009-11-15, 10:58   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
gdulus napisa³/a:
I có¿ z tego,skoro zarobi³ 5 ko³a,to znaczy,¿e kto¶ kupi³ i nie mia³ takich zastrze¿eñ.Czy zawsze chodzi o uszczê¶liwieanie ¶wiata i zrobienie samochodu jak fabryka?Czy Wy jeste¶cie zawsze tacy rztelni i uczciwi,wszystko robiæie zgodnie z technologi± naprawy,czy czêsto walicie sztukê,¿eby by³ szybki przerób i kasa p³ynê³a?Zdjêcie zrobione ¶wie¿o po lakierowaniu,a gdulus pisze,¿e po 3 dniach usun± zacieki i wypolerowa³ lakier,wiêc na pewno zarzut o poziom lakieru jest bez sensu,liczy siê efekt koñcowy.A w tym przypadku to 5000,ma³o?No to zazdroszczê!!!


zaciek to pó³ biedy ale ja tam widzê odcinaj±ce ³aty i jakie¶ dziwne cuda niewidy! A spasowanie bardzo kiepskie. Ja bym tego klientowi nie odda³, z tym, ¿e to jego fura i jego spawa, a chwaliæ to siê nie ma czym...

w tym przypadku cz³owieku nie chodzi mi o zarobek a o zrobion± pracê. Gratuluje jak znalaz³ kupca
_________________

 
 

jacenty 741
Wys³any: 2009-11-15, 11:09   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
I ja nie twierdz±,¿e efektem mo¿na siê chwaliæ,na pewno nie na tym etapie,kiedy by³y robione zdjêcia (ja bym je czym prêdzej skasowa³,albo umie¶ci³ w folderze,,jak spier...³em lakier"),ale zarobi³,i na pohybel jeleniom!!! :cool:
 
 

ZIEMBA
Wys³any: 2009-11-15, 15:48   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 380
No tak Jacenty, tylko ¿e temu jeleniowi kto¶ kiedys powie ze robota jest spaprana, jelen powie gdzie to robi³ i obaj bêd± wiedzieli ¿e kole¶ partoli robote. Powtór¿ to 10 osob± a te nastêpnym itd. I w ten sposób grono przysz³ych klientów siê zawê¿a. Pies la³ na te 5tys, skoro na nastêpne bêdzie mo¿e teraz trzeba czekac d³uuuugo. Oj, nie macie dobrego podejscia do tej roboty panowie, nie macie :/
 

baqo 
Wys³any: 2009-11-15, 16:17   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
gdulus, i to ty robi³e¶ tego peugota :fiu: :fiu:
gdulus napisa³/a:
zarobek duzy 5000 tysi na czytto
piêæ tysiêcy za to :fiu: :fiu: a to gdzie¶ za granic± chyba ? czy na ubezpieczalnie :tak: :tak:
 
 

przemo1972 
Wys³any: 2009-11-15, 16:48   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 551
Sk±d: SC
baqo napisa³/a:
piêæ tysiêcy za to :fiu: :fiu: a to gdzie¶ za granic± chyba ? czy na ubezpieczalnie :tak: :tak:

Oklejane jakims Times,em, pewnie Anglia.1000 £ za taka robote to tak jak w Polsce ze dwa tysie,wiec jaka cena taka jakosc :D
_________________
Wyrywanie chwastow
 

jacenty 741
Wys³any: 2009-11-15, 20:50   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
Ale z tego,co zrozumia³em,gdulus nie robi³ tego auta komu¶,ale kupi³ jako rozbite,naprawi³ i sprzeda³ z zarobkiem 5 ko³a!Wiêc ,,widzia³y ga³y,co bra³y"!Takich lepionych aut jest na rynku 70%.
 
 

gdulus
Wys³any: 2009-11-17, 21:12   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 227
kalbi napisa³/a:
A spasowanie bardzo kiepskie. Ja bym tego klientowi nie odda³, z tym, ¿e to jego fura i jego spawa, a chwaliæ to siê nie ma czym...


ja tez bym tego klijentowi nie oddal

kalbi napisa³/a:
nie ujmuj±c ale spasowanie z³e oraz ten b³otnik polakierowany nie jest na najwy¿szym poziomie.


zgadzam sie dopiero sie ucze do malowania podchodzilem 6 raz w zyciu dopiero polakierowalem kilkanasice elementow w zyciu



jestem w UK , kupuje auta na aukciach porysowane po stluczkach , robie je i je sprzedaje.
5000 tys zl to 1000 funtow roznicy miedzy cena jaka zapacilem na aukcji za 307a za jaka sprzedalem samochod , zrobek to 1000 fuli minus farba lakery oraz moja praca, chce otworzyctu mala lakiernie , jak pojde do lakirni robic to polakowie dadza tylko sprzatac i spachle przycierac a ja chce lakierwac a nie przycierac szpachle dawa lata gdzies u kogos w zakladzie , szpachle to ktos u mnie bedize przyciral

Nie chce malowac narazie ludziom bo robiie to jeszcze kiepsko, chce sie nauczyc najpierw na perfect na swoich autach a nie na czyis,

kupiec przjezdza i je oglada jak sie podoba to bierze jak nie to nie - proste, nikogo nie krzywdze anie nie oszukuje, jak nikt nie kupi ze zle pomalowane to bede malowal jescze raz
chce sprzedawac taniej jak cena gieldowa by schodzily szybko bym malowal nastepne by sie uczyc
skrytkowaliscie blotnik i dobrze potrzeban mi krytka piwedzcie co zle wyszlo i jak robic by w przyszlosci bylo lepiej,
a co na temat przednich slupkow ??? jest cos do zarzcenia poprawienia

mam gdzies zdjecia tej 307 na gotowo jak wyszla na gotowo pozniej wkleje.
mam jeszcze z aukcj passata czarnego , modeo sary ciemny i czerwony focus
bede wklejal zdjeca z malowanie , bede pytal rady i moze mi powiecie czy poprawiac cz mozna juz auto wytawiac na aukcjie
dzieki za pokazanie mi bledow jakie popelniam
wkleje pozniej zdiejca 307 jak wyszla na gotowo to zobaczycie jak wyszla do oddania i powiecie co zle i jak jak wyeliminowac bledy

a co chodzi z tym kiepskim spasowanie jak zrobic by b ylo dobre, co to jest te pasowanie ???
dzieki
_________________

 

PROJEKTER
Wys³any: 2009-11-19, 22:36   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
NOOOO @ gdulus !!! to bierz ch³opaków do siebie do Anglii i zak³adajcie tam razem lakierniê. Razem bêdzie was trzech i bêdzie mieli 1000 funtów na start.

ale najpierw to przeczytaj w³asny post od s³ów .... lakiernik chcia³ 2 500 wiêc powiedzia³em, ¿e sam to sobie pomaluje ??????????

i co ? op³aca siê taka lakiernia czy nie ? Fajowy biznes ... jak klient ma ciê w odbycie i robi sam albo jedzie do gara¿u w lesie i naprawia u emigrantów którzy ¶pi± w warsztacie ! Brawoo... dalekowzroczne to twoje widzenie biznesu !

Zastanów siê o czym Ty piszesz ? bo na pewno nie o biznesie. Na pewno nie o firmie. Na pewno nie o pieni±dzach na ¿ycie, rozwój i dorobek i ... na pewno nie o lakiernictwie samochodowym na poziomie jakiego wymagaj± i ucz± dostawcy technologii, wyposa¿enia i klienci którzy maj± kasê i nowe samochody .... i manicure na paznokciach. Oni na pewno nie bêd± dotykaæ jaki¶ ¶mierdz±cych lakierów tylko zap³ac± za lakierowanie b³otnika w swoim Jaguarze za 300 ty¶ ( z³ ) nawet 2000 ... byle by³o ekstra i na jutro.

Umiesz tak ? masz takie wyposa¿enie warsztatu ? Masz odpowiednie materia³y i technologiê ? ... NIE ! - To bardzo Ciê proszê nie pisz o biznesie w lakierni bo po 19-stu latach w tej bran¿y mogê ci z ca³a pewno¶ci± powiedzieæ ¿e to bardzo bardzo, bardzo, bardzo , bardzo trudny i strasznie nieobliczalny interes.

5000 z³ to mo¿na zarobiæ na samochodzie bez naprawiania ... trzeba tylko mieæ odpowiedni uk³ad ! Ja sprowadza³em hurtem samochody w ¿ó³tym kolorze z Niemiec i na ka¿dym mar¿a wynosi³a 3000 z³ i jeszcze 1000 jak klient chcia³ wykonaæ wszystkie naprawy mechaniczne. A jak samochód kosztuje 50 000 to zarobiæ na nim 5 000 to ju¿ nie jest taki znowu wyczyn ... co widaæ po gigantycznej ilo¶ci komisów w Polsce. Np samochody po leasingowe !


Lubisz lakierowaæ ? to zapytaj ile siê bierze kasy za polakierowanie drzwiczek do szafki kuchennej w MDF 80 x 40 cm ? ... odechce ci siê lakierowaæ b³otniki w 307 !

Lakierowanie to tak naprawdê super biznes ... ale lakierownie samochodów to dzi¶ pora¿ka ! Najwiêksze wymagania jako¶ciowe, Najwiêksza konkurencja, Najwiêksze Nak³ady inwestycyjne, Najwiêksze wymagania i ograniczenia formalno prawne i Najni¿sze dochody !!!

Super Fachowiec w ASO zarabia ok 6000 z³ ( Warszawa, Poznañ, Wroc³aw ), zwyk³y lakierni w ASO 4000, ( £ÓD¬, I CENTRUM POLSKI ) a malarz machaj±cy pistoletem maluj±cy wagony kolejowe 4000 ( BYDGOSZCZ ) i gdzie tu sprawiedliwo¶æ !
... a lakiernik po szkoleniach w ... BOEINGU zarabia 8 000 z³ i pracuje 6 godzin lakieruj±c 15 dni w miesi±cu ! ( W POLSCE !!! ) ... i co ?

Wiêc z ca³ym szacunkiem dla twojego amatorskiego zapa³u - rada dla kogo¶ kto nie ma do¶wiadczenia ¿eby otwiera³ warsztat samochodowy ... jest delikatnie mówi±c : NIEODPOWIEDZIALNA Z TWOJEJ STRONY - chyba ¿e chcesz ch³opaków wykoñczyæ ?

I taki drobiazg w sprawie twojego kolegi... jak siê idzie do pracy jako pomocnik lakiernika to trzeba byæ naprawdê gigantycznym marzycielem ¿eby zak³adaæ ¿e w tej samej firmie zostanie siê lakiernikiem. Sory - ale to nie USA.

Nad Wis³± w odpowiednim momencie przechodzi siê do innej firmy, a po dwóch latach i szóstej z kolei firmie - to ju¿ siê lakieruje samochody w ASO i jest siê po kilku szkoleniach materia³owych. To siê nazywa DETERMINACJA ! Je¿eli oczywi¶cie kto¶ ma takie marzenia !

Przeka¿ koledze @gdulus ... bo bêdzie tak tar³ t± szpachlówkê do koñca swych dni !
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

gdulus
Wys³any: 2009-11-20, 00:57   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 227
jestem w uk , wiec napewno tu jest inaczej jak w pl,
mam juz caly sprzed potrzebny do malowania , i chce otwrzyc w sowim miasteczku uslugi lakienicze ale gdy sie nauczy lakierowac, tu inaczej patrzna jak kupuja auto nikt tak sie nie spuszcza czy byl malowany czy nie , to co w polsce by nie przeszlo tu przejdzie , bo angole nie szukaja wloska albo pruchy w lakierowanym botniku zeby zbic cene tylo jak car dziala i sie blyszczy to biora.
Plmalowanie elementu to 100 fuli - za mniej lakienicy nie maluja, 2 pomalowane elementy to 200 fuli minus koszta materialu, , tygodniowka w fabryce (160 h) to 200 fuli minus podatek, mozna robic tydzien w fabrykce albo mozna pomalowac dwa blotniki.
Widzialem pomalowane juz auta przez agnielskich lakienikow bo wozilem czesci samochodowe do polski , na co trzecim pomalowanym elemencie baranki, widoczne przejscia na cienoiwanym lakierze i lakiruja dalej, ludzie przychodza placa a oni zarabiaja
Ja chce sie najpierw nauczyc wiec biore fury z aukcji zeby malowac na swoich, siedze w garazy po18h na dobe i sie ucze , jak bede juz wiedzial ze jestem gotowy to sie oglosze , sasiad anglik - handarz samochodowy, zaglada do mnie od czasu do czasu, pytal sie jak mi idzie na poczatku nie widzial co robie i zagladal z ciekawosci i sie dziwil co ten polak wyprawia jakies kompresory zwozi cos podlacza po nocach cos mierzy , i nie mogl zrozumiec ze jak to jest mozliwe zeby samemu w garazu uczyc sie lakierowac , ostatnio pyttal sie ak mi idzie wiec pokazalem mu maske od pezota a on ze niezle i spytal sie czy mu busa nie pomaluje tego co ma na hanel tylo zeby tanio, kolegow dwoch sie pytalo czy bym bltonika jednemu adrugiem maski nie pomalowal, powiedzialme ze narazie nie bo jescze nie czuje sie na silach a a jeden ze mu sie nie spieszy ize jak bedzie mi juz lepiej szlo to o do mnie przyjedzie, ja powiedizalem ze ok i ze pomaluje a jak mu sie cos nie spodoba to bede poprwial albo nie wezme kasy , wikszosc polakow w uk nie zna dobrze angielskiego nie pojda do anglika pomalowac blotnika bo raz ze go nie zrozumie i bedza palil buraka jak on do nich bedzie mowil , a pod drugie angol skasuje sporo .
Nie ma polskiego lakiernika w moim miesci wiec moze to wypali jest trzech chlopakow co robia mechanike w garazach i maja caly czas robote i kasuja juz jak angole a nawet nie maja za dobrze wyposazonego garazu b0 na lewarkach auta podnoszaa polak i tak pojdize do polaka .....
wiec moze lakienia to tez nie glupi pomyl ......tymbardizej ze byla by pierwsza POLSKA w miescie

kase ktora zarobilem, na 307 kupilem sata rp jutor powinien przyjsc ;) no
i zakupielm opalarke i piec do garazu -trzeba inwestowac w sprzet,
no i nie jedno auto z aukcji ale kolejne trzy do lakirerowania wiec juz koncze bo musze wracac do garazu -cos mi sie dzis podklad wazy
_________________

 

autograff
Wys³any: 2009-11-23, 21:38   
0
UP DOWN

Posty: 39
gdulus napisa³/a:
tygodniowka w fabryce (160 h) to 200 fuli minus podatek


Ty chyba w chinach jestes.
...a co do Twojego lakierowani, podejscia etc. Bo¿e... zreszta, nic nie powiem.
ET go home !
_________________

 

Airbart 
Wys³any: 2009-11-24, 21:15   
0
UP DOWN

Posty: 2
Uwa¿am, ¿e gdulus ma bardzo du¿e szanse na powodzenia planowanego interesu. Anglicy maj± inn± mentalno¶æ, inaczej podchodz± do ró¿nych spraw. ¯eby to zrozumieæ trzeba by tam trochê pomieszkaæ. Sam by³em tam pó³ roku i widzia³em jak to jest.
 

gdulus
Wys³any: 2009-11-25, 03:06   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 227
PROJEKTER napisa³/a:
Zastanów siê o czym Ty piszesz ? bo na pewno nie o biznesie. Na pewno nie o firmie. Na pewno nie o pieni±dzach na ¿ycie

Boze koles przeciez do wszyskigo trzeba dojsc , nie mozna zaczynajac od zera kupic sobie lakierni i pozatrudniac pracownikow nie majac o tym pojecia

PROJEKTER napisa³/a:
Oni na pewno nie bêd± dotykaæ jaki¶ ¶mierdz±cych lakierów tylko zap³ac± za lakierowanie b³otnika w swoim Jaguarze za 300 ty¶ ( z³ ) nawet 2000 ... byle by³o ekstra i na jutro.Umiesz tak ?


Dom zacznasz od fundamentu a nie od kladznia dachu
Hi hihi

PROJEKTER napisa³/a:
Masz odpowiednie materia³y i technologiê ? ... -

pomalu gromadze !!

Boze jeszcze wy na dobra....

autograff napisa³/a:
...a co do Twojego lakierowani, podejscia etc. Bo¿e... zreszta, nic nie powiem.
ET go home !

O co ci czleku chodzi z tym podejsciem - musiales dziesiec lat do czegos sie zabierac zeby cos zrobic - osiagnac .Czy uwazasz ze nie da sie nauczyc samemu lakierowac, a poten zatrudnic ludzi - ,TO JA CI UDOWODNIE !!!

Czy wy jestescie wrozki – czarodzieje ze znacie moja przyszlosc albo przyszlosc mojego warstatu lakieniczego
Ciezka praca i zapalem mozna osiagnac wiele
jeszce raz moj plan 1. UCZE SIE LAKIEROWAC NA SWOICH autach
2. GDY IDZIE JUZ DOBRZE ROBIE USLUGI LUDZIOM
3. GDY WIEM JUZ DOZU ... DUZO W TYM TEMACIE ZATRUDNIAM LUDZI =JA JEStEM SZEFEM - bede klad tylko baze i rozlewal lakier bo lubie patrzec na wylane przez siebie lustro
No i bede liczyl kase !!!
(nie moge zatrudnic prcownikow teraz bo nie wiem czy bede mial klijentow zeby placic ludizom wyplaty , bo nie bede wiedzial czy pracownicy robia dobrze czy zle bo nie bede wiedzial czy po ich robocie klijentowi nie odpandnie lakier za po roku albo szpachla wyjdzie po miesiacu , musze sam najpierw wszyskiego sie naczyc musze weidziec ile czasu zajmie pracownikowie przygotwanie maskii zderzaka pod lakier gdy nie bedzie mie w firmie
wiec narazie pracuje pracuje i pracuje ile sie da
robi sie do 3-4 am , wstaje o 9


galeria z mojej "lakierni"








I jak projecer , lepiejwyszedl teraz blotnik ???























_________________

 

lukas
Wys³any: 2009-11-25, 08:07   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 339
gdulus, uda ci siê bo tego chcesz i masz plan.
Ja widzê to nasze polskie lakiernictwo na co dzieñ i gwarantujê ¿e zdecydowana wiêkszo¶æ obecnie lakieruj±cych nie ma wykszta³cenia kierunkowego a jednak maj± klientów i co wa¿niejsze na pewno bardziej wymagaj±cych ni¿ w Anglii. Wiêkszo¶æ z nich lakieruje intuicyjnie, bo gdzie¶ widzieli jak to siê robi. To jest normalne ¿e ludzie obserwuj±, zapamiêtuj±, próbuj± czyli ucz± siê. Jedni maj± wielkie samozaparcie i udaje im siê inni odpadaj±.
Czy kto¶ ze starszych u¿ytkowników forum uczy³ sie w szkole obs³ugi komputera? windowsa? a jednak tak jak m³odzi, którzy teraz w podstawówce i w gimnazjum maj± to na zajêciach, piszemy tu na forum i pewnie wielu z naszych znajomych stuka siê w czo³o jak nam siê chce tak klikaæ, przecie¿ to dla m³odych i takie tam. Szukaj± dla siebie usprawiedliwienia bo oni sie tego nie nauczyli. Czy to znaczy ¿e s± gorsi? NIE! Jak bêd± potrzebowali wystawiæ co¶ na allegro to poprosz± kogo¶ z rodziny i dalej nie bêd± potrzebowali uczyæ siê obs³ugi kompa.
Tak samo jest z ka¿d± inn± dziedzin± ¿ycia.

PROJEKTER, Z ca³ym szacunkiem do Ciebie i do Twojej wiedzy ale obstawiam, ¿e gdyby¶ nie znalaz³ siê w odpowiednim czasie i w odpowiednim miejscu, nie ruszy³ g³ow± i nie podj±³ odwa¿nej decyzji to nie by³by¶ dzisiaj ekspertem i nie pisa³by¶ tutaj.
Nie zniechêcaj innych. Jak im nie wyjdzie to sami bêd± próbowali analizowaæ gdzie pope³nili b³±d.
 

PROJEKTER
Wys³any: 2009-12-05, 11:37   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
@lukas ? Co znaczy - nie zniechêcaj ... Przeczytaj najpierw od czego zacz±³ siê ten temat i jakie stanowisko w tej materii ma @gdulus. Tu pad³o pytanie o realn± ocenê tematu biznesu w lakierni.

JA PANOWIE - zakoñczy³em lakierowanie samochodów w 1995 roku ... bo szybko siê zorientowa³em, ¿e z fizycznej pracy w lakierni nie da siê utrzymaæ rodziny na dobrym poziomie ( ¿aden z lakierników nie zarobi tyle ile zarabia jego szef ! ) i zosta³em kierownikiem, a potem dyrektorem technicznym. Zawsze chcia³em mieæ w³asny warsztat ... ( pod tym wzglêdem kiedy¶ by³em tam gdzie wy teraz i mia³em taki sam ambitny plan ).... i 2004 roku otworzy³em w³asny warsztat z wszystkim - Lakiernia, Blacharnia , Mechanika, SKP. Mia³em za sob± ogromne do¶wiadczenie jako szef i jako osoba prowadz±ca dzia³alno¶æ gospodarcz±. W warsztacie zatrudnia³em 11 pracowników.... i najszczê¶liwszy dzieñ to dzieñ sprzeda¿y tej dochodowej firmy !!!

Od dziesiêciu lat w ca³ej Polsce rozmawiam z takimi wizjonerami jak @gdulus. Ka¿dy pracuj±cy najemnie lakiernik ma taki pomys³, ¿e wreszcie pójdzie na swoje ... ka¿dy !

Jak zaczynacie pisaæ o interesie opartym o lakierniê z pozycji ... jak ja ¶wietnie lakierujê i klienci s± zadowoleni to przykro mi Panowie, ale nie wiecie nic o prowadzeniu firmy i o tym interesie ! ... a ³adne lakierowanie nie ma nic wspólnego z biznesem.

W pi±tek by³em w firmie która instaluje kabinê za 130 ty¶ z³otych do lakierowania obudów si³owników pneumatycznych które produkuj±. Maluj± Hameraitem bez podk³adu z zaciekami i ¶mieciami, z pistoletu za 50 z³ .... Staæ ich na kabinê bo zarabiaj± miliony z³otych... ale w zasadzie jej nie potrzebuj± !

Ka¿dy jako¶ zaczyna³ ! ... NOOOO tylko kiedy ? Jak lakierni by³o jak na lekarstwo i ka¿dy chucha³ i dmucha³ na 10- letni samochodzik z zagranicy ? Lakiernictwo to BY£ biznes - A jak jest teraz ? Szewc to te¿ kiedy¶ by³ go¶æ ! ... a teraz masowa produkcja obuwia i nikomu siê nie op³aca wykonywaæ powa¿nych skomplikowanych napraw .... butów ! POSTÊP

Lakierowanie samochodów w jedno, czy dwuosobowej firmie to nie jest interes tylko d³ubanina. Nie znam nikogo kto bez postawienia wszystkiego na jedn± kartê kredytów i zobowi±zañ wydosta³ siê z blaszaka i ma ¶wietn± firmê.

Za to znam mnóstwo marzycieli ... i jak nawet kto¶ z was napisze ¿e ... MÓJ ZNAJOMY DOROBI£ SIÊ OD ZERA ... to przytoczê 20 przyk³adów osób które siê zestarza³y w syficznej budzie bez ogrzewania i WC ! ... i pewnie siê oka¿e ¿e ten "znajomy" co siê dorobi³ to, albo wzi±³ kredyt, albo dosta³ jakie¶ pieni±dze i dzi¶ sp³aca zobowi±zania !

Panowie ! Ka¿dy ma jaki¶ pomys³ na ¿ycie. Niektórzy chc± lakierowaæ samochody inni chc± byæ pilotem. Lakierujcie i pracujcie w lakierniach. Nie wypisujcie jednak bzdur, ¿e za kilka lat ciê¿k± prac± dorobicie siê kasy i w³asnego warsztatu prosz±c aby kto¶ potwierdzi³ ¿e wasze marzenia maj± sens .... BO TO NIE MO¯LIWE !

Zamiast podcinania skrzyde³ek trochê realizmu - Proponujê usi±¶æ przy biurku ... karteczka i d³ugopis i policzcie ile lat pracy potrzeba ¿eby od³o¿yæ 20 ty¶ z³otych na profesjonaln± sprê¿arkê uwzglêdniaj±c koszty prowadzenia mini zak³adu lakierniczego i dochody z malowania b³otników ... a gdzie kabina, budynek komputer do biura ... i wszystkie op³aty z pozwoleniami i .... podatki ?

Jako¶ nie zauwa¿y³em tu na forum tematu JAK SIÊ DOROBI£EM MAJ¡TKU NA LAKIEROWANIU SAMOCHODÓW. Dlaczego nikt z tych którzy tu goszcz± nie napisze. ¿e to ¶wietny biznes - ³atwy, ma³a inwestycja, prosta technologia, nie wymagaj±c przepisy
mnóstwo klientów, s³aba konkurencja ... :shock: ¶wietny biznes nic tylko lakierowaæ w komórce, a za kilka lat .... drinki z parasolk± na Haiti !
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

mezotr 
Wys³any: 2009-12-05, 14:32   
0
UP DOWN


Pomóg³: 3 razy
Posty: 172
gdzies kiedys przeczytalem i zacytuje:
"gdyby ciezka praca prowadzila do bogactwa ,to niewolnicy byli by milionerami"
i cos w tym jest :spoko:
wracajac do tematu chce w przyszlym roku budowac lakiernie i ju¿ dluzszy czas rozmyslam czy to aby dobry pomysl i ciagle sie wacham
mysle ze ja(jak i wielu na forum) wie ze milinerem na tej dzialalnosci sie nie bedzie ale moze bedzie sie wiecej zarabialo jak teraz ( ja zarabiam 1,5-1.6k na miesiac) to troche malo :nie: . Na swoim powinno wyjsc te 2.5-3k dlatego chce w to wejsc
ale czas pokaze
 
 

kalbi 
Wys³any: 2009-12-05, 18:54   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
PROJEKTER napisa³/a:
Jako¶ nie zauwa¿y³em tu na forum tematu JAK SIÊ DOROBI£EM MAJ¡TKU NA LAKIEROWANIU SAMOCHODÓW. Dlaczego nikt z tych którzy tu goszcz± nie napisze. ¿e to ¶wietny biznes - ³atwy, ma³a inwestycja, prosta technologia, nie wymagaj±c przepisy
mnóstwo klientów, s³aba konkurencja
ja lakieruje u ojca od oko³o 2 lat i mogê powiedzieæ, ¿e gdyby to nie by³ dobry interes to by to zostawil w pizd... oczywi¶cie zgodzê siê, ¿e nie jest to ³atwy kawa³ek chleba ale mo¿na siê naje¶æ.
_________________

 
 

PROJEKTER
Wys³any: 2009-12-06, 11:13   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
@ kalbi to znaczy zarobiæ 3 - 4 ty¶ tyle ile na pracy najemnej bez tych inwestycji ?
i nie zapominaj ¿e ty lakierujesz w centrum warszawy i jednak nadal u ojca !

Po prostu masz lepszy uk³ad ¿yciowy od innych. Czêsto w tej bran¿y, naturalnie nastêpuje sytuacja gdy dzieci przejmuj± biznes po ojcu i go rozwijaj±. Znam kilku dealerów samochodów którzy przekazali ju¿ interesy swoim dzieciom ... a kilku z nich jest na tyle bezczelnych, ¿e w rozmowach twierdz±, ¿e sami siê tego dorobili i nikt im nie pomaga³ ! 20 - 30 lat pracy rodziny - setki tysiêcy jak nie miliony kredytów i szkolenie takiego syna czy córki na w³a¶ciciela zarz±dzaj±cego firm± od 18 roku ¿ycia !
Tu mo¿emy mówiæ o solidnych podstawach i odpowiednim zapleczu.

Nie przechod¼my jednak z jednej skrajno¶ci do drugiej ! Ró¿nimy siê znacz±ca w rozumieniu s³owa "dobry interes". Wielu z was tu na forum narzeka ¿e 100 ty¶ to kwota astronomiczna i nie osi±galna ... a to dopiero pocz±tek wydatków na firmê.

Pamiêtajcie Panowie, ¿e kiedy rozmawiamy o interesach to uczciwych ! ... a nie o rze¼bieniu w komórce na czarno zajmuj±c siê dodatkowo inn± prac± . Gdyby temat brzmia³ : Czy da siê utrzymaæ z lakierowania ... to pewnie ¿e siê da ! Setki gara¿owców tak siê utrzymuj±. Ale pytanie brzmi czy da siê utrzymaæ z lakierni ? ... a to ju¿ zupe³nie inny temat bo "lakiernia" oznacza "firmê" i legaln± dzia³alno¶æ, a ¿eby to osi±gn±æ to nie wystarcz± chêci marzenia i ³adne lakierowanie b³otników... prêdzej czy pó¼niej konieczny jest "kop w górê" z zastrzykiem du¿ej gotówki - bez tego nie ma lakierni.

I tu sentencja "DOBREGO INTERESU". S± lepsze legalne interesy oparte o lakierowanie ni¿ naprawy samochodów i lakierowanie b³otników. To jest odpowied¼ ( no mo¿e tylko - moje zdanie ! ) na zagadnienie CZY DA SIÊ UTRZYMAÆ Z LAKIERNI ?
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

kalbi 
Wys³any: 2009-12-06, 21:05   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
Cytat:
i nie zapominaj ¿e ty lakierujesz w centrum warszawy i jednak nadal u ojca !
nie w centrum, u ojca i co z tego?
Cytat:
@ kalbi to znaczy zarobiæ 3 - 4 ty¶ tyle ile na pracy najemnej bez tych inwestycji
tyle to zarabia lakiernik, a nie w³a¶ciciel warsztatu.
_________________

 
 

PROJEKTER
Wys³any: 2009-12-08, 17:53   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Jasne jasne !!! ... a w³a¶ciciel zarabia 30 - 40 ty¶ miesiêcznie ... To otwieraj± w³asn± !
Masz miejsce obok ... prawie w centrum warszawy :

[tu by³ link do jakiej¶ lokalizacji]
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

front247
Wys³any: 2010-01-04, 09:36   
0
UP DOWN

Posty: 127
nie zamierzam otwierac lakierni ale jako cz³owiek z branzy i mam kontakty z budowlancami to podliczy³em i wysz³o;

Budowa garazu na 2 samochody czli dwa w jednym o powierzchni 4x6m i drugi to samo,mamy 2 pomieszczenia po 24m kw. czyli wystarczaj±ce do tego by zacz±æ w nich co¶ robiæ ..koszt wg moich wyliczeñ (siperex,we³na,regips,farba,blachapod³ooga beton) to 28 tys z³ z robocizn±!!! bez robocizny ok.16 tys same materia³y.
Do tego 2 bramy na pilota srednio po 4 tys, ale mozna za³ozyc takie po 2 tys.
Daje nam to w opcji superekonomicznej gdzie sami wykonujemy prace budowlane 20 tys z³-i budynki stoj±,zamkniete i zadaszone.
Wyposazenie na start tak by swobodnie lakierowac i nie zabrak³o powietrza to 10-15 ty¶ .z³

Teraz kabina...albo sie kupi ca³± uzywke za 20-30 tys(tak czyta³em) ,albo samemu zaadoptuje garaz(mysle ze koszta nizsze.

czyli mamy wariant ekonomiczny czyli duzo samemu
garaze -20tys
sprzêt 15 ty¶
kabina 30 tys
daje nam to 65 tys przy za³ozeniu ze mamy dzia³ke.
je¶li jej nie mamy to z ofert ktore specjalnie poprzeglada³em spokojnie mozna kupiæ dzia³ke 200-300 m kw . na obrze¿ach miast z uzbrojeniem za 20-40 tys.
Czyli za 100 ty¶ to na luzie mozna startowac....a majac dzia³ke to juz w ogóle.
i Mozna kase zarabiaæ.
Zaraz Projekter wyskoczy tu z innym obliczeniem ale ja chcia³em tylko wyliczyc niezbêdne minimum do zaczêcia a nie profi.
I niech nikt nie mówi ze nie mozna sie dalej rozwijac i inwestowac bo z takim startem mozna juz zarabiac i powoli udoskonalac i doposa¿ac warsztat.
No tak to wygl±da na moje oko :spoko:
Proszê mnie teraz zje¶æ.....

Acha moja kalkulacja bra³a pod uwagê ze wszystko mamy nowe..cycu¶,glancu¶...a podejrzewam ¿e ,,specjali¶æi,, od marketingu zdo³aliby ugryzæ jeszcze z 10 tys:)

Zreszt± jakby zrobiæ sonda¿ wsród ambitnych lakierników to co im do szczescia jest potrzebne?
Kabina z dobrym wyci±giem,wydajny sprzet z profi pistoletem....i troszke klientów...reszta to dodatki do ¿ycia jak lcd czy i[pod.. :rotfl:

[ Dodano: 2010-01-04, 09:48 ]
Ja jak zaczyna³em dzia³alno¶c to wozi³em wsio osobówka,i mia³em narzêdzia za 2000 tys....i pamietam klientów baardzo zadowolonych z us³ug,dla których liczy³a siê jakosc pracy,gwarancja uczciwosci,rozs±dna cena, a nie to czy otwór robie wiertark± makita czy einhell....i czy mam zatrudnionych 10 osób.
Widzia³em tez firmy gdzie szef kasowa³ 100 tys za budowe domku...jednak jakosc tej budowy...delikatnie mówi±c nie by³a najwyzszych lotów...
Ludzie przeciez mozna miec sprzet za tysiace 5 kabin profi...milin pozwolen ...i dokumentnie cenzuraæ robote!!
Niestety czynnik ludzki jest nadal dominuj±cyi to od cz³owieka zalezy najwiêcej jak na razie.
Wystarczy spojrzec w dzia³ fotorelacje i zobaczyæ jak bardzo potrafi ró¿niæ siê robota amatora w garazu, od roboty profesjonalisty w lakierni ^^ ...
Kazdy sobie moze pisac co chce ale zdjêcia dok³adnie to pokazuja.
 

PROJEKTER
Wys³any: 2010-01-04, 09:57   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Nie no ! FAJNE FAJNE ! Co ja mam siê czepiaæ ? Jak na koszt budowy gara¿u to OK ! Tylko ¿e taniej jest kupiæ gotowy z blachy !

Podobna powierzchnia i kubatura czyli jakie¶ 3.0m wysoko¶ci !!! A warsztat powinien mieæ 5 m ... troszeczkê wiêcej suporexu, we³ny, styropianu ... jakie¶ okna i trochê wy¿sz± przeszklon± bramê ( oczywi¶cie mo¿e byæ z cienkiej blachy pomalowana podk³adem bo ka¿dy sam decyduje jaki poziom estetyki go zadowala. ) No ! ... mo¿e jeszcze jaki¶ pr±d woda, kanalizacja deszczowa z separatorem i kanalizacja sanitarna w budynku, mo¿e ogrzewanie ! ... i utwardzony parking - stó³ ogrodowy z parasolem na biuro obs³ugi klienta i jaki¶ pojemnik plastikowy ¿eby nakryæ sprê¿arkê ! i trochê trawy ¿eby by³ parking ...Ale siê niepotrzebnie czepiam ? ... No chyba ¿eby wybudowaæ te pomieszczenia profesjonalnie za 10 000 z³ ? Mo¿e tak ? ... http://www.modularny-warsztat.pl/.
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

front247
Wys³any: 2010-01-04, 10:10   
0
UP DOWN

Posty: 127
Jak to 5 m. wys.
Kabiny ile maj± wys?
Niemozliwe zeby nakazywali ze moge klepac auto tylko w garazu od 5m wzwyz....

Projekter ty masz racje ale ja napisa³em ¿e dzia³ka uzbrojona i opcja na totalny start :cool: ...TOTALNY START!!! okdolicz tojtoja albo muszle w rogu garazu ^^

Nie wiem ale ja s±dze ze jakbym mia³ taki plan to byhm go wykona³ i nie by³oby k³opotu.Po co sobie komplikowaæ ¿ycie.
Co do blaszaka to w sumie nie koniecznie moze byæ taniej(zalezy od projektu chyba i montazu)...ale na pewno zimniej w srodku.
Ktos na forum napisa³ ¿e kabina raz uzyta to ju¿ uzywana...no i pieknie bo chyba dotyczy to wszystkiego,i tak wszystko mamy z Chin ...

A ja troszke zapozna³em siê z twoj± stronk± i ofertami tam zawartymi,..rzeczwiscie mo¿e warto by³oby stworzyæ dla tego jak±¶ alternatywe (konkurencje),by³oby na bank taniej...
Rzeczywiscie ta oferta wype³nia ten segment rynku do którego ,zwyk³ym zak³adom lakierniczym z obrotem 1-2miliona rocznie ,nie maja wstêpu ;)
 

PROJEKTER
Wys³any: 2010-01-04, 11:09   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
front247 napisa³/a:
A ja troszke zapozna³em siê z twoj± stronk± i ofertami tam zawartymi,..rzeczwiscie mo¿e warto by³oby stworzyæ dla tego jak±¶ alternatywe (konkurencje),by³oby na bank taniej...
Rzeczywiscie ta oferta wype³nia ten segment rynku do którego ,zwyk³ym zak³adom lakierniczym z obrotem 1-2miliona rocznie ,nie maja wstêpu ;)


Co do konkurencji dla programu MODULARNY -WARSZTAT - Spróbuj to zrobiæ taniej !

i od razu ci powiem ze najtañsza wersja modu³ socjalny + dwa stanowiska lakiernicze, myjnia i wiata z kabin± ( bez dzia³ki i kosztów uzbrojenia oraz parkingu ... ale z ogrodzeniem ! ) to 462 000 z³ netto ... choæ to kalkulacja z sierpnia 2009 i na pewno teraz bêdzie trochê dro¿ej !
Ale spróbuj zrobiæ taniej ! Ju¿ kilka firm ( nie wspomnê o ambitnych dyletantach ) sobie "po³ama³o z±bki" szczególnie jak po swojej "super kalkulacji" zapoznali siê z wymogami technologicznymi budynku i jego instalacji :D :D :D :D !

Piszê to z pe³n± odpowiedzialno¶ci± za swoje s³owa ! Nie ma takiej mo¿liwo¶ci ¿eby ktokolwiek wybudowa³ warsztat w tym standardzie taniej ni¿ MODULAR !

Rok tj. 11 mc. pracowa³o nad tym 9 - osób ( w tym dwóch kosztorysantów ) ka¿dy element kosztorysu weryfikowany by³ kilka razy przez wykonawców i oferentów. Kilkaset zmian technicznych !!! ... ¿eby potaniæ i nadal byæ w zgodzie z obowi±zuj±cymi przepisami i ... zdrowym rozs±dkiem u¿ytkowym ! Dla tych obiektów zosta³y specjalnie zaprojektowane dwie kabiny lakiernicze MODULAR ECONOMI i MODULAR CLASSIC a od marca bêdziemy mieæ w³asne podno¶niki produkowane tak¿e na zamówienie dla tych obiektów !

Ciesz± mnie zawsze takie próby konkurencyjnego opracowania projektu warsztatu jeszcze taniej ... ciesz± zawsze i to do rozpuchu ! ¯eby¶ mia³ skalê porównawcz± jak siê napracowali moi pracownicy i partnerzy to poszukaj sobie postów tu na forum o podobnym produkcie CAR SATELLITE firmy NUSBAUN taki sam metra¿ za 564 000 EUR ! :fiu: + monta¿ i wszystkie formalno¶ci. W 10 dni od przywiezienia gotowy do u¿ytkowania ! :shock:

... ale kombinuj kombinuj ! :spoko:

na pocz±tek kilka informacji GARTIS - ¿eby kabina wysoka w ¶rodku na 3 metry wesz³a do budynku to obiekt powinien mieæ 400 - 420 wysoko¶ci do belek no¶nych dachu czyli przy rozpiêto¶ci 12 metrów w oparciu o kratownicê jakie¶ 480 ... a dla blacharni z ram± na podno¶niku wysoko¶æ powinna wynosiæ 450 cm. Je¿eli pojawi siê podno¶nik to wysoko¶æ podnoszenia wynosi ok 180 cm + samochód 160 cm to minimum 320 ... ale jak dojd± lampy o¶wietleniowe na suficie i w³a¶ciciel zechce postawiæ na podno¶niku np VW T4 to wysoko¶æ obiektu musi wynosiæ wewn±trz ok 5 metrów ! ... a teraz skoryguj sobie kalkulacje wzglêdem kubatury o o¶wietlenie, ogrzewanie i wentylacjê ... a jak ju¿ to policzysz to pamiêtaj np. ¿e taka kabina wymaga wykonania fosy betonowej i stalowych elementów konstrukcji wsporczej... a podno¶nik betonu klasy B30 w p³ycie o grubo¶ci 40 cm ze zbrojeniem rozsianym ... a jego zag³êbienie np pod ram± tak¿e kanalizacji tego otworu ... a teraz to co ju¿ ci napisa³em pomnó¿ sobie przez 800 i ju¿ bêdziesz móg³ ogarn±æ podstawowe problemy przy budowie warsztatu. Potem mo¿esz przej¶æ do takich drobiazgów jak sieæ sprê¿onego powietrza, czy ¶cie¿ka gazowa do zasilania palników , czy monta¿ wody i ubikacji nawet za 60 z³ !

ale ale ... najpierw to trzeba wyj¶æ z robót ziemnych a to ok. 20 000 z³ !

I ¿eby nie by³o w±tpliwo¶ci TO ¯EBY ZACZ¡Æ ! ... bo pozwolenie na budowê i u¿ytkowanie wydaje siê dla warsztatu samochodowego z lakierni±, a nie gara¿u lub magazynu ... a gdyby nawet to koszty s± podobne bo wiêkszo¶æ instalacji i tak musi byæ w firmie !

... a potem lakierowanie zbiornika paliwa 600 z³ !!! ... albo spray !


i ta oferta to jest dla ma³ych rodzinnych warsztatów bo w systemie finansowania modularny -warsztat koszt inwestycji wynosi 10 000 z³ miesiêcznie przez 5 lat i masz na koncie ok 100 000 z³ na rozruch ! POCZYTAJ !

Natomiast 1 mln z³ obrotu w zak³adzie blacharsko lakierniczym to .... tylko w takim tyci tyci ! bo to ok 84 000 z³ miesiêcznie , a bior±c pod uwagê ze ma³a szkoda ... i koszt naprawy w ubezpieczonym samochodzie wynosi 5 - 8 tysiêcy to tylko 10 napraw i jest 80 000 z³.
Jedna co trzy dni ! No to jest kurde imponuj±cy przerób ! Pamiêtaj ¿e napisa³e¶ OBROTU a nie dochodu lub zysku ! To sprawd¼ sobie ile kosztuj± nowe czê¶ci zamienne np reflektor, albo napinacze pasów do dwu letniego BMW. I dla twojej informacji - ¶redniej wielko¶ci warsztat blacharsku lakierniczy naprawiaj±cy dwa samochody dziennie - ma na sta³e zablokowane w rozliczeniach z ubezpieczycielami i czê¶ciami zamiennym w samochodach w trakcie naprawy od 50 do 100 ty¶ z³otych !!! ale piszemy tu o normalnie dzia³aj±cej ¶redniej firmie, a nie o jednoosobowej dzia³alno¶ci gospodarczej w gara¿u ! ...
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

front247
Wys³any: 2010-01-04, 12:01   
0
UP DOWN

Posty: 127
Nie wszystko co napisa³es odnosi sie do mojej koncepcji.

Przede wszystkim,przedstwa swoja oferte,dla takiej malutkiej lakierni..tê najtañsz± wg ciebie...przeciez spokojnie na totalnym luzie da sie to taniej wykonaæ.
Mpim zdaniem nie ma co kombinowac by by³o taniej,wystarczy obrac pewne za³ozenia ,twoje za³ozenia s± dobre,ale s± na wyrost dla przeciêtniaka...
Chodzi o to by nie by³o przerostu formy nad trescia poniewaz wielu zawodowcom jest to nie potrzebne.

Projekter uwa¿am ¿e twoja koncepcja by³aby bardzo konkurencyjna i bardzo rozchwytywana przez te malenkie lakiernie czy chc±cych ruszyc z biznesem,pod warunkiem ¿e wykaza³by¶ i udowodni³ ¿e jest ...lepsza ^^
Udowodnij lakiernikowi który ruszy³ z w³asnym interesem biorac tylko 50 tys z³ kredytu...¿e twoja koncepcja jest lepsza i dla niego okaze sie bardzo op³acalna...aaa juz nie tak ³atwo :cool: Kazdy normalny facet liczy swoj± kase zanim j± wyda a zanim zainwestuje to liczy j± 10 razy...
Gdyby by³o jak piszesz to ja bym teraz poszed³ do sklepu lakierniczego poprosi³ o sate3000+kompresor 300 litrów,wróci³ z tym do garazu pomalowal swoj bak i zrobi³ fotorelacje...bzdura prawda?
Zycie tak nie wyglada.Ma³y interes to ..ma³y interes
Po co lakiernia za 500tysi komu¶ kto marzy o lokacie na 100-200 tysi by miec czynsz co miesi±c op³acony z samych odsetek :help:
Projekter ty masz piekna oferte ale w³asciwie skierowana w waski sektor..rozszerz oferte o cos taniego i wygodnego:)
pozdrawiam
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2010-01-04, 12:06   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
Nie zdecydowa³bym sie na inwestycje ze sp³at± 10 tys zl na miech.
Trzeba dostosowac sie do popytu.
Dlatego pozostaje jednoosobowa dzia³alnosc gospodarcza lub szukaj pracy moze znajdziesz.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

front247
Wys³any: 2010-01-04, 12:21   
0
UP DOWN

Posty: 127
Lackdoctor napisa³/a:
Nie zdecydowa³bym sie na inwestycje ze sp³at± 10 tys zl na miech.


dok³adnie .
wystarczy jedno potkniecie,jeden klient nie zap³aci,jakas choroba,obojetnie....nie zap³acisz jednej tylko rat przez 5 lat i...toniesz... :roll: i sie bedzie nawarstwiaæ
Takie rzeczy trzeba brac pod uwagê...bez zabiezpieczenia taka inwestycja to wrêcz utopia.
Dla rodzinnych lakierni...tym bardziej,narazasz na niepowodzenie nie tylko w³asny interes ale tak¿e przysz³e ¿ycie swojej rodziny.

nawet biorac 100tysi mozna zaton±æ...Projekter czy w ogóle jest jkas forma ubezpieczenia takiej inwestycji(od twojej strony), no i tzw.,,gwarancja zbytu,,
Chyba nie s±dzimy ¿e ktos otworzy takie co¶ i da og³oszenie w gazecie i bedzie czeka³ na klientów? :rotfl:

Projekter nie pomy¶l ¿e ja chce zdyskredytowaæ czy jako¶ podwa¿yæ takie oferty,po prostu staram sie dociec sensu inwestycji,w konkretnym przypadku.
Poza tym uwazam troszke niepatriotycznie moze:),¿e Polska jest super ryzykownym krajem na takie co¶,w ogóle na inwestowanie.System skarbowy -do kitu
egzekucja prawa-do kitu
koszty pracy-horrendalnie wysokie
przepisy ustawowe tak zagmatwane ¿e..byle ch³ystek ze skarbówki jest w stanie twoj± firmê wysadziæ w powietrze u¿ywaj±c do tego 2-3 przepisów.
-koszty obs³ugi i prowadzenia kredytu-bardzo wysokie(na dzien dzisiejszy)

Podejrzewam ¿e srednio wykrzta³cony analityk-doradca dla firm branzowych ze Stanów....pomys³ skwitowa³ by pob³azliwym usmieszkiem :shock: to ju¿ lepiej od razu poszukac sobie mocnej ga³êzi...po co sie meczyæ 5-10 lat

Projekter ,powa¿nie proszê napisz mi tutaj co ty s±dzisz o tym,podaj kontrargumenty.
pozdrawiam
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Firma

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group