Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
wolniak88
Wys³any: 2009-08-08, 22:13   ile kosztowa³a by ta robota
0
UP DOWN

Posty: 2
Witam Was serdecznie , jestem tu nowy, mam nadzieje ze wybralem dobry dzia³, mam vectre b w sedanie, no i oczywiscie kilka ma³ych oszpeceñ autka ktore mnie denerwuja :sciana: mianowicie do pomalowania
caly tylny zderzak (popêkany lakier i odprysk)
nadkole prawe
2 tylne nadkola w ¶rodku
przedni zderzak male wgniecenie
mianowicie ile kosztowa³a by robocizna u lakiernika z materia³em ?
a tutaj foty

tylni zderzak
tylni zderzak
przedni zderzak


przednie nadkole



tylne nadkole z drugiej strony wyglada tak samo
 

baqo 
Wys³any: 2009-08-08, 23:26   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
wolniak88 napisa³/a:
ile kosztowa³a by ta robota
cztery elimenty x trzysta = 1200,wiêc nic nie robiæ tylko dalej je¼dziæ starym kapeluszem. a te nadkola to i mo¿e do wymiany???. lepiej kupiæ sobie sprê¿arkê ,pistolet i zrobiæ samemu ,bo u lakiernika siê nie op³aci. :nie:
 
 

wolniak88
Wys³any: 2009-08-09, 09:50   
0
UP DOWN

Posty: 2
az taki stary to on nie jest bo z 2000 roku, niewazne jaki wielki ten element to kasa ta sama? bo porownujac zderzak do malego zdrapania na nadkolu to chyba nie na miejscu chyba ze cale nadkole by lakiernik chcial malowac, ja niestety do tego sie nie nadaje z zwodu mechanik ale wszytskie te podklady, matownia ,rozne papiery scierne tyle tego ze to mnie przeraza :shock: :P
 

kamilbusko
Wys³any: 2009-08-09, 17:37   
0
UP DOWN

Posty: 349
niestety nie mozna na to patrzec w ten sposób ¿e jest tam tylko troszkê rdzy a tyle piniêdzy ma kosztowaæ naprawa. raz przyjecha³ do mnie wujek mia³ ma³± rysê na ¶rodku drzwi do go³ej blachy i sie ch³op dziwi ze tyle nad tym roboty. mowi mi wez tu trochê pry¶nij i ñêdzie ale tak siê nie da niestety. ludzie nie doceniaja naszej pracy i tego fachu i nie wiêdz± ile pracy trzeba w³o¿yæ zeby efekt koñcowy móg³ zadowoliæ oko.
 

baqo 
Wys³any: 2009-08-09, 18:29   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
wolniak88 napisa³/a:
bo porownujac zderzak do malego zdrapania na nadkolu
bo za taki zderzak to powinno siê wzi±æ minimum cztery stówki :tak:
 
 

kamilbusko
Wys³any: 2009-08-09, 18:43   
0
UP DOWN

Posty: 349
ja robi³em taki zderzak znajomemu za 200 z³ nic na tym nie zarobi³em a trzeba by³o srzec do go³ego plastiku. kiedys sie dowiedzia³em od innego kumpla ¿e mu siê ¿ali³ ze wzi±³em od niego drogo. no krew mnie zala³a poprostu
 

marikk 
Wys³any: 2009-08-09, 19:36   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 249
Nic ju¿ na to nie poradzisz ludzie by chcieli mieæ wszystko za pó³darmo i niewiadomo jak ale trzeba dalej robiæ
 

stek
Wys³any: 2009-08-09, 19:40   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 235
Sk±d: ok kraków
kamilbusko napisa³/a:
ja robi³em taki zderzak znajomemu za 200 z³ nic na tym nie zarobi³em a trzeba by³o srzec do go³ego plastiku. kiedys sie dowiedzia³em od innego kumpla ¿e mu siê ¿ali³ ze wzi±³em od niego drogo. no krew mnie zala³a poprostu

Na przysz³y raz wy¶lij go do autoryzowanego zak³adu, na pewno nic nie powie. Ja jak robie to dogaduje siê od razu ile bedzie kosztowa³o, i./... na na drzewo banany prostowaæ./Kolego nie mo¿esz miec miêkkiego serca, bo wtedy musisz mieæ tward± du...pê. pzdr.
 

To_mas 
Wys³any: 2009-08-10, 00:26   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 10
Sk±d: ¯ywiec
kamilbusko napisa³/a:
ludzie nie doceniaja naszej pracy i tego fachu i nie wiêdz± ile pracy trzeba w³o¿yæ zeby efekt koñcowy móg³ zadowoliæ oko.
polaæ mu bo dobrze gada !! :) ) mao tego jak kolega wspomnia³ wyzej, chcieliby nie wiadomo jak mieæ zrbiona za marne grosze..... bo taki klient my¶li ze kupi lakier i to wszystko, a reszta kasy do kieszeni lakiernika.
_________________

-Diagnostyka VAG'iem - TDI grupa Vag do 2004r
-Polerowanie aluminium - felgi / pokrywy itp!!!!
gg 6794125
 
 

pepi 
Wys³any: 2009-08-10, 21:39   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 158
Sk±d: krzczonów
ja malowa³em znajomemu auto zosta³ dach i maska i klapa :spoko: nieciapana
za 1 ty¶ w metaliku -nadodatek by³y reperaturki robione i jeden próg :tak:
i stwierdzi³ ¿e drogo :sciana: teraz znajomych wysy³am do innego -zak³adu
i potem podaje cenê i nie marudz±
 

hlecter
Wys³any: 2009-10-09, 22:05   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 213
ja mam podobny problem....z tym ¿e maluje aerografem ,pod³o¿e i klar robi lakiernia , lakiernia mo¿na powiedzieæ zaprzyja¼niona , chca mi daæ zarobiæ , ogólnie chodzi o ot ¿eby siê jako¶ wypromowaæ.....ceny na start w okolicach 380 z³(³atwo zgadn±æ ¿e koksów nie oczekuje)....ale to i tak za du¿o dla ludzi....jestem z okolic Czêstochowy rêce opadaj± , dogadujesz sie z gosciem robisz kilka projektów a taki ciul dzieñ przed oddaniem auta do lakierni mówi ze "sprawa wyskoczy³a" i porobione....zaczynam w±tpiæ ze tutaj w okolicy jest zainteresowanie na takie rzeczy...

co do rdzy w takich miejscach;D to sam przechodzi³em przez naprawe tego (mazda 323 dzi¶ juz pe³noletnia), nadkola nie istnia³y;D progi równie¿ , ale maty z w³okna szklanego oraz szpachla da³y rade;D rdzy nie widaæ(nie wiem ile czasu zosta³o, kiedy znowu wyskoczy ale to i tak autko przejsciowe)
 

kamfrontera
Wys³any: 2009-11-09, 16:13   
0
UP DOWN


Posty: 37
To ja powiem jak jest u mnie . W naszej ma³ej miejscowo¶ci jest 3 lakierników , tyle ¿e ten 3 to menel i nie pracuje . Ale ten 2 to dla mnie prawdziwa konkurencja . Ja za element biorê 350 z³ , a tam,ten za 1 element 80 z³ . U niego na podwórku stoi z 50 samochodów a , u mnie 5 . Dowiedzia³em siê ¿e mój sasiad lakiernik za przemalowanie ca³ego mercedesa e z deutshland taxi na czarno wzi±³ 1500 z³ . i we¼ tu pracuj z takim za rogiem :sciana:
 

baqo 
Wys³any: 2009-11-09, 18:20   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
kamfrontera napisa³/a:
a tam,ten za 1 element 80 z³ . U niego na podwórku stoi z 50 samochodów a ,
dziad sam siê wykoñczy! :>
kamfrontera napisa³/a:
Ja za element biorê 350 z³
kamfrontera, i tak trzymaj :spoko: :spoko:
 
 

kamfrontera
Wys³any: 2009-11-09, 19:18   
0
UP DOWN


Posty: 37
baqo : Zeby¶ ty widzia³ jak te dziady samochody maluj± , to by¶ siê za g³owe z³apa³ ! 10 ludzi lepi jeden samochód na dworze , ¿aden nie umie malowaæ . Ostatnio malowali mercedesa sprintera na dworze po im sie do gara¿u nie zmie¶ci³. zacieki to na podlogê sp³yne³y, ale to i tak nic z tym jak malowali peugeota 406 - w ogródku , w b³ocie , brudzie i na ¶niegu . A klijent zadowolony bo za wstawieñie æwary , wyklepanie , dachu , wyszpachlowanie i zmianê koloru zap³aci³ 600 z³ :shock:
 

QUSY 
Wys³any: 2009-11-09, 19:34   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 7
A pó¼niej oddaj± takie auto za bezcen albo od razu pójdzie na ¿yletki, bo kto ze zdrowymi oczami kupi takie gówno przecie¿ to a¿ wstyd siê pokazaæ. Jak kto¶ chce tanio to niech sam robi wtedy zobaczy ¿e mo¿e wyj¶æ jeszcze wiêcej ni¿ u lakiernika ;P
 
 

baqo 
Wys³any: 2009-11-09, 21:34   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
QUSY napisa³/a:
Jak kto¶ chce tanio to niech sam robi wtedy zobaczy ¿e mo¿e wyj¶æ jeszcze wiêcej ni¿ u lakiernika
i rzadko ,albo i w ogóle lepiej.
kamfrontera napisa³/a:
wyszpachlowanie i zmianê koloru zap³aci³ 600 z³ :shock:
a mo¿e to i tak za wiele zap³aci³ za tak± partaninê. pewnie wiêcej nie chcia³ mu daæ w rozliczeniu ,po tym jak zobaczy³ efekt koñcowy. :D
 
 

kamfrontera
Wys³any: 2009-11-10, 09:19   
0
UP DOWN


Posty: 37
Zgadzam sie . Zawsze trzeba trzymaæ cenê ! , a nie schodziæ na psy !
_________________

 

czajok
Wys³any: 2009-11-17, 21:30   
0
UP DOWN

Posty: 3
koledzy za dobr± robote lakiernik dobrze sie musi ceniæ.a co do tych wszystkich buraków co odwalaj± tandetê to my¶licie ,¿e drugi raz kto¶ mu zaprowadzi auto.a ty pracujesz ca³y czas nad swoj± renom± i jeszcze troæhe i ty bedziesz miec ze 20 aut na podwórku.u mnie jak klent narzeka ze za drogo to odsy³am do konkurencj.A na brak roboty nie narzekam :spoko:
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga