Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
Robertlodz09 
Wysłany: 2011-11-30, 23:01   
0
UP DOWN

Kolego Gugun: Taki rozpylacz do tego FLG to najszybciej kupisz u dystrubutora tych pistoletów :tak: Tylko chyba cena troche jest wysoka ale możesz wejść na strone 2W w Łodzi i sprawdzić. Mają przedstawicielstwo DeVilbissa i wszystkie części można u nich zamówić lub kupić bezpośrednio. Pozdrawiam! :spoko:

senior
Wysłany: 2011-12-01, 00:13   
0
UP DOWN

Sw.Piotrek: DV GTI PRO T1 i T2 oraz Sata 3000 1,4 RP
Tych gunów nie da się porównać ze sobą bo są zupełnie inne. Osobiście wole zdecydowanie DV ale sądzę że gdybym miał możliwość polakierowania najnowszą Supernową WS400 1,4HD CLEAR to zapewne raczej byłby to mój pistolet marzeń do akryli {patrząc na parametry oraz opinie o marce - a i sam wygląd też} Lecz ciężko ją dostać bo Iwata ma najsłabszą chyba dystrybucję - nawet ciężko jest się cokolwiek dowiedzieć a co dopiero przetestować. Zwykłego WS4001,3 CLEAR miałem w ręku - miodzio tyle że dla mnie strasznie wolny...
A moja Sata? Ot mam ją bo wziąłem w wymianie {bo normalnie bym nie kupił} a trzymam bo wynalazłem dla niej zadanie które świetnie spełnia więc jest póki nie polegnie - a z jej przebiegiem trochę to potrwa :)
Także w wyborze DV VS Sata dla mnie wybór jest oczywisty: DV. Lecz mimo tego i tak myślami jestem za Iwatą i kiedyś może........... Ale czas pokaże.

GUGUN. Nie mam żadnych bebechów od DV. I nie łatwo je chyba znaleźć BO TO NIE SATA I SIĘ NIE SYPIE :D :D
A tak na całkiem poważnie to jeśli nie masz serca to wywal tego FLG na All.... i oddaj tego gniota za ile kto da i nawet wspomnienia nie będą Cię dręczyły. A jeśli masz serce to rypnij raz młotkiem 5kg albo o glebę i wywal na złom i też będzie git. Nie reanimuj bo nie opłaci się i nie warto bo to syf {moim zdaniem}.

jarbia
Wysłany: 2011-12-01, 01:11   
0
UP DOWN
Hobbysta ,amator

Witam
Senior , ja mam supernovą ws400 1,4 clear zwykłą nie hd ,ale jak jesteś z mojej okolicy (Gniezno), to wypożyczę Ci na parę dni do wypróbowania .Chętnie bym poznał opinie fachowca o tym gunie ,bo niestety tylko ja amator ośmieliłem się napisać moje spostrzeżenia o nim .Dystrybutorzy chyba nie maja pojęcia jak się sprzedaje takie coś ,albo coś z tymi pistoletami nie tak ?
Pozdrawiam

senior
Wysłany: 2011-12-01, 08:35   
0
UP DOWN

Witam JARBIA. Dziękuje za zaufanie oraz propozycję, lecz niestety mieszkam daleko od Ciebie a poza tym powiem Ci szczerze że nigdy nie wziąłbym guna od nie znanej mi osoby - chyba ze stałaby obok mnie. Pistolet {dobry} to nie jest narzędzie do pożyczania.
Ten gunik co masz z pewnością jest dużo szybszy od wersji 1,3 którą miałem w ręku {1,3=170ml/min a 1,4=190ml/min} ale sądzę że i tak byłby mi za wolny.
Wnioski takie wyciągam z porównania do Iwaty W400 LV2 która z dyszą 1,4 ma przepustowość 210ml/min http://www.anest-iwata.pl...tre/w400_uk.pdf i mogłaby być szybsza {a tym bardziej przy szerszym strumieniu natrysku który ma dość mizerny}
A SUPERNOWA WS400 1,4HD ma przepustowość 240ml/min http://www.supernovaspray.com/pdf/supernova_uk.pdf więc wnioskuję że byłbym całkiem happy.

Poza tym jam nie fachowiec. Ot taki skromny malasz samochoduff. Uważam że robię to na pewno na zadowalającym i uczciwym poziomie, a czy idealnie? Nie, bo u każdego ktoś kto się zna coś tam zawsze wynajdzie. Ja sam u siebie nie raz chrząknę lub cmoknę bo wyczaję coś co mało kto zobaczy ale mi już wpadło w oko - oczywiście najczęściej przed złożeniem do kupy bo po nim to już {na ogół praktycznie} nic nie widać. Od taki normalny ludź jestem ;)
Co do dystrybucji Iwaty to nie mają za dużego pojęcia ale powodem może być taka znikoma ilość sprzedawanych tych gunów że nie ma nikomu sensu zatrudniać kogoś doświadczonego czy też wysyłać go do Japonii na jakieś szkolenia czy coś w tym stylu. A szkoda bo to świetna marka.
Tylko nie wiem czy nie jest już przy późno na jej wybicie. Chociaż jakością po woli ale się reklamuje. Lecz trzeba było to ostro zrobić wcześniej minimum 10 lat temu na tak ostro i wręcz bezczela jak Sata a teraz podejrzewam że to o Sacie mało kto by wiedział a Iwata byłaby najpopularniejsza. Ale nie ma co gdybać bo jest jak jest.
Ważne że mimo że z oporami to da się to w ogóle wyrwać i u nas i w UK bo tam o to łatwiej. W USA też ale tam są zupełnie inne modele: u nas W400 a tam LPH400, u nas SUPERNOVE WS400 a tam LS400,.............. "Inny świat" :)
Pozdrawiam

Lackdoctor 
Wysłany: 2011-12-01, 10:19   
0
UP DOWN

jarbia napisał/a:
Chętnie bym poznał opinie fachowca o tym gunie ,bo niestety tylko ja amator ośmieliłem się napisać moje spostrzeżenia o nim

I chyba żeśmy to mocno off top zrobili.
Jesli tak to sorki.
Napisz jeszcze raz swoje spostrzeżenia, być może po takim czasie doszły nowe...
Tak jak pisał kolega senior, takich pistoletów sie nie pożycza a tym bardziej nieznanym osobom ładnie piszącym w necie :help:
Już nie o oszustwo chodzi, lecz o zwykły zbieg okoliczności że jakaś wada wyjdzie po oddaniu pistoletu i wtedy niepotrzebne spięcia.
Nie mówie o oszustach i wyłudzaczach, bo to już inne paragrafy na takie zachowania są.

Jakbyś mieszkał blisko mnie to chętnie bym Ci dał do testow saty 100,3000,4000 w zamian chętnie bym sprawdził iwatę.
Mowa nie o wysyłce bo ja prędzej żonę pożyczę niż pistolet. :x:

gugun 
Wysłany: 2011-12-01, 12:00   
0
UP DOWN

senior napisał/a:
GUGUN. Nie mam żadnych bebechów od DV. I nie łatwo je chyba znaleźć BO TO NIE SATA I SIĘ NIE SYPIE
A tak na całkiem poważnie to jeśli nie masz serca to wywal tego FLG na All.... i oddaj tego gniota za ile kto da i nawet wspomnienia nie będą Cię dręczyły. A jeśli masz serce to rypnij raz młotkiem 5kg albo o glebę i wywal na złom i też będzie git. Nie reanimuj bo nie opłaci się i nie warto bo to syf {moim zdaniem}.
wiem ze syf ale czasem trzeba cos zasikac podkladem cienko wiec by sie przydalo cos z mniejsza dysza a od bazy czy lakieru pistoletu mi szkoda,a na all... nie bede wstawial bo go*na nie bede nikomu wciskal ktore od nowosci ma krzywa iglice i bylo uszczelnione na pakuly co juz naprawilem:)
no a co do szybkosci to tez marze o czyms takim jak ty senior...cos czym maske na 3 "przejazdy" cos co naprawde bedzie mialo szeroka miotle a przy tym nie lalo jak z wiadra... :tak:

Sw.Piotrek 
Wysłany: 2011-12-01, 17:17   
0
UP DOWN

Lackdoctor napisał/a:
Mowa nie o wysyłce bo ja prędzej żonę pożyczę niż pistolet. :x:

:shock:

Po za tym. Senior dzięki za info.

Czy ktoś miał możliwość porównania pistoletu Air Gunsa AZ3 HTE to pistoletów "pierwszej klasy" :?:

Zwrócę uwagę na to że FLG jest sprzedawany pod marką "FinishLine" z dopiskiem by Devilbiss, a nie pod marką Devillbiss.

PROJEKTER
Wysłany: 2011-12-01, 17:56   
0
UP DOWN

Sw.Piotrek napisał/a:
Zwrócę uwagę na to że FLG jest sprzedawany pod marką "FinishLine" z dopiskiem by Devilbiss, a nie pod marką Devillbiss.

Teraz ! bo to już staroć ... KLC SATA też jest sprzedawany jako Econolin, a stare IWATA jako Air Gunsa ! ... a cały DeVilbiss jest by ITW ... tak zwrócę uwagę :D

jarbia
Wysłany: 2011-12-01, 18:00   
0
UP DOWN
Hobbysta ,amator

Witam
Co do pożyczania ,już w innym poście pisałem ,że warunkiem pożyczenia jest zamieszkanie w mojej okolicy i to, że będę przy lakierowaniu (chodzi o podpatrzenie fachowca przy pracy ).
Z tego co pisze senior ,widzę że moje spostrzeżenia co do szybkości lakierowania ,były trafne czyli dla profesjonalisty lepsze będą dysze 1,4 i to hd aby szybkość dorównywała iwata wbx.
Pozdrawiam

senior
Wysłany: 2011-12-01, 19:39   
0
UP DOWN

gugun napisał/a:
wiem ze syf ale czasem trzeba cos zasikac podkladem cienko wiec by sie przydalo cos z mniejsza dysza a od bazy czy lakieru pistoletu mi szkoda,
Właśnie dla mnie nawet sprawny i nowy jest syfem. Części jeśli nie dostaniesz to do tego co piszesz kup za 8 dych jakiegoś bronza 1,4 i finito. 80zł to nie wielka kasa i serce nie zaboli jak wywalisz na złom.
Cytat:
Tak By Devilbiss lecz jest takim gniotem że tym dopiskiem DV sam sobie ostro strzelił w piętę :)
PROJEKTER napisał/a:
a cały DeVilbiss jest by ITW ... tak zwrócę uwagę
Coś takiego. Tam są chyba Devilbiss, Binks... Ale dla mnie nie ma to w sumie znaczenia. Działa poprawnie albo nie, sypie się czy nie...... itd. A co kto produkuje pod jakimi szyldami to już mniej ważne.
To tak jak 3M: wiele produktów tylko oni sami wiedzą kto produkuje a tylko pod ich logo jest sprzedawane.
PROJEKTER napisał/a:
a stare IWATA jako Air Gunsa
Oooo a o tym nie słyszałem. Na pewno to stare modele? Nigdzie nikt o tym nie wspominał. A może jeśli już to jakieś stare prototypowe modele, które nie spełniły wtedy założeń/były za słabe jakościowo w sensie jakości pracy? I teraz klepie się je na maszynach które stały bezużyteczne i sprzedaje w niższych cenach? "Wetknąłeś kij w mrowisko" więc może rozwiń bo chętnie posłucham, gdyż z tego co wyczytałem o historii tej marki nazwę ANEST IWATA CORPORATION przyjęli w 1996 roku a rok później czyli w 1997 przejęli Włoskie przedsiębiorstwo Air Gunsa s.r.l. z Cardano al Campo.

I tak przy okazji PROJEKTER znasz dobrze firmę Saty więc powiedz jaką sprawę sądową Iwata wygrała z Satą w 2002 roku?
W historii Iwaty jest opisane jako: 2002r Anest Iwata wygrywa kluczową rozprawę z Sata.
Co to za sprawa i dlaczego KLUCZOWA? Nigdzie nic więcej na ten temat nie znalazłem.
Dzięki

Miki
Wysłany: 2011-12-01, 20:41   
0
UP DOWN

senior, http://www.anest-iwataeu.com/press_rel.asp

gugun 
Wysłany: 2011-12-01, 21:00   
0
UP DOWN

czyli wychodzi na to ze sata sie u siebie porownala z innymi a przy okazji sobie dodala a w realu bylo zupelnie inaczej????heh tu maja projektera od reklamy a tam nikogo wiec jakos sobie musza radzic-to tak pol zartem:)

senior
Wysłany: 2011-12-01, 21:52   
0
UP DOWN

Miki napisał/a:
Dzięki MIKI.
Czyli Sata zrobiła najbezczelniejszego wała jakiego można tylko zrobić: cichaczem we własnej siedzibie zrobiła testy i podała do publicznej wiadomości pod przykrywką jakiejś firmy XYZ {niby niezależnej} sfałszowane dane porównawcze pistoletów Iwaty z pistoletami Saty aby oszukać ludzi że Saty są lepsze.
Szczyt bezczelności na poziomie rynsztoku.
Ale zarazem pokazuje jak bardzo Sata boi się Iwaty oraz to że Iwata jest od niej lepsza bo gdyby było inaczej nie trzeba byłoby fałszować testów.
Dzięki za info bo od kiedy przeczytałem suchą datę zastanawiałem się co to mogło być takiego ważnego. Teraz wiem - WIEMY

PROJEKTER
Wysłany: 2011-12-02, 10:00   
0
UP DOWN

senior napisał/a:
Miki napisał/a:
Dzięki MIKI.
Czyli Sata zrobiła najbezczelniejszego wała jakiego można tylko zrobić: cichaczem we własnej siedzibie zrobiła testy i podała do publicznej wiadomości pod przykrywką jakiejś firmy XYZ {niby niezależnej} sfałszowane dane porównawcze pistoletów Iwaty z pistoletami Saty aby oszukać ludzi że Saty są lepsze.
Szczyt bezczelności na poziomie rynsztoku.
Ale zarazem pokazuje jak bardzo Sata boi się Iwaty oraz to że Iwata jest od niej lepsza bo gdyby było inaczej nie trzeba byłoby fałszować testów.
Dzięki za info bo od kiedy przeczytałem suchą datę zastanawiałem się co to mogło być takiego ważnego. Teraz wiem - WIEMY

Senior ? ale teraz napisałeś bzdurę miesiąca :D ... może przeczytaj ten teks jeszcze raz i postaraj się coś skapować ? :sciana: :D .... no bywa. Człowiek latami pracuje na swój autorytet a traci go w 5 minut ... i to tylko dlatego że nie umie czytać ^^

[ Dodano: 2011-12-02, 11:18 ]
Napisałem post z rzetelnymi informacjami na temat badań skuteczności aplikacji i tego że w danych technicznych Air Gunsa ... IWATA przywołuje naciągnięte nie spotykane w praktyce dane parametru skuteczności aplikacji = 84 % ... napisałem też z czego to wynika ... i komentarz do tej publikacji ... z przed 10 lat !

Jak mam to w zwyczaju ... nie pozostawiając cienia wątpliwości :D ... ale, ale , ale zachowam się na razie jak Jarek kwa kwa ... WIEM ALE NIE POWIEM ... ^^ .

Nauczony doświadczeniem ;P .... żeby ponownie docisnąć was za durnotę i mitologię do ściany ... to potrzebuję najpierw żebyście wpadli po uszy w te inteligentne wywody jak w temacie o ASO ... Tak żebym mógł was dalej w swoich postach cytować ... Panowie "znawcy tematu" ^^ a nie przeczytać na końcu że.... nie o oto wam chodziło ^^ .

No dobra to który z Panów ma ochotę pogadać o faktach niezbitych i bezdyskusyjnych ? ... w kontekście p[ierdółłłłł i ślepego fanatyzmu napisanego przez @senior i @guguś ? ;P ... obiecuję kulturę wypowiedzi do pierwszej chamskiej prz[ysrywki któregoś z was ^^

Proszę Was - Panowie .... Please Please ... dajcie mi szansę na doskonała zabawę w ten piękny piątek. ^^ Tak uwielbiam kopać durne koncepcje i rozprawiać się z mitami. Już ściągnąłem sobie tyle materiałów źródłowych i wyniki badań i normy i dyrektywę UE .... @senior ... @ guguś ... napszcie coś po moim postem ... dajcie znać że już mogę z was polewać cytując fakty ... ale mnie podjaraliście ^^ ^^ ^^ znowu ktoś dostanie publicznie po dupieee za wypisywanie p[ierrrrrdół... he, he !!!

senior
Wysłany: 2011-12-02, 16:55   
0
UP DOWN

Witam Projekter i powiem że wcale póki co Cię nie rozumiem.
Niby nad czym ja mam tu teraz z Tobą dywagować a Ty ze mną? Nad wyrokiem Niemieckiego Sądu we Frankfurcie zabraniającym Sacie oraz instytutowi KTI i jego pracownikom wspominania gdziekolwiek o wynikach niby testów pistoletów Iwaty przeprowadzonych przez pracowników Saty w ich siedzibie ze względu na to że nie są wiarygodne a dokładnie to że dalece odbiegają od rzeczywistości?
No Ty jeszcze siako tako rozumiem bo reklamujesz i faworyzujesz Satę i chcesz jakoś niby coś tam naciągnąć i wytłumaczyć, ale co mi do tego? Obydwie strony {w sumie 3} nie mają ze mną nic wspólnego i nic mi do tego poza moim określeniem tego co miało bezdyskusyjnie miejsce. W sumie Ciebie też nie powinno aż tak to dotyczyć bo nie Ty to chyba zlecałeś, ani nie wykonywałeś, ani się wynikami nie podpierałeś.
Tu nie ma nad czym dywagować.

Jest to artykuł z oficjalnej strony ANEST IWATY w którym jest opisane że 16 maja 2002 roku Sąd we Frankfurcie zakazał Sacie przy reklamowaniu swoich wyrobów powoływania się na wyniki testów porównawczych Saty i Iwaty podawanych przez instytut KTI gdyż są one nierzetelne a wręcz dalece odbiegają od rzeczywistości, co poza testami przeprowadzonymi na pistoletach IWATY przez MIRRC Thatcham {który cieszy się międzynarodową sławą i jest szanowany na całym świecie, za ich niezależne testy z wielu produktów, w przypadku tej branży branży wydajności transferu pistoletów} w wielkiej części potwierdziły testy Fraunhofer IPA {niezależnego i znanego na świecie niemieckiego instytutu}.

W trakcie sprawy okazało się że instytut KTI który podawał błędne parametry pistoletów IWATY sam nie wykonywał żadnych testów. Testy {ponoć} wykonali pracownicy Saty u siebie we własnej firmie.
Później podczas sprzedaży i reklamy swoich wyrobów firma Sata porównując swoje wyroby względem konkurencji podawała ich parametry publikowane przez instytut KTI {które to w rzeczywistości były wykonane {ponoć} przez nich samych i były dalekie od faktycznych}

KONIEC

I nad czym tu mamy dywagować?
Co ja jestem stroną?

I nie ma znaczenia jak kto testuje bo jeśli naprawdę je testowali to co?: produkują jedne z czołowych pistoletów na świecie i nie wiedzą jak je przetestować? Swoje wiedzieli jak a konkurencji już nie? Bez jaj bo będzie to ostro naciągane.

Mi to się nie podoba i cieszę się że wiem już o co chodziło.
A jeśli ktoś nie zgadza się z tymi informacjami podanymi na stronie IWATY: http://www.anest-iwataeu.com/press_rel.asp to z reklamacjami czy roszczeniami proszę się zgłaszać do nich a nie do mnie.
Tak chyba będzie prościej i szybciej bo zanim ja te roszczenia i żale przetłumaczę na Japoński i wyślę do ich głównej siedziby to troszkę czasu mi to zajmie :D A przede wszystkim nie mam zamiaru tego robić :)

Poza tym należy jeszcze pamiętać że Sata jest Niemiecką firmą a IWATA Japońską a wyrok był wydany przez Sąd Niemiecki, więc ten kto zna skrupulatność "Helmutów" wie że od tak sobie pochopnie nie skopaliby i nie skazali rodzimej i bardzo znanej marki. A dodatkiem i to bardzo ważnym jest to, że Sata nawet nie odwoływała się od wyroku tylko potulnie się z nim zgodziła.

Także sorry ale odwołania proszę kierować albo do właściciela strony z opisem czyli ANEST IWATY, albo do firmy SATA że się od wyroku nie odwołała czym się z nim pogodziła.
Pozdrawiam

gugun 
Wysłany: 2011-12-02, 19:27   
0
UP DOWN

PROJEKTER, a co ty do mnie pijesz znowu????przeciez napisalem to co zrozumialem i na koncu postawilem znak zapytania...napisze slownie bo inaczej znowu nie zauwazysz :D wiec skoro jest ten znak zapytania to grzecznie pytam bo ty wiesz a ja wiem tyle co zrozumialem wiec mozna by chyba grzecznie napisac co i jak a nie sie czepiac i jeszcze prowokowac dodatkowo??acha "znak zapytania"???? zachowaj sie jak profesjonalista i rozwiej watpliwosci wszystkich i wytlumacz co i jak a nie sie znowu czepiasz i do aso wracasz...po co "znak zapytania"...

PROJEKTER
Wysłany: 2011-12-02, 20:26   
0
UP DOWN

senior napisał/a:
... Jest to artykuł z oficjalnej strony ANEST IWATY w którym jest opisane że 16 maja 2002 roku Sąd we Frankfurcie zakazał Sacie przy reklamowaniu swoich wyrobów powoływania się na wyniki testów porównawczych Saty i Iwaty podawanych przez instytut KTI gdyż są one nierzetelne a wręcz dalece odbiegają od rzeczywistości, co poza testami przeprowadzonymi na pistoletach IWATY przez MIRRC Thatcham {który cieszy się międzynarodową sławą i jest szanowany na całym świecie, za ich niezależne testy z wielu produktów, w przypadku tej branży branży wydajności transferu pistoletów} w wielkiej części potwierdziły testy Fraunhofer IPA {niezależnego i znanego na świecie niemieckiego instytutu}.

W trakcie sprawy okazało się że instytut KTI który podawał błędne parametry pistoletów IWATY sam nie wykonywał żadnych testów. Testy {ponoć} wykonali pracownicy Saty u siebie we własnej firmie. Później podczas sprzedaży i reklamy swoich wyrobów firma Sata porównując swoje wyroby względem konkurencji podawała ich parametry publikowane przez instytut KTI {które to w rzeczywistości były wykonane {ponoć} przez nich samych i były dalekie od faktycznych}

I nad czym tu mamy dywagować?

Najpierw niezależnie od preferencji technicznych i wspierania firm ... podywagujemy nad umiejętnością czytana tekstu ze zrozumieniem. Na każdym forum większość sporów bierze się z tego, że oponent nie czyta postu swojego przedmówcy lub go nie rozumie. Tu mamy taki właśnie typowy przykład. Potem @senior pamiętając że to nie jest niezależna opinia z prasy jakiegoś obserwatora tylko tekst promocyjny IWATA przeanalizujemy jego wiarygodność pod kątem przytoczonych tu norm, instytutów badawczych.

Wreszcie sprawdzimy to co AirGunsa podaje na swojej stronie jako skuteczność aplikacji ... ale żeby dojść do tego punktu to najpierw musisz zrozumieć na czym polega badanie skuteczności aplikacji i dlaczego tak łatwo można podważać każdy wykonany test.

Żebyś od poczaątku wiedział co chce napisać w tym temacie i po co :spoko: : najpierw może spokojna analiza tego tekstu z dodatkowymi informacjami :

SATA co trzy lata przeprowadza test porównawczy wszystkich modeli pistoletów i wydaje biuletyn techniczny dla swoich przedstawicieli handlowych. Wiadomo po co. Naiwnością jest sadzić że nie robią tego inne firmy. Oczywiście że robią, taki test GRACO i WALTER widziałem osobiście ... co do SATA to rozumiesz sam że mam ... i nie ukrywam że pozwalam sobie z niego korzystać czasami gdy jest jakiś temat o pistoletach X czy Y.

To normalny test porównawczy. Waga ciśnienia, minimalne ciśnienie pracy, wydajność ciśnienie na wyjściu z głowicy pasowanie rożnych systemów kubków, także posiadane certyfikaty nagrody ... Jednym słowem ... wszytko co konieczne do oceny SATA na tle konkurentów. W tych danych bywa różnie. Żadko jednak zgodnie z danymi technicznymi z katalogów ... i o dziwo dotyczy to też pistoletów SATA. W wielu przypadkach test SATA pokazuje lepsze parametry danego modelu pistoletu niż podał je jego producent. W innych oczywiście dane są inne na niekorzyść.

Czy to stronnicze badanie ? Oczywiście że tak. Wykonane jednostronnie przez firmę która konkuruje z tymi produktami. Czy to nie rzetelne badanie ( jak to @senior opisałeś w swoich postach ) ? ... zastanów się chwilę sam. To poufny dokument. Po co miałby być przekłamany ? Po to żeby oferenci SATA dawali duuuupy raz za razem dowodząc czegoś co jest nieprawdą. No pomyśl chwilę ?

Teraz sam tekst. Po pierwsze MIRRC Thatcham nie jest niezależną instytucją badawczą. To akurat wiem z badań przeprowadzonych dla firmy CAR-O-LINER. Wejdź na ich stronę poczytaj czym się zajmują i jaki jest ich cel działania. Potem napisz jeszcze raz że są niezależnym instytutem badawczym ^^ tzn. Jednostką Notyfikowaną zgodnie z wytycznymi dyrektyw UE.

Bądź po prostu rzetelny. :tak:

Teraz normy badania na które powołuje się autor tekstu na stronie IWATA ... o tym przestępstwie oszustwa : ASTM D528 - Metody badań urządzeń do produkcji i obróbki papieru i tektury ... WOW :shock: VDMA 24366 Ocena skuteczność aplikacji i grubości pokrycia dla aparatów powlekający metodą elektrostatyczną ... WOW :shock:

Dwa strzały w płot i jeden w dokument ktory powstał dopiero rok po tej sprawie ! Czy to uczciwe w stosunku do Ciebie .... czytelniku publikacji ? ^^

EN 13966 - 2005 Określanie sprawności przenoszenia wyrobów lakierowych przez urządzenia do rozpylania i natryskiwania -- i tu kolego @senior zwróć uwagę na dopisek 1 bo to ... Część 1: Powierzchnie płaskie :tak: Masz wyżej mój post do św Piotrka ... przeczytaj ... zaczniesz łapać w czym rzecz :x:

Zwracami ci też uwagę że ta norma w pierwszej wersji z 2003 roku została zmieniona na tą z 2005. Nie mam starego tekstu z 2003 ... ale mam ten z 2005 ^^ .... 75 zł ! może teraz ciut drożej ^^

Do tego wątku wrócę jak będziesz zainteresowany dyskusją ... :spoko:

Czytanie ze zrozumieniem - ciąg dalszy ^^ .... IWATA przed sądem 8 wydziału handlowego zwróciła się o zakaz publikowania tych danych z testu nie dlatego, że były nie rzetelne, przekłamane, lub wykorzystywane do celów reklamowych SATA ( bo nigdy nie były tylko IWATA uznała że może się tak stać ) pamiętaj o tym jak znów napiszesz coś tak nie rzetelnego :D )

Problem formalny jest tylko w tym że to test porównawczy. Publikacja danych porównawczych wyrobów dokonywana przez jednego z wytwórców jest zabroniona w całej UE. Nie wolno oficjalnie porównywać w reklamach parametrów Coca Coli i Pepsi pisząc, lub dając do zrozumienia, że jedno jest lepsze od drugiego. Nie wolno nawet wykorzystywać wyników takich badań gdy zostały zlecone jakimś instytucjom trzecim. Dlatego nawet w przypadku gdyby SATA wykonała te badania w jakieś innej jednostce notyfikowanej i stanął by za nimi sztab naukowców ... to wyroku sądu byłby taki sam. Tego nie wolno robić nikomu. W Polsce też. Wolno tylko zestawiać ze sobą oficjalne parametry podane przez producentów.

To dotyczy wszystkich produktów.

To też dotyczy badań wykonywanych przez IWATA, DV czy nawet SICO. Tego dotyczy zakaz z 2002 roku .. i tylko tego ( pod karą przymuszenia 250 000 euro ) . Żaden sąd ani trybunał nie podważa ani rzetelności badań, ani ich celowości, ani wyników. To kolego @senior tylko opinia autora tego tekstu bo też nie IWATA jako koncernu.

Badania i testy produktów konkurencji to wyłącznie sprawa SATA jeżeli tylko trzymają takie dane porównawcze w tajemnicy :tak: Dlatego biuletyny porównawcze teraz mają oznaczenie poufne. Teraz za ich publikację odpowiada ten kto ujawnia dane ... a nie SATA która nadal bada i sprawdza wszytkie produkty konkurentów ... tak robią też inni producenci ... Chinole do tego jeszcze je kopiują ^^

Na końcu tego tekstu z linku jest zdanie że wydano ten wyrok tymczasowo ... tzn tylko że nieprawomocnie. SATA się nie odwołuje bo tu naruszenie prawa UE jest bezdyskusyjne. To tylko problem publikacji danych ... a nie rzetelności badań, oszustwa i strachu przed konkurencją. ... ale zawsze można napisać takie bzdury ^^ Zdarza się ! . Nie dziwie się prostym ludziom ... pytanie tylko czy @senior czy teraz nadal tak myślisz ? :shock:

Żebyś miał jakiś luźny punkt odniesienia to weź pod uwagę, że na tej samej zasadzie manipulowania faktami Stowarzyszenie Dealerów Samochodowych dowodzi na stronie "nie igraj z prawem" że jak nie używasz lakierów wodny to pojdziesz siedzieć na dwa lata :x:

Dlatego @senior wypaliłeś swoją opinię nie zastanawiając się nawet nad tym co podobno przeczytałeś :x: Taka prośba na przyszłość bo widzę, że inteligentny z ciebie facet Nie daj się emocjom i najpierw myśl potem pisz. Wszytko masz w tym tekście ... niczego ci tu nie insynuuje i nie robię tego po to żeby bronić SATA bo mam to gdzieś. To sprawa z przed 10 lat Dziś niczego nie zmienia bo dotyczy pistoletów klasy SATA 2000. Do tego przypominam ci że Ja nie jestem przedstawicielem SATA ... dlatego mam dystans do tego co czytam. ZAWSZE ! Dlatego te awantury. Ja nie przyjmuję niczego na ... "wydaje mi się ze tak jest " :tak:

Wszytko jest tam napisane....przeczytaj powoli z sprawdź czy to co przytaczasz na wstępie jako fakty.... faktycznie tam widnieje ??? Wygląda na to że trochę nakłamałeś pisząc własne streszczenie tego tekstu ... CO ? Przeczytaj powoli jeszcze raz !

To tekst reklamowy - nie dziwi wiec że fakty przemielone są z marketingiem. Jednak strasznie mi podpadają ludzie którzy dają się łapać na proste tricki. Rozumiesz. że to nie wzbudza mojego podziwu.

Starczy na razie bo to już długi post ... Chcesz pogadać na temat procesu badań i procedury PN-EN 13966-1:2005 ? ... Napisz słowo pod moim postem. Bo przygotowałwe sporo materiałów na temat badań skuteczności aplikacji i bardzo chętnie pokażę ci dlaczego się tak "podłożyłeś" z tą opinią o oszustwie :D

Chętnie przejdę więc do sedna i pokaże ci dlaczego IWATA tzn. AIR GUNSA z taką łatwością przekłamuje dane na temat skuteczności aplikacji. Przekłamuje choć są one przeprowadzone zgodnie z zasadami normy EN, a wyniki są faktycznie takie jak w katalogu ^^ ... zainteresowany ?

[ Dodano: 2011-12-02, 20:30 ]
gugun napisał/a:
czyli wychodzi na to ze sata sie u siebie porownala z innymi a przy okazji sobie dodala a w realu bylo zupelnie inaczej????heh tu maja projektera od reklamy a tam nikogo wiec jakos sobie musza radzic-to tak pol zartem:)

No jest znak zapytania ... nawet 4 :D ... także dobrze zrozumiałem twój tekst. Ale OK pisz w przyszłości jasno bo wiele nieporozumień jest z powodu mylnego wrażenia, lub oceny postu.
Następnym razem napisz po prostu to tak jakbyś uważał mnie za głupka. Jasno... czytelnie... prosto i konkretnie, lub zadaj pytanie :spoko:

diablo74 
Wysłany: 2011-12-19, 13:57   
0
UP DOWN

http://allegro.pl/victoria-2015-i2003815006.html

Miał ktoś do czynienia z takim pistoletem warto czy nie zawracać sobie głowę?

Lackdoctor 
Wysłany: 2012-01-07, 22:57   |Trochę z serii ... które pistolety omijać dalekim łukiem.
0
UP DOWN

Jako że temat jest o pistoletach to jako że temat saty i innych markowych został dostatecznie zagłębiony, to proponuję teraz podpowiedzieć które pistolety są na starcie totalnie skopane i należy je omijać dalekim łukiem.
Pierwsze to taka dziwna hybryda, trochę z saty, trochę z DV czy iwaty.
http://screenshooter.net/2200499/gwosfiv
Także te z niebieskim pierścieniem są skopane, więc uważajcie.
Cały przód to sata i nieszczęsny pierścień uszczelniający rozpylacz jest totalnie zdeformowany w 7 na 7 sprawdzanych dziś przeze mnie sztuk.
Koszt w mieszalni to 260 zł, na allegro troche taniej, ładny opis i koniec zalet.
Totalny szajs, omijajcie dalekim łukiem.
Nie wnikam w jakość natrysku, bo to już nie wchodzi nawet w zakres oceny.

ryciek69
Wysłany: 2012-01-19, 20:55   
0
UP DOWN

a co myslicie o walcom slim? posiadam 2 sztuki jedna kpilem uzywke nie dawno a drugi to nowka z pazdziernika i calkiem dobrze mi sie nim maluje a cowy myslicie o nim? wiem ze byl pewnie juz gdzies temat o nim ale wole sam sie zapytac i dostac odpowiedz na swoje pytanie ;P

senior
Wysłany: 2012-01-19, 21:13   
0
UP DOWN

Moje zdanie jest prawie bez zdania. Dla mnie to pistolet w sumie do nie wiem czego.
Do lakierowania aut dla mnie jest do bani.... nazwałbym go markowym SICO/FOBO o dłuższej trwałości.
Jego atutem jest jedynie cena - tylko co z tego........ jeśli jest nie wiadomo do czego: ni to polotu, ni to kopa, ni to miotły..............
Sorry ale takie jest moje zdanie. O wiele lepsze są czy to HTE czy HVLP tylko że i one dla mnie mają pewna wadę:
Tragiczne nie są lecz do czołówki im brakuje, lecz dla mnie dyskwalifikuje je ich CENA:
Tragiczne nie są lecz nie są też warte tych około 1.200zł za sztukę. Gdyby ich cena wynosiła około bo ja wiem?: max 900zł w super polocie do 1.000zł to wtedy pamiętając że w komplecie do nich są reduktory po ok 150zł to cena ok. 750 do 850zł może byłaby i adekwatna do ich jakości i trwałości.
Ale jeśli mają kosztować tyle samo a nawet w niektórych przypadkach więcej niż np. DV-ki GTI PRO to po prostu zdecydowanie nie są warte swojej ceny.
Takie jest moje skromne zdanie.

ryciek69
Wysłany: 2012-01-19, 22:28   
0
UP DOWN

no wiesz ja maluje raz na jakis czas, ostatnio niestety troche rzadko ,bo nie ma co malowac fuchy sie skonczyly a wgl to czasu nie ma, szkola praktyka i tak dalej. dla mnie narazie wystarcza ,ale powiem szczerze ze troche zaluje ze w tych pieniadzach nie kupilem STAR EVO-T :/ bo z tego co slyszalem to sa lepsze. :)

[ Dodano: 2012-01-19, 22:41 ]
a tak wgl to jak go kupowalem to jeszcze sie tak za bardzo nie znalem no ale trudno hehe nie jest zle ale molo by byc lepiej :D jak zrobie kompr... to moze sie pomysli nad czyms konkretniejszym tylko trzeba bedzie sie ttych pozbyc :cool:

Robertlodz09 
Wysłany: 2012-01-19, 23:14   
0
UP DOWN

Lackdoctor napisał/a:
taka dziwna hybryda, trochę z saty, trochę z DV czy iwaty

To kolego Lackdoktore żadna "dziwna hybryda" ;) tylko skopiowany przez skośnookich speców pistolet Walcoma :tak: Nie wiem tylko który "model" Walcoma on "naśladuje" ,może Slim S ^^
Pozdrawiam! :spoko:

Lackdoctor 
Wysłany: 2012-01-19, 23:26   
0
UP DOWN

Robertlodz09,
Szkoda że ta kopia na starcie ma już wadę.
Pozdro Robercie. :spoko:

[ Dodano: 2012-01-22, 23:54 ]
Senior......... poradź.
Co to za pistolet
devilbiss vri pro

http://www.devilbisseu.co...feed-spray-guns

Do czego i coś na jego temat poproszę.
Oczywiście oprócz tego co mozna wyczytać w linku.

jarbia
Wysłany: 2012-01-30, 17:20   
0
UP DOWN
Hobbysta ,amator

Witam
Planuję zakup jeszcze jednej zabawki do bezbarwnego . Padło tym razem na sata .Który Wy byście kupili : SATAjet 3000 HVLP DIGITAL 1.3mm czy SATAjet 3000 RP DIGITAL 1.4mm , i dlaczego .Zwracam uwagę na wymiary i rodzaj dysz .Te dwa wybrałem,bo są w podobnej cenie ok 1.4 kzł.
Pozdrawiam

Lackdoctor 
Wysłany: 2012-01-30, 17:25   
0
UP DOWN

jarbia napisał/a:
czy SATAjet 3000 RP DIGITAL

Weź rp z 1.3 lub hvlp z 1.3

Robertlodz09 
Wysłany: 2012-01-30, 17:38   
0
UP DOWN

Tutaj kolego "pomyliłeś" rozmiary dysz jakie są zalecane przez Sata i producentów lakierów :tak: Do lakierów bezbarwnych masz zalecany rozmiar dyszy 1.2 w Sata jet 3000 RP lub 1.3 natomiast w Sata jet 3000 HVLP masz zalecany 1.3 lub 1.4 :tak: Rozmiar dyszy w RP 1.2 zaleca Nexa Autocolor ,Standox do lakierów bezbarwnych natomiast DuPont już rozmiar dyszy 1.3 :tak: Dokładne dane masz podane na stronie Sata.com lub u poszczególnych producentów materiałów. Ale żaden nie zaleca dyszy 1.4 w Sacie RP do lakierów bezbarwnych Ten rozmiar dyszy masz już podany do podkładu "mokro-mokro" Pozdrawiam! :spoko:

senior
Wysłany: 2012-01-30, 17:48   
0
UP DOWN

jarbia napisał/a:
Planuję zakup jeszcze jednej zabawki do bezbarwnego
Trochę tego nie rozumiem: przecież masz już guna do klarów: WS400 CLEAR
Na pewno chcesz drugi do klarów czy się machnąłeś i chcesz inny do baz?
jarbia napisał/a:
Padło tym razem na sata .Który Wy byście kupili : SATAjet 3000 HVLP DIGITAL 1.3mm czy SATAjet 3000 RP DIGITAL 1.4mm , i dlaczego
Cóż..... :D :D Tego nooo..... :fiu: :fiu: :fiu: Wziąłbym DV bo dla mnie jest lepszy ;P :fiu:
Ale jeśli chcesz SATĘ to SATĘ {chociaż nie kumam dlaczego nie drugiej IWATY - ale to Twój wybór}
Moim zdaniem do czegokolwiek by ona nie była to nie zależnie od wersji wybierając pomiędzy 1,3 a 1,4 zawsze i tylko wybrał bym 1,3 {ale są i 1,2 i WSB} {mam 1,4 i to za ostra lufa}

Może najpierw raz jeszcze napisz do czego chcesz tego guna: na pewno do klarów a nie do baz?

jarbia
Wysłany: 2012-01-30, 19:12   
0
UP DOWN
Hobbysta ,amator

Witam
Chcę sobie kupić teraz Satę ,bo chcę je sobie porównać a cena 1,4 kzł.w digitalu za nową nie jest wysoka. Dysza 1,4 rp i 1,3 hvlp ,bo tylko te dwie są w tej cenie .Jak znam siebie to devilbis będzie następny (następne imieniny itp.).
Potrzebuję do nawierzchniowych. Moja Iwata Supernova do baz dla mnie jest wystarczająca, następnej iwaty na razie nie kupię bo nowszej chyba nie ma .
pozdr

lakierok 
Wysłany: 2012-01-30, 19:48   
0
UP DOWN

jarbia napisał/a:
Witam
Chcę sobie kupić teraz Satę ,bo chcę je sobie porównać a cena 1,4 kzł.w digitalu za nową nie jest wysoka. Dysza 1,4 rp i 1,3 hvlp ,bo tylko te dwie są w tej cenie .Jak znam siebie to devilbis będzie następny (następne imieniny itp.).
Potrzebuję do nawierzchniowych. Moja Iwata Supernova do baz dla mnie jest wystarczająca, następnej iwaty na razie nie kupię bo nowszej chyba nie ma .
pozdr

Sata 3000 1.3 RP lub

Sata 4000 1.2 RP a dlaczego nie 1,.4 ? ... bo będą Ci klary oczkowały .

senior
Wysłany: 2012-01-30, 20:15   
0
UP DOWN

Ceny za nowe DIGI niby fajne ale jak dla mnie każdy w nie tyle gównianej co dla mnie ew. niepotrzebnej konfiguracji dysz.
Jeśli chcesz do klaru i Satę to wolałbym RP {mimo innych dla mnie minusów, ale do klaru między HVLP i RP zdecydowanie byłbym za RP}
Lecz RP i lufa do klaru 1,4 to kosmos. Można skręcić ostro iglę - lecz nie do końca to jest to. Ja mam 3000 RP 1,4 i jedyne co nią latam to sporadycznie jak się co jakiś czas trafią busy akrylami w chamski pomarańcz :)
Sadzę że chłop szybciej sprzeda te 1,3 HVLP niż 1,4 RP
Więc ja 1,4 bym nie brał.
A jak nie masz na co wydać kasy to teraz kup DV GTI PRO za okolice 1000zł a po imieninach weźmiesz ew. Satę {jeśli jeszcze będziesz chciał :D }

Kurde a tylu ludzi płacze że nie ma kasy, a tu proszę....................... HAZIAJ :D :D
lakierok napisał/a:
Sata 3000 1.3 RP lub

Sata 4000 1.2 RP a dlaczego nie 1,.4 ? ... bo będą Ci klary oczkowały .
???
A że niby z jakiego powodu?

jarbia
Wysłany: 2012-01-30, 21:08   
0
UP DOWN
Hobbysta ,amator

Tylko te konfiguracje są w tym sklepie w tej cenie.
senior napisał/a:
Kurde a tylu ludzi płacze że nie ma kasy, a tu proszę....................... HAZIAJ :D :D

Nie piję nie palę na dziwki nie chodzę mogę sobie kupić ^^

senior
Wysłany: 2012-01-30, 21:27   
0
UP DOWN

To i widocznie baby /albo gorzej: żony/ nie masz :D i chyba też auta z dobrym motorem :D :D :D
Ale spoko............ gratulacje i oby tak dalej {poza brakiem baby :D :D }

jarbia
Wysłany: 2012-01-30, 21:40   
0
UP DOWN
Hobbysta ,amator

Senior wręcz przeciwnie ! ;)

gugun 
Wysłany: 2012-01-31, 13:40   
0
UP DOWN

jarbia napisał/a:
Senior wręcz przeciwnie !
to chyba mało wymajająca ta baba...moja jak wyczai przypływ gotówki to moment i mam liste co by sie w domu czy też dziecią przydalo a wtedy to juz kwestia paru dni :D

jarbia
Wysłany: 2012-01-31, 14:50   
0
UP DOWN
Hobbysta ,amator

gugun napisał/a:
to chyba mało wymajająca ta baba..

Akurat mam szczęście , od niej są co ciekawsze moje urządzenia.Przynajmniej nie musi wymyślać co mi kupić ;)

senior
Wysłany: 2012-02-01, 01:03   
0
UP DOWN

jarbia napisał/a:
Akurat mam szczęście , od niej są co ciekawsze moje urządzenia.Przynajmniej nie musi wymyślać co mi kupić
A nie ma starszej siostry lubiącej "luźne związki" na odległość? Bo ja mam niedługo urodziny a od kilku lat przybieram się do kupna osuszacza ziębniczego - może być i używka
:D :D :D :D :D :D :D :D :fiu: :fiu: :fiu: :D

jarbia
Wysłany: 2012-02-01, 09:04   
0
UP DOWN
Hobbysta ,amator

Senior a teściowa może być? :D :D :D
Hmm...osuszacz ziębniczy powiadasz , o tym jeszcze nie pomyślałem .
Pozdrawiam

Lackdoctor 
Wysłany: 2012-02-01, 10:53   
0
UP DOWN

jarbia napisał/a:
osuszacz ziębniczy

A co to jest ten osuszacz?
Reguluje wilgotność w kabinie?

senior
Wysłany: 2012-02-01, 17:15   
0
UP DOWN

jarbia napisał/a:
a teściowa może być?
Aż tak mnie nie lubisz? :D :D :D
Wystarczy mi jedna - chociaż mam luz bo widzę ją średnio raz do roku bo na co dzień jest prawie 9 tys. km od mojej chaty :D :D
Ale jakby chciała zrobić nieznajomemu prezent to chętnie podam Ci dane do wysyłki na PW :D

Wawrzysz
Wysłany: 2012-02-05, 14:45   
0
UP DOWN

WItam,
Zakładam właśnie firme airbrusherska i chciałem zapytać Was profesjonalistów w lakierowaniu jaki jest najlepszy pistolet do bezbarwnego, jaki do bazy a jaki do gruntu? Cena nie gra roli. Dodatkowo szukam kompresora - najlepszego na rynku, cichego o wadze 25-40kg. Mam nadzieję, że mi pomożecie.

senior
Wysłany: 2012-02-06, 09:59   
0
UP DOWN

Witam. Cena zawsze gra rolę bo po co kupować coś "za dobrego"/zbędnie drogiego ;)
Jeśli chodzi o pistolety to jest wiele dobrych lecz każdy zupełnie inny i to co dla jednego jest zaletą innemu użytkownikowi może być już wadą.
A temat pistoletów zarówno z wysokiej półki jak i niskiej na forach w Polsce jest tak samo gorący jak tematy o polityce czy religii więc nawet z wielu odpowiedzi będzie bardzo ciężko podjąć zdecydowaną decyzję :D
Dlatego resztę ze swojej strony wymienię na PW aby tutaj nie były mieszane fakty z fikcją i real z utopią ^^

Robertlodz09 
Wysłany: 2012-02-06, 21:06   
0
UP DOWN

senior napisał/a:
resztę ze swojej strony wymienię na PW

Senior ,schodzisz do "podziemia" z poradami? ;) Każdy ma prawo pisać co uważa za słuszne i nie trzeba tego robić w "ukryciu" ;)
Pozdrawiam! :spoko:

senior
Wysłany: 2012-02-06, 21:28   
0
UP DOWN

Robertlodz09 napisał/a:
,schodzisz do "podziemia" z poradami? ;) Każdy ma prawo pisać co uważa za słuszne i nie trzeba tego robić w "ukryciu"
Nie szkoda mi czasu na durne puste przepychanki i człowieka aby mu wody z mózgu akwizytorzy nie robili :D

Wawrzysz
Wysłany: 2012-02-06, 21:44   
0
UP DOWN

Dziękuje SENIOROWI za mase informacji - wiele z nich pokrywa sie z tym co czytalem w angielskich recenzjach i bardzo mi SENIOR pomógł w ostatecznym wyborze. Generalnie, akurat teraz mam DUZY budzet na sprzet wiec chce kupic cos najlepszego - moj wybor padl na Supernove ze wzgledu na konkretne rozwiazania konstrukcyjne o ktorych wspominali recenzenci - to nie znaczy ze SATA jest gorsza - wydaje mi sie ze stosunek jakosci do ceny jest troche wysoki - wystarczu porownac cene pelnej maski 3m i SATA albo innej firmy. SATA jest troche jak Leica w fotografii. Generalnie uwazam ze powinniscie raczej zrobic konwent - umowic sie na piwo i zrobic na przyklad krotkie warsztaty w ktorych kazdy moglby pomalowac sprzetem i porownac - po 3 piwach minimum. Wydaje mi sie ze jest tu duzo profesjonalistow - i konczac - znalem goscia ktory potrafil w zakurzonym garazu tak polozyc clear na obudowie komputera pistoletem za 100zl ze trudno bylo wyjsc z podziwu - sprzet to tylko narzedzie we wprawnych rekach ktore mysle wiele osob tutaj ma. PEACE
I jeszcze raz WIELKIE dzieki dla SENIORA.

PROJEKTER
Wysłany: 2012-02-06, 21:54   
0
UP DOWN

Tak ogólnie ... to podziwiam wszystkich którzy chcą wydać miesięczne zarobki na narzędzie pracy i kupują je bo się naczytali cennych informacji na forum internetowym ^^ . @wawrzysz ... doskonały wybór ^^ .

Wawrzysz
Wysłany: 2012-02-06, 21:56   
0
UP DOWN

skąd wiesz ile zarabiam ? :)

MichuMachu
Wysłany: 2012-02-07, 15:21   
0
UP DOWN

Witam wszystkich! :)

Pistolet SATA LM 2000 B RP

Chce używać go do bazy. I chciałbym znać wasze zdanie ogólne o nim oraz, czy nadaje się do nakładania bazy?

Z góry dziękuję. Pozdrawiam ;)

gugun 
Wysłany: 2012-02-07, 16:03   
0
UP DOWN

MichuMachu napisał/a:
Pistolet SATA LM 2000 B RP

Chce używać go do bazy. I chciałbym znać wasze zdanie ogólne o nim oraz, czy nadaje się do nakładania bazy?

Z góry dziękuję. Pozdrawiam
pewnie że się nada jednak lepszy by był model hvlp jeśli chodzi o baze...

Lackdoctor 
Wysłany: 2012-02-07, 16:47   
0
UP DOWN

gugun napisał/a:
jednak lepszy by był model hvlp jeśli chodzi o baze...

Nieprawda.
Jednak jeśli chodzi o ten pistolet co kolega napisał, to proponuje aby Robertłódź się wypowiedział.

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu