Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: Tech 2009-04-25, 17:41
Autor Wiadomo¶æ
online 
Wys³any: 2007-05-19, 00:18   Grubo¶æ szpachli natryskowej-warstwy.
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
Witam! Tak jak w temacie. Bazuje na tym, ¿e:
1. Usuwam to co nie potrzebne
2. Dodaje, scalam itp. przy pomocy wstêpnego zgrzewania lutownic±, a nastêpnie ¿ywic±+mata. Po drodze u¿ywa siê czêsto do robienia i wspomagania pianek monta¿owych, kartek, kartonów, siate itd...

Wszystko sie powtarza kilkadziesi±t razy, a¿ na koniec przychodzi nieszczêsny szpachel wykoñczeniowy. Do tej pory robi³em to tak, ¿e wyprowadza³em wszystko w³a¶nie wykoñczeniówk±, szlifowa³em i tak siê to powtarza³o. Wali³em grubo podk³adem wype³niaj±cym (dysza 2.5 gêsto 1-2warstwy).

Teraz chce spróbowaæ u¿yæ na plastik szpachli natryskowej. Tu pytanie: ile moge tego na³o¿yæ aby to nie mia³o skutków ubocznych. Ze szpachl± tak± ju¿ mia³em styczno¶æ ale tylko na samochodach i to w "ma³ych" warstwach.

Zapodam pare fotek, aby mniej wiêcej to zoobrazowaæ :arrow:

Fotki
 
 

djpolak1985
Wys³any: 2007-05-19, 22:55   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 87
ja osobiscie bez wahania uzylbym szpachlowki natryskowej oczywiscie gestej , nalozylbym od 1,5 do 2,5 warstwyw zaleznosci od jakosci wykonczenia. Szpachlowka daje swobode obrabiasz ja na sucho jest lepsza do obrobki anizeli podklad, masz pewnosc ze wypelni wszystkie drobne dziurki, a co najwazniejsze pokrywasz nia rownomiernie cala zadana powierzchnie i powinno sie ja traktowac ja ostatnia warstwe szpachli wykonczeniowej. Po dobrej obrobce podklad to tylko formalnosc .Mam rowniez pytanie czy ktorys z forumowiczow korzystal z wykonczeniowej szpachli firmy U-POL to jest szpachla w tubie o nazwie "dolphin" Jestem ciekaw opinii na jej temat.
 

online 
Wys³any: 2007-05-19, 23:22   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
Dziêki za odpowied¼. Jeste¶ dj, czy tylko taki nick? Swego czasu (2 lata wstecz mia³em mixer gemini, 2 numarki i sterte winyli).

To teraz co polecacie ze szpachlówek natryskowych ale jakich¶ w miare tanich? Z uwagi na to, i¿ na 1 motocykl bêdzie jej schodzi³o od 0.5 do 1L mieszanki musz± byæ tanie, aby klient mi za to zap³aci³ :!:

Ja do tej pory u¿ywa³em 4CR i nie narzeka³em-komplet 1L ok 60z³.
Spotka³em w praktikerze szpryce 1L Novola za 40z³ komplet. Wie kto¶ co¶ o niej, bo cena wydaje siê byæ b. tania?


A co do przewagi szprycy nad podk³adem to rzeczywi¶cie wiem jak to jest :) Szpryce szlifuje siê na sucho tak idealnie jak "kredê"...
 
 

djpolak1985
Wys³any: 2007-05-20, 14:03   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 87
Co do mojej ksywy to ma sie nijak do tego co robilem. Jedyne mixery z jakimi mialem i mam do czynienia to te do mieszania farb :grin: A co do cen i jakosci to generalnie nie jestem zorientowany. Juz pol roku jestem poza granicami kraju i teraz pracuje przy tirach, tu nie uzywamy szpachlowek.Jednak takie moje osobiste zdanie jest takie ze lepiej wydac troche wiecej na podklad anizeli na szpachlowke. Jeszcze w polsce uzywalem dosc taniej bodajze 35 zl za 0.7. Obrabiala sie rewelacyjnie a co najciekawsze , te drozsze byly gorsze w obrobce. Lecz podobno im twardzsze sa materialy lakiernicze tym lepiej o nich swiadczy.Uzywalem nawet takiej z opilkami aluminium.
 

lukas
Wys³any: 2007-05-21, 11:39   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 339
40 pln za natrysk novola to bardzo drogo :shock: , lepiej poszukaj go w mieszalni, jest ca³kiem przyzwoity
 

online 
Wys³any: 2007-05-22, 22:02   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
Ile mniej wiêcej kosztuje szpryca novola w mieszalniach? Chodzi o komplet 1L. Mam 3 mieszalnie obok siebie i chce sprawdziæ gdzie najlepsza cena :] ale znowu siê nie zdziwiæ kiedy mi powiedz± nie 40z³ a 38z³... :P

Co jeszcze polecacie z natrysków?
 
 

jarek1111
Wys³any: 2007-05-28, 22:33   
0
UP DOWN

Posty: 2
novol jest nie zly a za dobry szpryc trzeba dac ponad stowe.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group