Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
Kanabeer 
Wysłany: 2009-08-30, 09:53   
0
UP DOWN

Cytat:
Rozpisałem się, a do czego zmierzam. Otóż wszystko fajnie, poczytać co kto poleca, jaki sprzęt dobry, jaki niedopracowany, dane techniczne etc. Ale wg. mnie przede wszystkim, przed zakupem, koniecznością i rzeczą nie do pominięcia jest chwycenie sprzętu w łapę, jeśli nie zapsykanie paru kartek to przynajmniej pomachanie "na sucho", pobawienie się cyngielkiem najlepiej pod ciśnieniem itd. Leży, nie leży ? Wg. mnie aerograf trzeba dopasować do ręki, nie na odwrót, wywalenie paru stówek na sprzęt i malowanie "pomimo bólu" wszak sztuka powstaje w znoju jest bezsensu i zabija całą zabawę. To tak jak kupić niewygodne buty, bo dobrej jakości i markowe, a się rozchodzą i chodzić w "najach" przez następne parę miechów z odciskami.

Masz zupełną racje ,ale nie zapomnij że nie żyjemy w stanach gdzie sklepy z markowymi aerografami możemy spotkać bez większego problemu.W Polsce dostępna jest jedynie oferta internetowa gdzie raczej niemożliwe jest wypróbowanie czy przypasowanie do sprzętu i dlatego czasem trzeba się troche wykosztowac żeby znalezć ten "jedyny", a póki co możemy tylko wymieniać swe własnie doświadczenia na właśnie takim forum i polecać ten towar czy inny.

A wracając do właściwego tematu to Hans całkiem zgrabny widać postępy praca znacznie wyraźniejsza duży plusik :spoko: .Pozdrawiam

hlecter
Wysłany: 2009-08-30, 10:09   
0
UP DOWN

gdybym tylko mieszkał w stanach...;D no polska rzeczywistość , myśle że najblizej w niemczech by było znaleść sklepy z aero przeca h&s , chętnie zgadałbym się z kimś kto sprowadza aero ze stanów , niestety nie mam tam rodzinki , pozatym nie wiem ile przesyłki cła itd , co do pracy to dziękować

Tadeusz 
Wysłany: 2009-08-30, 10:14   
0
UP DOWN

właśnie o to mi chodzi. To Twoje początki. Najlepiej kupić sobie taki aero, który nie będzie męczył Ci ręki i zniechęcał do pracy, którym będzie Ci się pracował bardziej intuicyjnie. Masz do dyspozycji niewielkie fundusze, ale i na tej półce cenowej jest wybór. Ultra to zapewne wart swej ceny aero, bo H&S badziewia nie wypuszcza, ale jest też np. Omni 5000 lub inne. Omni jest chyba troszkę gorzej wykończony, ale mi lepiej się nim pracuje, lepiej wyważony, ma zeszlifowany "trzonek"(to co nakręcasz na dupkę), czyli możesz odciągnąć igłę i pozbyć się zatoru bez rozkręcania, co ma znaczenie przy pracy np. chromacrylem, ma ciekawą koronkę, możesz odkręcić i przykręcić tyłem do przodu, tworząc opływowy kształt pod odsłoniętą igłą, nie wiem czy to lepsze, ale przynajmniej koronka się nie zapodzieje ;) Poza tym ma więcej wybaczającą dyszę 0.3 mm (nawet decoralem tym malowałem :D ), łatwo wytwarzającą jednak bardzo cienką kreskę jak i szersze krycie. Już go w którymś poście "zachwalałem", ale uważam, że dla kupującego jeden wielozadaniowy aero, z którym nie chce mieć problemów to dobry wybór. A igła też dwa razy tańsza niż do ultry ;)

Tadeusz 
Wysłany: 2009-08-30, 10:18   
0
UP DOWN

@Kanabeer - nom, gorzka prawda. Ale zawsze można się zapytać w sklepie internetowym gdzie siedziba i pylnąć się osobiście :D

hlecter
Wysłany: 2009-08-30, 12:19   sprowadzanie aerografów z USA
0
UP DOWN

siemka wszystkim czy ktoś mysli o zakupach za wielką wodą? moze by tak zebrać się i zamowic jedna paczke a przesyłka i ewentualne cła wyjdą taniej , hmm?

hlecter
Wysłany: 2009-08-30, 12:27   
0
UP DOWN

przeglądam te badgery i moj chinczyk przypomina omni 3000 , myśle nad zakupem w USA ale suzkam kogos do spolki

Erni 
Wysłany: 2009-08-30, 16:43   
0
UP DOWN

hm... mówicie w stanach... Jakie ceny tam są aero?

hlecter
Wysłany: 2009-08-30, 17:22   
0
UP DOWN

dla przykładu iwata eclipse w polsce 590 zł
w stanach 119$ a kurs jest 2,84 to daje nam 337 zł jest róznica?

http://www.coastairbrush.com/categories.asp?cat=10 <jeden ze sklepów

badger za mniej niz 150 zł ? no problem
http://www.coastairbrush.....asp?prod=155-2

paasache TALON! za 210 zł? prosze

http://www.coastairbrush.com/products.asp?cat=595

tak samo dla pistoletów :
Air Gunsa HVLP iwaty za 360 zł?
http://www.coastairbrush.....asp?prod=AZ3HV

Erni 
Wysłany: 2009-08-30, 17:33   
0
UP DOWN

no rzeczywiście różnica dosyć spora, trzeba jeszcze doliczyc koszty przesyłki cła inne cenzura (nie znam sie na tym), ale i tak pewnie wyjdzie taniej... musze o tym pomyśleć, być miałbym możliwość coś zorganizować... jak bede coś wiedział więcej to się odezwe
pozdrawiam

hlecter
Wysłany: 2009-08-30, 18:03   
0
UP DOWN

no zebrac się w minimum 2-3 osoby i przesyłka nie wyjdzie drogo , mysle że jesli ktos ma rodzinke w usa to cła mozna ominąć , sprzety trzeba inaczej opakować itd , czytałem na jednym z forów ze gośc własnie przez rodzinke sobie załatwiał i wyszedł 40 zł za przesyłke w ten sposób , jak dla mnie miec np 2 badgery w cenie jednego kupionego w Polsce to jest zajebisty interes , tylko przesyłka trochę potrwa

hlecter
Wysłany: 2009-08-31, 08:05   
0
UP DOWN

jest jeszcze na forum ktos zainteresowany zakupem za oceanem/?

Tadeusz 
Wysłany: 2009-08-31, 09:14   
0
UP DOWN

hmmm, z tym wychodzeniem taniej to jest tak, że cena przesyłki w sklepie i cło w Polsce rosną w miarę wzrostu paczki, więc wychodzi na jedno... no i przesyłanie w Polsce, jakoś tą wspólną paczkę trzeba by podzielić czyli koszt przesyłki, paliwa czy biletu.

Tadeusz 
Wysłany: 2009-08-31, 09:29   
0
UP DOWN

napisałem właśnie w innym wątku, że raczej się nie opłaca, ale w ten sposób jak wyżej opisujesz to już inna kwestia, na pewno ominęło by się cło, ale czy koszt przesyłki w USA + do Polski + w Polsce, do tego przepakowywanie, fatygowanie rodzinki, babranie się w rozliczeniach, przelewach, adresach jest wiele niższy? Czasu i pracy też, by cała operacja zajęła.

Erni 
Wysłany: 2009-08-31, 09:36   
0
UP DOWN

jakaś opcja z ominieciem cła jest, bo jak kiedys kombinowałem żeby laptopa z usa ściągać to gdzies czytałem że pakuje się osobno lapka i zasilacz albo baterie i idzie jako niekompletny albo uszkodzony i wtedy nie płaci się cła, ale nie wiem do końca jak to jest

hlecter
Wysłany: 2009-08-31, 11:02   
0
UP DOWN

no spoko fatygowanie koszty itd ale róznica niekiedy 300 zł w cenach to jest jednak cos co przemawia , pozatym jeśli zgadac sie w kilkoro , cena wysyłki nie bedzie taka wysoka pozniejsze odebranie w polsce to juz formalność z tego co się orientuje na paczce musi byc inf "gift" lub "used staff"wtedy bez cła idize , ubezpieczenie tez nie moze byc za duze , mozna tez spróbować dogadac się odrazu ze sklepem

hlecter
Wysłany: 2009-08-31, 11:14   
0
UP DOWN

ubezpieczenie nie wiecej niz 45uero

hlecter
Wysłany: 2009-08-31, 11:34   
0
UP DOWN

http://www.polamerusa.com/NMGPages/Kalkulator.aspx <ta firma ma niskie ceny wysyłki

hlecter
Wysłany: 2009-08-31, 11:49   
0
UP DOWN

w tej firmie paka 5 kg 30x30x30 38$ - co daje 107 zł na 3 osoby to nie jest duzo

hlecter
Wysłany: 2009-08-31, 11:53   
0
UP DOWN

paczka 5 kg wysyłka 107 zł

LoboLoco 
Wysłany: 2009-08-31, 12:17   Sprowadzanie sprzetu zza oceanu...
0
UP DOWN

Tutaj zamieszczam posty z galegii oraz inne w tym temacie z ostatnich dni. Galerię proszę pozostawić na dyskusję o zamieszczonych obrazach. Inne ważne kwestie mieszczą się w Forum Airbrush.

hlecter
Wysłany: 2009-08-31, 19:20   
0
UP DOWN

dla kolegi malarza
http://www.tcpglobal.com/...ot/devgate.aspx nie znam cen polskich sprzętów

http://www.tcpglobal.com/...ot/devflg3.aspx <ten np za 366 zł , nie znam się na pistoletach , należy szukać samemu ale myśle że róznica en tez powinna byc znaczna

malarz
Wysłany: 2009-08-31, 19:30   
0
UP DOWN

Będę śledził postępy tematu, bo też bym coś chapnął :D

Jasny76
Wysłany: 2015-05-20, 10:38   
0
UP DOWN

Myślę że nie jest to opłacalne. Nie zawsze produktu sprowadzane za oceanu (zwykle samochody) nie przechodzą często badań technicznych np. odnoście emisji spalin które u nas i w Ameryce się bardzo różnią ...

spray painter
Wysłany: 2015-07-13, 19:21   
0
UP DOWN

jakby ktos szukal dobrego aerografu... ;)
http://allegro.pl/show_item.php?item=5540595372

LAKIEROWANKO Strona Główna » AIRBRUSH » Forum Airbrush

Odpowiedz do tematu