Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
ralf203
Wys³any: 2009-09-07, 18:42   kompletowanie sprzêtu
0
UP DOWN

Posty: 6
Witam
Od d³u¿szego czasu szukam wskazówek jaki sprzêt mam wybrac otó¿ jestm pocz±tkuj±cym i chcia³ bym se sk±pletowac jaki¶ w miare sprzêt do malowania bo w nied³ugim czasie chce pomalowaæ poczciwe stare auto. A wiec kompresor ju¿ posiadam nie jest to jaki¶ taki profesjonalny ale my¶le ¿e jak dla mnie to w zupelno¶ci wystarczy gorzej jest z pistoletami bo nie mam pojêcia jaki wybraæ wiec prosze Was o pomoæ bo widze ¿e wiele osob na tym forum o lakiernictwie wie bardzo du¿o.
z góry dziekuje za pomoc.
 

lukasz509
Wys³any: 2009-09-07, 19:23   
0
UP DOWN

Posty: 389
napisz ile cchesz wydaæ an ten pistolet i jakom masz wydajno¶æ kompresora to napewno ch³opaki ci dobrze doradz± jaki pistolet kupic
 

ralf203
Wys³any: 2009-09-07, 21:11   
0
UP DOWN

Posty: 6
hm tak mysle przeznaczyæ na to ok 200z³ co¶ w tym przedziale. A wydajno¶æ kompresora to na wydechu czy jako¶ tak to sie nazywa chodzi o t± rzeczywist± to pisze 400l/min.

o a jeszcze takie pytanko nic nie bedzie siê dzia³o je¿eli kompresor bedzie stal w innym pomieszczeniu niz te w którym chce malowac ,a miêdzy tymi pomieszczeniami jest ok 20m odstêpu i najlepsza droga to przez podowrko to chodzi mi o to czy np nie bedzie sie woda skrapla³a w przewodzie??
 

lukasz509
Wys³any: 2009-09-08, 19:39   
0
UP DOWN

Posty: 389
wiec tak jak bedzie taki d³ugi w±¿ to bedzie spadek ci¶nienia chyba tak kiedy¶ wyczyta³em. a co do skraplania to musisz sobie za³atwiæ odwadniacz pod pistolet i nie masz co sie amrtwiæ. co do pistoletu nie wypowiem sie bo za 200chyab nic dobrego nie kupisz. ja mam fobo hp 1.4 i s³u¿y mi juz ponad rok mói± na forum ze to dziadostwoa le mi sie jako¶ uda³.
 

ralf203
Wys³any: 2009-09-08, 19:44   
0
UP DOWN

Posty: 6
dziêki Kolego za pomoc chociaz nadal nie wiem jaki pistolecik wybrac du¿o nie chce na niego przeznaczaæ bo nie mam zamiaru otwieraæ warsztatu. A jaki masz model tego fobo?
 

Nurglepl 
Wys³any: 2009-09-08, 20:16   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 305
Sk±d: Gryfino
ralf203, niestety s³abo z odpowiedziami bêdzie, bo takich tematów jest sporo.
Ale zawsze kto¶ doradzi EVO-t, Air Gunsa, DeVilbiss, Walcom. Zawsze rozmowy tocz± siê do oko³a tych pistoletów. Wiêc albo dok³adasz i kupisz dobry, albo kup sobie zestaw lakierniczy za 50 z³ i paækaj.
 

ralf203
Wys³any: 2009-09-08, 20:36   
0
UP DOWN

Posty: 6
to jaki z tych co poda³e¶ jest najmniej budrzetowy??
 

Nurglepl 
Wys³any: 2009-09-08, 20:42   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 305
Sk±d: Gryfino
Jest allegro, i tam mo¿na poszukaæ. To ma byæ twoje, a nie moje, wiêc trochê zaanga¿owania. Poda³em 4 pistolety, wiêc dasz radê.
Pozdro
 

jzagaja
Wys³any: 2009-09-08, 20:49   
0
UP DOWN
Jacek

Pomóg³: 1 raz
Posty: 73
A co konkretnie zlego jest w Speedway HP/HVLP za 85zl? Co z najnowszymi LVLP i pistoletami MAR R500 na allegro? Mam Sate LM2000 ktora wyglada tak samo jak Speedway jesli chodzi o wykonczenie motylka. Nie moge ustawic ja na farbe poliuretanowa mimo ze dysza 1.7 powinna juz ja chwytac. Kupic dysze do niej w normalnej cenie nie jest latwo. Posiadanie kilku drogich pistoletow do roznych farb to jakas pomylka. Kiedys nie bylo takich cudow i jakos sie malowalo.

Proponuje zrobic liste wiecej niz 3 wy/wy pistoletow godnych uwagi z opisem co im dolega zeby nie szukac non stop po kilkunastu watkach. Czyzby tylko trzy firmy sie liczyly na rynku?
 
 

lukasz509
Wys³any: 2009-09-08, 20:50   
0
UP DOWN

Posty: 389
no to jest fobo hp ten czerwony wysokoci¶nieiowy hyba:/ ten zzestawu za 50 to ledwo podk±³d nak³±da:D:D:Dkup sobie 2 fobo jeden z dysz± 1.4 a drugi z 2.0 do podk³±dów i wyjdzie cie prawie 200.ja mam takie i lakieruje nimi motocykle i ejst ok wiem ze to nie za dobre pistolety jak to mói± ale mi chodz± dobrze i maluj± ok na inne mnie nie staæ:/ wiec jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma:D:D:Dka¿dy ma to na co go staæ
 

ralf203
Wys³any: 2009-09-08, 21:00   
0
UP DOWN

Posty: 6
o tych pistoletach jest wspomniane na mo¿e polowie tematów na tym forum wiec to nie nowo¶æ ale chialem zapoznac sie co mi poradzicie ale jak narazie to nic nie wiem no mo¿e tyle ¿e dobre s± pistolety >400 z³ ale zwazaj±c na to ¿e bedzie on wykorzystany mo¿e raz w miesi±cu to nie wiem czy wogóle jest to op³acalne dla tego szukam jakiego¶ rozwi±zania.Niedawno bylem w sklepie lakierniczym to wciskano mi Saco ,¿e to jest bardzo dobry sprzêt lecz sie wstrzyma³em, a gdy wszed³em na forum to opinie na temat tego sprzêtu nie by³y zadolawaj±ce. Co¶ czuje ¿e najlepiej bedzie jechaæ do jakiego¶ sklepu i kupiæ pierwszy leprzy za rozs±dn± cene.
Dziêki Nurglepl za próbe pomocy Pozdrawiam

[ Dodano: 2009-09-09, 20:30 ]
Jak by kto¶ móg³ wypowiedziec sie o kilku pistoletach to bardzo bym prosil niech wyrazi Swoj± opinie o:

http://rg-sklep.com.pl/gr...98v-p-1635.html


http://rg-sklep.com.pl/jo...6111-p-890.html

http://rg-sklep.com.pl/ya...350-p-1625.html
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group