Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: Tech 2009-04-25, 17:42
Autor Wiadomo¶æ
Nessay
Wys³any: 2007-05-24, 11:03   nadwozie ocynkowane + zaprawki, jak je poprawnie wykonaæ?
0
UP DOWN

Posty: 3
Witam serdecznie,
Posiadam golfa IV, i mam problem
muszê porobiæ zaprawki, poniewa¿ mam odpryski a¿ do go³ej blachy.
z tego co wiem golf IV jest w ca³o¶ci ocynkowany. z tego co widzê to rdzy na nadwoziu nie ma ale nie ma wiêc nie wiem czy czy¶ciæ to miejsce gdzie mam po³o¿yæ lakier np papierem ¶ciernym? Bo moze pogorszê sprawê i zetrê ocynk, czy po³o¿yæ lakier bezpo¶rednio na to miejsce bez oczyszczania? dodatkowo nie wiem czy stosowaæ jaki¶ podk³ad antykorozyjny je¶li tak to jaki? pozdrawiam.
 

lukas
Wys³any: 2007-05-24, 23:22   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 339
temat nie taki prosty na jaki wygl±da na pierwszy rzut oka
napisz czy te odpryski to na masce po kamykach i jakiej s± wielko¶ci, bo mo¿e siê okazaæ ¿e jak zaczniesz poprawiac to bedzie jeszcze gorzej
 

Nessay
Wys³any: 2007-05-25, 10:40   
0
UP DOWN

Posty: 3
No odpryski s± po kamykach, sa wielkosci niektóre nawet 0,5cm. Mam zaprawke kupon± w salonie (farba oraz lakier). Ale wiem, ¿e wczesniej trzeba pod³o¿e oczy¶ciæ i najlepiej przelecieæ preparatem chroni±cym przed rdz±, ale co w przypadku ocynku jak to ma wygl±daæ?
 

DrCruel
Wys³any: 2007-05-25, 13:11   
0
UP DOWN


Posty: 418
Jak masz tych odprysków ze 3 szt to mo¿esz popróbowaæ pobawiæ siê ale jak jest ich o wiele wiêcej lepiej daj do polakierowania ca³± maskê.

Poczytaj co kiedy¶ lukas napisa³ o zaprawkach sprayami to zrozumiesz ile to pracy:
http://lakierowanko.info/viewtopic.php?t=28

Mo¿esz równie¿ zrobiæ to na "przeczekanie" tym bardziej ¿e masz ju¿ bazê i lakier, czyli delikatnie przytrzeæ ten ocynk papierem np. P800 nastêpnie miejsce to odt³u¶ciæ i pedzelkiem delikatnie na³o¿yæ bazê (2 cienkie warstwy z miêdzyczasem ok 10 min) a nastêpnie po ok 15-20 min na³o¿yæ pêdzelkiem 3 warstwy bezbarwnego (odstêpy czasowe ok. 10 min)
W takim wykonaniu wizualnie nie bêdzie to rewelacja ale dla twojego lepszego samopoczucia wystarczy. Mo¿e ci te¿ wyj¶æ biedronka na masce, lepiej spróbój tej metody na najmniej widocznym odprysku. O zabezpieczenie antykorozyjne siê nie martw bo ocynk to spe³nia, je¿eli go nie przetrzesz. Tak autko moze poje¼dziæ do czasu decyzji ¿e trzeba jechaæ do lakiernika
 

mirh
Wys³any: 2008-01-08, 19:54   
0
UP DOWN

Posty: 152
Podepnê siê pod w±tek. Mia³em listwy na progach pod zdjêciu celem konserwacji progi zosta³y pomalowane. Po jakim¶ czasie w miejscu ³±czenia progu z b³otnikiem lakier mi spêka³ i w miejscach spêkania pojawi³a siê rdza (bardzo ma³e i cienkie ogniska). Wiem ¿e to idzie od wewn±trz i ju¿ szukam porz±dnego warsztatu od zabezpieczeñ natomiast ten spêkany lakier chcia³bym za³atwiæ samemu. Na pocz±tek chcia³bym wyd³ubaæ pastê uszczelniaj±c± na ³±czeniu, potem wyczy¶ciæ wzd³u¿ ³±czenia i tu mam pytanie. Czy jechaæ rêcznie papierem tak jak to polecano czy mogê pos³u¿yæ siê dremelem z ma³ym okr±g³ym druciakiem (cienkie druciki)? Nie chcia³bym zniszczyæ ocynku je¶li jeszcze jest.
Zak³adaj±c ¿e wyczyszczê do blachy ocynkowanej to czy w przypadku ocynku stosuje siê równie¿ podk³ady reaktywne? I na koniec jak± masê uszczelniaj±c± polecacie na to miejsce ³±czenia blach i jak j± pomalowaæ (jaki podk³ad?) - lakier jest zwyk³y tj. akryl nie metalik i czy do lakieru siê co¶ dodaje ¿eby nie spêka³. Móg³bym oddaæ do reklamacji, ale nie uffam ju¿ temu partaczowi co to robi³...
 

rbfm 
Wys³any: 2008-01-08, 19:59   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
mirh napisa³/a:
czy w przypadku ocynku stosuje siê równie¿ podk³ady reaktywne?



tak
 

mirh
Wys³any: 2008-01-08, 20:01   
0
UP DOWN

Posty: 152
rbfm napisa³/a:
mirh napisa³/a:
czy w przypadku ocynku stosuje siê równie¿ podk³ady reaktywne?



tak


¯e siê tak g³upio spytam po czym poznaæ ¿e star³em ocynk? I czy ten dremel z ma³ym druciakiem to siê nada do usuniêcia starego lakieru tzn nie uszkodzi ocynku?
 

rbfm 
Wys³any: 2008-01-08, 20:06   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
mirh napisa³/a:
¯e siê tak g³upio spytam po czym poznaæ ¿e star³em ocynk? I czy ten dremel z ma³ym druciakiem to siê nada do usuniêcia starego lakieru tzn nie uszkodzi ocynku?


ocynk ma delikatnie jasniejszy odcien od stali. ale ty sie nie przejmuj tym bo po co sobie szukac na sile problemow. masz zamiar trzymac auto do smierci ? do usuwania starych lakierow sluzy tarcza nylonowa. ale nawet ona uszkodzi ocynk. powiem wiecej, ocynk zeszlifujesz nawet drobnym papierem a co dopiero jakimis szlifierkami.

[ Dodano: 2008-01-08, 20:10 ]

co do tematu:
moja rada jest taka zebys odzalowal pare stow i dal to komus kto sie na tym zna. ty narobisz tylko wiekszych szkod i dodatkowo bedziesz mial wiekszy koszt pozniej. a moze tez byc tak ze nikt tego nie bedzie chcial poprawiac po tobie.
 

mirh
Wys³any: 2008-01-17, 19:03   
0
UP DOWN

Posty: 152
rbfm napisa³/a:
moja rada jest taka zebys odzalowal pare stow i dal to komus kto sie na tym zna. ty narobisz tylko wiekszych szkod i dodatkowo bedziesz mial wiekszy koszt pozniej. a moze tez byc tak ze nikt tego nie bedzie chcial poprawiac po tobie.


Za³±czam fotkê ¿eby lepiej by³o widaæ o co mi chodzi.
Od¿a³ujê te pare stów... a tylko wiedziony naukow± ciekawo¶ci± :-) wyd³uba³em kawa³ek uszczelnienia chc±c zobaczyæ jakie postêpy robi rdza. Wygl±d mi na to ¿e metal jest wszêdzie ca³y, zero jaki¶ w¿erów itp. Dla próby da³em trochê brunoxa i szczernia³o, zatem trochê nalotu rdzy jednak jest.
Jak siê takie co¶ powinno leczyæ (tam nie ma jaki¶ w¿erów). Czy je¶li spêkanie nie jest na ca³ej d³ugo¶ci ³±czenia to trzeba wyd³ubywaæ ca³o¶æ? Tam pod spodem jest gruba warstwa izolacji. To te¿ trzeba wyd³bywaæ czy wystarczy tylko oczy¶ciæ to co jest widoczne?
Po wyd³ubaniu i oczyszczeniu obu krawêdzi (progu i b³otnika), po zadaniu podk³adów (wash i zwyk³y) czy past± poliuretanow± wype³nia siê tylko rowek czy mo¿na wej¶æ na zak³adkê na obie czê¶ci blachy. Jak siê to powinno naprawiaæ zak³adaj±æ ¿e oczyszczam tak na 1cm go³ej blachy z ka¿dej strony ³±czenia?

[ Dodano: 2008-02-01, 23:23 ]
nikt mi nie pomo¿e :cry:
Lakiernik wyznazczy³ mi bardzo odleg³y termin i mo¿e sam co¶ podziubiê...

_MG_6819.jpg
Pobierz Plik ¶ci±gniêto 760 raz(y) 77.53 KB

 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania