Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
expiak
Wys³any: 2009-10-11, 20:44   Kompresor do Aerografu
0
UP DOWN

Posty: 11
Znalazlem na allegro kilka tanich kompresorow i mam pytanie do znawcow tematu czy takie kompresory beda wystaraczajace na poczatek?do chinczyka? i ktory najlepszy?
http://allegro.pl/item766...boy_od_1zl.html
http://allegro.pl/item774...fu_germany.html
http://allegro.pl/item769...r_i_zobacz.html
http://allegro.pl/item769...pari_boy_n.html
 

Kanabeer 
Wys³any: 2009-10-12, 00:12   
0
UP DOWN


Posty: 64
Sk±d: D±browa Górnicza
Takie wynalazki pierwszy raz na oczy widze i jak patrze to uwierzyæ nie moge ¿e to w ogóle zwie siê kompresorem...(pracuje ,dmucha) jak moje p³uca .I pewnie tak± sam± maj± wydajno¶æ ...lepiej zainwestuj w co¶ w stylu MAR-"fachowiec" a mniej siê zrazisz a ni¿eli do tych wynalazków.A najlepiej bêdzie je¶li poczytasz forum a napewno dowiesz siê na czym polega ró¿nica miêdzy kompresorem a naci±gaczami z allegro bo to co zapoda³e¶ to nie wiem jak to nazwaæ...masakra i absolutnie nie polecam.Pozdr.
 

LoboLoco 
Wys³any: 2009-10-12, 09:24   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
Ogólnie zgadzam siê z koleg±... szkoda czasu, szkoda kasy, szkoda nerwów... airbrush to nie jest tanie hobby, a je¿eli nie staæ cie na euroteca to chyba najlepszym wyj¶ciem jest samoróbka ze sprê¿arki ch³odniczej... te MARki te¿ nie polecam... mój sie zatar³, choæ by³ sporadycznie u¿ywany, ale jak ju¿ sie na marka zdecydujesz to przynajmniej domontuj sobie do niego zbiornik wyrównawczy...
_________________
>>> Airbrush'Lab <<<
 

expiak
Wys³any: 2009-10-12, 13:49   
0
UP DOWN

Posty: 11
Czyli cos takiego http://www.allegro.pl/ite...kompresory.html byloby lepsze? Moze sami cos polecicie w granicy okolo 250 zl? moze jakies inne kompresory ktore moga wspolpracowac z aerografem? i nie koniecznie maja w nazwie aukcji haslo aerograf ;) dzieki za poswiecenie czasu
 

LoboLoco 
Wys³any: 2009-10-12, 14:35   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
Raczej nie ma kompresorów pod aero bez aero w nazwie... takie ma³e kompresorki s± przeznaczone tylko do aerografu ... bo chyba nikt nie uwierzy ¿e podepniesz pod to maleñstwo pistolet :D tak jak napisalem, bez butli ani rusz... ja swojego lodówkowca zrobilem za co¶ kolo 200-300 pln i nie narzekam na niego, choæ to wersja testowa ;) ... posiadam te¿ euroteca, ale on kosztuje i te¿ jest spoko, lecz g³o¶niejszy ni¿ lodówa... no i jeszcze kompresor z marketu... t³okowiec olejowy... do domu nie polecam, i to by bylo tyle... troche o kompresorach jest na airbrushlab.pl, tylko trzeba siê zalogowaæ... powodzenia
_________________
>>> Airbrush'Lab <<<
 

expiak
Wys³any: 2009-10-12, 15:30   
0
UP DOWN

Posty: 11
Ok :) dzieki za link. Z kompresorem juz sobie poradze ale mam nastepne pytanie odnosnie szkicowania czy istenieje inna mozliwosc niz uzywanie projektora? (ktory jak wiadomo jest drogi) czy mozna to zrobic na przyklad kalka?czy czyms w ten desen? chodzi mi w tym momencie o malowanie portretow
 

Kanabeer 
Wys³any: 2009-10-12, 20:02   
0
UP DOWN


Posty: 64
Sk±d: D±browa Górnicza
Do portretów sprawna rêka i oko ,a je¶li jeszcze nie posiadasz takich zdolno¶ci oczywi¶cie mo¿esz siê wspomóc kalk± techniczn± i o³ówkiem poniewa¿ mo¿esz pózniej wymazaæ kontury a tak¿e mo¿esz zakupiæ odpowiednie rozmiary od a4 do a1 .Zale¿y te¿ od pod³o¿a na jakim bêdziesz malowa³ bo na karoserii czy metalu ju¿ raczej tylko projektor ,reszta to ju¿ wyobra¼nia i kombinowanie ale nie polecam kalkowaæ tylko æwiczyæ rêke bo wtedy masz wiêksz± satysfakcje z efektu koñcowego.Pozdro.
 

expiak
Wys³any: 2009-10-12, 20:16   
0
UP DOWN

Posty: 11
Powoli ja dopiero zaczynam na wszystko przyjdzie pora wiadomo ze nie mam skilla w rece takiego zeby odrazu malowac z reki :) nie chodzilo ci przypadkiem o kalke kopiujaca? bo na kalke techniczna moge naniesc wzor ale jak go pozniej odbic na powierzchnie na ktorej chce malowac? czy ja moze zle pojmuje zasade dziala?:)
 

Kanabeer 
Wys³any: 2009-10-12, 21:06   
0
UP DOWN


Posty: 64
Sk±d: D±browa Górnicza
Nak³adasz kalke na rysunek kopiujesz, nastêpnie odwracasz kalke na drug± strone(¿eby nie by³o efektu idbicia lustrzanego) i znowu jedziesz o³ówkiem tym razem bardzo miêkkim najlepiej 8b ,pózniej nak³adasz kalke na powierzchnie(stron± z miêkkim o³ówkiem w dó³) na któr± chcesz namalowaæ i odbijasz kontury.W ten sposób masz dok³adnie przeniesiony rysunek o³ówkiem :) . Troche zachodu ale jak siê nie ma projektora to i to dobre.
 

expiak
Wys³any: 2009-10-12, 21:57   
0
UP DOWN

Posty: 11
Tak zdecydowanie mozna sie poswiecic :)
dzieki za rady :)
 

expiak
Wys³any: 2009-10-18, 19:46   
0
UP DOWN

Posty: 11
Nie bede zakladac nowego tematu wiec podlacze sie pod ten. Mam problem poniewaz przy rozkladaniu aerografu wyleciala mi dzwignia iglicy i za cholere nie potrafie tego z powrotem zamontowac moj sprzet to ew-6000r, "nabijam" przycisk i dzwignie na iglice a mimo to przycisk sobie lata luzno. Moze jakies wskazowki?
 

Neonis 
Wys³any: 2009-10-18, 20:02   
0
UP DOWN
aerografit.pl


Posty: 186
Sk±d: O¶wiêcim
Nie znam siê za bardzo, ale je¶li mówisz, ¿e przycisk ci lata lu¼no to bardzo mo¿liwe, ¿e zgubi³e¶ sprê¿ynkê, która odpowiada³a za powrót spustu do pozycji pierwotnej.
Je¶li nie chodzi ci o ten typ "latania przycisku" to raczej nie potrafiê ci pomóc.
 

expiak
Wys³any: 2009-10-18, 20:26   
0
UP DOWN

Posty: 11
Nie nie napewno niczego nie zgubilem a sprezynke mam, przycisk lata luzno w miejscu gdzie zmienia sie grubosc strumienia farby. Poza tym na schemacie nic oprocz przycisku i dzwigni iglicy w tym miejscu nie ma, tylko nie jestem w stanie wsadzic odpowiednio tej dzwigni tak zeby popychala iglice. Wiem ze ciezko jest cos przez internet poradzic w takim przypadku no ale moze ktos cos wie wiecej ode mnie bo ja sie z godzine z ta glupia mala czescia juz meczylem i nic nie wychodzi
 

LoboLoco 
Wys³any: 2009-10-19, 12:08   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
Co do przenoszenia projektu pomocna te¿ jest siatka (czyli projekt siatkujesz np. na 16 kwadratów, na docelowy materia³ te¿ nak³adasz siatkê w identycznych proporcjach i jedziesz ze szkicem) , na twardym szkic robi siê kred±, polecam te¿ miêkkie kredki akwarelowe...

Co do sk³adania aerografu, to je¿eli masz wszystkie czê¶ci to musi sie udaæ :) nie ma co p³akaæ..
_________________
>>> Airbrush'Lab <<<
 

expiak
Wys³any: 2009-11-11, 16:43   
0
UP DOWN

Posty: 11
i znowu nam problem z moim aerografem po podlaczeniu do kompresora i wsadzeniu zbiorniczka z farba/woda aerograf pryska tylko przy najwiekszym odchyleniu i to jedynie przez jakas sekunde do dwoch (najpierw odchylam pozniej wciskam doplyw powietrza, w odwrotnej opcji wcale nie psika nawet przez sekunde) w czym moze byc problem?
 

LoboLoco 
Wys³any: 2009-11-12, 07:54   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
Je¶li dmucha powietrzem, a nie psika to albo zatkana dysza, albo brudna ig³a, albo obydwa... ewentualnie b³êdy przy skrêceniu mechanizmu spustowego z ig³±... zobacz czy jak poruszasz cynglem to ig³a siê chowa, jezeli tak, to na 99% zatkana dysza... musisz j± delikatnie przetkaæ albo pêdzelkiem, albo ig³±... sprawd¼ te¿ czy nie masz zgiêtej ig³y... powodzenia
_________________
>>> Airbrush'Lab <<<
 

Azvez
Wys³any: 2009-12-28, 03:32   
0
UP DOWN

Posty: 3
Witam

Chce zacz±æ malowac interesuje siê jaki¶ czas aerogafem.Powiedzcie mi Panowie czy taki kompresor starczy na poczatek? Kupi³em go na ebay razem z zestawem dwoch pistoletów(100 funtów - bo chwilowo mieszkam w Anglii).Pistolety raczej tandeta ale zwraca³em bardziej uwage na kompresor z pojemnikiem. Rzuccie okiem oto zestaw.:






Czekam na odpowiedzi. Za wszelakie b³êdy przepraszam. Pozdrawiam
 

LoboLoco 
Wys³any: 2010-01-04, 08:01   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
Na pocz±tek styknie my¶lê spokojnie, ma wszystko czego mu potrzeba ...
_________________
>>> Airbrush'Lab <<<
 

oldi
Wys³any: 2010-09-18, 00:31   
0
UP DOWN


Posty: 45
chia³bym na dniach kupic kompresor..... do wyboru mam dwa ten powyzej co wklei³..Azvezi i taki poni¿ej ..ma ktos kompetentne zdanie ..na ten temat ..zaznaczam ze bedzie s³uzy³ do malowania koszulek... na p³ótnie i na grubej tekturze..zadnych duzych powierzchni typu sciany czy samochody..

kompresor.jpg
Plik ¶ci±gniêto 1217 raz(y) 99.49 KB

 

hlecter
Wys³any: 2010-09-18, 08:13   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 213
ja propoowa³bym Ci zrobienie sprzêtu z agregatu od lodówki , napewno jest cichszy od sprzetu od Azveza i ma d³u¿szy czas pracy od obydwóch wy¿ej przedstawionych
 

Asellus5
Wys³any: 2010-10-14, 23:54   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 290
kompresor Azvez-a grzeje sie niesamowicie! po stosunkowo krotkim czasie pracy nie sposob go dotknac reka,zaczynalem tez kiedys od takiego samego,z ta roznica ze bez zbiorniczka wyrownujacego,za niego sluzyla mi butelka plastikowa wkrecona w miejsce separatora i tez dawal rade! jak na pocatek da rade,tylko go nie przegrzewaj!
hlecter ma racje,ja rowniez jestem za lodowkowcem! kilka dni doslownie temu rozebralem oryginalny kompresor wstawiajac do niego agregat lodowkowy i nie zamienie go na zaden inny:) to jest juz moj drogi tego typu sprzecik,pierwszy jest opisany na forum oba sprawuja sie wspaniale,syczase powietrzez aero robi wiekszy halas niz kompresor,idealny do domu! Taki popularnie zwany lodowkowiec jest najlepszym z mozliwie najtanszych rozwiazan jezeli chodzi o kompresor! reszta oferowanego taniego stafu jest albo glosna albo szybko sie grzeje a co za tym idzie potrafi plunac woda!
 

blady
Wys³any: 2010-11-12, 23:27   
0
UP DOWN

Posty: 1
Witam mam standardowe pytanie co to za sprzêt POWERMAT 24 litry 2500watthttp://allegro.pl...1306931751.html znany komu¶? i czy jest w pe³ni wystarczalny dla ambitnego amatora. Z Góry dziêkujê
Czy lepiej próbowaæ si³ z majsterkowaniem i zrobiæ lodówkowca jak tu wcze¶niej by³ opisany?
 

Dajmoser 
Wys³any: 2011-01-10, 22:03   
0
UP DOWN
Pocz±tkuj±cy aero


Posty: 14
Witam,
orientuje siê mo¿e kto¶ czy ten http://allegro.pl/kompres...1396725759.html kompresor jest warty kupna pod aerograf i pistolet lakierniczy?
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » AIRBRUSH » Forum Airbrush

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group