Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
PROJEKTER
Wys³any: 2009-10-17, 19:13   Lakierowanie na posesji. Co na to prawo?
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
jzagaja napisa³/a:
Juz raz zaplacilem mandat za malowanie przed domem.



@jzagaja ! móg³byæ napisaæ ciut wiêcej o tym mandacie za malowanie ( w jakich okliczno¶cich, kto ciê podkablowa³, i kto ci wlepi³ mandat tj. jak instytucja kontrolna i jak byæ móg³ to jeszcze ciekawi mnie uzasadnienie na co siê powo³ali i kwota ? ( mo¿esz na PW ) bêdê wdziêczny !
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

jzagaja
Wys³any: 2009-10-17, 22:12   
0
UP DOWN
Jacek

Pomóg³: 1 raz
Posty: 73
Krotko mowiac jest niedziela przed poludniem. Zamkniety namiot 2x2m stoi za bramka wjazdowa na wlasnorecznie wykafelkowanym skrawku drogi dojazdowej do posesji. Przychodzi sasiadka i per Pan mowi zeby zatkac szpary przez ktore lekko wydostaja sie opary (w niewielkiej ilosci). Mija polgodziny w trakcie ktorych mam przerwe w malowaniu i przyjezdza straz miejska. Normalna spokojna rozmowa w stylu czy Pan/Pani jest w konflikcie z sasiadem. Nagle sasiadka wylatuje z piana w ustach "A ten Pan myje samochod i robi dyskoteke" na co straz "Interesuje nas tylko te zgloszenie". Dzwonia do dyspozytora i pytaja na jaki paragraf moga dac najnizszy mandat poniewaz jest zglsozenie i rozmowy sa nagrywane przezc co musza wypisac papier. Daja mandat 100zl za zasmiecanie drogi publicznej. Potem dyskusja co by bylo gdyby namiot stal 2 metry dalej na posesji. Otoz nic na to nie ma paragrafu chyba ze nastepuje skazenie srodowiska a jak wiadomo te przepisy w Polsce sa bardzo restrykcyjne. Na wlasnej posesji mozna robic i sasiad moze zglosic sprawe do sadu cywilnego a na to musi miec dowody czyli np zdjecia. tego typu mandat nie jest niczym szczegolnym bo straz czesto wypisuje wieksze kuriozum np. sasiad wystawia worki z liscmi przez plot i drugi kabluje go ze mu psuje widok. Najwyzsze mandaty sa za palenie smieci co moj kablujacy sasiac czynil wiele razy. Naczelnik strazy mowil ze mandat sie nie nalezal ale nie chcialo mi sie tego odkrecac. Za 100zl kupilem sobie spokoj z sasiadem. Takze jak bedziecie malowac w miejscu problematycznym to najlepiej zadzwonic do strazy i zglosic ten proceder. Podobnie jest z myciem samochodu - wystarczy ze jest odplyw do studzienki i czesc znajduje sie na posesji. Kuriozum prawda?
 
 

glover
Wys³any: 2009-10-18, 07:29   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 303
Cytat:
Podobnie jest z myciem samochodu - wystarczy ze jest odplyw do studzienki i czesc znajduje sie na posesji. Kuriozum prawda?


A jak sie myje samochód na w³asnorêcznie posianej trawie na w³asnej posesji to te¿ mog± dowaliæ? Studzienki burzowej nie ma.
 

jzagaja
Wys³any: 2009-10-18, 08:59   
0
UP DOWN
Jacek

Pomóg³: 1 raz
Posty: 73
Cytat:
UCHWA£A NR XLIX/477/06
Rady Miejskiej w Dar³owie
z dnia 30 maja 2006 r. § 4.1.2

Na nieruchomo¶ciach bêd±cych w³asno¶ci± prywatn± dopuszcza siê mycie samochodów i niezawodowy
przegl±d samochodów na stanowiskach, które powinny mieæ doprowadzenie wody oraz tward± nawierzchniê ze
spadkami zapewniaj±cymi sp³yw wody do wpustów kanalizacyjnych z osadnikami b³ota i ³apaczami oleju. Sposób
odprowadzenia ¶cieków nale¿y uzgodniæ z w³a¶cicielem sieci.


Musisz sie dowiedziec jaki paragraf obowiazuje w Twojej miejscowosci.
 
 

baqo 
Wys³any: 2009-10-18, 11:04   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
Cytat:
Studzienki burzowej nie ma.
tu nie chodzi o studzienki ,s± czy nie ,tylko o to aby nie odprowadzaæ zanieczyszczeñ z pojazdu ,np. silnika,oleje itp. do wód gruntowych. na takiej myjni powinien wpierw znajdywaæ siê seperator ,a potem dopiero odprowadzenie do kanalizacji. czyli nawet jak myjesz auto na w³asnej trawce ,bez odpowiednich warunków ,masz mandat :D
 
 

PROJEKTER
Wys³any: 2009-10-19, 12:50   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
@baqo ma racjê ! Ten "³apacz oleju" to bardzo skomplikowany osadnik trzy komorowy z uk³adem filtracji. ¦redni koszy to 10 ty¶, a na monta¿ takiego to jeszcze oprócz projektu wod-kan konieczny jest operat wodno-prawny.

@jzagaja - dziêki za opis sytuacji. Wynik z niego ¿e zap³aci³e¶ choæ wcale nie musia³e¶ ! ... rozumiem ¿e po prostu chcia³e¶ mie¶ trochê spokoju ?

Spyta³em bo niedaleko W³oc³awka mia³em kilka lat temu klienta który otwiera³ lakierniê ( tj. malarniê w gara¿u przydomowym ) Dosta³ odemnie komplet informacji z posumowaniem ¿e to bêdzie trudne ! Przyjecha³ jaki¶ inteligentny dostawca lakierów i powiedzia³ mu ¿e jak bêdzie mial lakiery wodne to mo¿e malowaæ gdzie chce i nikt mu nic nie zrobi ... wiêc Pan X zadzwoni³ do mnie i zaczynaj±æ od TY KUT... NACI¡GACZU, OSZU¦CIE .... przekaza³ mi cenn± informacjê ¿e on nie potrzebuje ¿adnych pozwoleñ bo takie jest prawo .... no i kto jak kto ale dostawca farb to chyba wie najlepiej.

W maju 2009 za po¶rednictwem NOWOCZESNEGO WARSZTATU przyszed³ e-mail od .... s±siadki tego faceta ( szok !!! jak jej napisa³em po obejrzeniu zdjêæ, ¿e wszystko wiem od adresu posesji przez nazwisko w³a¶ciciela nawet to jakich lakierów u¿ywa to Pani pocz±tkowo my¶la³a, ¿e jestem z ABW ). Odes³a³em j± tu na forum ... oraz do lektury publikacji w necie. 18 wrze¶nia przys³a³a e-mail, ¿e warsztat zamkniêty ... go¶æ zosta³ ukarany grzywn± ... a jak wyrok siê uprawomocni to zak³ada mu sprawê cywiln± i bêdzie dochodziæ odszkodowania za zatruwanie jej przez dwa lata !!!

... a przyznam, ¿e to pierwszy taki przypadek o którym s³ysza³em ¿eby sprawa przybra³a taki obrót i bêdzie sprawa cywilna ... Tu to ju¿ nie ma ¿adnych zasada. I odszkodowania jakie kto palnie w pozwie takie mo¿e dostaæ !
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

DrCruel
Wys³any: 2009-10-19, 23:15   
0
UP DOWN


Posty: 418
To wygl±da na precedens, choæ u nas chyba nie mo¿na siê na nie powo³ywaæ ale... my¶lê, ¿e w miarê zwiêkszania siê ¶wiadomo¶ci ekologicznej mieszkañców osiedli domków, takich spraw mo¿e byæ wiêcej. To daje du¿o do my¶lenia.
 

fenix75
Wys³any: 2009-11-22, 22:56   
0
UP DOWN

Posty: 3
N ot ja ju¿ zbarania³em, czy mo¿e mi kto¶ jeszcze raz powiedzieæ jak to jest z tym prawem, sam w lato planujê postawiæ namiot. Ca³o¶æ szczelnie (w miarê mo¿liwo¶ci namiotu) zamkniêta ³±cznie z pod³og± i bêdê malowa³ maluszka na w³asnej zamkniêtej posesji, czy stra¿ miejska mo¿e siê przyczepiæ? aha dodam ¿e namiost sta³ by od ulicy jakie¶ 10 metró pomiêdzy innymi dzia³kami

BTW czy malowanie ca³ego auta w takim namiocie ma sens - niestaæ mnie na lakiernika (co najmniej 2 ty¶ za ca³y samochód)
 

PROJEKTER
Wys³any: 2009-11-24, 10:59   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
ODP 1. Z prawem jest tak ¿e NIE MO¯ESZ MALOWAÆ ! i czego by¶ nie wymy¶li³ jako
uzasadnienie to PRAWO OCHRONY ¦RODOWISKA jest ustaw± sejmow± i
obowi±zuje ka¿dego !

2. Stra¿ Miejska mo¿e siê doczepiæ ... i jeszcze policja,sanepid, stra¿ po¿arna,
nadzór budowlany i starostwo powiatowe.

3. Nie ma znaczenia gdzie stoi ten namiot ... i tak nie mo¿esz lakierowaæ !

4. Skoro ciê nie staæ na lakiernika za 2 ty¶ MALUJ POD NAMIOTEM mandat to
max 500 z³ i mo¿e Ciê nie z³api± :x:
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group