Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
sawmaster 
Wys³any: 2009-10-21, 22:36   Bezbarwny Novol MS ¿ó³ty?
0
UP DOWN

Posty: 563
Sk±d: Bia³ystok
Malowa³em niedawno dwa elementy i wydaje mi siê ¿e bezbarwny po¿ó³ci³ mi odcieñ bazy(srebrny metalik). Ten bezbarwny co mam to puszka novola lecz nie jest napisane na nim tylko novoacryl MS.
To nie ja dobiera³em z fiszek bazê, wiêc mo¿liwe ¿e ona wpada³a w ¿ó³ty odcieñ, lecz przy lakierowaniu wydawa³o mi siê ¿e baza nie wchodzi w ¿ó³ty odcieñ.

Aha czy profix cp1500 jest w miarê ok? czy lepiej duponta 3750S braæ bo mój by³y pracodawca poleca i mówi ¿e piêknie l¶ni i ¿e efekt ten jest d³ugotrwa³y
 

glover
Wys³any: 2009-10-21, 23:52   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 303
Masz orginaln± puszkê? Sprawd¼ datê bo ju¿ dawno novol zmieni³ oznaczenie na 570.
 

kalbi 
Wys³any: 2009-10-22, 10:59   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
a lakierowa³e¶ na ostro?? czy sie rozcieniowa³e¶??
_________________

 
 

Homer S. 
Wys³any: 2009-10-22, 12:57   
0
UP DOWN


Pomóg³: 19 razy
Posty: 861
Lakiery z Novola 570 i 580 daj± na sreberku ¿ó³ty odcieñ .Raz tym czym¶ lakierowa³em wiêcej nie bêdê ^^ .
_________________

 

Ari29
Wys³any: 2009-10-22, 13:16   
0
UP DOWN

Posty: 81
Ja uzywam profixa cp1500 oczywiscie ms i jestem z niego zadowolony
 

sawmaster 
Wys³any: 2009-10-22, 21:18   
0
UP DOWN

Posty: 563
Sk±d: Bia³ystok
kalbi napisa³/a:
a lakierowa³e¶ na ostro?? czy sie rozcieniowa³e¶??

na ostro
 

mebArth 
Wys³any: 2009-10-23, 17:10   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Ja czasem uzywam novola tego taniego ale wg mnie, on jest bielutenki. Moze utwardzacz by³ zó³ty albo stary i sie robi ¿ó³æ po zmieszaniu.
_________________
Bart
 
 

malarz
Wys³any: 2009-10-23, 18:03   
0
UP DOWN

Pomóg³: 6 razy
Posty: 206
Sk±d: Bieszczady
sawmaster napisa³/a:
Malowa³em niedawno dwa elementy i wydaje mi siê ¿e bezbarwny po¿ó³ci³ mi odcieñ bazy(srebrny metalik).


A wydaje ci siê czy jeste¶ pewien ¿e to klar a nie baza bo to ró¿nica. Ja jak mam zrobiæ taniej to zamiast 505 biorê w³a¶nie MSa 570 lub 575 i nie narzekam. Novol akurat w porównaniu z innymi producentami w tej cenie to ma ca³kiem ok. swoje klary. Nie biorê pod uwagê tych tanich wynalazków które mo¿e i s± bia³e ale w puszce i pewnie nie maj± ochrony UV co go³ym okiem widaæ po jednym letnim sezonie, jak lakier z¿ó³k³ :D
 

kalbi 
Wys³any: 2009-10-23, 18:42   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
Cytat:
na ostro
srebra na ostro siê nie lakieruje!!! mo¿e to wa¶nie tego wina, a nie bezbarwnego
_________________

 
 

sawmaster 
Wys³any: 2009-10-23, 19:52   
0
UP DOWN

Posty: 563
Sk±d: Bia³ystok
kalbi napisa³/a:
Cytat:
na ostro
srebra na ostro siê nie lakieruje!!! mo¿e to wa¶nie tego wina, a nie bezbarwnego


wg mnie nie by³o sensu malowaæ z cienowaniem bo drzwi przednie s± w ogóle w innym odcieniu ni¿ reszta auta, po za tym nie mia³em wiêcej bazy aby malowaæ wiêcej
 

mebArth 
Wys³any: 2009-10-23, 21:03   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
To moze niech kolega sie zdecyduje - czy mu wychodzi zó³ty na go³ym elemncie czy na osstro na silverze? Bo to ca³kiem inne rzeczy. Jak KALBI napis±³ silvera sie nie robi na ostro (ja robi³em ale naklejki sz³y :) )wiec mo¿e oszukiwac oko.
Akurat dzis ooda³ em Corolle silvera... kolor wyszed³ ch.... na ostro ale klient zabroni³ zdejmowania naklejek z dzrzwi do cieniowania. Jego wola. wysz³o lekko za ciemno i ziarno jakies takie bure.... ja bym to zgubi³ na drzwiach ale widocznie naklejki wazniejsze. wali mnie to.
A co do NIE MIA£EM BAZY ZEBY MALOWAC WIECEJ - ZAWSZe bierz wiecej setkê czy pól setki na za¶. 20z³ dupy nie ma a mo¿e siê przydaæ.
_________________
Bart
 
 

pepi 
Wys³any: 2009-10-23, 21:04   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 158
Sk±d: krzczonów
ja tam novala po kolorach poznaje ten mniej udany to czerwony ten trosszke lepszy niebieski -ale jako¶ on nie daje ¿óltego odciemiu :)
 

sawmaster 
Wys³any: 2009-10-23, 21:17   
0
UP DOWN

Posty: 563
Sk±d: Bia³ystok
pepi napisa³/a:
ja tam novala po kolorach poznaje ten mniej udany to czerwony ten trosszke lepszy niebieski -ale jako¶ on nie daje ¿óltego odciemiu :)


baza duponta by³a chyba a bezbarwny novola
 

gola 
Wys³any: 2009-10-24, 18:34   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
mebArth napisa³/a:
A co ma opakowanie do klaru? ja mam klar w puszce bez METKI i jest bielutenki. A jak chcesz metke to ch³opaki nakleja jak± chcesz: Standox DP novol Palinal bla bla bla. ta sama cena.

kolega pisal o oryginalnych opakowaniach.
To ze ty kupujesz w butelkach po pepsi nikogo nie dziwi i nie interesuje.
 

pepi 
Wys³any: 2009-10-24, 20:40   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 158
Sk±d: krzczonów
jesli by³ by czerwony lub niebieski to nie by³ by ju¿ bezbarwny ^^ mam pytanie ostatnio malowa³em 2 auta novalem po 24 godzinach auta posz³y na deszcz i bezbarwny zrobi³ siê taki fioletowawy -dobrze kombinuje ¿e niw wysch³o i woda to zrobi³a ???i jak wyschnie to bêdzie ok ?????
 

Dementor
Wys³any: 2009-10-24, 22:55   
0
UP DOWN


Posty: 364
pepi napisa³/a:
jak wyschnie to bêdzie ok ?????

to zale¿y co wyschnie
Jak chodzi ci o wodê na aucie to jeszcze nie bêdzie ok ;P
Jak chodzi ci o lakier to musisz go dobrze wygrzaæ bo samo schniêcie w temp. otoczenia to marne szanse.
 

baqo 
Wys³any: 2009-10-25, 10:25   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
pepi napisa³/a:
mam pytanie ostatnio malowa³em 2 auta novalem po 24 godzinach auta posz³y na deszcz i bezbarwny zrobi³ siê taki fioletowawy -dobrze kombinuje ¿e niw wysch³o i woda to zrobi³a ???i jak wyschnie to bêdzie ok ?????
powinno wyschn±æ po 12 godzinach. mo¿e ¼le doda³e¶ utwardzacza???
 
 

pepi 
Wys³any: 2009-10-25, 21:28   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 158
Sk±d: krzczonów
utwardzacza by³o tyle co potrzeba tylko sta³o to ze 2-3 godziny w 20 stopniach a potem ju¿ by³o tyle co obecnie jest :) =pomag³a opalarka nieka¿dy ma warunki do wyszuszenia odpowiednio lakieru ^^
 

mariann
Wys³any: 2009-11-03, 19:39   
0
UP DOWN

Posty: 160
ja mia³em ten sam problem z kolorem srebnym lakierowa³em przednie drzwi potem tylne w uno i tak. Pomalowa³em przednie baz± potem klarem i po za³o¿eniu dzrzwi do auta z odleg³osci 2 m widaæ by³o jak srebro wpada w z³oto. Kurde mysle klar chyba ¿ó³ty ( clar novola) ale nic drugie dzwi tylne robi³em wójowi po dwóch tygodniach i lakier dobiera³em ponownie bo by brak³o i co sie okaza³o baza by³a ¿le dobrana nie wina claru clarem malowa³em tym samym i wysz³o ok. W mieszalni stwierdzili ¿e za pierwszym razem przynios³em za ma³y kawa³ek blachy ¿eby dobrze dobraæ kolor i nie czuli siê winni
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group