Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Dawid1989 
Wys³any: 2009-11-02, 05:22   Ogrzewanie a dok³adnie ciecz w uk³adzie
0
UP DOWN

Pomóg³: 8 razy
Posty: 324
Sk±d: okolice Mielca
Panowie Kupi³em piec do centralnego który bêdzie sta³ poza gara¿em w osobnym pomieszczeniu.Wiadomo jak to w gara¿u jak sie pali to jest ciep³o ale w nocy zwyk³a woda zamarznie w rurkach i grzejnikach i wydatek gotowy.Wymy¶li³em ¿e ca³y uk³ad zaleje p³ynem ch³odniczym.Lecz mo¿e koledzy wiecie co spokojnie zast±pi³o by drogie borygo :blee: Nie wiecie czasem jak sie zachowuje p³yn do spryskiwaczy w wysokiej temp???Trochê to hardcorowe ale tanie :> Proszê o rady :)
 

robi
Wys³any: 2009-11-02, 08:03   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 32
Wydaje mi siê ¿e p³yn do spryskiwaczy jest na alkoholach i bêdzie szybko odparowywa³
 

baqo 
Wys³any: 2009-11-02, 08:41   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
wlej kilka koncentratów :idea:
 
 

przemo1972 
Wys³any: 2009-11-02, 13:21   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 551
Sk±d: SC
Jest specjalny plyn do piecow CO wiele tanszy od borygo na bazie glikolu etylenowego.Pytaj w sklepach hydraulicznych lub u dystrybutorow piecow CO.
 

jacenty 741
Wys³any: 2009-11-02, 16:42   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
A mo¿e po prostu zastosuj pompê obiegow± w uk³adzie,a do tego ma³± grza³kê na 230V,która nawet po wyga¶niêciu pieca nie pozwoli wodzie zamarzn±æ,zw³aszcza wodzie bêd±cej w ruchu.
 
 

glover
Wys³any: 2009-11-02, 22:11   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 303
Popatrz na allegro na p³yny do uk³adów klimatyzacji, pomp ciep³a czy kolektorów s³onecznych
http://www.allegro.pl/ite...arny_solar.html
http://allegro.pl/item759...ikol_najta.html
 

Dawid1989 
Wys³any: 2009-11-02, 22:25   
0
UP DOWN

Pomóg³: 8 razy
Posty: 324
Sk±d: okolice Mielca
Dziêki Panowie za pomoc :spoko: Pompa i tak bêdzie zastosowana.Dzisiaj dowiedzia³em sie ze zalewaj± starym olejem ,ale co¶ mi sie to nie widzi :roll:
 

przemo1972 
Wys³any: 2009-11-03, 13:14   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 551
Sk±d: SC
Dawid1989 napisa³/a:
Dziêki Panowie za pomoc :spoko: Pompa i tak bêdzie zastosowana.Dzisiaj dowiedzia³em sie ze zalewaj± starym olejem ,ale co¶ mi sie to nie widzi :roll:

Dokladnie, spotkalem sie nawet ze stosowaniem oleju transformatorowego, ale ruszta czasami sie przepalaja :cool:
Polecilbym Ci drugi link, cena nie jest zla, to koncentrat 1/3 a wiec z 30l masz 90l chlodziwa.
 

Dawid1989 
Wys³any: 2009-11-03, 22:53   
0
UP DOWN

Pomóg³: 8 razy
Posty: 324
Sk±d: okolice Mielca
Ludzie kombinuj± ^^ Jak ju¿ bêdê mia³ kupowaæ to ten ze 2 linku. Jeszcze raz,wielkie dziêki za pomoc
 

pawelc 
Wys³any: 2009-11-05, 07:48   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 48
Powiem Ci ¿e u mojego ojca na warsztacie te¿ nie jest ca³odobowo ogrzewane i jako¶ ani razu nic nie zamarz³o -zostawia siê tylko pompkê na noc i dajê radê z tym ¿e przewa¿nie do 19-stej jest ogrzewane ,te¿ my¶leli¶my nad zastosowaniem jakiego¶ ¶rodka niezamarzaj±cego ale po przeanalizowaniu ¿e na star± instalacjê nie ma sensu zosta³o tak jak jest i od kilku dobrych lat nic siê zdarzy³o a by³y ju¿ mrozy nawet ponad 20-stopniowe ,wszystko wed³ug mnie zale¿y na pewno te¿ od pojemno¶ci uk³adu czym ona mniejsza tym szybszy spadek temperatury i od przenikalno¶ci cieplnej ¶cian ..
_________________
Forum mi³o¶ników mazdy mx-6
www.mx-6.pl
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime