Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
jerzynew
Wys³any: 2009-11-04, 19:22   inny odcien zieleni po pomalowaniu
0
UP DOWN

Posty: 50
witam pomalowalem metalikiem blotnik i polozylem bezbarwny jak porownalem do starego lakieru wygladal calkowicie inaczej ale pomyslalem ze to wina k±ta padania swiatla wiec w nastepny dzien malowanie zderzaka przedniego rowniez w calosci.. wyszedl jakby ciemniejszy ale to tez zludzenie bo jest taki sam jak blotnik, do tego robilem cieniowanie zaprawek na drugim zderzaku,gdy polozylem baze i doszedlem do niezmatowionego bezbarwnego roznica byla jak miedzy czarnym a bialym:/ pomyslalem ze to wina braku bezbarwnego, polozylem warstwe bezbarwnego (nie wiedzialem czy moge szlifowac baze) i dalej nic wiec po 20min na lakier baza i zrobilem lagodne przejscia, na to wszystko jeszcze raz klar.
dzisiaj odkrecilem drugi blotnik z lakierem jaki chcialem uzyskac i umylem go i zmoczylem wod± ¿eby mial ladny polysk, porownalem do blotnika malowanego kilka dni temu i widac znaczna roznice (oryginalny jest bardziej niebiesko zielony a malowany przezemnie jest ciemno zielony) czy roznica w kolorze to wina zlego dobrania lakieru czy wina jest po innej stronie? mam rowniez pytanie czy jesli polakieruje np maske i podklad nie bedzie wyszlifowany "na lustro" bedzie gorszy efekt koncowy niz w przypadku dokladnej polerki?
 

kamilbusko
Wys³any: 2009-11-04, 21:52   
0
UP DOWN

Posty: 349
wrzuæ jakie¶ foty dok³adne w miarê to siê co¶ zobaczy. ale je¶li mówisz ¿e taka znaczna jest ró¿nica to wychodzi na to ¿e ¿le dobrany lakier. nie wiem czy dobrze zrozumia³em twoje pytanie ale podk³adu siê nie poleruje ani nie szlifuje na lustro. najlepiej zrób sobie kontrolkê na podk³adzie i bêdziesz widzia³ jak siê uciera a w których miejscach sa jakie¶ drobne braki. pod metalik koñcz na P 800 ewentualnie P 1000 i to wszystko. nie musisz niæ polerowaæ ani szlifowaæ na lustro
 

jerzynew
Wys³any: 2009-11-05, 18:50   
0
UP DOWN

Posty: 50
pod metalik podklad koncze na mokro 800 ale w niektorych miejscach jak popatrzy sie pod swiatlo to widac lustrzana powierzchnie a w niektorych widac chropowatosæ nie wyczówaln± palcami(miejsce rowniez polerowane tylko slabo). czy ta chropowatosc tez musze zetrzec aby byla taka jak pozostala? czy zrobi to roznice na kocowym efekcie? oddalem lakier ktory mi zostal do tej mieszalni powiedzial mi chlop ze poprawi. roznica byla duza. zu¿y³em powy¿ej 400ml na zderzak b³otnik i 1/3 tylnego zderzaka czy to duzo? :) aha waszym zdaniem powinien zrobic upust w cenie ze robienie lakieru drugi raz?
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group