Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
b-rad
Wys³any: 2009-11-07, 23:35   Pomarañczowy metalik
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 226
Witam, mam staæ na warsztacie corse w pomarañczowym akrylu. Z tej okazji ¿e lakierowana bêdzie ca³a postanowi³em prysn±æ j± pomarañczowym metalikiem. Poszed³em do mieszalni dorobiæ owy pomarañcz z racji tego ¿e jest to ca³o¶ciówka niestety postawi³em na cenê bazy... Kole¶ z mieszalni stwierdzi³ ¿e aby zmniejszyæ koszt dorobi baze niemetaliczn± i doda do niej ziarna. Na calutka corse wyliczy³em jakie¶ 2l, wiêc i tyle te¿ postanowi³em dorobiæ. Koles oczywi¶cie dorobi³ mi 2l. bazy niemetalicznej stwierdzi³ ¿e 400ml ziarna w niej wystarczy, wla³ lecz po przemieszeniu ziarna nie widaæ w ogóle. Stwierdzi³ ¿e zamówi litr srebrnej bazy intertrotona i wleje w to.


Panowie czy da siê w ogóle z tego co¶ jeszcze zrobiæ ?? czy mo¿e po na³o¿eniu bazy ziarno wybije?

pozdrawiam i proszê o odpowied¼
 

ZENEK
Wys³any: 2009-11-07, 23:54   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 86
Bêdzie problem z tego co mi wiadomo lepiej by³oby dodaæ xyralliku do bazy obejrzyj electric orange z Forda lub do klaru dodaæ per³y lub xyrraliku tk malowane s± motocykle np.Kawasaki, ale musisz rownomiernie na³o¿yæ bezbarwny.Wszystkie kolory czerwone w metaliku zawieraj± w przewadze per³e z dodatkiem metalu.Srebro daje po odbiciu ¶wiat³a szaro¶æ na wprost lub pod k±tem.Dlatego zastanów siê co zrobiæ teraz, jabym pomalowa³ tym co wymieszali a do bezbarwnego doda³ xyrraliku, ale to tylko moja sugestia, ¿eby nie stracic za du¿o kasy
 

fawinyl
Wys³any: 2009-11-08, 00:05   
0
UP DOWN

Posty: 48
Sk±d: Drawsko Pomorskie
ZENEK napisa³/a:
Bêdzie problem z tego co mi wiadomo lepiej by³oby dodaæ xyralliku do bazy obejrzyj electric orange z Forda lub do klaru dodaæ per³y lub xyrraliku tk malowane s± motocykle np.Kawasaki, ale musisz rownomiernie na³o¿yæ bezbarwny.Wszystkie kolory czerwone w metaliku zawieraj± w przewadze per³e z dodatkiem metalu.Srebro daje po odbiciu ¶wiat³a szaro¶æ na wprost lub pod k±tem.Dlatego zastanów siê co zrobiæ teraz, jabym pomalowa³ tym co wymieszali a do bezbarwnego doda³ xyrraliku, ale to tylko moja sugestia, ¿eby nie stracic za du¿o kasy

Tylko ciekawe kto po takim Mixie dorobi ten kolor gdy auto zmieni w³a¶ciciela i bedzie tzreba dorobic troszke bazy
_________________

 

b-rad
Wys³any: 2009-11-08, 00:12   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 226
fawinyl napisa³/a:

Tylko ciekawe kto po takim Mixie dorobi ten kolor gdy auto zmieni w³a¶ciciela i bedzie tzreba dorobic troszke bazy


ko³o dupy mi to lata ^^

No ok, tylko ¿e xyralik tani nie jest... Bardzo interesuje mnie Nissan 030/1 tylko ¿e ju¿ t± baze kole¶ zrobi³. Nie po to ca³ego rozbiera³em i sie cenzura³em ¿eby zwyk³± baz± go teraz pryskaæ. Boli mnie to ¿e kole¶ w mieszalni nie ma ¿adnego pojêcia o tym co robi.
 

berag1 
Wys³any: 2009-11-08, 12:19   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 266
To co zrobi³ ten cz³owiek na mieszalni wo³a o pomstê do nieba, nie wolno robiæ takich rzeczy,¿e do koloru solidowego dwuwarstwowego doda³ ziarna, czy by³o by to drobne czy te¿ grube ziarno to i tak ono utonie- bêdzie s³abo widoczne albo wcale go nie bêdzie widaæ.
W tym miejscu nale¿y zaznaczyæ to, ¿e solidy dwuwarstwowe i metaliki do dwa systemy, które ze sob± maj± tyle wspólnego ¿e po wyschniêciu nale¿y przykryæ lakierem bezbarwnym, a poza tym faktem jest miêdzy nimi ogromna przepa¶æ, a mianowicie do solidów dwuwarstwowych leje siê inn± ¿ywice ni¿ do kolorów metalicznych. Czasami jest tak ¿e do samych metalików s± dwie ró¿ne ¿ywice -do gruboziarnistch lakierów metalicznych i drobnoziarnistych lakierów metalicznych(mówiê tu o konwencji), by³o tak kiedy¶ w Autocolorze teraz nie wiem bo na nim nie pracuje. Drug± wa¿n± spraw± jest to ¿e receptury kolorów solidowych dwuwarstwowych i metalików bardzo siê od siebie ró¿ni± i nie mo¿na sobie dolewaæ czego siê chce i jak siê chce, pó¼niej wychodz± takie jaja jak w twoim przypadku.
Jednak najwa¿niejsz± spraw± jest to,¿e go¶ciu na mieszalni powinien wiedzieæ to ¿eby otrzymaæ kosiasty kolor pomarañczowy to tylko mica albo xirallik w trójwarstwówce i ewentualnie zabawa z podbarwionym lakierem bezbarwnym.
Wniosek jaki p³ynie z ca³ej tej sytuacji to taki, ¿e czasami nie warto kombinowaæ bo mo¿na przekombinowaæ, a mo¿na by³o wybrn±æ w ten sposób ¿e na pierwsz± warstwê zrobiæ tañszy podsik na bazie metaliku a na ostatni± warstwê po³o¿yæ kolor w³a¶ciwy. :D
W zaistnia³ej sytuacji niech go¶ciu zwraca kasê bo zawali³ po ca³o¶ci albo niech zrobi jeszcze raz lakier za friko. :cool:
 
 

b-rad
Wys³any: 2009-11-08, 12:25   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 226
Wielkim + jest to ¿e tej bazy jeszcze nie odebralem. Czyli ju¿ nic z tego zrobiæ siê nie da... No có¿ kole¶ bêdzie mia³ problem.
 

gola 
Wys³any: 2009-11-08, 20:11   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
berag1 napisa³/a:
... mianowicie do solidów dwuwarstwowych leje siê inn± ¿ywice ni¿ do kolorów metalicznych...

o jakim systemie piszesz jeszcze powiedz moze...
 

fawinyl
Wys³any: 2009-11-08, 20:13   
0
UP DOWN

Posty: 48
Sk±d: Drawsko Pomorskie
gola napisa³/a:
berag1 napisa³/a:
... mianowicie do solidów dwuwarstwowych leje siê inn± ¿ywice ni¿ do kolorów metalicznych...

o jakim systemie piszesz jeszcze powiedz moze...


Np. Novol tak ma i chyba DP
_________________

 

samurajek
Wys³any: 2009-11-08, 20:18   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 68
Sk±d: Wroc³aw
Witam
Mo¿esz spróbowaæ dodaæ do bezbarwnego kilka kropel srebrnego koloru z grubym ziarnem.
Powinno daæ zadawalaj±cy efekt. Koszt dodatkowy niewielki. Koniecznie zrób najpierw próbkê.
 

berag1 
Wys³any: 2009-11-08, 20:27   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 266
gola napisa³/a:
berag1 napisa³/a:
... mianowicie do solidów dwuwarstwowych leje siê inn± ¿ywice ni¿ do kolorów metalicznych...

o jakim systemie piszesz jeszcze powiedz moze...

berag1 napisa³/a:
by³o tak kiedy¶ w Autocolorze teraz nie wiem bo na nim nie pracuje

192-475 AUTOCOLOR do solidów dwuwarstwowych a 528 i 5600 do baz metalicznych mowa oczywi¶cie o konwencji. :D
 
 

lukas
Wys³any: 2009-11-08, 20:38   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 339
b-rad napisa³/a:
Koles oczywi¶cie dorobi³ mi 2l. bazy niemetalicznej stwierdzi³ ¿e 400ml ziarna w niej wystarczy, wla³ lecz po przemieszeniu ziarna nie widaæ w ogóle. Stwierdzi³ ¿e zamówi litr srebrnej bazy intertrotona i wleje w to.


hehe, czyli na starcie wysz³o ci 2,4 litra a nie 2. Pomijaj±c bezsens kombinacji to ciekawe jaka by³a ró¿nica w cenie pomiêdzy 2 litrami bazy solidowej a taka sam± ilo¶ci± z dodatkiem 400ml ziarna? Nie wspomnê ju¿ o litrze Trotona :D Podziêkuj z ten towar.
 

b-rad
Wys³any: 2009-11-08, 20:59   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 226
Jestem z nim umówiony ¿e jutro odlewa 100ml tego co jest, wlewa 40ml intertrotona i robie natrysk próbny. Znaj±c ¿ycie nic z tego nie wyjdzie.
 

gola 
Wys³any: 2009-11-08, 21:10   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
berag1 napisa³/a:
...192-475 AUTOCOLOR do solidów dwuwarstwowych a 528 i 5600 do baz metalicznych mowa oczywi¶cie o konwencji. :D

nie przytaczaj tutaj jednego przykladu z Autocoloru,poniewaz nie wszystkie systemy takie sa a o AUTOCOLOR,Czy Novol nikt tutaj nie pytal.
Jezeli chodzi o DP,to nic mi o tym nie wiadomo aby inna zywica byla do metalikow,perel a inna do solidow...
Sa dwie i w pelni maja zastosowanie w solidach jak i w perlach czy metalikach.
To ze Novol nie potrfi sobie z tym faktem poradzic i w swoim mieszalniku ma tych zywic kilka rodzai,nie oznacza wcale,ze wszystkie systemy robione sa na tym samym "mianowniku"

Pozniej pojdzie chlopak do mieszalni,zleje goscia ze mu zywice pomylil,bo tak mu na forum powiedzieli :D ,a to wcale nie musi byc prawda...
 

b-rad
Wys³any: 2009-11-08, 21:18   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 226
Baza Ivat.
 

glover
Wys³any: 2009-11-08, 22:53   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 303
gola napisa³/a:
berag1 napisa³/a:
...192-475 AUTOCOLOR do solidów dwuwarstwowych a 528 i 5600 do baz metalicznych mowa oczywi¶cie o konwencji. :D

nie przytaczaj tutaj jednego przykladu z Autocoloru,poniewaz nie wszystkie systemy takie sa a o AUTOCOLOR,Czy Novol nikt tutaj nie pytal.
Jezeli chodzi o DP,to nic mi o tym nie wiadomo aby inna zywica byla do metalikow,perel a inna do solidow...
Sa dwie i w pelni maja zastosowanie w solidach jak i w perlach czy metalikach.
To ze Novol nie potrfi sobie z tym faktem poradzic i w swoim mieszalniku ma tych zywic kilka rodzai,nie oznacza wcale,ze wszystkie systemy robione sa na tym samym "mianowniku"


Nie czytasz ze zrozumieniem. To nie berag1 podawa³ przyk³ad novola i DP tylko fawinyl. Poza tym nie rozumiem dlaczego piszesz, ¿e novol nie mo¿e sobie z tym poradziæ skoro nie tylko novol tak ma. berag1, poda³ przecie¿ przyk³ad Autokoloru. Czy Du Pont to jaka¶ wyrocznia?
 

gola 
Wys³any: 2009-11-08, 23:34   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
glover napisa³/a:
...Nie czytasz ze zrozumieniem...


czyzby?
gola napisa³/a:
berag1 napisa³/a:
...192-475 AUTOCOLOR do solidów dwuwarstwowych a 528 i 5600 do baz metalicznych mowa oczywi¶cie o konwencji. :D

nie przytaczaj tutaj jednego przykladu z Autocoloru...

glover napisa³/a:
...To nie berag1 podawa³ przyk³ad novola i DP tylko fawinyl...

ale ja odpisalem najpierw @berag1 na temat autocoloru a nastepnie w tym samym poscie @fawinyl-owi na temat novola i DP :D
glover napisa³/a:
...Poza tym nie rozumiem dlaczego piszesz, ¿e novol nie mo¿e sobie z tym poradziæ skoro nie tylko novol tak ma...


ale ktos jednoznacznie stwierdzil tutaj,ze zywice uzywane do kolorow solidowych oraz metalicznych w dwuwarstwowych systemach,to nie te same zywice.
Dlatego napisalem ze nie we wszystkich systemach i jako przyklad podalem akurat DuPont-a
Kolega,ktory opisuje problem z baza w tym poscie,nie napisal jednoznacznie jakiej firmy lakier mu sknocili,a kolega @berag1 wylecial z autocolorem nie wiadomo po co?

Wy wszyscy z mieszalni chwalicie nie to co dobre,ale to co sie sprzedaje,bo tanie (Novol,Autocolor,Nexa itd).
Gdyby Novol kosztowal wiecej od Standox-a, DP -to juz by nie byl taki cacy?,co?
Zreszta cena daleko nie odbiega od markowych lakierow ale jakoscia...
 

glover
Wys³any: 2009-11-08, 23:58   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 303
Sprzedaj±cy zachwalaj± to co sprzedaj± a lakiernicy to co maj± na warsztacie, to po równo :D
Co kto powiedzia³ to juz nie moja sprawa, niepotrzebnie siê wtr±ci³em. Nie wiem natomiast o co ci chodzi z tymi cenami materia³ów. Akurat Nexa czyli Autokolor w Polsce jest droga a DP tani wiêc masz s³abe informacje.
A co do jako¶ci to nie wiem czy mia³e¶ okazjê robiæ novolem wiêc sk±d ta pewno¶æ?
 

berag1 
Wys³any: 2009-11-09, 09:39   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 266
gola napisa³/a:
o jakim systemie piszesz jeszcze powiedz moze...
-pyta³e¶ wiêc ci odpowiedzia³em.
gola napisa³/a:
Jezeli chodzi o DP,to nic mi o tym nie wiadomo aby inna zywica byla do metalikow,perel a inna do solidow...
-o ten system te¿ nikt nie pyta³
gola napisa³/a:
Wy wszyscy z mieszalni chwalicie nie to co dobre,ale to co sie sprzedaje,bo tanie (Novol,Autocolor,Nexa itd).
-jak ju¿ co¶ to nexa i autocolor to jeden i ten sam system, a co do cen to novol jest mo¿e i tani natomiast nexa autocolor to górna pó³ka i jak by by³o ma³o tego to pierwsza firma która na rynek wprowadzi³a lakiery wodne. ;P

[ Dodano: 2009-11-09, 10:02 ]
gola napisa³/a:
Kolega,ktory opisuje problem z baza w tym poscie,nie napisal jednoznacznie jakiej firmy lakier mu sknocili,a kolega @berag1 wylecial z autocolorem nie wiadomo po co?
- ano po to, ¿e jak o czym¶ piszê to odnoszê siê do konkretnego przyk³adu.
Pisz±c o ¿ywicach nie generalizowa³em tylko odnios³em siê do konkretnego przyk³adu, gola czytaj ze zrozumieniem
berag1 napisa³/a:
W tym miejscu nale¿y zaznaczyæ to, ¿e solidy dwuwarstwowe i metaliki do dwa systemy, które ze sob± maj± tyle wspólnego ¿e po wyschniêciu nale¿y przykryæ lakierem bezbarwnym, a poza tym faktem jest miêdzy nimi ogromna przepa¶æ, a mianowicie do solidów dwuwarstwowych leje siê inn± ¿ywice ni¿ do kolorów metalicznych. Czasami jest tak ¿e do samych metalików s± dwie ró¿ne ¿ywice -do gruboziarnistch lakierów metalicznych i drobnoziarnistych lakierów metalicznych(mówiê tu o konwencji), by³o tak kiedy¶ w Autocolorze teraz nie wiem bo na nim nie pracuje.
 
 

pearlaga
Wys³any: 2009-11-10, 18:00   
0
UP DOWN


Posty: 50
a ja tam zadnych zywic nie leje
czy metalik czy solid z tego samego dziubka czytaj pigmentu sie wydostaje

oczywiscie w roznych mixacjach i proporcjach

mowie o wodzie 30 zl drozsza od konwencji
pasowalnosc (a co to wogole jest dla mechanika ktory w niby komorostodole narabia)
bez zarzuta

a dalej przekonac nie moge nikogo w okolicy

srednia cena metalika 200zl za 1l

[ Dodano: 2009-11-10, 18:01 ]
:piwko: :cool:
wasze zdrowie
_________________

 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Systemy mieszalnikowe

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group