Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
Neonis 
Wysłany: 2009-11-12, 18:50   Galeria Neonis
0
UP DOWN
aerografit.pl

Witam,
Aerografem zajmuję się już od jakiegoś miesiąca. Przedstawiam wam swoje początki z tym jakże cudownym narzędziem :) Aerograf MAR EW-6000B - tania chińska bestia
w sam raz na początek :)
Prace ułożone są chronologicznie...

Moja pierwsza praca (pomijając pierwsze bazgroły służące poznaniu sprzętu), a właściwie pierwszy eksperyment... Papier, Czarna farba olejna + czerwony tusz

----

Druga praca/drugi eksperyment... Papier, Czarna farba olejna + czerwony tusz + żółta tempera

----

Tego już bym nie nazwał eksperymentem, bo tutaj już się starałem (właściwie próbowałem starać)... Miał być Mustang, a wyszło jak wyszło (jednym słowem wybrałem się z motyką na słońce) :D Zabrakło mi chęci, żeby zrobić retusz okolicy koła.
Powierzchnia: Drzwi garażowe, Farby: olejne + pigmenty

----

Mam nadzieję, że to będzie moja ostatnia praca na papierze. Do mieczy się nie przykładałem zbytnio... Za to do samej czaszki owszem :)
Farby jak wyżej xD

----

Powierzchnia: szafa w garażu, Farby: -||- :P

---------

Wiem, że dużo jeszcze pracy przede mną, ale oceńcie, zkrytykujcie to co możecie...

sebsa
Wysłany: 2009-11-12, 20:50   
0
UP DOWN

przede wszystkim wydaje mi zie ze farby olejne nie sa za bardzo do aerografu ,przezuc sie na na jakies wodne akryle a napewno bedzie ci sie duzo lepiej malowalo a prace jak na poczatek ...jak na poczatku w miare ,maluj wiecej bedzie lapiej

Neonis 
Wysłany: 2009-11-12, 22:43   
0
UP DOWN
aerografit.pl

Dzięki, właśnie jutro idę kupić akryle wodorozcieńczalne na próbę i zobaczymy jak będzie...

LoboLoco 
Wysłany: 2009-11-13, 07:38   
0
UP DOWN

Tylko rozcieńczaj je wodą demineralizowaną, w zwykłej prawdopodobnie się zważą... co do prac, to fajnie, że lecisz większe formaty. Ogólnie jak na pierwsze prace to całkiem nieźle.

Erni 
Wysłany: 2009-11-13, 14:26   
0
UP DOWN

właśnie fajnie, że na większe formaty się porywasz. Trenuj dalej
pzdr

Neonis 
Wysłany: 2009-11-25, 21:21   
0
UP DOWN
aerografit.pl

Szafa w garażu, Farby Nitro (nie polecam do tandetnych osprzętów. Mi właśnie strzeliła jedna z uszczelek)

Co sądzicie?
Ja myślę, że ma dziwny pysk, nie pasuje mi...
Nie przywiązujcie dużej uwagi do tła i napisów ;)
W ogóle waszym zdaniem to jest wilk czy pies husky?

Tadeusz 
Wysłany: 2009-11-26, 00:32   
0
UP DOWN

chłopie skąd Ty te szafy bierzesz ^^

Husky spoko. A biorąc pod uwagę Twoje doświadczenie i podłoże (!) to super. Co nie pasuje, no ogólnie poleciały proporcje i perspektywa, ale jak na tak pozałamywaną powierzchnię to ja bym chyba bardziej pokrzywił :spoko: Co do "dziwnego pyska". Nos i "podnosie" troszkę niedopowiedziane. Nos za daleko wchodzi w futro na grzbiecie pyska swoim odblaskiem, mógłbyś jaśniejszym kolorem wyjaśnić o co chodzi z tą szarą plamą pod nosem, że to wargi są i mają swój początek i koniec. Czerep na górze za wysoki powinno być bardziej płasko... etc

Ogólnie, zaburzone proporcje wynikają z tego, że stałeś za blisko pracy, i na uszy i górę głowy patrzyłeś już pewnie z dołu z odległości 40 cm i widziałeś je w skrócie, potem się okazało, że co innego widziałeś a co innego wyszło. Przy następnej pracy na takim formacie częściej odchodź na parę kroków i sprawdzaj krytycznym okiem co nie tak a co tak nie.

Ale pochwały się należą, duże. Może toast jakiś :idea:

LoboLoco 
Wysłany: 2009-11-26, 07:48   
0
UP DOWN

No piesek fajny... rzeczywiście proporcje trochę przekłamane.... pysk za krótki moim zdaniem, gdyby był dłuższy to z zaprzęgu przeniósłby się w leśną dzicz albo bezkresny step... Tadeusz, dobrze mówi, musisz odchodzić od pracy na kilka kroków i to dosyć często, zwłaszcza gdy robisz szkic określający proporcje.... widać postępy, oby tak dalej :spoko:

Neonis 
Wysłany: 2009-11-26, 16:45   
0
UP DOWN
aerografit.pl

Tadeusz: Szafy po prostu stoją w garażu :) A po co mają stać brudne i poobdzierane skoro może widnieć na nich ładny obrazek :D
Nie zgadzam się z tobą co do powierzchni - te kilka załamań powierzchni w ogóle nie przeszkadza. Co prawda aparat kilka miejsc (nos) troszkę inaczej ujął niż jest w rzeczywistości, ale i tak myślę, że masz sporo racji.

LoboLoco: prawdę mówiąc to miał być właśnie ten z leśnej dziczy... A wyszedł Haski... Nie podołałem jednym słowem :)

Obu wam dzięki za konstruktywną krytykę, która moim zdaniem najbardziej buduje drogę do perfekcji.

Erni 
Wysłany: 2009-11-27, 07:28   
0
UP DOWN

tak tez myslalem ze mial byc wilczur ;) ale wyszedł husky... w sumie to kolory i ich rozmieszczenie są dobre, ale stwór daje wrażenie potulnego baranka, brak mu tego czegoś "zew krwi" to się nazywa chyba ;)

Neonis 
Wysłany: 2010-01-25, 14:36   
0
UP DOWN
aerografit.pl

Czekam na komentarze, zwłaszcza te krytyczne :)

sebsa
Wysłany: 2010-01-25, 15:33   
0
UP DOWN

ciezko jest ocenic ta prace ,przez to podloze moze bys sprobowal na czyms rownym ??

Tadeusz 
Wysłany: 2010-01-25, 17:27   
0
UP DOWN

Mimo, że mało szczegółów i grubą kreską... Johnny Depp jak malowany :) Jak jeszcze nauczysz się nie używać czarnego solo, będzie coraz lepiej.

TheMaluch
Wysłany: 2010-01-26, 22:17   
0
UP DOWN

Coś nie hula, żadnych zdjęć nie ma, nie ma!!

lak 
Wysłany: 2010-01-26, 22:38   
0
UP DOWN

no super aby do przodu...z cenzura i przytupem..... :devil:

Neonis 
Wysłany: 2010-01-27, 16:07   
0
UP DOWN
aerografit.pl

Jeśli chodzi o powierzchnię, to ja myślę, że trzeba sobie umieć radzić na każdej, a ja akurat wykorzystuję to co można wykorzystać, czyli (jeszcze) niepomalowane garażowe obiekty :D

Jeśli komuś nie odczytuje obrazu to tutaj powinien był uwidoczniony bez problemy http://instru.unl.pl/jack12.JPG

Neonis 
Wysłany: 2010-04-11, 00:12   
0
UP DOWN
aerografit.pl

Przedstawiam wam nową pracę, pierwszą na elemencie motoryzacyjnym:

Kwestia jego obróbki lakierniczej (matowanie, szpachlowanie, lakierowanie, klarowanie, polerowanie, oraz: robienie zacieków, usuwanie zacieków, wsadzanie gazety do wlewu, wyciąganie gazety, suszenie przy grzejniku, obracanie stroną nieosuszoną do kaloryfera, smażenie na słońcu) to też wyłącznie moja robota :)

PS: Te ciemniejsze kropki na niebieskiej części baku to nie jest ani wina aerografu, ani pistoletu, ani moja. Po prostu lakier, którym to malowałem to dosyć stary akryl, którego konsystencja nie jest już taka jak ponad 5 lat temu (albo i więcej) :P

Przy okazji oznajmę, że to najprawdopodobniej moja ostatnia praca Marem ew-6000B (tak, tak, "chinolem" też się da dużo zrobić wbrew pozorom).
9 kwietnia zapoznałem się z moim H&S'em Evolutionem Silverlinem (2in1), który (poza kursem prawa jazdy) był dla mnie największą wydaną jednorazowo sumą pieniędzy.

Jak wam się (nie)podoba?

sebsa
Wysłany: 2010-04-11, 11:02   
0
UP DOWN

generalni mnie sie podoba,tylko wydaje mi sie ze chyba dales za duzo czystej czerni na dziobie, ale to tylko moje zdanie

Neonis 
Wysłany: 2010-04-11, 13:54   
0
UP DOWN
aerografit.pl

Cytat:
wydaje mi sie ze chyba dales za duzo czystej czerni na dziobie, ale to tylko moje zdanie

Każde zdanie się liczy :)

hlecter
Wysłany: 2010-04-11, 18:41   
0
UP DOWN

ha;D moja przygoda z blachami tez zaczynała sie od orzełka , popełniłes te same błędy co ja czerń która rzadko występuje w naturze pojawiła sie na malunku , próbowałes robić piorka od ręki a nie łatwiej było od pędzla? spróbuj malować z pędzlem piórka/sierść wychodzą o wiele lepiej , pozatym dobra praca

Neonis 
Wysłany: 2010-04-11, 19:47   
0
UP DOWN
aerografit.pl

Znam patent z pędzlem (lub kawałkiem miotły) do malowania sierści, ale wydaje mi się, że wtedy wszedłby jakby był sierściuchem... Piór w każdym razie nie próbowałem w ten sposób.
Dzięki za opinie w każdym razie... Zapewne z tym nadmiarem czarnego macie racje...

Neonis 
Wysłany: 2010-04-14, 17:08   
0
UP DOWN
aerografit.pl

Wrzucam też pracę, którą co poniektórzy mogą kojarzyć z konkursu. Była zrobiona jakiś czas temu już (przed bakiem of course):

POWIĘKSZ

Co sądzicie o tej pracy? Skomentujcie przede wszystkim podobieństwo postaci do pierwowzoru, kolorystykę (czy Sid jest zbyt zielony, a diego zbyt ciemny?) i ich przedstawienie, ich mimikę (czy waszym zdaniem sid nie wygląda jakby się cieszył z tego, że zaraz oberwie?)...

Wiecie jak to jest: ja jako autor pracy jestem niejako 'zaślepiony', bo mam doczynienia z tą pracą od początku jej powstania... i nie do końca widzę błędy, niedoskonałości i jakiekolwiek zniekształcenia, które widzicie wy mając świeże spojrzenie na pracę :)
Dlatego mówcie co wam się nie podoba, nawet jeśli nie potraficie wyjaśnić dlaczego...

Neonis 
Wysłany: 2010-05-07, 14:51   
0
UP DOWN
aerografit.pl

Thx for everyone :]

Zatem co o tym sądzicie:

POKAŻ

Farby: Bazy samochodowe (dotychczas najlepsze jakie miałem w ręku i zarazem moje ulubione)...

To jest właściwie moje pierwsze dzieło artystyczne (nie uwzględniając true firesów) wykonane H&S Evolutionem, a zarazem pierwsze zrealizowane zlecenie :) ... Robiłem za symboliczną cenę (czyli niemal za bezcen). Klient (znajomy) co prawda jest dosyć młody, jednak jest bardzo zadowolony z efektu końcowego i chwali się tym każdemu (wyśmienicie, bo buduje mi renomę). Innym też się bardzo podoba... ale mi jednak nie (choć i tak wyszło lepiej niż przypuszczałem będąc w środku malowania):/
Właśnie zdałem sobie sprawę jak ciężko wyskrobać detal na małej powierzchnii (a pomyśleć, że chciałem się brać za telefony :D )...

LoboLoco 
Wysłany: 2010-05-09, 15:30   
0
UP DOWN

Fajny efekt powielenia motywu :) ... no detale to wyzwanie nawet z evo w ręku ;) do tego musisz dobrze rozrobić farbę... tak czy inaczej idzie ci coraz lepiej.

Neonis 
Wysłany: 2010-05-27, 09:23   
0
UP DOWN
aerografit.pl

Przedstawiam wam moje dwie ostatnie prace:

Deska na zamówienie:

Bak do ogara (na sprzedaż):

sebsa
Wysłany: 2010-05-27, 09:41   
0
UP DOWN

co do czaszki to slabo,chyba nie uzywales transparentow tak to wyszlo by lepiej cieniowanie bylo by plynniejsze ,co do baku ogien wyszedl fajnie jakie farby??ale pintstriping hmmm no chyba sami wiesz ,robiles go pedzelkiem do pinstripingu??czy zwyklym?

Neonis 
Wysłany: 2010-05-27, 10:13   
0
UP DOWN
aerografit.pl

Czaszka - masz rację - nie używałem transparentów. Skoro mówisz że słabo to zapewne tak jest. Mi się wydawało, że (sama czaszka) nie najgorzej mi wyszła, a sam klient był pod wrażeniem :)

Bak - co do farb możesz się zdziwić - używałem baz samochodowych. I to właściwie opaque (co prawda użyłem raz transparentu czerwonego, ale bez niego i tak by wyszło tak samo). Cieszę się, że w końcu moje ognie przypominają ognie :D

Pinstriping - wiem jak wyszło, jestem tego świadom :/ pędzel - zwykły, najzwyklejszy :)

Dzięki za opinie, czekam na następne.

Neonis 
Wysłany: 2010-06-06, 15:23   
0
UP DOWN
aerografit.pl

[url=http://www.instru.unl.pl/images/Airbrush/CatFromShrek.jpg][url]

Co powiecie o tym? Od zawsze chodziło mi po głowie, żeby to "brushnąć"...

sebsa
Wysłany: 2010-06-06, 20:25   
0
UP DOWN

nie prazy ten link

Neonis 
Wysłany: 2010-06-06, 21:37   
0
UP DOWN
aerografit.pl

Teraz :)

LipieC
Wysłany: 2010-06-07, 12:36   
0
UP DOWN

jakich farb używasz ??

Neonis 
Wysłany: 2010-06-07, 16:41   
0
UP DOWN
aerografit.pl

Bazy samochodowe :D (dokładniej Lesonal/Dyna/Standox)... Każdy orze jak może :P

Neonis 
Wysłany: 2014-08-26, 17:21   Aerografit Studio
0
UP DOWN
aerografit.pl

Czasu minęło sporo odkąd ostatnio tutaj zajrzałem. Sporo się zmieniło od tego czadu poza jednym - nadal maluję aerografem. Choć w porównaniu do początków co prawda mam obecnie na to mniej czasu. Załączam ostatnią pracę:

Więcej moich prac na mojej aktualnej stronie www.aerografit.pl

LAKIEROWANKO Strona Główna » AIRBRUSH » Galeria Airbrush

Odpowiedz do tematu