Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
kamilmjk 
Wys³any: 2010-03-04, 11:28   
0
UP DOWN


Posty: 97
Sk±d: WGM
Witojcie po przerwie...

...spowodowanej brakiem czasu po pracy i ogólnym do³em po rozpoczêciu szpachlowania.
Jednak to nie jest takie ³atwe, tym bardziej bior±c pod uwagê moje do¶wiadczenie - jego brak. Ale uda³o siê:] i jestem bardzo szczê¶liwy, gdy¿ wyrze¼bi³em ca³kiem fajn± dupê. Do podci±gniêcia zosta³ rant na lewym boku - koñczy siê zbyt wcze¶nie.

Oto foty:
 
 

kamilmjk 
Wys³any: 2010-03-17, 10:04   
0
UP DOWN


Posty: 97
Sk±d: WGM
Panowie, mam pytanie do Was.

Spawy 1 i 5 wyciête na g³adko.
Powierzchnia 3 i 2 wyrobiona na alu szpachli
Zak±tek 1 zabezpieczony reaktyw+akryl i wyoblony klejem carbond 940
Ca³o¶æ fillerem grubo i farba

Czy zda to egzamin? Nie wiem jak pracuj± tego typu elementy i czy mi to nie odpadnie:)
Kitu nie posz³o grubo, ale powierzchniowo próg nie nale¿y do najmniejszych.

 
 

kamilmjk 
Wys³any: 2010-04-11, 16:37   
0
UP DOWN


Posty: 97
Sk±d: WGM
up:









:cool:
 
 

Ryba 
Wys³any: 2010-04-11, 19:16   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
To ju¿ dotarty czy jeszcze ?
Dzia³aj, dzia³aj !! Teraz Twoja honda bêdzie bêdzie wzorem do na¶ladowania na forum :D
 
 

kamilmjk 
Wys³any: 2010-04-12, 07:09   
0
UP DOWN


Posty: 97
Sk±d: WGM
Nie Ryba, to Ty jeste¶ prekursorem:)

Jeszcze nie dotarte, ale ju¿ nied³ugo. Dzisiaj oszlifuje na ostatni raz drzwi i rzuce filler, a wtedy zostanie ju¿ tylko matowanie.

Ciê¿ko by³o siê dopasowaæ z otworami na listwy, bo próg w zamienniku odbiega od OEM. Ten "parapecik" w miejsu zrzewania obu czê¶ci progu jest wyprofilowany w taki sposób, ¿e plastikowy próg siê na nim opiera i dochodzi mocno do góry - zostaje przerwa 3mm od lini drzwi i b³otnika - a wspawane z zapasem.

Podsumowuj±c...w powietrzu zdaje siê unosiæ ju¿ woñ rozpuszczalnika do bazy:)
 
 

kamilmjk 
Wys³any: 2010-04-15, 11:59   
0
UP DOWN


Posty: 97
Sk±d: WGM
No i drzwi w podk³adzie...¶wie¿aki:)



a by³o tak (sory za jako¶æ, nie mog³em siê fillera doczekaæ ;) )



"matowanie stage started"
 
 

b-rad
Wys³any: 2010-04-16, 20:35   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 226
A ja znowu napiszê jaki b³±d robisz. Podk³ad zewn±trz elementów wylewasz na lusterko, a we wnêkach gdzie jest du¿o trudniej dotrzeæ masz napruszone.
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=raUxREWnP7Q
 

eldorado
Wys³any: 2010-04-18, 11:08   
0
UP DOWN
MB w202


Posty: 41
b-rad napisa³/a:
A ja znowu napiszê jaki b³±d robisz. Podk³ad zewn±trz elementów wylewasz na lusterko, a we wnêkach gdzie jest du¿o trudniej dotrzeæ masz napruszone.


przekona sie kolega o b³edzie kiedy lakier metalik na³o¿y :D
 

kamilmjk 
Wys³any: 2010-04-18, 13:01   
0
UP DOWN


Posty: 97
Sk±d: WGM
Ch³opacy, nie wiem dok³adnie o jakie skutki takie "b³êdu" Wam chodzi - rozwiñcie :)

Je¶li chodzi o matowanie tych wnêk, to ¿adnych k³opotów nie mam.
Je¶li chodzi o samo podk³adowanie pod baze to i tak bêdzie pod w³a¶ciwy kolor rzucany podobny metalik (niemal identyczny do koloru)

Je¶li co innego, bo laik jestem - rzecz jasna, to proszê o sprostowanie :spoko: !!!
 
 

b-rad
Wys³any: 2010-04-18, 14:13   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 226
Je¿li zostawisz jakiekolwiek chropki, mini dziurki itp. na podk³adzie to na bazie bêdzie to strasznie widaæ. Oczywi¶cie zale¿y to te¿ od bazy, je¿eli po³o¿ysz bazê i bêdziesz widzia³ mini dziurki czy te¿ nie równ± powierzchniê mo¿esz lekko parokrotnie wypruszyæ. Wtedy to bêdzie du¿o mniej widoczne, lecz konieczno¶ci± jest zostawiæ ostatni± warstwê wypruszon±!! je¿eli znowu wylejesz to kupa bêdzie i chropki wróc±. Robiæ tak mo¿na tylko przy ca³o¶ciówkach gdy¿ w innym przypadku bêd± ogromne ró¿nice w kolorach, odcieniach, ziarnie itd.


Jednym zdaniem pod bazê powierzchnia musi byæ idealnie jednolita, g³adka...
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=raUxREWnP7Q
 

kamilmjk 
Wys³any: 2010-04-19, 09:49   
0
UP DOWN


Posty: 97
Sk±d: WGM
b-rad - dziêki za wyja¶nienie. Nie wiedzia³em o co mo¿e Wam chodziæ. Rozumiem i zwrócê na to uwagê...ewentualnie natrysnê jeszcze raz dla pewno¶ci w kilka miejsc.
 
 

eldorado
Wys³any: 2010-04-19, 17:42   
0
UP DOWN
MB w202


Posty: 41
mi chodzi³o tylko o to ¿eby ca³e auto by³o podk³adem try¶niête , bo po na³o¿eniu bazy bedzie widaæ "omijaki" (je¿eli siê zrobi³o te omijaki podk³adem)
_________________
http://www.gangsters.pl/index.php?polec=17393
 

obcy_69
Wys³any: 2010-06-06, 13:27   
0
UP DOWN

Pomóg³: 24 razy
Posty: 704
wszystko zalezy od tego jak wymatuje ten podklad..jezeli zrobi to na gladko nie bedzie problemu z baza..
 

kamilmjk 
Wys³any: 2010-06-09, 22:49   
0
UP DOWN


Posty: 97
Sk±d: WGM
Macie racje - teraz ju¿ mogê z do¶wiadczenia siê wypowiedzieæ. Da³o radê bez, a po natrysku z drugiej mañki by³o przyjeniej.

A ¿eby nie by³o ¿e pró¿nuje - bardzo ma³e co nie co:)



<banan>
 
 

kamilmjk 
Wys³any: 2010-06-19, 23:18   
0
UP DOWN


Posty: 97
Sk±d: WGM
part 2:



fot. 3 to baza któr± sie podk³ada³em bo w pyte farby idzie a szkoda :)
 
 

kamilmjk 
Wys³any: 2010-09-14, 23:08   
0
UP DOWN


Posty: 97
Sk±d: WGM
Cze¶æ,

Pomys³a³em, ¿e warto by³oby obudziæ trochê hondowy temat. Ryba pomalowa³ swoj± Hanke ju¿ dwa razy, a ja...??

Poni¿ej foto z prac. Fotki nie s± picowane w ¿adnych programach jak i ca³a reszta - tak wiêc kolor tak jak widaæ.



Laierowaniem zaj±³ siê zawodowy Lakiernik, gdy¿ siebie w tej roli nie widzia³em z powodu braku do¶wiadczenia jak i warunków.
Baza Dynacoat, klar SpiesHeckera 8003.

Ps. o tym, ¿e dach by³ malowany drugi raz nie wspominam. Nawet lepiej bo go jeszcze troche wyci±gn±lem na "równiej".
 
 

lorakkr21 
Wys³any: 2010-09-14, 23:39   
0
UP DOWN
lorakkr21

Pomóg³: 4 razy
Posty: 123
Mi siê podoba ile zap³aci³e¶ za to malowanie bo przygotowa³e¶ praktycznie sam !!!
 
 

kamilmjk 
Wys³any: 2010-09-15, 07:20   
0
UP DOWN


Posty: 97
Sk±d: WGM
Lakierowanie nic mnie nie kosztowa³o - Znajomy Lakiernik - chyba ju¿ jedyna taka szko³a w mojej okolicy. Serdecznie pozdrawiam.
W zamian za polakierowanie, pomog³em przy innym samochodzie.

Do pomalowania zosta³o w kolor: drzwi, b³otniki, zderzaki, klapa tylna, lusterka
W czarny mat odnowione: podstawy lusterek, lotka tylna, progi, dok³adka przód + maska do czasu znalezienia dobrego laminatu

Jeszcze wspomne o materia³ach podsumowuj±c:

Grunty: wash z Novola
Podk³ady: Gold filler, HB Body HS, i co¶ z Heliosa od Kumpla na spróbunek
Szpachle: Alu z golda, finish z golda, na plastik równie¿ gold - takie by³y to siê kupowa³o
Papiery: Indasa (zdaje mi siê ¿e s± coraz gorsze) obróbka na wszelkiej ma¶ci narzêdziach, homemade równie¿
Baranki: Boll i Boll 2w1, Gold za rzadki
Silikony i gumy: Soudal carbond 940, masa na pêdzel z Bolla
Baza:jak wspomnia³em Dynacoat
Klar: Spieshecker 8003, do komory silnika Sprint - by³ tañszy.

i to chyba tyle
 
 

kamilmjk 
Wys³any: 2010-10-04, 08:32   
0
UP DOWN


Posty: 97
Sk±d: WGM
Aktualne foto z prac:



Malunek maski :) moje dzie³o:


A tu siê poprawi³em:


Oraz drobnica po piachu i w podkladzie:



Nie zrobi³em niestety fotek po malowaniu w kolor zawiasów.
Aktualnie siê autko sk³ada. Dosta³em nowe ¶ruby, edukuje siê z dziedziny wklejania szyb na aktywatorze oraz szuakm czê¶ci po gara¿u:D
 
 

kamilmjk 
Wys³any: 2010-10-04, 11:43   
0
UP DOWN


Posty: 97
Sk±d: WGM
Panowie jeszcze pilne pytanie w temacie szyb. Przy wklejaniu szyb z aktywatorem jak powinienem postêpowaæ? Ca³y pozosta³y klej zerwaæ doszczêtnie, do samego podk³adu fabrycznego, czy mogê cienk± warstwê kleju po zrywaniu no¿ykiem do tapet zostawiæ i daæ po ca³o¶ci aktywator?

Szyby boczne standard: primer i klej.
 
 

eldorado
Wys³any: 2010-10-05, 08:23   
0
UP DOWN
MB w202


Posty: 41
kolorek w pyte :spoko: :spoko: :spoko: , chyba jaki¶ japan style czy tam JDM siê szykuje , bedzie grubo :shock: :shock: czekam na finisz oczywi¶cie z kozackimi felami :cool:
_________________
http://www.gangsters.pl/index.php?polec=17393
 

m³ody19
Wys³any: 2010-10-05, 13:17   
0
UP DOWN
Æwicz æwicz æwicz :D


Posty: 135
Kawa³ dobrej roboty :D Czekam na finisz :]
 

kamilmjk 
Wys³any: 2010-10-05, 19:49   
0
UP DOWN


Posty: 97
Sk±d: WGM
Dobra felga wjedzie po zimie. Teraz czeka mnie wymiana przewodów hamulcowych/paliwowych oraz konserwacja podlogi.
 
 

kamilmjk 
Wys³any: 2010-10-10, 10:15   
0
UP DOWN


Posty: 97
Sk±d: WGM
Koniec z lakierni± :) przenosimy siê w mechaniczne klimaty:
 
 

gomez405
Wys³any: 2010-10-14, 15:22   
0
UP DOWN

Posty: 38
kamilmjk napisa³/a:
Dobra felga wjedzie po zimie. Teraz czeka mnie wymiana przewodów hamulcowych/paliwowych oraz konserwacja podlogi.


daj znaæ jakie koszta przewodów paliwowych i z czego
 

kamilmjk 
Wys³any: 2010-10-15, 08:09   
0
UP DOWN


Posty: 97
Sk±d: WGM
Przewody chyba miedziane. Nie wiem co mi wymy¶l± w http://pwpnet.pl/ , bo muszê przedtym zmierzyæ d³ i fi przewodu, gdy¿ nie maj± go w katalogach z racji specjalizacji w innym kierunku. Za komplet 6ciu hamulcowych przewodów 180pln.
 
 

Arecki89
Wys³any: 2010-10-17, 09:59   
0
UP DOWN

Posty: 1
jest grubo :) po posk³adaniu bêdzie robiæ sza³ :spoko: maska zostanie w macie ?
 

resko
Wys³any: 2010-10-17, 11:35   
0
UP DOWN

Posty: 150
Gratuluje szykuje siê zaje...ste auto :spoko:
 

kamilmjk 
Wys³any: 2010-10-30, 23:23   
0
UP DOWN


Posty: 97
Sk±d: WGM
Maska mia³a odrazu wjechaæ z "plastiku", ale nie uda³o siê znale¿æ nic fajnego co by jeszcze dobrze le¿a³o na aucie. Zostaje na ten czas czarna.

Co do prac, to u¿ywa³em ostatnio fertanu w kilku miejscach przy skrobaniu pod³ogi. Z instrukcj± u¿ycia przysz³o z pomoc± forum automobilisty gdzie chemiê Fertan testowano i to podobno z przyzwoitym skutkiem.

Zdjêcia wrzucê na czasie.
 
 

gomez405
Wys³any: 2010-11-07, 19:37   
0
UP DOWN

Posty: 38
kamilmjk napisa³/a:
Maska mia³a odrazu wjechaæ z "plastiku", ale nie uda³o siê znale¿æ nic fajnego co by jeszcze dobrze le¿a³o na aucie. Zostaje na ten czas czarna.

Co do prac, to u¿ywa³em ostatnio fertanu w kilku miejscach przy skrobaniu pod³ogi. Z instrukcj± u¿ycia przysz³o z pomoc± forum automobilisty gdzie chemiê Fertan testowano i to podobno z przyzwoitym skutkiem.

Zdjêcia wrzucê na czasie.


jak wra¿enia ze stosowania fertanu ???
 

kamilmjk 
Wys³any: 2010-11-10, 14:12   
0
UP DOWN


Posty: 97
Sk±d: WGM
fertan:)

-strasznie ¶mierdzi jabolem
-³atwy w aplikacji, pêdzelek
-zachowanie zgodne z opisem w karcie

Postêpowa³em tak jak wskazuje producent. Pierwsza warstwa po oczyszczeniu z grubszej rdzy papierem i szczotka rêczna. Po ca³o¶ci: na rdze, na lakier, na gola blachê. Nastêpnie po wyschnieciu druga warstw± i na dwór. Akurat by³o wilgotno - zalecane warunki - i tak dochodzi³o przez tydzieñ. Mia³em czas:) autko przed warsztatem pod plandeka. Kolejny weekend na podnosnik i jazda z woda pêdzelkiem. £adnie siê zmylo z lakieru i go³ej czystej blachy. Tward± i wytrzyma³a pow³ok± ¶rodka zosta³a w miejscach gdzie by³a korozja. Po wytarciu do sucha wash primer i akryl.

Brunox po tym czasie na dworzu pokry³by siê rudym nalotem. Fertan by³ zupe³nie wolny od korozji. I nie mog³em go zeskrobac z miejsc gdzie siê tam niby po³±czy³. Tak wiêc teraz wymaluje jak±¶ chemia na pêdzel i zobaczê za rok jak du¿o wysz³o. Brunox napewno na podwozia z mocnym przeciwnikiem odpada. Chyba tyle:)
 
 

gomez405
Wys³any: 2010-11-10, 14:51   
0
UP DOWN

Posty: 38
a wash primer nie zgryz³ siê z fertanem???
 

kamilmjk 
Wys³any: 2010-11-12, 21:33   
0
UP DOWN


Posty: 97
Sk±d: WGM
mi nigdy wash primer z niczym siê nie pogryz³, a epoxydowemu jako¶ nie ufam. tak jak mówi³em fertan by³ dobrze wyschniêty;)
 
 

rude.boy
Wys³any: 2011-05-13, 10:13   
0
UP DOWN


Posty: 203
pieknie, myslalem ze kolor który ja planuje bedzie oryginalny a tu prosze daleko nie musialem szukac. elegancko wyszlo :spoko:
 

kamilmjk 
Wys³any: 2011-05-30, 19:28   
0
UP DOWN


Posty: 97
Sk±d: WGM
W sumie to ja nie wkleja³em zdjêæ z fina³u:)

A ostatnio takowe zrobi³em, w sam raz na podsumowanie.

 
 

misiek707
Wys³any: 2011-11-15, 17:46   
0
UP DOWN

Posty: 126
Zajebiscie ci wysz³o :) Zajebi¶cie lakier rozlewasz to bez polerki tak wysz³o, szacun
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Fotorelacje

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime