Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
dafi
Wys³any: 2009-11-27, 16:08   Pomocy dla pocz±tkuj±cego lakiernika
0
UP DOWN

Posty: 5
Witam! Muszê sobie zrobiæ w samochodzie taki pasek 5cm na dole. I teraz moje pytanie Co muszê zrobiæ? Usun±æ stary lakier, podk³ad, lakier i na koniec bezbarwny z utwardzaczem?
Jak najlepiej usun±æ stary lakier i mo¿e daliby¶cie jakie¶ rady do reszty?
Pozdrawiam i proszê o piln± pomoc!
 

adams90-90 
Wys³any: 2009-11-27, 16:28   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 400
Sk±d: Krasiniec
http://lakierowanko.info/search.php tu masz wszystkie odpowiedzi
 
 

dafi
Wys³any: 2009-11-27, 16:35   
0
UP DOWN

Posty: 5
adams90-90 napisa³/a:
http://lakierowanko.info/search.php tu masz wszystkie odpowiedzi
Naprawde mi pomog³e¶ :sciana: Mi³ego nabijania postów!
A teraz jakby kto¶ normalnie móg³ by mi to wyt³umaczyæ?
 

jacenty 741
Wys³any: 2009-11-27, 16:44   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
Ale to jest pomoc,tutaj masz odpowiedzi na wszystkie pytania,a naprawdê trudno jest codziennie pisaæ o lakierowaniu wszystko od pocz±tku!A tak w³a¶ciwie to czemu musisz zrobiæ,co musisz zrobiæ,pasek w innym kolorze na starym lakierze?Usun±æ rysê?Zlikwidowaæ rdzê?Wiele mo¿liwych przyczyn i wiele mo¿liwych odpowiedzi.
 
 

adams90-90 
Wys³any: 2009-11-27, 16:48   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 400
Sk±d: Krasiniec
5 cm pasek na dole to mozesz zrobic swojej kobiecie! Napisz konkrety co gdzie i jak wiadomo moze jest tam dziura na wylot czy tylko gleboka rysa! Jasnowidzami nie jestesmy
 
 

kalbi 
Wys³any: 2009-11-27, 16:53   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
dafi napisa³/a:
Witam! Muszê sobie zrobiæ w samochodzie taki pasek 5cm na dole.


myjesz spody, suszysz, wycierasz anty silikonem, oklejasz sobie ta¶m± szeroko¶æ paska matujesz szar± w³óknin±, k³adziesz bazê i potem lakier bezbarwny z utwardzaczem lub sam lakier akrylowy z utwardzaczem i zrobione. (zamaskuj ca³y samochód). Do bazy utwardzacza nie dajesz ale j± rozcieñczasz wg zaleceñ producenta, akryl te¿ jeszcze dodatkowo rozcieñczasz wg zaleceñ. Bezbarwny mo¿na te¿ rozc ale to zale¿y od producenta.
To jest procedura w przypadku nieuszkodzonej pow³oki.
_________________

 
 

dafi
Wys³any: 2009-11-27, 17:14   
0
UP DOWN

Posty: 5
kalbi napisa³/a:


myjesz spody, suszysz, wycierasz anty silikonem, oklejasz sobie ta¶m± szeroko¶æ paska matujesz szar± w³óknin±, k³adziesz bazê i potem lakier bezbarwny z utwardzaczem lub sam lakier akrylowy z utwardzaczem i zrobione. (zamaskuj ca³y samochód). Do bazy utwardzacza nie dajesz ale j± rozcieñczasz wg zaleceñ producenta, akryl te¿ jeszcze dodatkowo rozcieñczasz wg zaleceñ. Bezbarwny mo¿na te¿ rozc ale to zale¿y od producenta.
To jest procedura w przypadku nieuszkodzonej pow³oki.


A jakims papierem ¶ciernym nie moglbym zrobic tego samego zamiast t± w³óknina? Czyli podk³adu nie muszê dawaæ dobrze zrozumia³em?
 

jacenty 741
Wys³any: 2009-11-27, 17:24   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
Dafi,z ca³ym dla Ciebie szacunkiem,ale dlaczego i co robisz???Masz rdzê?Rysê?Do ró¿nych problemów s± ró¿ne rozwi±zania,a Ty zachowujesz siê,jakby¶ id±c do lekarza mówi³:co¶ mnie boli,a lekarz,nie wiedz±c co i gdzie i jak,ma daæ Ci receptê!Mo¿e chocia¿ ma³a podpowied¼,jakie¶ ko³o ratunkowe,bo telefon do fachowca ju¿ wykona³e¶.
 
 

dafi
Wys³any: 2009-11-27, 18:37   
0
UP DOWN

Posty: 5
Nad jednym b³otnikiem wysz³a mi rdza i chcia³em to jako¶ zamalowaæ. I postanowi³em, ¿e przyozdobie sobie autko takim paskiem;) Pomog³o to co¶? teraz mo¿ecie mi napisaæ co i jak?
 

jacenty 741
Wys³any: 2009-11-27, 18:57   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
Od razu lepiej:wiêc najpierw pozb±d¼ siê rdzy,je¶li uda Ci siê wyczy¶ciæ do przys³owiowego zera,to mo¿esz ewentualnie daæ sam podk³ad akrylowy(chocia¿ lepszy jest epoksydowy),a dopiero na to lakier wierzchni,jaka by nie by³a wersja,akryl jednowarstwowy czy 2-warstwowy.Je¶li natomiast pozostaj± ¶lady po rdzy,nale¿a³oby daæ podk³ad reaktywny,nawet w sprayu,a na niego podk³ad akrylowy.Nie ma wersji bez podk³adu w Twoim przypadku!!!Lakier wierzchni nie zapewnia ochrony przed powrotem korozji,jest to warstwa ,,dekoracyjna".
 
 

dafi
Wys³any: 2009-11-27, 19:02   
0
UP DOWN

Posty: 5
Do tego przys³owiowego "zera" mogê dotrzeæ papierem ¶ciernym?
A malowanie sprayem wychodzi ³adnie? Chodzi mi dok³adnie o czarny kolor? Bo we wakacje i tak bêdê przemalowywa³ ca³e auto wiec nie zale¿y mi bardzo na super efekcie. No chyba, ¿e na prawdê bêdzie kijowo i trzeba bedzie u¿yæ pistoletu?
 

jacenty 741
Wys³any: 2009-11-27, 19:08   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
Mo¿esz papierem,szczotk± stalow±,czymkolwiek,byle skutecznie.Co do jako¶ci malowania sprayem:jak masz talent,to bêdzie ok,jak Ci go brak,to i latem maluj±c pistoletem zrobisz qpê ;P
 
 

kalbi 
Wys³any: 2009-11-27, 19:11   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
dafi napisa³/a:
Nad jednym b³otnikiem wysz³a mi rdza i chcia³em to jako¶ zamalowaæ.
jed¼ do lakiernika bo samemu mo¿e byæ ciê¿ko i efekt marny. Nie masz kompresora, pistoletu i ca³ego sprzêtu wiêc to nie jest temat dla pocz±tkuj±cego lakiernika tylko porada dla laika. Je¶li masz to lakierowaæ w ca³o¶ci i tak to po co teraz to ruszaæ? zabezpiecz sobie tylko same ognisko rdzy i pokulaj tak to przysz³ego roku (w sensie do lakierowania ca³o¶ci)
_________________

 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group