Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
crystal
Wys³any: 2009-11-27, 20:27   podk³ad epoxydowy jako jedyna warstwa
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
Witam panowie
Kilka miesiêcy temu zacz±³em przegl±daæ forum i odno¶nie sprzêtu dowiedzia³em siê chyba wszystkiego co potrzeba(ale ta wiedza przyda sie dopiero w przysz³ym roku:) ).
A na razie mia³em bardzo piln± robotê w której malowanie by³o tylko drobnym elementem(który wyszed³ w dodatku w trakcie), nie maj±c wyj¶cia po³o¿y³em PROTECT 360 jako jedyn± warstwê w dodatku przy pomocy pêdzla i moje pytanie brzmi czy to mo¿e tak zostaæ czy szlak to trafi jak tylko przyjmie trochê UV albo czego¶ innego?

Wiem ¿e to co zrobi³em to lamerstwo i ma sie to nijak do profesjonalnego lakierowania o jakim zazwyczaj na forum mowa, ale musze jako¶ przezimowaæ ;P
 

baqo 
Wys³any: 2009-11-27, 21:37   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
crystal napisa³/a:
w dodatku przy pomocy pêdzla i moje pytanie brzmi czy to mo¿e tak zostaæ czy szlak to trafi
wygl±da pewnie nie za ciekawie ,ale jak na³o¿y³e¶ odpowiednio grub± warstwê to bêdzie spe³niaæ swoj± rolê
 
 

crystal
Wys³any: 2009-11-27, 21:54   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
Powiem tak:
denerwuj±ce w pêdzlu jest to ze pow³oka wychodzi nierówna - tam gdzie w³os wystaje bardziej, robi sie taka kreska przez któr± "prze¶wituje" blacha, a kawa³ek dalej jest 0,5mm farby :sciana:
poza tym wg mnie auto ma je¼dziæ i nie niszczeæ, ja lustrzanych powierzchni nie potrzebuje ;) jasno szary matowy mi odpowiada i jakby to by³o ca³kiem zgodne ze sztuk± to bym takie zostawi³.
Ok czyli z tego co rozumiem to byleby przykryæ blachê tym podk³adem wystarczaj±co grubo i mogê sie nie martwic o ¿ó³kniêcie czy pêkanie(nie wiem czy to tyczy sie te¿ farb ale z polimerów mam takie do¶wiadczenia).
 

Siekiera
Wys³any: 2009-11-28, 09:27   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
Ja k³ad³em ten epoksyd na s³upki ogrodzeniowe w³a¶nie pêdzlem 2 warstwy. Wydawa³o mi siê ¿e jest grubo ale kiedy¶ sprawdzi³em miernikiem i by³o ma³o 50-60 mikronów :/ Pistoletem wiêcej bym na³o¿y³. To pewnie przez to ¿e robi³em to w lecie i musia³em dolewaæ sporo rozcieñczalnika bo mi szybko gêstnia³.
 

crystal
Wys³any: 2009-11-28, 11:26   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
I jak sie to trzyma na tych s³upkach?
 

camel
Wys³any: 2009-11-30, 15:49   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 94
Sk±d: Kraków
tylko pó¿niej najwy¿ej wiêcej szlifowania pod lakier :D . Ja dawa³em epoksyd grubo pod nadkola od wewn±trz pêdzlem, zimê wytrzyma³o, nic nie popêka³o i nie odpad³o - dopiero pó¼niej na wiosnê poszed³ na to baran...
 

crystal
Wys³any: 2009-12-04, 15:04   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
A jeszcze taka sprawa, czy ten podk³ad mo¿na k³a¶æ w temperaturze +3C ? Producent nie podaje minimalnej temperatury pracy (a powinien)
 

Ryba 
Wys³any: 2009-12-04, 18:55   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
K³ad¼, nic siê nie stanie
 
 

crystal
Wys³any: 2009-12-04, 19:44   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
W sumie to epoxyd, czort wie co tam namieszali do tego utwardzacza :roll: mo¿e sie okazaæ ze jest za ma³o reaktywny i bêdê mia³ trwa³e niedotwardzenie. Trochê g³upio zamiast wi±zania chemicznego mieæ odparowanie rozpuszczalnika :blee:
Ale skoro znasz sie na rzeczy to luz :cool:
 

Ryba 
Wys³any: 2009-12-04, 19:51   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
Ja robi³em epoxydem z novola w podobnej temperaturze i nie by³o problemu, wysch³o normalnie i obrabia³o siê te¿ ok.
 
 

crystal
Wys³any: 2009-12-04, 19:54   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
Je¶li obrabia³ siê normalnie to znaczy ¿e faktycznie wszystko ok.
A patrz±c na te 12h/20C utwardzacz robi wra¿enie niezbyt reaktywnego.
 

Ryba 
Wys³any: 2009-12-04, 19:56   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
Problemy z wysychaniem przy niskich temperaturach mia³em tylko z podk³adem reaktywnym. Z innymi nie by³o problemu.
 
 

crystal
Wys³any: 2009-12-04, 19:58   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
2K ?
 

Ryba 
Wys³any: 2009-12-04, 19:59   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
Reaktywny z novola wraz z utwardzaczem - jak bylo zimno to bez grzania nie da³o rady ¿eby wysech³, móg³ staæ 3 h i dalej by³ mokry.
 
 

crystal
Wys³any: 2009-12-04, 20:04   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
Z grzaniem zawsze problem. Je¶li pomieszczenia sie nie da nagrzaæ to miejscowe podnoszenie temperatury wychodzi nierówne :sciana:
 

Siekiera
Wys³any: 2009-12-12, 17:44   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
crystal napisa³/a:
I jak sie to trzyma na tych s³upkach?


Docelowo poszed³ jeszcze Lowicyn czarny mat. Do tej pory jest idealnie, ¿adnej rdzy - 7 lat.

A kilka dni temu malowa³em bramê koledze na zewn±trz. Poszed³ epoxyd z novola i na to strukturalny Lowigraf. Temperatura by³a +6 stopni i sucho a nie by³o czasu wiêc wszystko sz³o mokro na mokro. Wysz³o idealnie :D Brama po pomalowaniu posta³a jeszcze 1,5 godz i zak³adali¶my j±. By³a suchutka.
 

crystal
Wys³any: 2009-12-15, 15:31   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
Czyli jednak tego PROTECTA czym¶ przykry³e¶....
heh ale teraz ciekawsza sprawa wysz³a a mianowicie czê¶ci nie zd±¿y³em pomalowaæ przed mrozami no i bêdzie czekaæ do wiosny :/ ciekawe co zastane za te kilka miesiêcy? wszystko rude?
 

baqo 
Wys³any: 2009-12-15, 15:36   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
crystal napisa³/a:
ciekawe co zastane za te kilka miesiêcy? wszystko rude?
to lepiej to wymaluj! w czym masz problem? pod go³ym niebem to robisz? jak walniesz podk³ad i przy zerze ,lepsze ni¿ pozwoliæ korodowaæ
 
 

crystal
Wys³any: 2009-12-15, 16:24   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
Ryba pisa³ ¿e w +3C dzia³a i w to jestem w stanie uwierzyæ ale skoro na utwardzaczu jest napisane "chroniæ przed mrozem" a teraz mamy -5C -10C to chyba próba u¿ycia w takich warunkach to przesada(nie zmam sie na tym na tyle ¿eby ignorowaæ zalecenia producenta ;) )
W sumie póki zimno to spoko bo wilgoæ znikoma a przy niskiej temp. reakcje zachodz± wolniej wiec rdzewienie du¿o mniejsze ale przy roztopach mo¿e byæ masakra

Nie robie tego pod chmurk± ale nagrzaæ sie nijak nieda :sciana:
 

No-limit
Wys³any: 2009-12-17, 15:27   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
crystal napisa³/a:
teraz ciekawsza sprawa wysz³a a mianowicie czê¶ci nie zd±¿y³em pomalowaæ przed mrozami no i bêdzie czekaæ do wiosny ,wszystko rude?

Bêdzie dobrze.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group