Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
jacenty 741
Wys³any: 2009-11-28, 08:48   Problem z mimo¶rodówk±
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
Witam wszystkich,zachêcony opiniami o u³atwieniu i przyspieszeniu pracy kupi³em pneumatyczn± szlifierkê mimo¶rodow± SICO,ale nie mogê siê z ni± dogadaæ!Próbowa³em pod³±czaæ j± do kilku kompresorów (w tym do takiego z butl± 300 l),i ci±gle mogê zatrzymaæ ruch obrotowy tarczy dociskaj±c d³oñ do dysku bez u¿ycia wiêkszej si³y.Próba szlifowania b±d¼ matowania lakieru to jedna pora¿ka,mo¿na tylko muskaæ,doci¶niêcie powoduje zatrzymanie dysku,natomiast oscylacja jest wyczuwalna ca³y czas.Odda³em j± do sklepu,kolo zdziwiony wyj±³ drug±,pod³±czy³ do ma³ego kompresorka (25 l),powiedzia³,¿e ta na pewno jest ok,a u mnie nadal to samo!O co kaman???Jestem za silny?Czy mia³ racjê mebArth kulaj±c siê kiedy¶ po wzystkim co SICO?
 
 

pio_len
Wys³any: 2009-11-28, 15:38   
0
UP DOWN

Posty: 88
mo¿e za ma³e ci¶nienie szlifierka potrzebuje min 6 atm
 

ZIEMBA
Wys³any: 2009-11-28, 16:08   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 380
Mebarth mia³ racje pisz±c o tym sico. Ja tam mam elektryczn± i nie da rady jej zatrzymac :D
 

jacenty 741
Wys³any: 2009-11-28, 18:04   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
Próbowa³em przy 8 atm,i qpa :nie: .Pewnie raz na zawsze siê rozstaniemy z firm± SICO
 
 

przemo1972 
Wys³any: 2009-11-28, 19:40   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 551
Sk±d: SC
jacenty 741 napisa³/a:
Próbowa³em przy 8 atm,i qpa

A nie probowales bawic sie regulacja obrotow?Moglbys wkleic zdjecie lub link do tej szlifierki?
 

jacenty 741
Wys³any: 2009-11-28, 20:57   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
A to¶ mnie,o Wielki Moderatorze,teraz w konsternacjê wprawi³ :shock: :regulacja obrotów?Oj,chyba nie w SICO,chocia¿ jest pod spodem jaki¶ wichajsterek,ale poruszanie nim w zakresie ok.90 stopni (wiêcej siê nie da) niczym nie skutkuje.Tak pamiêtam,bo owo nieszczêsne urz±dzenie od kilku miesiêcy porasta kurzem i glonami na pó³ce,ale jutro nie omieszkam pokombinowaæ.
 
 

Mart-Dent
Wys³any: 2009-11-30, 08:21   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 178
W ¶ród szlifierek mimo¶rodowych
wyró¿nia siê dwa podstawowe typy: z ruchem obrotowym niewymuszonym (1) oraz
2-funkcyjne, czyli z ruchem obrotowym niewymuszonym i wymuszonym (2).
W pierwszego typu ruch obrotowy wytwarzany jest przez si³ê od¶rodkow±
generowana przez mechanizm mimo¶rodowy. Stad nie ma w nich ¿adnej bezpo¶redniej lub
po¶redniej transmisji obrotów z silnika do stopy szlifierskiej w celu wprawienia
jej w ruch obrotowy. Konsekwencja takiej zasady dzia³ania jest to, i¿ prêdko¶æ obrotowa
stopy mo¿emy regulowaæ jedynie przez nacisk szlifierka na obrabiana powierzchnie.
Zgodnie z tym, efektem s³abszego nacisku jest wiêksza prêdko¶æ obrotowa oraz szybko¶æ
szlifowania, i odwrotnie, skutkiem silnego nacisku jest mniejsza prêdko¶æ obrotowa i
szybko¶æ szlifowania.
 

jacenty 741
Wys³any: 2009-11-30, 17:13   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
Próbowa³em wczoraj rozruszaæ to nieszczêsne urz±dzenie,jest trochê lepiej,ale ci±gle n ie to.Zaworek steruj±cy przep³ywem powietrza nie otwiera siê do koñca nawet przy silnym nacisku na d¼wigniê,pod³o¿y³em podk³adkê,ale nadal spokojnie mogê zatrzymaæ ruch obrotowy dociskaj±c (niezbyt mocno) d³oñ.Nie da siê za to nawet my¶leæ o d³u¿szej pracy z tak silnym naciskiem na d¼wigniê,trzeba u¿ywaæ ca³ej si³y.Spróbujê jescze rozebraæ w wolnej chwili zawór otwieraj±cy dop³yw powietrza,mo¿e tam tkwi zoonk?
 
 

online 
Wys³any: 2009-11-30, 20:28   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
ale skoro ona ma oscylacje, a nie kreci sie w ko³o to w czym problem? masz zwyk³a mimosrodowke, bez ruchu obrotowego ;)tak dzia³a exenter... a Ty szukasz dziuryw ca³ym ^^
_________________


Lakierowanie motocykli i skuterów!

www.bikepics.com/members/online/
 
 

jacenty 741
Wys³any: 2009-11-30, 20:47   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
Oscylacyjn± to ja mam,nie musia³em kupowaæ kolejnej :boks: .Ale cz³owiek to takie durne zwierze,¿e chce spróbowaæ czego¶ innego,a nie tego samego,wiêc niech siê jeszcze obraca!!!! :roll:
 
 

online 
Wys³any: 2009-11-30, 23:39   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
jacenty 741 napisa³/a:
Oscylacyjn± to ja mam,nie musia³em kupowaæ kolejnej :boks: .Ale cz³owiek to takie durne zwierze,¿e chce spróbowaæ czego¶ innego,a nie tego samego,wiêc niech siê jeszcze obraca!!!! :roll:


chyba dalej siê nie rozumiemy...
kiedy docisniesz szlifierke, to talerz po prostu siê nie krêci, ale czuæ wibracje? (wywo³ane mimosrodem?)
_________________


Lakierowanie motocykli i skuterów!

www.bikepics.com/members/online/
 
 

jacenty 741
Wys³any: 2009-12-01, 08:04   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
Tak,ale predzej zadr¿y rêka ni¿ dysk na lakierze,po prostu nie widzê poprawy komfortu pracy,co z twgo,¿e czujê wibracje,je¶li efekt jest bardziej ni¿ mizerny.Czy¿bym mia³ zbyt wygórowane oczekiwania,je¶li chodzi o ten typ szlifierki?Muszê w jakim¶ sklepie testn±æ elektryczn± mimo¶rodówkê,bêdzie skala porównawcza.
 
 

No-limit
Wys³any: 2009-12-01, 13:17   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
jacenty 741 napisa³/a:
Tak,ale predzej zadr¿y rêka ni¿ dysk na lakierze,po prostu nie widzê poprawy komfortu pracy,co z twgo,¿e czujê wibracje,je¶li efekt jest bardziej ni¿ mizerny.Czy¿bym mia³ zbyt wygórowane oczekiwania,je¶li chodzi o ten typ szlifierki?Muszê w jakim¶ sklepie testn±æ elektryczn± mimo¶rodówkê,bêdzie skala porównawcza.

Bêdzie dzia³aæ tak samo.Tobie chodzi o szlifierkê planetarn±/gwia¿dzist±/,lecz takie u¿ywane s± do usuwania rdzy,starego lakieru,nadmiaru szpachli/s± bardzo efektywne przy zdzieraniu(agrsywne)/.Mo¿na je równie¿ stosowaæ do polerowania.Ruch obrotowy wymuszany jest mechanicznie,a,nie jak w mimo¶rodowych si³± od¶rodkow± .Planetarne nie nadaj± siê do przygotowania po³o¿a/podk³adu/ pod lakier.
  
 

No-limit
Wys³any: 2009-12-01, 13:18   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
Dublet.Sorry. ;)
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group