Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
PrimoOne 
Wys³any: 2009-11-28, 13:35   Zdjecia prac
0
UP DOWN



Pomóg³: 7 razy
Posty: 477
Sk±d: Polska / Opole
Ma kto¶ recepte na zdjecia swoich prac o wysokim po³ysku?? Np na elementach karoserii?? Chodzi o to , zeby elementy otoczenia ani tez zbedne swiat³o nie by³o widoczne na zdjeciu...S³ysza³em o namiotach bezcieniowych, ale to s± cholerne koszta..
_________________
www.PrimoArt.pl
 
 

Erni 
Wys³any: 2009-11-28, 14:08   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 153
co prawda specem w tej dziedzinie te¿ nie jestem, (a nie mam jak teraz popróbowaæ, bo to najlepsza metoda), ale wg mnie powinno pomóc rozproszenie ¶wiat³±, daæ jak±¶ lampke w ciemnym pokoju i przys³oniæ czym¶ mo¿e byæ kartka papieru, jeszcze lepiej chyba daæ kilka takich lampek. Aparat: ma³e iso ma³y otwór przys³ony i d³u¿szy czas na¶wietlania. jeszcze nale¿a³o by popróbowaæ rozmieszczenie aparatu wzglêdem przedmiotu i o¶wietlenia. Tak kiedy¶ robi³em zdjêcia modelom samochodów i by³o ok, ale czy pomo¿e nie wiem... Aha i zdjêcie robiæ nie z rêki, i z opó¼nieniem migawki. Niech siê wypowiedz± m±drzejsi :spoko:
_________________
"S± dwie rzeczy nieskoñczone - wszech¶wiat i g³upota ludzka, ale co do tego pierwszego nie jestem pewien"-A.E
 

hlecter
Wys³any: 2009-11-28, 15:06   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 213
z tego co wiem s± do aparatów soczewki polaryzacyjne które redukuj± ¶wietlne odb³yski
 

FabrykaBarw
Wys³any: 2009-11-28, 15:33   
0
UP DOWN

Posty: 3
Witam!
To mój pierwszy post na forum i odrazu bêdê siê wym±drza³. :) Wybaczcie mi to.

Poprawie delikatnie mojego poprzednika, do aparatów stosujemy filtr polaryzacyjny, a nie soczewkê.
Wystêpuj± dwa rodzaje takich filtrów, a mianowicie filtry ko³owe i liniowe.
Jedynym ograniczeniem w stosowaniu takich filtrów jest to, ¿e nale¿y posiadaæ aparat maj±cy mo¿liwo¶æ nakrêcenia takowego filtru.

Pozdrawiam
FB
 

PrimoOne 
Wys³any: 2009-11-28, 16:02   
0
UP DOWN



Pomóg³: 7 razy
Posty: 477
Sk±d: Polska / Opole
Aparat taki mam..55mm filtr, ale czy filtr polaryzacyjny za³atwi sprawe odblasków?? Z tego co wiem to s± one w ró¿nym stopniu przyciemniane...Jak± wybrac??Na zdjeciu ponizej jest pokazany test, i niby o to chodzi:

test3[1].jpg
Plik ¶ci±gniêto 815 raz(y) 46.52 KB

_________________
www.PrimoArt.pl
 
 

FabrykaBarw
Wys³any: 2009-11-30, 00:16   
0
UP DOWN

Posty: 3
Witam!
Filtr polaryzacyjny jak najbardziej powinien za³atwiæ sprawê odblasków poniewa¿ do tego celu zosta³ stworzony.
Szczerze mówi±c ja jestem bardziej teoretykiem ni¿ praktykiem je¶li chodzi o fotografiê wiêc konkretnego modelu Ci nie podam. O konkretny model najlepiej zapytaæ na forum mi³o¶ników danej marki aparatów, oni napewno doradz± Ci profesjonalnie.
Ja ze swojej strony mogê tylko dodaæ, ¿e dobrej jako¶ci s± filtry firmy Hoya oraz B+W,
a tak¿e, ¿e do cyfrówki zalecane s± raczej filtry ko³owe, a nie liniowe.


Pozdrawiam,
FB
 

Tadeusz 
Wys³any: 2009-11-30, 00:46   
0
UP DOWN

Posty: 99
filtr polaryzacyjny zdecydowanie polepszy sytuacjê. Mia³em niebiesk± Hoyê i by³a ok, efekty wiele wiêcej ni¿ zauwa¿alne w warunkach polowych. W warunkach "studyjnych", pokrêciæ, popróbowaæ i bêdzie dobrze. My¶lê, ¿e niebieska Hoya (~100 PLN) wystarczy, mo¿esz siê pokusiæ o z³ot± (~150 PLN), ale nie licz na o po³owê lepsze efekty ;) Najlepiej jeden rodzaj ¼ród³a ¶wiat³a etc.

Ale ja popróbowa³bym jeszcze czego¶ innego. Warunkiem jest solidny statyw i najlepiej pilot, tak by w odstêpie czasu móc zrobiæ identyczne ujêcia. I pod¶wietlamy punktowym, by uzyskaæ jak najbardziej odciêty pojedynczy blik, ka¿de ujêcie z innej strony. Potem trochê zabawy na kompie z warstwami/obiektami i gradientow± przezroczysto¶ci± i mo¿e wyjdzie co¶ ciekawego :roll: jakbym nie sprzeda³ lustra poeksperymentowa³bym ;(
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » AIRBRUSH » Forum Airbrush

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime