Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
wazzie 
Wys³any: 2009-11-30, 22:11   smietki w klarze
0
UP DOWN

Posty: 30
Sk±d: Rzeszów
Witam,
Nie ¿yjê z lakierowania, jednak ostatnio coraz wiêcej rzeczy przychodzi mi lakierowaæ. na polakierowanej powierzchni pojawiaj± mi siê ¶mietki, i o ile malowa³em próg, po wstawce, albo jaki¶ inny mniejszy element to nie by³o to problemem, o tyle ostatnio by³ to ca³y przód po st³uczce. wszystko wysz³o ³adnie tylko ¿e w klarze po wpatrzeniu siê mo¿na by³o widaæ jakie¶ syfki, kropeczki, itp. Same kropki przejecha³em papierem na wodzie 1000, resztê 2000, potem fercela G3 i G6 i by³o juz ³adnie.
Ale moje pytanie brzmi: jak mogê tego unikn±æ?
Maluje przewa¿nie w gara¿u/warsztacie gdzie warunki dalekie s± od sterylnych, ¿adnych filtrów przy kompresorze te¿ nie mam.
Jest to normalne, czy te¿ co¶ robiê nie tak jak trzeba?
 

Greg
Wys³any: 2009-11-30, 22:21   Re: smietki w klarze
0
UP DOWN

Pomóg³: 6 razy
Posty: 149
wazzie napisa³/a:
Witam,

Maluje przewa¿nie w gara¿u/warsztacie gdzie warunki dalekie s± od sterylnych, ¿adnych filtrów przy kompresorze te¿ nie mam.


sam sobie odpowiedzia³e¶- czyste pomieszczenie i powietrze to podstawa.
 

kalbi 
Wys³any: 2009-12-01, 14:39   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
nawet w kabinie lakierniczej zdarzaja siê ¶mietki (nie tyle co w warunkach gara¿owych) ale siê trafiaj± niestety.
_________________

 
 

wazzie 
Wys³any: 2009-12-02, 13:14   
0
UP DOWN

Posty: 30
Sk±d: Rzeszów
Rozumiem ¿e czysto¶æ to podstawa.
Na kompresor mogê za³o¿yæ filtr i odwadniacz pod pistolet, ale co z reszt± pomieszczenia? Jest jaki¶ sposób poza zraszaniem wod± ?

pozdrawiam
wazzie
 

kalbi 
Wys³any: 2009-12-02, 13:37   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
mozesz sobie foliê zarzuciæ na ¶ciany by syf siê nie podnosi³, pod³ogê przed lakierowaniem (2h) pozamiataj. Oklejaj dobrze wszystkie wnêki samochodu sk±d mo¿e podnie¶æ siê syf. Przed samym po³o¿eniem bazy przedmuchaj samochód oraz elementy lakierowane sprê¿onym powietrzem, dodatkowo elementy potraktuj ¶ciereczk± antystatyczn± przed lakierowaniem oraz miêdzy ka¿da warstw± bazy.
_________________

 
 

kondzik 
Wys³any: 2009-12-06, 21:48   
0
UP DOWN

Posty: 97
Sk±d: CK&Ft.Myers
jak masz taka mozliwosc to mozesz podloge w garazu woda polac
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group