Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
Erni 
Wysłany: 2009-10-20, 06:38   
0
UP DOWN

wg mnie to jest tak, że są ludzie tacy Artyści, którzy mają do tego "dryg" i będą jechali wszystko z łapy od początku i będzie to ładne, są artyści wyuczeniu, którzy ten dryg mają nieco mniejszy i potrzebują wiecej czasu, a sa też rzemieślnicy(jeśli na tym zarabiają) czyli zarys z szablonu czy szkic, kalka jak kto woli i jadą dopiero z koksem, ale to też wymaga techniki wyuczenia i nie kazdy by tak umiał ;) to tak wg mnie w duzym skrócie.
pozdrawiam i enjoy your art ;)

PrimoOne 
Wysłany: 2009-10-20, 10:52   
0
UP DOWN

Dziwi mnie ze ludzie sie upierają przy freehandzie..Jakie to ma znaczenie?? Czy to jest wyzszy poziom jazdy i praca ma wieksza wartosc jak jest malowana bez krzywików?? Totalna bzdura..Musisz sie nauczyc przetwarzac projekt na technike, jaka musisz wymalowac poszczególne elementy, zeby były jak najbardziej wierne oryginałowy..Jest ostra krawedz ( przewaznie sa ta zewnetrzne elementy twarzy jak np. szczeka, zrenice,itd ) ?? lecisz z krzywika...Jest taka ,ze lepszy efekt i bardziej wierny oryginałowi wyjdzie z reki (zmarszki,wargi, itd), to jedziesz z reki..Im wiecej czasu spedzisz przy pracy, i im wiecej uwagi poswiecisz szczegółom, pracując ze wszystkimi dostepnymi technikami, tym lepsza ta praca bedzie...A po to cwiczysz malowanie z reki, ze w momencie jak masz do zrobienia w.wym. kreske, nie spier...lisz jej, a co za tym idzie , całej pracy...Trenujesz reke malując, i robiąc coraz ciezsze rzeczy.....do tego jest niezbedny dobry i czysty sprzet, i dobre farby....Z czasem wyczujesz aerograf, i spust, i uwierz ze dopiero wtedy malowanie sprawia przyjemnosc..

Co do szkicu, to profesjonalisci używają tylko rzutników, ploterów i kalek panie sebsa...Czemu?? Bo to precyzja, precyzja i czas, a precyzja i czas, to to czego oczekuje klient który płaci....

Owszem..Robienie cudzych projektów, prac z internetu, czy portretów, moze sie kojazyc z kolorowanką...Ale tu pojawia sie jeszcze styl, i technika, co czyni tą prace Twoją...

Natomiast, jezeli cos zaprojektujesz na mniejszym formacie a bedziesz chciał to namalowc na wielkiej scianie, bedziesz sie babrał ze szkicem przez pare dni i tak nie osiagniesz takiej perfekcji jak przy rzutniku, i w trakcie malowania bedziesz sie wkur..iał ze cos Ci pouciekało..

Tych narzedzi tez trzeba umiec uzywac wiec jest to swego rodzaju sztuka...

Te wszystkie narzedzia: krzywiki, rzutniki, plotery, stencil burnery, maski tasmy, itd. to tylko pomocnicze rzeczy w dązeniu do najlepszego wykonania projektu... Nie wszystko da sie zrobic z reki..A wszystkie z w.wym. sa w ciagłym uzyciu i na wyposazeniu profesjonalisów którymi sie na codzien jaramy.

manieks 
Wysłany: 2009-10-20, 13:16   
0
UP DOWN

i tutaj, po raz pierwszy w stu procentach zgadzam się z Przemkiem :) - ten "freehand" to chyba jakaś maniera taka- podobnie jak malowanie na siłę aerografem rzęs w portretach o wymiarach A5 i płacz, że nie mam odpowiedniego sprzętu do cienkich linii :sciana:

hlecter
Wysłany: 2009-10-20, 15:56   
0
UP DOWN

no jesli pijesz do mnie że płacze ze nie mam sprzętu , to to było malowane aero za 70 zł;] a praca to nie miniatura , co do rzutników 100% racji;D ręczne skalowanie tego to jest strata czasu a czas to pieniądz , lepiej sobie zycie ułatwiać , a jak ktoś mówi że kazdy tak moze to niech ten gośc tak spróbuje , posiedzi iles tam godzin nad pracą , zmieni zdanie , sam freehand to rzecz dobra bo ręka sie wyrabia , praca jest wydajniejsza ale bez krzywików i innych wspomagaczy doi maskowania , wycinania itd nie da sie wszystkiego zrobić , pzdr!

Erni 
Wysłany: 2009-10-20, 16:18   
0
UP DOWN

Cytat:
a czas to pieniądz
dlatego użyłem słowa rzemieślnik ;)

manieks 
Wysłany: 2009-10-20, 19:27   
0
UP DOWN

hlecter napisał/a:
no jesli pijesz do mnie że płacze ze nie mam sprzętu...!

nie wiem czy do Ciebie też... hehe - ale na pewno pije do takich durni jak ja z niczym nie pohamowaną obsesją cienkiej linii i dopracowania szczegółu, którzy od aerografu oczekują (jak ja kiedyś), że lepszym sprzętem to da się wolframowy drucik w żarówce (1:1) namalować z freehenda ;)

hlecter
Wysłany: 2009-10-20, 21:22   
0
UP DOWN

no domyslam sie ze sa granice dokładnosci , ja z tego co mam wyciskam tyle ile potrafie , na poczatku to myslalem ze ten aero to w ogole jest hujnia na maxa , pozniej sie okazało ze potrafi w miare cienka linie pociagnać,wiem ze z lepszym sprzetem mozna cieńsze pociągnąć , dlaczego nie powinienem kupowac lepszego sprzetu? Ty mówisz teraz z tej perspektywy kiedy masz juz ten sprzet na jakimś poziomie , ja można powiedzieć raczkuje , nie dziwi wiec chyba to że chce lepszego , dokładniejszego , lepiej wykonanego sprzetu , ogolnie tekst masło maślane;D

manieks 
Wysłany: 2009-10-20, 22:34   
0
UP DOWN

hlecter napisał/a:
no domyslam sie ze sa granice dokładnosci , ja z tego co mam wyciskam tyle ile potrafie , na poczatku to myslalem ze ten aero to w ogole jest hujnia na maxa , pozniej sie okazało ze potrafi w miare cienka linie pociagnać,wiem ze z lepszym sprzetem mozna cieńsze pociągnąć , dlaczego nie powinienem kupowac lepszego sprzetu? Ty mówisz teraz z tej perspektywy kiedy masz juz ten sprzet na jakimś poziomie , ja można powiedzieć raczkuje , nie dziwi wiec chyba to że chce lepszego , dokładniejszego , lepiej wykonanego sprzetu , ogolnie tekst masło maślane;D

:)

wyciskasz ze sprzętu za 7 dyszek to co widać na załączonych obrazkach, więc powinno być już dla Ciebie jasne, że sprzęt ma znaczenie drugorzędne, i abyśmy się dobrze zrozumieli- wcale nie odradzam Ci kupowania co raz to lepszych aerografów, wręcz przeciwnie ... po to one właśnie są by skupić się na malowaniu nie zaś na wkur...aniu, że chlapie, przerywa czy nagle tryska w przeciwnym do zamierzonego kierunku

pisząc o "durniach jak ja" mam na myśli, że:
nie wiem tak naprawdę czy istnieją jakieś granice dokładności- śmiem przypuszczać że nie, ale jedno wiem na pewno- jest cieniutka (być może i czerwona) linia, po przekroczeniu której wkraczasz niepostrzeżenie w świat perfekcjonizmu (czyt. obsesji) - nie wiem też czy to dobrze czy źle...
przy tym
staram się też pojąć dlaczego ludziska oglądając czyjeś prace tak bardzo chcą wiedzieć jakim sprzętem, ile czasu i czy freehand czy backhand, jakby to miało mieć wpływ na ostateczny efekt pracy, czy też na jej przynależność do grona prac wykonanych aerografem...
w pewnym momencie, na podstawie lektury licznych postów, zaczęło do mnie docierać przeświadczenie: - boziu co w jasnej stoisz bramie! czuję się taki wyalienowany- przecież żadne z mazideł, które popełniłem nie może zostać potraktowane jako aerografia. dlaczego? bo żadne nie zostało namalowane z wolnej ręki, a aerograf służy mi jedynie jako pędzel wspomagający, czasami tylko jako wiodący

no bo tak trzeźwo myśląc
jako że jestem leniwy strasznie- po jaką cholerę mam na siłę katować ten wolframowy drucik aerografem skoro łatwiej / szybciej / bez zbędnego zachodu będzie pędzlem 5x0;
po co mam zaprzęgać aero do jednego (2-5), rozświetlonego słońcem włoska na główce malowanego właśnie dziecka, skoro łatwiej / szybciej / bez zbędnego zachodu jest go po prostu wydrapać jakimś ostrzem?

hlecter
Wysłany: 2009-10-21, 14:31   
0
UP DOWN

no spoko;D widze nie zorozumielismy sie(badz ja pokretnie napisałem) mi chodziło bardziej o jakosc wykonania sprzetu , nie wiem ile ten moj chiński aero pociagnie na "bazowej" diecie nie mówie wcale że źle mi sie maluje tym sprzetem który mam, choc niekiedy jest ochota cisnąc tym o ściane , chodzi raczej o niezawodność choc jakas tam wiekrza dokładnosc mysle tez bym zyskał kupując sprzęt lepszy(nie powiedziałem że będe kupował w nieskończoność coraz to lepsze sprzety , opisałem o co mi chodzi), pędzelki fajna sprawa;D ale zawsze gdzies mi sie pogubią , tez mnie dziwią pytania o freehand.... liczy sie przecież efekt koncowy ;D równie podzielam zdanie że "dobry pędzel nie zrobi z Ciebie artysty" tylko doswiadczenie pozdrwaiam;D

LoboLoco 
Wysłany: 2009-10-22, 07:41   
0
UP DOWN

Te pytania o freehand i szablon lub ilość poświęconego czasu to jest taka wskazówka dla innych uczących się dopiero... daje to pełniejszy pogląd na zamieszczane na forum prace i pozwala na porównanie swojego poziomu z poziomem innych... bo jak ktoś pisze że namalował cośtam w 2 godziny szablonami i wygląda fajnie, a ja freehandem bym to dusił przez godzin cztery, to znaczy że gdzieś popełniam błąd... w końcu czas to pieniądz między innymi...

pozatym używanie różnych narzędzi, krzywików i rzutników świadczy o dojżałości twórcy, i najczęściej gwarantuje dużo lepsze elekty niż ograniczenie się do freehanda... to tak jakby malować obraz tylko jednym pędzlem... da się... ale... ;)

PrimoOne 
Wysłany: 2009-10-22, 08:28   
0
UP DOWN

Cyt. "dobry pędzel nie zrobi z Ciebie artysty".

Słabym aerografem pomalujesz...Ale dobrej techniki i tego co chcesz nie osiagnesz w zyciu..... Skarbonka ----------------> IWATA.

POLECAM.

manieks 
Wysłany: 2009-10-22, 10:42   
0
UP DOWN

Loco - thx za ten punkt widzenia, bo zacząłem już naprawdę myśleć, że "wolna ręka" to jakiś punkt docelowy w aerografii

hlecter
Wysłany: 2009-10-22, 14:14   
0
UP DOWN

no tak, tak jak dobry pedzel lepiej maluje tak i aerograf , z tym że ten "dobry pędzel" nie zagawrantuje tego ze osoba bedzie dobrze malowała , doświadczenie chyba jednak ważniejsze od pędzla , no bo trzeba wiedziec jak go wykorzystać;]....a manieks ciagle pijesz do mnie jakos tak czuje a pisałem przeca że freehand nie jest moim celem.... lecz raczej umiejetnoscia która chciałbym rozwijac obok innych technik..... raz dobry freehand raz lepiej maskować to chyba oczywiste , a co do pytań o ten cały freehand to nie ma własnie zapytania ile ot zajeło itd tylko czy z wolnej łapy czy "na wspomagaczach"

manieks 
Wysłany: 2009-10-22, 14:56   
0
UP DOWN

no coś Ty lecter
nie piję do Ciebie, tak sobie bazgram luźne myśli, bo akurat pod Twoją galeryjką temat się rozwinął więc absolutnie nie traktuj moich uwag osobiście

hlecter
Wysłany: 2009-10-22, 18:13   
0
UP DOWN

to mi sie zdawało;D sorka za oskarżenia , no troszke temat sie rozwinął... a co do skarbonki....troche przykro bedzie skroic świniaka.....dalej czekam az moi znajomi cos zamotaja w stanach ale to sie przeciaga....i jeszcze te kursy walut teraz....i zostaje albo badger albo iwata bo słyszałem ze talon nie jest rewelacja(choc cenowo przystępny;D)

manieks 
Wysłany: 2009-10-27, 16:19   
0
UP DOWN

manieks napisał/a:
Loco - thx za ten punkt widzenia, bo zacząłem już naprawdę myśleć, że "wolna ręka" to jakiś punkt docelowy w aerografii

zmieniam zdanie na temat "freehanda :) - "nie chcem ale muszem" po przetłumaczeniu tutka Alberto Ponno i wnikliwym obejrzeniu fotek z jego pracy twierdzę od wczoraj, że maniakalna obsesja dopracowania szczegółu ma swoją rację bytu :P
crazy :) :

a tak przy okazji (sorki lecter że w Twojej galerii) szukam kogoś ze znajomością włoskiego do przetłumaczenia krótkiego tekstu Alberto na temat Pasiaka VJR- jest ktoś chętny?

Asellus5
Wysłany: 2009-12-12, 21:26   
0
UP DOWN

Manieks-co to za mikrus zaprezentowany przez Cioebie??? podaj pelna nazwe i model! ma dobre mozliwosci!

pani chuda jest straszna! okropna wstretna fuj! wykonanie calkiem dobre daje odczuc ze pani jest beeeeee.............brrrrrrrrrr!

manieks 
Wysłany: 2009-12-13, 01:13   
0
UP DOWN

Asellus5 napisał/a:
Manieks-co to za mikrus zaprezentowany przez Cioebie??? podaj pelna nazwe i model! ma dobre mozliwosci!

Asellus- jeśli pytasz o sprzęcik- to jest Paasche VJR (wersja wycofana niestety z produkcji ale jeszcze do kupienia "gdzieniegdzie)

LoboLoco 
Wysłany: 2009-12-14, 08:14   Freehand - religia czy zbytek
0
UP DOWN

Temat przeniesiony z galerii...

LAKIEROWANKO Strona Główna » AIRBRUSH » Forum Airbrush

Odpowiedz do tematu