Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
lysy_22
Wys³any: 2009-12-30, 00:21   Us³ugi dla PZu lub innej ubezpieczalni.......
0
UP DOWN

Posty: 26
Jakie warunki trzeba spe³niæ by wykonywaæ us³ugi dla ubezpieczalni??????
 

baqo 
Wys³any: 2009-12-30, 08:15   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
Cytat:
Jakie warunki trzeba spe³niæ by wykonywaæ us³ugi dla ubezpieczalni??????
_________________
dla ubezpieczalni czy dla klientów poszkodowanych, którym jest robiona szkoda w danej firmie :?:
 
 

ZIEMBA
Wys³any: 2009-12-30, 16:32   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 380
Z tego co sobie przypominam to kabina, rama z górnym i dolnym pomiarem, zgrzewarka, migomat, spawarka do aluminium, poczekalnia dla klientów, parking.Idz do Pzu to dadz± Ci gotow± liste warunków. Jak je spe³nisz to mo¿esz isc ze swoj± ofert± za roboczogodzine i innymi takimi i mo¿esz zacz±c dopiero z nimi rozmawiac.
 

lysy_22
Wys³any: 2009-12-31, 01:08   
0
UP DOWN

Posty: 26
dla klientow poszkodowanych oczywi¶cie.Czy mo¿e inne firmy ubezpieczeniowe maj± mniejsze wymagania?????
 

baqo 
Wys³any: 2009-12-31, 09:28   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
ubezpieczalnia mo¿e podsun±æ klienta ,ale nie przymusiæ . klient sam decyduje gdzie naprawia auto .kosztorysowo ,to nic nie decyduje ,na rachunek wstawia tam gdzie chce na warsztat ,podpisuje cesjê i wszystko. :idea:
 
 

ZIEMBA
Wys³any: 2009-12-31, 17:51   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 380
lysy_22 napisa³/a:
.Czy mo¿e inne firmy ubezpieczeniowe maj± mniejsze wymagania?????

Tego nie wiem kolego, ja siê dowiadywa³em w pzu i wydaje mi siê ¿e ka¿da firma bêdzie mia³a podobne. Baqo, to po co w takim razie ta autoryzacja skoro klient mo¿e naprawic sobie samochód u kogo¶ w stodole i zaniesiesc rachunek do pzu?
 

baqo 
Wys³any: 2009-12-31, 18:46   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
ZIEMBA napisa³/a:
to po co w takim razie ta autoryzacja skoro klient mo¿e naprawic sobie samochód u kogo¶ w stodole i zaniesiesc rachunek do pzu?
jaka autoryzacja?w stodole jak w stodole ,ale w zarejestrowanym warsztacie . gara¿owiec ze stodo³y nie jest w stanie wystawiæ rachunku na naprawê.
 
 

ZIEMBA
Wys³any: 2009-12-31, 19:06   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 380
No chodzi mi o to ¿e jak kto¶ ma autoryzacje pzu to spe³nia jakie¶ tam ich warunki i jest na ich liscie warsztatów które polecaj± klientom. I my¶la³em ¿e jak kto¶ nie chce kasy z ubezpieczenia tylko chce naprawic bezgotówkowo to mo¿e to zrobic tyllko w warsztacie który ma autoryzacje danego ubezpieczyciela a nie w jakim tylko sobie chce. U mnie w okolicy jest pare warsztatów co maj± zarejestrowan± dzia³alno¶c i robi± normalnie w stodo³ach. To co, robie samochód w jakims tam warsztacie, biore rachunek, zanosze do pzu i oni mi kase wyp³acaj±?
 

baqo 
Wys³any: 2009-12-31, 19:12   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
ZIEMBA napisa³/a:
To co, robie samochód w jakims tam warsztacie, biore rachunek, zanosze do pzu i oni mi kase wyp³acaj±?
no a jak inaczej :?: chyba ¿e wcze¶niej sporz±dzi³e¶ cesjê prawn± upowa¿niaj±c warsztat do przelewu gotówki. w innym razie klient bior±c rachunek ,zanim pójdzie do ubezpieczalni po kasê ,powinien z warsztatem rozliczyæ siê za naprawê .
 
 

ZIEMBA
Wys³any: 2009-12-31, 19:22   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 380
To po co w takim razie ta wspó³praca z pzu? Po co inwestowac ciê¿k± kase w warsztat ¿eby spe³nic wymogi pzu? Po co starania zeby byc w sieci naprawczej pzu skoro klient mo¿e zrobic sobie samochód gdzie chce. To jaki¶ bezsens, niech se w dupe wsadz± tak± wspó³prace.
 

przemo1972 
Wys³any: 2009-12-31, 21:52   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 551
Sk±d: SC
ZIEMBA napisa³/a:
No chodzi mi o to ¿e jak kto¶ ma autoryzacje pzu to spe³nia jakie¶ tam ich warunki i jest na ich liscie warsztatów które polecaj± klientom.

Autoryzacja to nic innego jak pozwolenie producenta na wykonywanie napraw gwarancyjnych-jesli wykona ja garaz nieautoryzowany to wlasciciel pojazdu traci po prostu gwarancje.To jedna sprawa-druga to umowa z ubezpieczalnia.Umowa polega na tym ze ubezpieczalnia poleca (poleca! Nie nakazuje) klientowi naprawe w danym warsztacie i tyle .Warsztat na umowie z ubezpieczalnia jest w plecy-ubezpieczalnie zanizaja kwoty odszkodowan garazom z ktorymi maja umowe-podpisujac umowe godzimy sie na warunki ubezpieczyciela-pamietajmy o tym.Moze w dniu dziesiejszym cos sie zmienilo-5-6 lat temu w woj.Stolecznym napewno tak bylo.
Szczesliwego nowego roku!!!
 

ZIEMBA
Wys³any: 2009-12-31, 22:00   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 380
No pisz±c autoryzacje mia³em na my¶li umowe, wiem co to autoryzacja serwisu. Nic siê nie zmieni³o, podpisujesz umowe i zgadzasz siê na ich warunki, bierzesz czêsci tylko od firmy x, za rb dostajesz tyle i tyle i takie tam.
Dla mnie taka wspó³praca wydaje siê bezsensowna.
 

front247
Wys³any: 2010-01-01, 22:21   
0
UP DOWN

Posty: 127
Napisze swoja opinie...moze sie naraze lakiernikom ale co tam.
Ja uwazam ze w³asnie to klient powinien ostatecznie decydowaæ o tym gdzie oddaje auto,(bez grozby utraty gwarancji),i powinien klient wystawic ocene dla warsztatu...bo tylko to powoduje konkurencje i staranie sie o klienta...inaczej tworzy sie mikromonopol na us³ugi ...i jakies tam gówniane aso za grub± kase odwala fuszere...bo ma kontrakt a prawo jest durne bo nie chroni klienta i jego prawa do gwaramcji, tylko firme która robi co chce. Przy tym legalne lakiernie co pewnie bior± taniej niz aso musz± sie gimnastykowac o klienta.
Totalna patologi± jest fakt ¿e niektóre lakiernie maja sta³± prace bo robia z ubezpieczalni,wiêc juz maja jedno sta³e zród³o dochodów,i nie musz± klientów szukac ,a z drugiej strony trzepi± naprawy dla handlarzy hurtem za 200 zl za element.......i potem macie pe³ne forum ..frustratów co to chca sami lakierowac :spoko:
O jakosci uslug am decydowac klient o renomie lakierni tez....po tym co tu czytam to nie dziwi mnie juz to olewatorstwo lakiernikow :tak:
 

baqo 
Wys³any: 2010-01-02, 08:59   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
front247 napisa³/a:
(bez grozby utraty gwarancji)
montujesz oryginalne czê¶ci i gwarancja dalej obowi±zuje.
 
 

przemo1972 
Wys³any: 2010-01-02, 14:33   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 551
Sk±d: SC
front247 napisa³/a:
Ja uwazam ze w³asnie to klient powinien ostatecznie decydowaæ o tym gdzie oddaje auto,(bez grozby utraty gwarancji),i powinien klient wystawic ocene dla warsztatu...bo tylko to powoduje konkurencje i staranie sie o klienta...inaczej tworzy sie mikromonopol na us³ugi ...i jakies tam gówniane aso za grub± kase odwala fuszere..

Oczywiscie najlepiej dla klienta bedzie wstawic nowy samochod Mietkowi do stodoly coby mu kluczem gazowym podluznice naciagnal... :D ^^ Prawda wyglada inaczej ...Jesli stac cie na nowy samochod to i na ubezpieczenie, z ktorego bedziesz naprawial szkody powstale w trakcie uzytkowania.W autoryzowanym serwisie (przynajmniej w UK) istnieja pewne wymogi, ktorych przeskoczyc sie nie da.Technologia produkcji nadwozi polega na tloczeniu na zimno, 90% nadwozi jest zabezpieczana galwanicznie wiec do napraw trzeba posiadac urzadzenia ktore pozwola naprawic nadwozie z maksymalna jakoscia zblizona do stanu przed wypadkiem.Kazda praca blacharska jest archiwizowana w komputerze-Blacharz zanim chwyci za zgrzewarke najpierw musi wprowadzic w urzadzenie numer zlecenia i nazwisko.Spawarka rejestruje wykonywany proces(zgrzewanie, lutospawanie, spawanie, ilosc punktow zgrzewczych-ich ilosc musi sie pokrywac z iloscia fabryczna) Elementy absorbujace energie kolizji bezwzglednie wymienia sie na nowe.Za "klucze gazowe" idzie sie do cenzura :tak: Dlaczego?Dlatego, ze przegrzane strefy zgniotu powoduja ze przy nastepnej kolizji np. podluznica nie przejmie energii wypadku-zlozy sie jak domek z kart...Wiem, ze w Polskich serwisach jest nieco inaczej- ;) Wiem tez jak sie naprawia samochody w stodolach-naciaganie kirforem, wyciaganie podluznic na goraco :rotfl: czy szpachla cud:wlokno szklane na dziury w progach.Maniek i Stasiek sa zadowoleni bo przytulili cash na tydzien baletow,samochod idzie do zyda wiec problemow nie bedzie, bo nawet jak ktos skreci w nim kark to i tak nie dojda :tak: Mentalnosc Kalego...Front-to twoj cytat:
"O jakosci uslug am decydowac klient o renomie lakierni tez....po tym co tu czytam to nie dziwi mnie juz to olewatorstwo lakiernikow :tak: "
Skoro chcesz decydowac o jakosci uslug to zaplac tyle ile powiedzial Ci fachowiec albo napraw sam.6 tysi to duzo za renowacje (tak-renowacje a nie naprawe!) starego kapiszona przy ktorym trzeba spedzic 2 czy 3 tygodnie?Nie lepiej w tym czasie ogarnac 4 czy 5 konkretnych robot?Miejsce staroci jest pod prasa a wiekszosc porusza sie po drogach dzieki korupcji i znajomosciom w stacjach diagnostycznych.Nie zapomne miny klienta (jakies 10 lat w stecz) ktory przyjechal na pomiar na ramie.Sklonilo go do tego podejrzanie szybkie zuzycie opon po jednej stronie pojazdu.Gosc samochod nabyl na gieldzie- z pierwszej reki :spoko: ;) NIE BITY!!!Okazalo sie ze buda byla wulgarnie zespawana z dwoch.Roznica w wymiarze wynosila ponad 1 cm :/ (chlopaki pewnie lapali wymiary za pomoca nitki krawieckiej i pionow z nakretek!) Uwazam ze kazdy powinien robic to co potrafi najlepiej, ja nie zabieram glosu na Forum o glazurze. Masz dziwna postawe roszczeniowa-to cecha ignorantow!!!
_________________
Wyrywanie chwastow
 

front247
Wys³any: 2010-01-02, 15:10   
0
UP DOWN

Posty: 127
Ojej Przemo no wyluzuj po prostu zabra³em g³os w temacie,no nie jestem lakiernikiem ale chyba cos tam moge powiedziec,przeciez w tematach dotycz±cych konkretnych rad nie wypowiadam sie nie mam wiedzy,mogê jedynie co¶ napisac od strony klienta,ale sadze ze konstruktywna krytyka tylko pomaga ,takze spokojnie :spoko:
Ok ,bede siê stara³ bardziej wa¿yæ s³owa by kogos nie urazic ;)
pozdr
  
 

ZIEMBA
Wys³any: 2010-01-02, 15:11   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 380
front247 napisa³/a:
Ojej Przemo no wyluzuj po prostu zabra³em g³os w temacie,no nie jestem lakiernikiem ale chyba cos tam moge powiedziec,przeciez w tematach dotycz±cych konkretnych rad nie wypowiadam sie nie mam wiedzy,mogê jedynie co¶ napisac od strony klienta,ale sadze ze konstruktywna krytyka tylko pomaga ,takze spokojnie :spoko:
Ok ,bede siê stara³ bardziej wa¿yæ s³owa by kogos nie urazic ;)
pozdrawiam

A jednak mozna grzecznie :spoko:
 

front247
Wys³any: 2010-01-02, 15:18   
0
UP DOWN

Posty: 127
Jestem grzeczny ,niechcia³bym stracic mozliwosci pisania czy czytania na forum,gdzie jest tyle cennej wiedzy,orazy tylu fachowców :spoko:
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2010-01-02, 15:21   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
I oby ci fachowcy chcieli i potrafili dzielic sie wiedz± a nie jezdzic po kims za to ze nie chce nawalic kasy im lecz sam zrobic nie maj±c az takich wymagan jakosciowych jak zawodowi lakiernicy.

[ Dodano: 2010-01-02, 15:24 ]
Projekter pyta³ jak moge byc tak g³upi i pisac ze jak sie nie bedzie element podoba³ to nie musi klient p³acic.
Chcia³bys widziec mine klienta jak mu sie alufelgi nie podoba³y.
Nie wzio³em kasy tylko szlifierke k±tow± i juz wtedy po zabiegu mi tez przesta³y sie te fele podobac.
Nic za darmo a reklama dzwigni± handlu.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

przemo1972 
Wys³any: 2010-01-02, 15:59   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 551
Sk±d: SC
Lackdoctor napisa³/a:
I oby ci fachowcy chcieli i potrafili dzielic sie wiedz± a nie jezdzic po kims za to ze nie chce nawalic kasy im lecz sam zrobic nie maj±c az takich wymagan jakosciowych jak zawodowi lakiernicy.

A mnie sie wydaje ze wystarczy umiejetnosc czytania ze zrozumieniem (umiejetnosc zdobywana na poziomie szkoly podstawowej) i opcja "Szukaj" na forum.ot, chocby tutaj:
http://lakierowanko.info/index.php
Edit:Sorry, pomylilem linki
  
 

front247
Wys³any: 2010-01-02, 16:02   
0
UP DOWN

Posty: 127
Mój koles kiedys zrobi³ klientowi ³azienke,ten po robocie zacz±l sie czepiac i stwierdzi³ ze zap³aci tylko po³owe...koles wpad³ w furie(bo sie narobi³) chwyci³ makitke i w 5 minut zmasakrowa³ wszystko co zrobi³,nie wzi±³ ani grosza.zwina³ manele i do widzenia :cool:
Nieraz i tak bywa
Tak na marginesie niep³acenia
 

baqo 
Wys³any: 2010-01-02, 16:32   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
Lackdoctor napisa³/a:
Nie wzio³em kasy tylko szlifierke k±tow± i juz wtedy po zabiegu mi tez przesta³y sie te fele podobac.
front247 napisa³/a:
koles wpad³ w furie(bo sie narobi³) chwyci³ makitke i w 5 minut zmasakrowa³ wszystko co zrobi³,
I jak wy chcecie prosperowaæ ,jak sami po sobie robotê niszczycie :nie: my¶lê ¿e zniszczenie czego¶ co zrobi³em ,by³oby najwiêksz± durnot± i zrobienie z siebie b³azna a nie okazaniem szefa z charakterem . po zniszczeniu swojej roboty tracisz wiêcej :idea: :idea: :idea:
 
 

PROJEKTER
Wys³any: 2010-01-02, 17:06   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Lackdoctor napisa³/a:
I oby ci fachowcy chcieli i potrafili dzielic sie wiedz± a nie jezdzic po kims za to ze nie chce nawalic kasy im lecz sam zrobic nie maj±c az takich wymagan jakosciowych jak zawodowi lakiernicy.

[ Dodano: 2010-01-02, 15:24 ]
Projekter pyta³ jak moge byc tak g³upi i pisac ze jak sie nie bedzie element podoba³ to nie musi klient p³acic.
Chcia³bys widziec mine klienta jak mu sie alufelgi nie podoba³y.
Nie wzio³em kasy tylko szlifierke k±tow± i juz wtedy po zabiegu mi tez przesta³y sie te fele podobac.
Nic za darmo a reklama dzwigni± handlu.


Nie zupe³nie tak to sformu³owa³em ale dobra ponowie w±tek i powiem tak :

Mam 17 lat do¶wiadczenia w tej bran¿y. 4 razy prowadzi³em lakiernie w ASO. 4 lata mia³em w³asn± lakierniê,blacharniê, mechanikê i SKP . 0d 1998 roku doradzam innym jak prowadziæ lakierniê w³±cznie z podstawowymi szkoleniami dla lakierników. Wprowadzi³em do Polski lakiery wodorozcieñczalne w czerwcu 1996 roku, przeszed³em zagraniczne szkolenia w trzech koncernach lakierniczych . Tyle samochwalstwa !

TERAZ polakieruj dla mnie samochód ... choæby jeden element ¿eby mi siê podoba³o i ¿ebym zap³aci³ ! Zrób tak ¿ebym nie pokaza³ ci paluchem wad lakierniczych jaki porobisz na moim samochodzie ! Ale wiesz co jest najlepsze ... nie trzeba mieæ takiej bujnej kariery - wystarcz± dwa trzy lata w bran¿y - tak zawodowo - na powa¿nie - ¿eby ju¿ nie by³o na rynku NIEBITYCH NÓWECZEK W IDEALNYM STANIE tylko z³om którego wady widaæ go³ym okiem !

Jak rozumiesz o co mi chodzi to rozumiesz tak¿e dlaczego taki slogan reklamowy jaki umie¶ci³e¶ wzbudzi³ we mnie u¶miech !

Twoja reklama jest nieracjonalna ... bo nie ma zadowolonych klientów ! A jak s± to przestaj± zaraz po tym jak samochód obejrzy inny lakiernik us³u¿ny s±siad m±¿ brat lub jakikolwiek inny krytykant ! I co chcesz ci±gle robiæ za darmo ? Czy znajdziesz powody ¿eby wyt³umaczyæ wymagaj±cemu klientowi ¿e wysz³o tak jak wysz³o bo ... to moja wina !
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2010-01-02, 20:29   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
Czesc moich postow skierowanych do projektera usunieto! Zapewne na jego wniosek bo porusza³y sprawy ktorych lepiej nie upubliczniac.
Prawda panie projekterku??
Ale skoro administracja forum nie chce tego typu postow wiec nie bede tez ich powtarza³.
Ale projekterku daj na luz bo jakbym ja widzia³ twoje rzezby to tez by musia³y wrocic do poprawki.
Dlatego juz nie malujesz bo jak sam piszesz NIE MA ZADOWOLONYCH KLIENTOW a w zwi±zku z tym musia³es miec NIEMI£E sytuacje przy oddawaniu aut.
Ja mam samych zadowolonych i dlatego ja tez jestem zadowolony z mojej pracy.
To tyle o jakosci mojej i twojej by³ej bo juz jej niema.

[ Dodano: 2010-01-02, 20:32 ]
baqo napisa³/a:
Lackdoctor napisa³/a:
Nie wzio³em kasy tylko szlifierke k±tow± i juz wtedy po zabiegu mi tez przesta³y sie te fele podobac.
front247 napisa³/a:
koles wpad³ w furie(bo sie narobi³) chwyci³ makitke i w 5 minut zmasakrowa³ wszystko co zrobi³,
I jak wy chcecie prosperowaæ ,jak sami po sobie robotê niszczycie :nie: my¶lê ¿e zniszczenie czego¶ co zrobi³em ,by³oby najwiêksz± durnot± i zrobienie z siebie b³azna a nie okazaniem szefa z charakterem . po zniszczeniu swojej roboty tracisz wiêcej :idea: :idea: :idea:

Durnot± by by³o oddac komus za free.
A tak da³em prace innemu lakiernikowi a po fakcie klient za materia³ mi zwroci³ i do dzis jest moim klientem.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

przemo1972 
Wys³any: 2010-01-02, 20:58   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 551
Sk±d: SC
Lackdoctor napisa³/a:
Czesc moich postow skierowanych do projektera usunieto! Zapewne na jego wniosek bo porusza³y sprawy ktorych lepiej nie upubliczniac.

Usunieto.Widac nie miales nic ciekawego do powiedzenia.Nie tylko twoje.Posty Projektera rowniez :tak: @Lackdoctor, pomyliles dzialy,jesli masz cos do dodania nie w temacie to rob to tutaj:
http://lakierowanko.info/viewforum.php?f=55
 

PROJEKTER
Wys³any: 2010-01-02, 21:13   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
TAK TAK PRAWDA - o wielki znawco ! B³aga³em administratora ¿eby usun±³ twoje posty bo zawiera³y prawdê która mnie tak ubod³a ¿e a¿ siê porycza³em w k±cie !
... a mo¿e zapomnia³e¶ wcisn±æ enter jak ju¿ napisa³e¶ post ?
Lackdotrku - Ty to naprawdê masz jaki¶ emocjonalny problem ? Upubliczniaj cz³owieku co chcesz ... napisz na forum, albo na PW, ale przestañ gadaæ jak SB. Je¿eli ci zalaz³em za skórê ... to zapisz siê w kolejce tych co maj± pretensje ! Nie jestem od tego ¿eby ludzko¶æ by³a szczê¶liwa i panowa³ "ROOM ON THE WORLD" ! ( ¿art z wyborów miss ). Znam siê na tym co robiê ! I to doskonale ... a i tak pozyskujê czterech na dziesiêciu klientów i tylko jeden z tej czwórki to bran¿a samochodowa !

Co do niemi³ych sytuacji z przed lat ... przy oddawaniu samochodów to mia³em ich tak z trzy dziennie przez dziesiêæ lat ! ... ale to normalne jak siê wydaje nowe roczne samochody i jest ich 5 - 7 dziennie ! Ale nauczy³em siê jak sobie radziæ z klientami pomimo konfliktowych sytuacji. A jak mnie klient wkurzy³ to dostawa³ choinkê zapachow±, a za robotê i tak musia³ zap³aciæ ! bo to jest biznes a nie filantropia ! ... Ja w odró¿nieniu od ciebie nie katowa³am bez sensu nikomu felg szlifierk± ... bo w ¿yciu trzeba jednak trzymaæ klasê.

Zblamuj siê do koñca i napisz ¿e Twoje naprawy s± bezb³êdne, same idea³y, a klienci ciê ca³uj± z wdziêczno¶ci po nó¿kach ... Nie masz chyba jednak pojêcia o tym jak dzia³a warsztat i to coraz bardziej widaæ w ka¿dej twojej wypowiedzi.

Nawet najlepsze ASO maj± wpadki ... ale TY NIE ! ^^ ciebie cechuje - Estetyka i dok³adno¶æ ( to wyj±tkowa unikalna i niespotykana dzi¶ cecha tylko ty jako lakiernik masz tak± ) i dostosowanie ceny do potrzeb klienta ( tzn co ? robisz za darmo jak klient ma du¿e potrzeby ? ). I co bardzo niespotykane - Nowi klienci mog± u ciebie zap³aciæ przy odbiorze ( no tak - u innych z góry ^^ ) ... a jak siê robota nie podoba klient nie musi p³aciæ .... tylko wtedy jest to kosztem jego felg !

We¼ siê jako¶æ sprê¿ wewn±trz mózgowo i napisz wreszcie co¶ m±drego, ¿eby ktokolwiek móg³ powiedzieæ WOW ! po twojej wypowiedzi na forum ! TO JEST GO¦Æ ! Wiedza, do¶wiadczenie, klasa i styl ! bo na razie - cienizna ! :shock:

[ Dodano: 2010-01-02, 21:24 ]
Lackdoctor napisa³/a:
Durnot± by by³o oddac komus za free.
A tak da³em prace innemu lakiernikowi a po fakcie klient za materia³ mi zwroci³ i do dzis jest moim klientem.


Naprawdê jeste¶ przekonuj±c ! Pewnie KLIENT ¯E HO HO - na ca³e ¿ycie ! Patrz, a ja taki durny jestem ¿e stara³em siê ich pozyskiwaæ reklam± i dobr± robot± i referencjami od tych zadowolonych ... a od tego jest szlifierka k±towa ... ³apa na stó³ i p³aæ albo ci utnê ! FAJNE naprawdê FAJNE !
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

baqo 
Wys³any: 2010-01-02, 23:24   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
PROJEKTER napisa³/a:
a od tego jest szlifierka k±towa ... ³apa na stó³ i p³aæ albo ci utnê ! FAJNE naprawdê FAJNE !
co wtedy sobie w ubezpieczalni pomy¶l± :D :D
mogê oddaæ robotê za free ,ale swojego lakieru nigdy nie zepsujê . nigdy nie mo¿na poni¿yæ siê do takiego poziomu .s± ró¿nie upier*dliwi klienci ,ale to nie oznacza ¿e trzeba zepsuæ ,bo wtedy robisz po sobie z³e wra¿enia ,a dwa nie odzyskasz ani z³amanego grosza.
 
 

No-limit
Wys³any: 2010-01-07, 14:13   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
PROJEKTER napisa³/a:
Nawet najlepsze ASO maj± wpadki ...

Nie lubiê wdawaæ siê w pyskówki,ale tym razem z Tob± siê nie zgodzê.Tym bardziej mi przykro,bo uwa¿am,¿e jeste¶ fachowcem w swojej dziedzinie.
Sama licencja ASO nie daje gwarancji na solidnie wykonan± us³ugê!W wielu przypadkach lepiej wykona j± "garazowiec".
Niejednokrotnie "dobiera³em" lakier dla "ASO :?: ".Przewa¿nie nie interesowa³ ich odcieñ,k±t,byle by³ podobny ,w sprayu i "od rêki".Przewa¿nie naprawy gwarancyjne.
Po ASO musia³em swojej mamie i ojcu,po up³yniêciu gwarancji na samochody,od nowa lakierowaæ auta,bo lakier by³ fatalnie dobrany i robota amatorska.ASO wykorzystuj± konieczno¶æ naprawy u nich,bo klient boi siê straciæ gwarancjê.
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2010-01-07, 14:50   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
PROJEKTER napisa³/a:
Nowi klienci mog± u ciebie zap³aciæ przy odbiorze ( no tak - u innych z góry ^^ ) ... a jak siê robota nie podoba klient nie musi p³aciæ .... tylko wtedy jest to kosztem jego felg !

Felgi to tylko przyk³ad i tylko felgi by³y robione.
Odnosnie podobania i zap³aty to , reklama dzwigni± handlu.
Zap³acic przy odbiorze moze taki ktos co daje 1-2 elementy do zrobienia.
W dzisiejszych czasach zrobic nowemu klientowi fure na gotowo z materia³ami za swoj± kase byloby niebezpiecznie.
Ma³o to przekretow?
A nawet ktos co od czasu do czasu coz zleca i p³aci zdobedzie zaufanie da ca³osciowke do lakieru i powie ze zap³aci czesc a za dwa trzy dni reszte.
Tu na forum s± takie przypadki jak odbiera³ auto bez kasy bo zona rodzi itd i koles luz pieniedzy nie odzyska³.
Wiec o co projekter tak sie pieklisz.
No-limit prawda co piszesz - tam w ASO pracuj± tez zwykli ludzie co lache k³ad± na robote.
Przepraszam jesli kogos urazi³em bo to nie o wszystkich chodzi przeciez.
PROJEKTER napisa³/a:
... Nie masz chyba jednak pojêcia o tym jak dzia³a warsztat i to coraz bardziej widaæ w ka¿dej twojej wypowiedzi.

Dzieki tobie wiem.
Jak spieprzycie robote to sie nie da rady dogadac bo zap³acic trzeba a choinke dostane gratis.
Nie chcia³bym nigdy byc na miejscu takiego klienta.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

kalbi 
Wys³any: 2010-01-07, 16:31   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
Lackdoctor napisa³/a:
Zap³acic przy odbiorze moze taki ktos co daje 1-2 elementy do zrobienia.
W dzisiejszych czasach zrobic nowemu klientowi fure na gotowo z materia³ami za swoj± kase byloby niebezpiecznie.
nie wyobra¿am sobie by klient mia³ p³aciæ za jeszcze niewykonan± us³ugê - zrobisz, p³aci, oddajesz...
_________________

 
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2010-01-07, 18:07   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
Ja tez nie ale odnios³em sie do wypowiedzi powyzej.
A zaliczke mozna wzi±sc w trakcie tak na wszelki wypadek jak klient jest niepewny chocby finansowo.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

ZIEMBA
Wys³any: 2010-01-07, 18:50   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 380
kalbi napisa³/a:
nie wyobra¿am sobie by klient mia³ p³aciæ za jeszcze niewykonan± us³ugê - zrobisz, p³aci, oddajesz...

Jak biore jakiego¶ fachowca do jakiejkolwiek roboty i on prosi odrazu o zaliczke to w tym momencie konczy siê nasza wspó³praca, chocby nawet za chwile mówi³ ¿e ju¿ nic nie chce. Otwieram drzwi i wychodze.
 

przemo1972 
Wys³any: 2010-01-07, 19:32   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 551
Sk±d: SC
Panowie, przepisy wymagaja aby klient pozostawil pojazd wraz z dokumentami.W przeciwnym wypadku policja w czasie kontroli warsztatu ma prawo odholowac pojazd na parking policyjny.Jesli klient nie zaplaci, samochod i tak trzeba mu zwrocic bo tak mowi prawo-pojazd jest jego wlasnoscia :tak: Co do dokumentow-reszte dopiszcie sobie sami... ;)
 

PROJEKTER
Wys³any: 2010-01-07, 20:36   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
No-limit napisa³/a:
PROJEKTER napisa³/a:
Nawet najlepsze ASO maj± wpadki ...

Nie lubiê wdawaæ siê w pyskówki,ale tym razem z Tob± siê nie zgodzê.Tym bardziej mi przykro,bo uwa¿am,¿e jeste¶ fachowcem w swojej dziedzinie.
Sama licencja ASO nie daje gwarancji na solidnie wykonan± us³ugê!W wielu przypadkach lepiej wykona j± "garazowiec".
Niejednokrotnie "dobiera³em" lakier dla "ASO :?: ".Przewa¿nie nie interesowa³ ich odcieñ,k±t,byle by³ podobny ,w sprayu i "od rêki".Przewa¿nie naprawy gwarancyjne.
Po ASO musia³em swojej mamie i ojcu,po up³yniêciu gwarancji na samochody,od nowa lakierowaæ auta,bo lakier by³ fatalnie dobrany i robota amatorska.ASO wykorzystuj± konieczno¶æ naprawy u nich,bo klient boi siê straciæ gwarancjê.


:shock: :shock: :shock: Sory ! ale trochê siê pogubi³em ! Cytujesz moj± wypowiedz...
piszez ¿e siê nie zgadzasz .... a potem dowodzisz ¿e ASO faktycznie maj± wpadki :shock: :shock: :shock:

[ Dodano: 2010-01-07, 21:07 ]
Lackdoctor napisa³/a:
PROJEKTER napisa³/a:
... Nie masz chyba jednak pojêcia o tym jak dzia³a warsztat i to coraz bardziej widaæ w ka¿dej twojej wypowiedzi.

Dzieki tobie wiem.
Jak spieprzycie robote to sie nie da rady dogadac bo zap³acic trzeba a choinke dostane gratis.
Nie chcia³bym nigdy byc na miejscu takiego klienta.


... dobrze ! Zacznijmy bez z³o¶liwo¶ci i rzeczowo ...

W normalnie dzia³aj±cym warsztacie robienie samochodów w taki sposób ¿eby ka¿dy by³ zawsze schrzaniony jest samobójstwem ! Zak³adaj±c dobra wolê wykonawcy zawsze mo¿e przytrafiæ siê jaki¶ babol lub b³±d. Nie wymieniê tu nazwy ale wprowadzaj±c do Polski lakiery wodorozcieñczalne lakiernia du¿ego dealera bardzo nowoczesna lakiernia wykona³a pod moim nadzorem 2740 napraw w ci±gu roku .... super !!!! ... i przyjê³a 620 reklamacji !!! To wynik eksperymentalnej technologi i braku wiedzy lakierników w 1996 roku !. W kolejnych latach ilo¶æ reklamacji spad³a do nieca³ych 5 % ! Nie pope³nia b³êdów tylko ten kto nic nie robi ... Ja te¿ kiedy¶ nie mia³em pojêcia o projektowaniu lakierni, czy warsztatów nawet nie wiedzia³em jak i czym lakierowaæ. ... ale po wielu latach wiedzia³em ju¿ jak to robiæ i jak prowadziæ w³asn± lakierniê ... a tu jest problem pomiêdzy zyskami, lub brakiem strat a ... powiedzmy - odpowiednim zachowaniem wykonawcy. Gdy robota jest ewidentnie spier... nawet w oczach wykonawcy ... to nie ma dyskusji trzeba biæ siê w piersi i ratowaæ opiniê ... ale gdy robota jest wykonana nie¼le i akceptowalnie, a klient oczekuje rzeczy przedziwnych dodatkowo nie chc±c za p³aciæ to konflikt - murowany ... i ka¿da strona ma swoje rzeczowe argumenty !
Nie ma przecie¿ w umowie ¿adnego wzoru naprawy który jest do niej za³±cznikiem. Ka¿dy wykonawca robi to typowo, a klient odbiera wed³ug w³asnych subiektywnych odczuæ.
Pracuj±c w ASO kilkana¶cie razy by³em w s±dzie jako ¶waidek dealera ( pracownik ) dowodzaæ ¿ê klient siê czepia, a wykonana us³uga jest ok ... i jednocze¶nie zbiera³em pochwa³y za pracê blacharni, czy lakierni oraz drobne upominki bo klienci byli zachwyceni ... a naprawy za ka¿dym razem wykonywane by³y dok³adnie na tym samym poziomie jako¶ciowym w tych samych samochodach, czêsto o tych samych kolorach. ¬le czy dobrze wykonana robota ....to czêsto - tylko subiektywny punkt widzenia zleceniodawcy.
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2010-03-31, 19:13   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
[...]

Edit.
Nie kasujê ca³ego postu tylko tekst, który jest niemerytoryczny czyli na jedno wychodzi :D
Cruel
 

PROJEKTER
Wys³any: 2010-03-31, 19:58   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
[...]

To samo. Cruel
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

DrCruel
Wys³any: 2010-03-31, 20:16   
0
UP DOWN


Posty: 418
Panowie, nie nad±¿am za wami :/
Zamykam
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Firma

Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group