Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
PROJEKTER
Wysłany: 2010-01-04, 09:17   NIELEGALNA LAKIERNIA
0
UP DOWN

Panowie tylko spokojnie ... i bardzo proszę bez ordynarnych wrzut !!! :D

Założyłem ten temat tylko po to żeby takie dyskusje jak miały miejsce kilka dni temu w różnych tematach nie zaśmiecały forum. Moje zdanie znacie i nie będę go powtarzać.

Chciałem jednak żeby ci którzy myślą że mogą robić co im się żywnie podoba spojrzeli na sprawę swojego garażu, czy lakierni prowadzonej na czarno - oczami innych osób którym może to przeszkadzać i choć nie wiedzą jak ... starają się doprowadzić do likwidacji lakierni za płotem !

Pierwszy temat tu: zwykły bezradny sąsiad :

http://forum.purepc.pl/Os...zu-t298442.html

Drugi temat to już ostra zadyma :

http://kielce.gazeta.pl/k...62,5013530.html

Tak jest na Dolnym Śląsku :

http://www.karkonosze.ws/...rmacje_455.html

a to nowa sprawa z grudnia 2009 : ( opis sprawy po otwarciu strony niżej ! )

http://forumprawne.org/pr...-lakiernie.html

Jak ktoś chce pytać niech pyta - odpowiem, pomogę, lub doradzę jak uniknąć kłopotów ! Jak ktoś chce to skomentować i wypowiedzieć własne odmienne zdanie zapraszam do kulturalnej wymiany poglądów ! Ale nie wpisujcie tu proszę chamskich komentarzy, bo to nikomu w niczym nie pomoże ... a moja cierpliwość też ma granice ... i co najwyżej pozostaniecie w niewiedzy aż do dnia .... kontroli i likwidacji własnej lakierni !

stek
Wysłany: 2010-01-04, 20:49   Re: NIELEGALNA LAKIERNIA
0
UP DOWN

PROJEKTER napisał/a:
Panowie tylko spokojnie ... i bardzo proszę bez ordynarnych wrzut !!! :D

Założyłem ten temat tylko po to żeby takie dyskusje jak miały miejsce kilka dni temu w różnych tematach nie zaśmiecały forum. Moje zdanie znacie i nie będę go powtarzać.

Chciałem jednak żeby ci którzy myślą że mogą robić co im się żywnie podoba spojrzeli na sprawę swojego garażu, czy lakierni prowadzonej na czarno - oczami innych osób którym może to przeszkadzać i choć nie wiedzą jak ... starają się doprowadzić do likwidacji lakierni za płotem !

Pierwszy temat tu: zwykły bezradny sąsiad :

http://forum.purepc.pl/Os...zu-t298442.html

Drugi temat to już ostra zadyma :

http://kielce.gazeta.pl/k...62,5013530.html

Tak jest na Dolnym Śląsku :

http://www.karkonosze.ws/...rmacje_455.html

a to nowa sprawa z grudnia 2009 : ( opis sprawy po otwarciu strony niżej ! )

http://forumprawne.org/pr...-lakiernie.html

Jak ktoś chce pytać niech pyta - odpowiem, pomogę, lub doradzę jak uniknąć kłopotów ! Jak ktoś chce to skomentować i wypowiedzieć własne odmienne zdanie zapraszam do kulturalnej wymiany poglądów ! Ale nie wpisujcie tu proszę chamskich komentarzy, bo to nikomu w niczym nie pomoże ... a moja cierpliwość też ma granice ... i co najwyżej pozostaniecie w niewiedzy aż do dnia .... kontroli i likwidacji własnej lakierni !

Witaj @projekter widze że praworządny z Ciebie chłop, Zgadzam sie z tym co piszesz, fakt ktoś zainwestuje set tysiecy i szlak go trafia jak pod nosem nielegalna lakiernia funkcjonuje i bije kase, a nikt mu w tym nie przeszkodzi, takie prawo. Ludzie malowali i beda malować. Wyobraż sobie, dwa, trzy elementy na tydzień (mówie dorywczo po godzinach), spisuje umowe z gościem,zał€żmy o dzieło aby skarbówka sie odczepiła, w razie kontroli przyjmuje na klate i płace mandat, i dalej wykonuje to samo. Co mi powiedzą " mała szkodliwość ". To jest łamanie prawa ale co? ktoś nie ma kasy a ma talent ma iść kraść, na wsiach nie ma takich ofert pracy, ludzie kasy nie mają, więc każdy orze jak może. myśle że Cie nie obraziłem ale takie sąrealia.Pozdr.

PROJEKTER
Wysłany: 2010-01-04, 21:19   
0
UP DOWN

Wiem że tak jest i ty wiesz że tak jest i ... urzędnicy wiedza że tak jest ! Tylko problem polega na tym że to nie powód aby to tolerować ... a już na pewno nie żeby chwalić takie zachowania na forum na którym ci co działają legalnie i posiadają dostęp do wiedzy i technologi pomagają w zasadzie tym co ich okradają ! Wiem że każdy ( no może większość ) macha na to ręką ... W zasadzie to mnie nielegalne lakiernie średnio obchodzą. To nie moje pieniądze są podkradane tylko tych co zainwestowali w legalną działalność. Ja nawet już nie pracuję w motoryzacji tylko w przemyśle ! ... Jednak niebywale mnie irytuje jak oprócz tego, że ktoś już pracuje na czarno to jeszcze się tym szczyci i twierdzi że nie ma na niego bata paragrafu i kary .... dlatego założyłem ten temat !

To ci co pracują legalnie i płacą za wszystkie pozwolenia powinni tu zabrać głos ! ... ale dzięki za opinię ... każda się liczy ! pozdrawiam :piwo:

gdulus
Wysłany: 2010-01-18, 03:43   
0
UP DOWN

PROJEKTER napisał/a:
To ci co pracują legalnie i płacą za wszystkie pozwolenia powinni tu zabrać głos ! ... ale dzięki za opinię :

powinni powinni bo oni tez pamietaja jak wlasnie zaczynali od nielegalnych malunkow w garazach ciekawe czy ktos tak z czystym sumieniem sie tu znajdzie na tym forum oprocz projekera zeby krytkowac chlpakow ze sobie probuja w garazu pistoletem machac, bo ktory z nich tak nie zaczynal malujac w garazu ktory ty nazywasz nielegalnym, albo czy jest tu ktos wogole ktory najpierw kupil sobie komore a potem zarejestrowal dzialalnos a potem zaczal dopiro malowac badz si uczyc, no chyba ze syn taty co juz ten biznes prowadzi,
jest proste - wszsyko zaczyna sie od nielegalnej garazu, ktory nawet policja uwaza za male wykroczenie a tu sie robi jakas ogromna burza przez goscia ktory poszedl w gore i juz pewnie zapomial jak sam zaczynal, a ja sie zaloze ze tez peweni pstrykal w garazu ktory teraz krytykuje i nazywa nielegalnym
Ja przedstwiem sprawe ze sie ucze malowac bo chcialbym cos tam sob pryskac to zostalem zlodziejem i cwaniaczkiem nazwany przez kolege zalozyciela postu tylo to zostalo szybko wyciete,
wielu chlopakow w moim wieku codzi w soboty i pije po dyskotekach bija sie i sobie ulepszaja zycie szkodliwymi srodkami po czym robia wandalizm na miescie -to jest problem z mlodzieza a nie mlody chlopak zamiast isc pic w sobote siedzi w garazu do rana bo pracuje do rana i trze ta spachle zdzierajac paznokcie bo napoczatku zawsze nie wychodzi i ma wizje badz marzenie ze mu sie uda i otworzy cos, i jesli bedzie chcial to silnia wola praca i uporem moze dojsc do czegos zawze lepiej niz wizyczna praca najemna
a jesli nawet nic nie wypali konkrteniejszego to i tak cos osiagnal bo poamlowal sobie czy kolegdze blotnik i sprawil mu to tyle radosc co zaden prezen na swieta , bo zna dobrze cene pracy ktora w to wlozyl
a potem to nawet dobre 200 stowki za pomoalowanie komus czegos zawsze przyjemniejsz praca niz gdzies gdzies ku kogos fizycznie,
chyba ze ktos robi skarge badz jest to na duza skale i duza duza kasa w gre wchodzi , i jesli ktos juz tak dziala ze lakirowanie nie jest jego glownym zrodlem utrzmania i tylko to robi to oczwiscie ze musi to zarejestrowac, jesli lupie z tego kase to czemu ma nie placic podatkow jak wszyscy placa, ja rowniez gdy bym mial sie zajmac lakiernictwem na grupsza skale i z tego zyc to tez chce miec to zarejstorwane i placic podatki, ale na poczatku jest to przerost formy nad trescia

od kad bylo jest i bedzie lakienctwo zawsze beda nielegalne uslugi lakienicze tak jak w kazdej innej branzy z tym policja nawet nie walczy - czemu wiec ty walczysz? wszysko zalezy do stpopnia i od skali Jesli nielegalne lakiernie to tez nielegalni hydraulicy , taksowkarze, naucziele albo emeryci bo tez jak daja koreptycie po pracy to nie odprowadzaja z tego podatku albo i teg nie rejstruja tego a no i rowniez nielegalni policjanic bo znam wielu co sobie gdzies tam dorabiaja, twoje placz o pomste wycelewany w chlopka w niezarejestrowanym garazu jest smiechem na maxa ^^ ^^ ^^
czy to w polsce czy to w bardziej rozwinejetej agnli ( tu w uk tez pelno anglikow czy pakinstancow co dorabiaja sobie i niczego nie rejstruje - prawadza uslugi typuu machanika wykonczeniowka czy lakierowanie, kazdej jednej branzy nie chce tu mi sie opisywac ale nawet w angli policja sobie z tego nic za bardzo nie robi bo jak mozna kogosc gonic ze po robocie tapetuje znajomemu pokoj albo zrobil kran albo pomalowal 3 bltnik w tygodniu bez zarejstrowanie dzialalnosc - maja grupsze reczy do roboty typy wlamy kradzieze gwaly ktorych nie ograniaja, ,

jesli te forum potempia nielegalne malowanie to dzial pomoc dla amatora powinine zostac zamkniety bo tam nikt nie ma zadnych norm spelnionych ani nic zarejstrowanego to sa chlopaki ktorzy sobie probuja machajac gunem
w garazu
lakiernicy co maja zarejstrowane swoje dzialalnosc mysle ze tez ci nie pomoga w tym twoim temacie wolajacym o poparce smiesznych twoich wypowiedzi , typu zlodzieje , cwaniaki zatruwacze srodowsika b oni tez tak zaczynali a my im chleba nie odierzemy moze tylko kromke ;)

jesli masz czas iwiedzie i lubisz sie udzielac na forum to lepiej zaloz temat dla chlpakow z nielegalnych garazy jak maja chronic zdrowie pod czas swoich prac typu maski , rekawiczki kostkiumy i opisz jak to jest wazne i co brak ochrony moze wywolywac w pozniejdsyzm okresie zycia lub starosci , albo moze jak jakims tanim kosztem zalozyc filtryc oby nie zanieczysczaly srodowis

a to ze ktos sobie nie placi podatku ze pomaluje dwa blotniki to daj sobie spokuj z tym zlodziejstwem bo to cieibe tyklko dyskwalifuje z grana osob normalnie myslacych badz pokazuje zbocznie zawodowe , kasa z podatkow i tak trafai do gory w gorze chlopaki a wiadomo ktko panstwem rzadzi i jak kase pcha w kieszenie , kazdy co prowdzi dzialolnsoc albo 99 %tak sobie kalkuje zeby jak najmniej trafilo do fiskusa - taka jest juz prawda.

Amen

PROJEKTER
Wysłany: 2010-01-18, 09:31   
0
UP DOWN

No to pojechałeś giga postem @Gdulus ! :spoko:

Cóż ... w niektórych miejscach masz wiele racji ! Patrząc na to przez tezy które postawiłeś można by nawet skłaniać się do jakiegoś zrozumienia takich działań.

Tylko widzisz ... Ja już w poprzednich dyskusjach jasno podzieliłem amatorów i złodziei ... tych którzy zaczynają i złodziei ... oraz tych którzy mają cel, a pracę w garażu traktują jako początek legalnej działalności pytając co i jak pozałatwiać, oraz tych co nie pytają tylko są dumni z tego że są złodziejami twierdząc że NIE SĄ tylko zaczynają ale od lat biorą kasę za to co robią ! Jak długo ty chcesz zaczynać ?

Jesteś amatorem to maluj za darmo i się ucz ... bierzesz pieniądze za swoją pracę ale z nikim się nie dzielisz na ochronę środowiska w którym mieszkasz, na szpital w okolicy bo tam pojedziesz jak się zatrujesz ksylenem z lakierów, na Policję ... bo jak ci klient nie zapłaci to właśnie tam się zgłosisz ... na odśnieżanie żebyś mógł dojechać do tego swojego garażu ... Dlaczego Ja mam za to zapłacić, a TY NIE !

Płać złodzieju ... albo niech cię złapią i zamkną w cenzura, lub lepiej dowalą takimi karami żebyś przez kolejne 10 lat oddawał te długi wobec innych !
Poczytaj inne posty zrozumiesz dlaczego tego nie popieram a tobie odpowiem tak :

Tylko głupi, niebywale durny złodziej krzyczy publicznie, że kradnie :shock:

Myślisz że nie wiem, że połowa osób na forum robi na czarno ? Myślisz że nie wiem jak wygląda rynek napraw lakierniczych w Polsce ? ... tylko to nie jest jeszcze powód żeby chwalić się własną głupotą, bezczelnością i śmiać się z tych co zachrzaniają płacąc podatki ZUS Akcyzę i VAT. To JA i ci którzy prowadzą legalne firmy utrzymują tych co im się wydaje, że mogą mieć w tyłku system i robić co chcą !

Widzisz jak ktoś tak robi - ale ... mu wstyd i zaczyna działania żeby to zmienić to chętnie mu pomagam i na forum i przez e-mail i osobiście. Ale jak taki człowiek jak ty pieje z zachwytu, że zwiał za granicę i tyra tam na czarno pisząc że jest OK i wogólo na czarno jet lepiej :x: ... no to się nie dziw Gdulus, że dostajesz łatę złodzieja. Już ci to pisałem w innych postach, że ty kradniesz i masz wszystko gdzieś a ja płacę za emeryturę twoich rodziców gigantyczną składką ZUS ! To nie złodziejstwo ? ... a pomyślałeś troszeczkę co by się stało gdyby tylko połowa Polaków przyznała ci rację
i takiemu @frontowi popierającemu te działania ... Unia by się na nas wypieła, a ty byś wyleciał z tych Wysp wracając tu do Bangladeszu gdzie wszystko byłoby zniszczone dziurawe, popsute ... a ludzie żebrali by na ulicach jak nie dawno Rumuni !
Bo kochanieńki nie każdy ma 20 lat żeby sobie sam zarobił na chlebek. Są jeszcze ci co na rentach i emeryturach ci co chorują i ci co nie mogą znaleźć pracy ... na nich łoży tzw "Państwo" czyli system czyli JA ! a TY Nie ! Rozumiesz ? Bo jak na razie to tylko przyklaskujesz tym którzy się ze mnie śmieją że to robię !

W twojej wypowiedzi jest wiele prawdy i mnóstwo bezradności. Każdy sam decyduje co i jak chce robić. Pamiętaj jednak, że kredyty bankowe, Dotacje, Bezzwrotna pomoc na założenie działalności jest dla tych uczciwych dla mnie :cool: , a dla złodzieja są kary finansowe więzienie i nienawiść sąsiadów. I pytanie dlaczego kradniesz ? ... z powodu tego że trzeba kilka dni postać w urzędach i zapłacić kilka tyś. złotych żeby działać legalnie ? Podatki od tego co zarobisz to płaci już klient .... a jak ma własną legalną firmę to sobie to zbilansuje u siebie ... bo to system ... a ci co pracują na czarno są dla tego systemu "piachem w tryby" .... i taką radę chcesz przekazać własnym dzieciom ... żeby byli "piachem" ludźmi bez, poważania i autorytetu nikim złodziejami, co uciekają przez płot przed kontrolą ! Zastanów się troszeczkę czego ty bronisz ? ;)

gdulus
Wysłany: 2010-01-18, 12:58   
0
UP DOWN

no nie no, ja pisalem kilka razy ze mam dzialalnosc ze na codzien zajmuje sie handlem samochodw w swojej dzialalnosci car dealer zarejstrowana i pplace miesiecznie podatki na szpitale i policje,
lakierowanie zajmuje sie dodtkow chce sie nauczyc w garazu ktorym ty nazywasz nielegalnym - bo najpierw chce sie nauczyc i poogarnaic tematy z tym zwiazane po nie jestem w stanie zaczac od razu od prawdziwej kabiny nic o ty nie wiedzac, jesli zobacze w tym sens i kase i sie w tym spiszse to bedzie wszysko jak trzeba jednak tego nie da sie inaczej zrobic nie da sie odrazu urodzic duzym nie przeskoczyc pewnych elapow i nie dokonuj sadow typu ze jestem zlodziem bo w takim razie jak opisalem kazdy komus jakies tam uslugi robi z ktorych nie rozlicza - czy siegnoles pamiecia od czego zaczynales ?? - byles tez zlodziejem ??
ja sie nie chwale z tego ze prwadze nielegalne malowanie - bo o gdzie tak bylo napisane prosze czytac a nie interpretowac jak sie chce by mnie przeciwko mnie argumenty,
ja tylko odieram krytyke z ktora sie tu spotkalem ze szanse w tejdziedzinie zaczynajac od zera sa pratycznie nie mozlie
i pokazalem ze jednak jest inaczej
bo faktycnzie nie da sie zaczac malowac ludziom bez doswiadczeni ale pokazalme ze za to mozna zaczac malowac uczyc na swoich autach jesli sie nimi chandluje badz monza kupic tanio uszodzone auto i probowac go pomalowac w koncu za ktryms razem tam wyjdize dobrze , i je sprzedac teraz jest juz nie uszkodzone jet bordziej warte wiec jak sie nie zarobi na poczatku to sie chociaz zwroci za lakiery i farby ktore sa drogie , jak sie bedzzie umiec to mozna zaczac cos tam pryskac ludziom i myslec o inwestycajch i rejesracji
pracuje place podatki po godzinach ryje w garazu bo cos mi sie wymyslilo ze moze by jeszcze pozniej z lakiernictwem sprobowal , ja nie mam lakierni z ktorej mam 5000 tys lub wiecej zysku w ktorej robie caly czas nie placac podatkow
tylko robie sobie 2, 4elementy tygondiowo co bylo wyraznie opisane i po zatym ile ja mam zaplaci tego podatku jak ja go malowalem bltonik piec razy i zmarnowalem 5 dni czasu to ja wiecej stracilem niz syskalem wiec co od czego ja mam zaplacic podatek ,
W iem ze w miom przypadku tak jak i w innych tak sie nie da i wiem ze jakbym mial najpierw zrejestrowac dzialnosc to bym wogole nie zaczol, ale wiem tez ze jesli jest sens w to inwestowac to sie to zrobic i sie dzialolnosc zarejestruje, wstyd by mi bylo prawdzic firme i nie placi podatkow gd placa ci co maja 800 miesiecznie i nigdize nie bylo ta
k napisane zeby tak wnioskowac

[ Dodano: 2010-01-18, 13:15 ]
a tak wogole to ja cos odkrylem ze ja zaplace podatki od malowanie nielegalnego a jak ???
maluje swoje samochody wiec mam miejsze koszta bo nie place lakiernikom, wiecej na nich zarbiam ale wiec rowniez wiecej zaplace podatku ktory jest od zarobku, czyli wszysko samoistnie staje sie ok, i niekrzycz zebym jeszcze rozliczal sie z tych 2 bltnikow pomalowanych znajomym.
Nie dlugo bede sie jescze zastanowial jak wyeliminowac zanieczyszczeni sordowisk bo niechce tez krzywej miny sasiadow ale to trosze pozniej - narazie jescze poczytam jak to wylac na lustro zeby nie pocielo - bo wlasnie ostatni mi pocieklo ;)

front247
Wysłany: 2010-01-18, 15:19   
0
UP DOWN

Ale bzdury pleciesz projekter...ktoś sie kiedys wkurwi i ci sprawę załozy o bezpodstawne oszczerstwa...ty przeciez nie znasz gdulusia ,skad wisz jak on działa,nie znasz prawa na wyspach ,skąd możesz widziec jak tam jest....radz amatorom jak rozrobić farbki bo na tym moze i sie znasz a Anglie zostaw w spokoju.
Mysle ze tylko ignorowanie takich trolowych postów projektora ,jest sposobem...juz pół forum cie ignoruje bo bajdurzysz...

Gduluś odpuśc i rób swoje :spoko:

PROJEKTER
Wysłany: 2010-01-18, 16:13   
0
UP DOWN

gdulus napisał/a:
no nie no, ja pisalem kilka razy ze mam dzialalnosc ze na codzien zajmuje sie handlem samochodw w swojej dzialalnosci car dealer zarejstrowana i pplace miesiecznie podatki na szpitale i policje,

No cóż ! to wiele zmienia ... choć przyznam że w nawale informacji jakie zamieściłeś na forum jakoś umknęło mi że masz legalną działalność ... za to ciągle podkreślasz że lakierujesz nielegalnie, dopiero zaczynasz i bierzesz za to kasę. Raczej wyglądało niekorzystnie. Ale rozumiem że oberwałeś niesłusznie ... sory !

Nie zmienia to jednak moich poglądów w tym temacie ani mojej oceny innych bo ... ciebie @Gdulus to nie dotyczy ! Nie wiem jak jest w Anglii bo oni podkreślają swoją całkowitą odrębność od kontynentu na każdym kroku. Nie sądze jednak żeby malowanie w garażu ( nawet przy własnej działalności ) było możliwe bez dodatkowych zezwoleń i kontroli emisji. To by był ewenement na skalę całego cywilizowanego świata !

[ Dodano: 2010-01-18, 16:48 ]
front247 napisał/a:
Ale bzdury pleciesz projekter...ktoś sie kiedys wkurwi i ci sprawę załozy o bezpodstawne oszczerstwa...ty przeciez nie znasz gdulusia ,skad wisz jak on działa,nie znasz prawa na wyspach ,skąd możesz widziec jak tam jest....radz amatorom jak rozrobić farbki bo na tym moze i sie znasz a Anglie zostaw w spokoju.
Mysle ze tylko ignorowanie takich trolowych postów projektora ,jest sposobem...juz pół forum cie ignoruje bo bajdurzysz...

Gduluś odpuśc i rób swoje :spoko:

Teraz tu się przeniosłeś inwestorze z TOY TOYA ? ... już ci kiedyś napisałem że nikt z tobą nie gada oprócz mnie ... i widzę na całym forum, że to nadal trwa ! Nadal masz gównodopowiedzenia poza cenzura i permanentnymi kłamstwami. ( wyświetl wszystkie posty nicku front 247 ). Nadal marzysz o potędze autorytetu i nadal nie masz zielonego pojęcia o tej branży. Nadal piszczysz w kącie żeby cię ktoś zauważył. Zmądrzej front zmądrzej ... nie wiem może idź do jakiejś szkoły wieczorowej, albo jak ?

Choć jednocześnie - szczerze przyznam front, że bardzo mi pomogłeś. :help: Nikt tak odwarznie jak ty nie wyraził tylu debilizmów i plotek jakie dotyczą kosztów budowy warsztatu. Wielu ludzi ( przed twoimi postami ) miało gdzieś tam wewnętrznie nadzieję, że może jednak 100 tyś to masa pieniędzy na budowę lakierni i jej wyposażenie. Że cegła z rozbiórki, że stal z szyn kolejowych .... teraz wystarczy ich odesłać do odpowiedniego tematu na na Forum dla lakierników i marzenia pękają jak bańka mydlana, a tacy ludzie zaczynają poważnie interesować się dotacjami kredytami i nowocześnie urządzonym warsztatem lakierniczym działającym zgodnie z przepisami bo to warunek dotacji na 30 % zwrotu inwestycji.

Dzięki tobie mało kto już myśli jak hydraulik ! Dziś już każdy wie że nie da się bez kibla szatni i kilkuset metrowego warsztatu uruchomić nawet ... tyciej lakierni ! Dziś już każdy kto planuje inwestycję wie, że nie ma o czym marzyć jak tyra na czarno ... bo ominą go kredyty, dotacje, leasingi. Twoja furia i zacięcie przydało się do przekazania masy rzetelnych prawdziwych i sprawdzalnych informacji zestawiając je z kretynizmami naciąganymi cenami oświadczeniem, że projekt za darmo to każdy zrobi, transport materiałów za darmo bez łaski, kabina z Chin za 20 000 tyś, kumpel inspektor nadzoru + wujek murarz i warsztat jak się patrzy za 100 tyś !

Fajnie przesiewałeś dane z netu które co prawda jeszcze musiałeś ponaciągać żeby jakoś się zmieściły w tej twojej porąbanej tezie. No i korona twoich działań - Te twoje kalkulacje na kolanie szybko i tanio ! ^^ ^^ - Robił je przed tobą nie jeden z tych co marzą o własnym warsztacie i myślał że o wszystkim już pomyślał wszystko przewidział.

Dziś już wiedzą że to co wyliczą to 30 % co ich czeka ! Dzięki Front ! Teraz nierealne marzenia tych ludzi zmieniają się w skalkulowany plan inwestycyjny i rzetelne działanie co gdzie kiedy i w jaki sposób :spoko:

... ale przykro mi starczy tych serduszek i całusków ... teraz front - sory no ! .... już nie jesteś mi do niczego potrzebny ... nic więcej już nie potrzeba dodawać w tamtym temacie ..... teraz to już spadaj !

front247
Wysłany: 2010-01-18, 17:27   
0
UP DOWN

Możesz szpanować swym autorytetem inwestorom z milionami,a tu jesteś tylko...nickiem jednym z wielu.
Skoro obrazasz ,a ja sądze że niesłusznie to staje w obronie,chocby slownej na forum i nic ci do tego!
Skoro nie rozumiesz na czym polega zycie przeciętnego człowieka ,bez milionów pod poduszka....to żal mi cie :spoko:

PROJEKTER
Wysłany: 2010-01-18, 17:44   
0
UP DOWN

front247 napisał/a:
żal mi cie :spoko:

:cry: o jakiś ty kochanieńki frońciu :glaszcze:

ZIEMBA
Wysłany: 2010-01-18, 17:58   
0
UP DOWN

Front, ale tu nikt nie pisze, że trzeba odrazu milionów na warsztat. Tyle się trąbi w mediach o tym że jesteśmy w unii i ze są do wzięcia dotacje w każdej prawie dziedzinie. Powiedz tak szczerze, w ilu bankach byłeś i pytałeś się o jakiś kredyt, pożyczke? W ilu instytucjach zajmującymi się dotacjami i dofinansowaniem byłeś?

PROJEKTER
Wysłany: 2010-01-18, 18:00   
0
UP DOWN

front247 napisał/a:
Możesz szpanować swym autorytetem inwestorom z milionami,a tu jesteś tylko...nickiem jednym z wielu.
Skoro obrazasz ,a ja sądze że niesłusznie to staje w obronie,chocby slownej na forum i nic ci do tego! Skoro nie rozumiesz na czym polega zycie przeciętnego człowieka ,bez milionów pod poduszka ...

.... bez milionów pod poduszką - to ja przedstawiciel klasy robotniczej walczącej z megalomanią możono władców i imperialistycznymi świniami, wyzyskiem biednych hydraulików i lakierników przez panoszących się krwiopijców z biur projektowych napychających sobie brzuchy kosztem wyzyskiwanych mas pracujących wdychających wyziewy octanu butylu ( cokolwiek to jest ? ) ... raz na zawsze zrobię z tym porządek. Ja FRONT 247 - Stanę na czele wielkiego powstania uciskanej biedoty i z waszą pomocą utopię tych inżynierków w szambie TOY TOY-owym. Za mną uciskani , Za mną wyzyskiwani, Za mną oczerniani i obrażani forumowicze ...podnieśmy sztandary , chwyćmy w dłoń rurki 3/4 cala z gwintem zewnętrznym ... i na PROJEKTERA URAAAAA .... :boks:

.... widzę Front że dobry Bóg zesłał ci misję i powołanie ! Wreszcie twoje życie nabierze jakiegoś sensu ! ^^

front247
Wysłany: 2010-01-18, 19:11   
0
UP DOWN

Ziemba ,ja juz 2 splacilem ale takie malutkie:)
więcej nie biorę bo juz sie nie opłaca brac...prowizje i odsetki są na tym poziomie że autentycznie lepiej mi odłozyc kase z 3-4 miechów,na dany cel niz brac 10 tys. przykładowo a oddawac 17 tys...
Zresztą ja nie potrzebuje....gdulus zaczął działac za 7 tysi i to wsio w temacie...temu panu powyżej to nie pasuje ale....to tylko opinia ^^
Ziemba tak naprawde rozsądny człowiek wie to co własnie napisał gduluś- każdy jakos tam zaczynał,nikt nie miał duzej kasy...i kazdy to rozumie...oprócz jednego,o wyzwiskach nie wspomne.
Projekter ,no nie masz pojecia o moim zyciu,jestes nieszkodliwym internetowym zabijaką,możesz pluc na monitor ze złosci i tupac nogami ...a koles w Anglii lakieruje za 7 tysi zarobkowo
No i co?
Zatkało Kakao????????????????
pozdrawiam

ZIEMBA
Wysłany: 2010-01-18, 19:32   
0
UP DOWN

Kurcze front, ale co to za miejsce (lakiernia?) za 7tys? No prosze Cię. Żeby miec chociaż to podstawowe wyposarzenie. Mnie osobiście wkurza jak chce coś zrobic a nie moge bo nie mam sprzętu. Dobry kompresor, pistolety, promienniki ze dwa, podnośnik najprostszy, no i przede wszystkim Ciepło, żebym nie musiał zakładac 4 bluż na chali. Do tego najprostsza najtansza kabina żeby miec jako takie warunki do malowania. Pare szlifierek, migomat, tig, zgrzewarka, markowe klucze....Bez tego naprawde człowie tylko sie męczy, robi ale się strasznie męczy.

PROJEKTER
Wysłany: 2010-01-18, 19:43   
0
UP DOWN

front247 napisał/a:
Projekter możesz pluc na monitor ze złosci i tupac nogami .... pozdrawiam

No co ty fronciu ? :shock: .... pluć ??? na 40 calowy monitor od MACA ... oszalałeś czy jak ? ... i tupać ??? po parkiecie z dolarów ! nieeeeee ... ty to jesteś żartownisiek Hi ... Hi ... Hi ^^

a ... ty Nr247 - to nie chcesz wyjechać do Królowej Elżbiety i wymieniać tam rurek za funta !
No bo wiesz ? ... wizerunek polskiego hydraulika na wyspach jest całkiem ... hmm - sexi ! ... i nie potrzeba się na niczym znać ... dla ciebie wymagania wprost idealne ! i zobacz dwie rurki = dwa funty, trzy rurki = trzy funty itd. Rozumiesz majątek !!! ... a zaczynasz od funta ! Super Nie ? jak w twoich kalkulacjach z .... Toy Toya ! .

Benos77
Wysłany: 2010-01-18, 20:22   
0
UP DOWN

@Ziemba ja rozumiem że dnia pewnego pomyślałeś sobie...będę lakiernikiem.Pierwsze co poszedłeś do sklepu i walisz od drzwi: "...proszę mi tu migiem uszykować kabinkę, ze 3 pistoleciki najlepiej te lepsze,dwa promienniki i podnośnik. Mam prośbę...niech lakiernicy z 1000 letnim doświadczeniem przestaną patrzeć na świat z tronu na którym teraz siedzą i niech przypomną sobie jak latali właśnie po zimnej hali w 3 swetrach.

PROJEKTER
Wysłany: 2010-01-18, 20:40   
0
UP DOWN

Ale dlaczego twierdzisz, że zapomnieliśmy jak się zaczynało, ja doskonale pamiętam ? To tylko Nr247 sieje tu zament bo ma misję od wszechmogącego żeby zbawić świat !

Co wspólnego ma początek zawodowej kariery z legalną lakiernią ? Wyjaśnij nam proszę tą lekką gorycz jaka jest w twojej wypowiedzi !

front247
Wysłany: 2010-01-18, 20:56   
0
UP DOWN

Rozmawiaj kulturalnie,nie wyzywaj od złodzieji ,nie osmieszaj biedniejszych...a słowem sie nie odezwe...bo na tematy lakierniczo-techniczne nie mam kompetencji gadac,inie gadam.

Co do wyjazdu..hmmm nas przede wszystkim rózni to że dla mnie pieniadze i praca są dodatkiem do zycia ,dla ciebie celem nadrzędnym...dlatego napisałem poprzednio że mi żal takich ludzi ;)

Zrozumiałes w koncu czy przeliterować?

[ Dodano: 2010-01-18, 21:02 ]
Projekter napisze jedną herezje ,która jednak jest na maxa prawdziwa...i jednoczesnie podwaza wszystko co piszesz.
Otóz w dziesiejszej Polsce,biorąc pod uwagę wszystkie plusy i minusy-ewidentnie nie opłaca się zakładać LEGALNEJ lakierni.
Ani tej za 7 tys ani tej o której ty piszesz.
A żeby jeszcze bardziej osłodzić .. ^^ to ci napiszę...jako zwykły hydraulik,szara masa ludzka...wole zeby powstało 100 nielegalnych lakierni w których sie co robi? KRADNIE?
niz jedna super hiper za 3 mln na która prawie nikogo nie stac i gdzie kompetencje wcale nie muszą być wyzsze. Dla mnie polaka-szaraka ta pierwsza opcja jest lepsza...

[ Dodano: 2010-01-18, 21:14 ]
projekter ,i cytując wypowiedz kolegi benosa- Przypomnij sobie jak latałeś w 3 swetrach po hali :D

PROJEKTER
Wysłany: 2010-01-18, 22:16   
0
UP DOWN

^^ ^^ ^^ ^^ ^^ http://pl.wikipedia.org/wiki/Herezja - weź se sprawdź bo się wygłupiłeś troszeczkę !

Nr124 ? nie mógłbyś tak raz, a dobrze wpisać w jeden post tych wszystkich swoich heretycznych poglądów .... bo tak je rozrzucasz po forum a ja nie mogą wszędzie się śmiać czasami potrzeba poważnie potraktować jakiś temat.

... ale pojechałeś z ta niopłacalnością legalnej lakierni :shock: :shock: :shock:

No spec od branży się nam dziś narodził ! Hmmm ^^ ^^ ^^ ^^ TY 247 ? ... a można w ogóle to inną lakiernię założyć - doradco inwestycyjny - niż legalną ? ... może w Bangladeszu ? ^^ ^^ ^^ Wiesz co ? możesz se woleć albo nie woleć .... zwykły hydrauliku i szara maso ... jak to napisałeś o sobie. Kogo obchodzi twoje zdanie i fochy ? ;P

... jak ktoś zakłada lakiernię to tylko legalną i wystarczająco dużą i musi mieć na taką minimum 300 000 zł i uzbrojoną działkę i zdolność kredytową. ... nooooo chyba, że się skontaktuje z tobą wtedy będzie miał .... szopę z desek i papy, długi, TOY TOY ka i wyrok w zawiasach ^^ ^^ ^^ ... a ty oczywiście znikniesz anonimie ... bo co ciebie kosztuje wypisywanie bzdur w necie ? NIC ! ... ani z ciebie autorytet ani kopalnia wiedzy, ani oparcie techniczne, czy formalne ... jak już coś próbujesz dowieść to zawsze kłamiesz bo po sprawdzeniu nic się nie pokrywa z rzeczywistością ... taki z ciebie rozgoryczony amator którego największym osiągnięciem w lakiernictwie jest wypsikanie puszki sprayu ^^ ^^

Kurde, ale przydałaby się jedna chociaż osoba która zrobi tak jak radzisz ... no jedna tylko ! Nic tak nie działa w reklamie jak negatywne przykłady idiotycznych posunięć inwestycyjnych. Kiedyś miałem kilku takich oszołomów do pokazywania, ale większość dziś już zmądrzała ... no i kto się przyzna do głupoty ?

[ Dodano: 2010-01-18, 22:31 ]
front247 napisał/a:
... A żeby jeszcze bardziej osłodzić .. ^^ to ci napiszę...jako zwykły hydraulik,szara masa ludzka...wole zeby powstało 100 nielegalnych lakierni w których sie co robi? KRADNIE?
niz jedna super hiper za 3 mln na która prawie nikogo nie stac i gdzie kompetencje wcale nie muszą być wyzsze. Dla mnie polaka-szaraka ta pierwsza opcja jest lepsza...

No to sobie postawa swoje super auto w takim warsztacie. Mój znajomy miał taki półlegalny mechaniczny ... Działalność zarejestrowana ale wszyscy na czarno, a warsztat w starym magazynie .... i co skakał skakał ... i w święta - puk i "chłopaki" mu warsztacik obrobili. To że stracil jakieś stare narzędzia to tam sru ... ale wybebeszyli trzy samochody kleintów. Nie miał ubezpieczenia, a ubezpieczenie casko z samochodów nie pokrywa strat jak zostawiasz otwarty samochód w garażu, lub warsztacie ... i cwany dorobkiewicz teraz będzie się sądził z ludźmi ... którzy przycwaniakowali i dopisali do protokołu strat zabytkowe bezcenne zegarki po dziadku i unkalne radia nie osiągalne w sprzedaży detalicznej ... i zaoszczędził 2000 rocznie na ubezpieczeniu, a teraz wywali 40 000 zł z własnej kieszeni bo to proces cywilny ... a jakby tak to podpalili ? ... oczywiście oprócz wszelkich kłopotów teraz wylezie sprawa legalności zatrudnienia ... bo pierwsze pytanie w trakcie przesłuchania ... imię nazwisko i stanowisko służbowe w warsztacie pana X !

Postaw sobie autko w takim warsztacie front postaw .... tylko kup sobie jakieś nowsze żeby głupota bardziej bolała !

front247
Wysłany: 2010-01-19, 00:21   
0
UP DOWN

PROJEKTER napisał/a:

... jak ktoś zakłada lakiernię to tylko legalną i wystarczająco dużą i musi mieć na taką minimum 300 000 zł i uzbrojoną działkę i zdolność kredytową. ... nooooo chyba, że się skontaktuje z tobą wtedy będzie miał .... szopę z desek i papy, długi, TOY TOY ka i wyrok w zawiasach ^^ ^^ ^^ ... a ty oczywiście znikniesz anonimie ... bo co ciebie kosztuje wypisywanie bzdur w necie ? NIC ! ... ani z ciebie autorytet ani kopalnia wiedzy, ani oparcie techniczne, czy formalne ... jak już coś próbujesz dowieść to zawsze kłamiesz bo po sprawdzeniu nic się nie pokrywa z rzeczywistością ... taki z ciebie rozgoryczony amator którego największym osiągnięciem w lakiernictwie jest wypsikanie puszki sprayu ^^ ^^

Kurde, ale przydałaby się jedna chociaż osoba która zrobi tak jak radzisz ... no jedna tylko ! Nic tak nie działa w reklamie jak negatywne przykłady idiotycznych posunięć inwestycyjnych. Kiedyś miałem kilku takich oszołomów do pokazywania, ale większość dziś już zmądrzała ... no i kto się przyzna do głupoty ?

Odniose sie do tego powyzej bo reszta to bajkopisarstwo.
A gdzie ja sie reklamuje jako organizator lakierni? Proszę podać.
Ja radze nie toy toya ja radzę...myślec i liczyć a nie słuchac bzdur a la 300 baniek-czytaj ze zrozumieniem :cool:
Nie dowiodłem na tym forum niczego oprócz tego że permanentnie naciągasz rzeczywistość.
Ale powiem ci kto dowiódł.
Jeden taki niedawno napisał ze maluje za 7 tys ...a 100 innych czyta to forum ,robi to samo ,a twoja paplanine kwituje pewnie pobłazliwym usmieszkiem ;)
Potem drugi taki...w fotorelacjach dowiódł że cała twoja paplanina o jakości ,standartach i unii europejskiej to o kant dupy rozbic,bo liczy się tez pasja ,cos innego niz tylko ,,Jedyne słuszne podejście,,
Przedtem ja wielokrotnie udowadniałem tobie linkami i wyliczeniami że za 300 baniek to ja mam nie tylko lakiernie ale tez obok domek z basenem...było tez coś o milionach ale to juz przemlczmy z litosci.
Więc dalej pisz o papie ,stodole,złodziejach....ale to juz bedzie tylko echo

Mam zajebistą satysfakcje z tego że jednak mam tu racje,i jest ona poparta argumentami...a gdzie twoje argumenty? ^^
pozdrawiam i radzę wróc do rzeczywistości .
Ja koncze polemike natemat szeroko pojetego tematu legalnej lakierni bo juz sie tylko powtarzam.
Także pax :spoko:

PROJEKTER
Wysłany: 2010-01-19, 07:52   
0
UP DOWN

Nie Nie ! Front tak łatwo się nie wywiniesz KŁAMCO, KŁAMCO ! Co z tobą za dużo masełka i skleroza dopada, czy wstydzisz się już głupot które dopiero co nawpisywałeś na forum.

To taka techniczna rada ! .... na dole głównej strony znajdź sobie swój nick kliknij i z okienka wybierz funkcję WSZYSTKIE POSTY NICKU ! ... a tam :

kibelek toy toy jako integralna część inwestycji w swój pierwszy wymarzony warsztat ( żeby zacząć ! ) .... dalej stwierdzenia że uczestniczyłeś przy budowie domu ( ja oczywiście rozumiem że tylko sypałeś piach do taczki ) ale sugerujesz że się niby na tym znasz ... Jeden taki co zrobił lakiernię to @GDULUS i napisał że kupił i sprzedał samochód zarobił równowartość ok. 7000 zł i kupił za to pistolet i sprężarkę a teraz maluje nielegalnie w małym garażu w Anglii bo prowadzać legalną firmę handlującą samochodami żyje z czegoś innego a lakiernictwa się uczy ! ( coś pokręciłem KŁAMCO KŁAMCO ? ) ^^ Jeżeli chodzi ci o Fotorelacje z naprawy samochodu @RYBA to łaskawie poczytaj to o fiacie 126 p gdzie autor napisał ile pracy kosztowało go usunięcie syfu z lakieru ! ( nie masz pojęcia o lakiernictwie i o tym jak się w nim zarabia kasę ) Ryba jest pasjonatem i zrobił to bardzo ładnie dla siebie ! ... gdyby tak zrobił samochód dla klienta i próbował z tego żyć ... to by poszedł z torbami i długami w trzecim miesiącu działalności ) A co do linków KŁAMCO do takimi dowodami to możesz dowieść nawet że ziemia jest płaska ... każdy który przesłałeś to strony nie na temat skomentowane przez ciebie. ZERO jakiegokolwiek faktu ceny czy wartości usługi lub materiałów pokazujących że mas rację ZER. Nawet KŁAMCO KŁAMCO nie zadałeś sobie minimum wysiłku żeby wysłać e-mail do firmy ARCON żeby sprawdzić ile kosztują zmiany w projekcie garażu za 70 000 zł, zresztą garażu który w twoich kalkulacjach nagle staniał do 50 000 zł, a nadal jest garażem nic nie mającym wspólnego nawet z nielegalnym pomieszczeniem do malowania.

W necie są tylko trzy witryny w których można się dowiedzieć ile kosztuje budowa i wyposażenie warsztatu samochodowego : modularny-warsztat.pl na której jest masa rzetelnych informacji, a nawet projekty ( olana przez ciebie ... no ale to tak jakbym ja oglądał model fuzji jądrowej bo tak jak i ty na projektach i budowaniu tak ja się nie znam na fuzji jądrowej ) ... drugą równierz olałeś choć jest tam cena za budowę małego obiektu bez wyposażenia za 365 000 zł netto ... a ty tych ludzi z doświadczeniem budowlanym i wiedzą wyzwałeś od oszołomów i oszustów .... jest jeszcze jedna witryna do której nie dotarłeś a ta firma buduje SKP i ma w ofercie ultra lekką halę stalową z płyt obłożeniowych. Ich oferta jest tylko 5 % droższa od mojej więc nie ułatwię ci zadania i nie wskażę adresu ^^ ^^ ^^ .

JESTEŚ KŁAMCĄ FRONT247 ! Nic z tego co napisałeś nie ma potwierdzenia w niezależnych od tego sporu faktach, niczego nie potrafisz udowodnić ... nie dlatego że nie ma dowodów tylko że brak ci elementarnej wiedzy jak przedstawić niezbite dowody na tezy które podnosisz.

Twoje wyliczenie kosztów wylania stropu ma kilka pozycji i zamyka się w 10 000 zł .... ^^ ^^ ^^ a w kosztorysie inwestycyjnym i taka operacja ma dwie strony zestawienia kosztorysowego jest podparta projektem konstrukcyjnym i wykonana zgodnie z Krajowym Rejestrem Norm Budowlanych i Wykonawczych. To program do kalkulacji którym posługują się wszystkie firmy budowlane i inwestorzy, oraz projektanci i osoby organizujące przetargi ! Tylko niektórzy hydraulicy się nim nie posługują choć mają swoją branże i mogą to robić. ^^
W kilku pozycjach NR247 możesz sobie policzyć materiał na karmnik dla wróbli na parapecie ! ( choć nie wiem czy nie braknie ci pozycji z pocowaniem i ptaszki nie fajtną z tą twoją konstrukcją ^^ )

Żebyś chociaż był inzynierem budowlańcem albo osobą od zawsze związaną z prowadzeniem dudowy ... ale ty jesteś hydraulikiem ... FRONT JESTEŚ HYDRAULIKIEM !!! HYDRAULIKIEM ! Zapomniałeś o tym czy szukasz tu jakiegoś dowartościowania własnej osoby ?

Dobra ! Na koniec - Mam to gdzieś co ty o tym myślisz albo sądzisz albo nie sądzisz.

To forum internetowe ludzie to czytają i powinni mieć możliwość weryfikacji każdego zapisu jaki tu znajdą bo ... np mogłeś się okazać wiarygodnym człowiekiem, a wyszło na to że jesteś KŁAMCĄ i marzycielem a do tego dowolnie na własne potrzeby posługujesz się wybranymi informacjami tylko żeby pasowały do twoich teorii muszą jeszcze zostać okrojone i wypaczone. Całkowicie utraciłeś wiarygodność FRONT247 ... MOŻE ZMIEŃ nick i zacznij od początku ?

Podłożyłeś się okrutnie tym postem powyżej - była okazja to ją wykorzystałem ( jak w biznesie ) KŁAMCO - KŁAMCO z TOY TOYa !

baqo 
Wysłany: 2010-01-19, 07:56   
0
UP DOWN

front247 napisał/a:
Mam zajebistą satysfakcje z tego że jednak mam tu racje,i jest ona poparta argumentami...a gdzie twoje argumenty?
front247 i masz ,i nie masz!zależy z której strony patrząc . :idea: :idea: :idea:

front247
Wysłany: 2010-01-19, 08:50   
0
UP DOWN

A świastak siedzi w garażu i tak czy siak lakieruje ^^
Możesz wyzywać wszystkich na tym forum,a i tak faktów nie zmienisz :spoko:
Twoja zaś wiedza ktora tu błyszczysz to ..copy i paste.

[ Dodano: 2010-01-19, 08:59 ]
PROJEKTER napisał/a:

Twoje wyliczenie kosztów wylania stropu ma kilka pozycji i zamyka się w 10 000 zł .... ^^ ^^ ^^ a w kosztorysie inwestycyjnym i taka operacja ma dwie strony zestawienia kosztorysowego jest podparta projektem konstrukcyjnym i wykonana zgodnie z Krajowym Rejestrem Norm Budowlanych i Wykonawczych. To program do kalkulacji którym posługują się wszystkie firmy budowlane i inwestorzy, oraz projektanci i osoby organizujące przetargi ! Tylko niektórzy hydraulicy się nim nie posługują choć mają swoją branże i mogą to robić. ^^
!

No i po co się tak kompromitowac i pisać bzdury,zaczrpniete z netu których sie w dodatku nie potrafi interpretowac ^^ :sciana:

Człowieku nie masz pojecia o budowie co za chwilke udowodnie.
Zeby zalać strop za 10 tys. nie potzreba ,,specjalnego kosztorysu wg KRNBiW....wyobraz sobie że wystarczy do tego pierwotny projekt budynku i......kierownik budowy (a i to niekoniecznie),bo budowę odbiera kierbud w imieniu klienta chyba że ktokolwiek kompetentny bedzie chciał zatrudnić inspektora nadzoru. I to w sumie klient decyduje ,a do budowania (w tym stropu),wystarczy PB i kierbud
Ale decydujący jest poprawny projekt który jest wykonywany przez osobe z uprawnieniami,która oczywiście przestarzega Norma Budowlanych..ale to chyba logiczne
I kompletnie nie ma to nić do rzeczy jesli chodzi o cene stropu ^^ ^^ ^^ ,juz sie człowieku tak osmieszasz ze głowa mała.
Jest kilka rodzaji stropu,i rózne ceny materiałów i robocizny ...ale nie mieszaj do dego KRNBiW ....
To klient decyduje jaki chce miec strop i za ile pieniedzy(oczywiscie w granicach rozsadku jesli chodzi o dolna cene)
Słuchaj myślałem że jestes kims w rodzaju sprzedawcy ,,telezakupy Mango,,ty pokazałeś że mozna pójsc dalej... :rotfl:

[ Dodano: 2010-01-19, 09:22 ]
a wiesz skąd o tym wiem? nie z netu...
Bo non top siedze na jakiejs budowie ,co wynika z mojej pracy i po prostu rozmawiam z ludzmi,jest to wiedza ogólnodostepna ,nie jakas tajemna.W necie tez o tym jest duzo tylko trzeba umieć czytać ze zrozumieniem ,polecam :sciana:

ZIEMBA
Wysłany: 2010-01-19, 12:50   
0
UP DOWN

Front, to zróbmy tak. Policz ile według Ciebie będzie to kosztowac
Pomieszczenie 6x8 w którym będzie stała kabina, pomieszczenie 5x8 musi byc w nim odpływ wody do szamba, pomieszczenia 5x8, 5x8, 9x8, 9x8, 6x8. Podsumowując, budynek 45m długości, 8m szerokości i 5m wysokości. Strop monolityczny (lany) powiedzmy 15cm grubości. Posadzka lana grubości powiedzmy też 15cm. Dach dwuspadowy pokryty najtanszą blachodachówką. Otynkowanie wszystkiego tylko od środka tynkiem cementowo wapiennym. Dolicz oczywiscie zbrojenie. Nie licz żadnych drzwi ani okien. Policz i napisz ile wg. Ciebie będzie to kosztowało, razem z robocizną. A, i dolicz cene projektu jako warsztat blacharsko lakierniczy speniający wszystkie wymogi z tym związane, nie jakis magazyn. Odpowiedz możesz mi napiszac na pw zeby inni się nie czepiali czy cuś. Ciekawy jestem ile Ci wyjdzie za to wszystko. Jak bedziesz się nudził to policz i napisz.

front247
Wysłany: 2010-01-19, 13:14   
0
UP DOWN

Ziemba słuchaj nie chce mi sie robic dokładnego kosztorysu,ale wystarczy poszukac po internecie kosztorysy takich budynków,potem dodac kabine z montażem,potem wszystkie te narzędzia które są do pracy potrezbne i wsio.Naprawde kalkulator i zeszyt starczy i kazdy powinien zrobić sobie indywidualne wyliczenia bo kazdy oczekuje czegoś innego.
Ziemba ,ja neguje tylko to jak projektor ocenia innych ludzi on-line,i to że jego droga do budowy lakierni to jedyny słuszny projekt...to wzystko są jego słowa że on wie lepiej ,że on ma najtaniej ,i najbardziej profesjonalnie. Potem zapoznałem sie z materiałami na projektera stronie internetowej,poczytałem jego posty i stwierdziłem że ...nie jest to jedyna alternatywa,dla przeciętnego człowieka z Polski,a juz na 100% nie najtańsza...wprost najdroższa,już drozszej nie znalazłem.
Chciałbym żeby wzyscy czytający dokładnie rozumieli sens tego co chce powiedzieć,ja nie neguje jego koncepcji ja jedynie wskazuje że sa ludzie którym wystarczą mniejsze rozwiązania,dla projektora to od razu jest garaz kryty papą,wszystko upraszcza,i neguje...,wyzywając od złodzieji ,toy toyi i ciagle obrazając ,no to jak takie coś mozna tolerowac...
Sztukę obserwacji,czytania,liczenia opanowuje człowiek juz w podstawówce...więc ,liczcie swoją kase zanim ją wydacie..to wsio.Ziemba ja mam po prostu alergie na akwizytorów w krawatach,którzy nic nie robią oprócz namawiania ludzi do wydawania pieniędzy na rozwiązanie ,nikoniecznie im do szczęscia potrzebne. :tak:

Mart-Dent
Wysłany: 2010-01-19, 19:10   
0
UP DOWN

front247 napisał/a:
ja mam po prostu alergie na akwizytorów w krawatach,którzy nic nie robią oprócz namawiania ludzi do wydawania pieniędzy na rozwiązanie ,nikoniecznie im do szczęscia potrzebne. :tak:

Bardzo piękny tekst.

PROJEKTER napisał/a:
a ja płacę za emeryturę twoich rodziców gigantyczną składką ZUS !
ale oni też kiedyś pracowali i należy im się ona to jak dupie sranie!

Benos77
Wysłany: 2010-01-19, 20:23   
0
UP DOWN

front247 napisał/a:
ja mam po prostu alergie na akwizytorów w krawatach,którzy nic nie robią oprócz namawiania ludzi do wydawania pieniędzy na rozwiązanie ,nikoniecznie im do szczęscia potrzebne. :tak:
- u mnie też występuje takie uczulenie :tak:
Już to pisałem ale napiszę jeszcze raz szacuneczek Front :spoko:

przemo1972 
Wysłany: 2010-01-19, 20:40   
0
UP DOWN

Panowie,kolejne posty nie w temacie beda nagradzane :cool:

ZIEMBA
Wysłany: 2010-01-19, 21:10   
0
UP DOWN

Pany, to normalne, że projekter poleca na forum swoje metody, to przecierz normalne i każdy by tak robił. To, że tępi garażowców to też normalne bo odbierają mu klientów. Ale nie zmienia to faktu że dużo racji ma.

LoboLoco 
Wysłany: 2010-01-20, 08:35   
0
UP DOWN

ZIEMBA napisał/a:
Pany, to normalne, że projekter poleca na forum swoje metody, to przecież normalne i każdy by tak robił. To, że tępi garażowców to też normalne bo odbierają mu klientów. Ale nie zmienia to faktu że dużo racji ma.

I to jest najlepsze podsumowanie tej i wielu innych rozmów na forum z projekterem w roli głównej. A wy jeszcze tego nie zrozumieliście... Facet ma firmę, w której projektuje warsztaty lakiernicze. Na forum szuka ludzi, którzy mogliby być jego potencjalnymi klientami. Tak samo jakby wszyscy malowali pędzlami, a jeden facet sprzedawał pistolety, do których trzeba jeszcze kompresor kupić, maskę itp. a przecież pędzlem też da radę... i macie racje :spoko:

Ale wszyscy próbują przekonać projektera do swoich racji... nieważne że on sprzedaje te swoje modularne warsztaty i zna ten temat konkretnie od strony wymogów, przepisów, projektów itd. Ja też nie lubię jak mi się wciska coś czego nie potrzebuję, ale mówię ''nie dziękuję'' i koniec tematu, podajemy sobie rękę i dowidzenia. Wypowiedzi projektera są bardzo często merytorycznie kulawe i obraźliwe, ale zawierają też pewne fakty, które można wyłowić. A wy, dorośli ludzie, będziecie się przepychać, kto ma rację... ten co jeździ autobusem bo taniej i dba o środowisko, czy ten co jeździ samochodem bo wygodny i daje możliwość przewiezienia ładunku....

Podsumowując, bądźcie dorośli, podajcie sobie grabę i niech każdy robi swoje (oczywiście w ramach zasad BHP i zdrowego rozsądku, oraz podstaw szacunku wobec sąsiadów i środowiska)... dla niektórych (też dla mnie) wydać 10 000 na narzędzia, które będą zarabiać na siebie to inwestycja, dla innych ta kwota to błąd statystyczny i żadna debata tego nie zmieni.

DrCruel
Wysłany: 2010-01-21, 00:30   
0
UP DOWN

Wydaje mi się, że temat wyczerpany. Nie zamykam ale jak dalsze "rozmowy" będą niemerytoryczne to będzie zamknięty. Miało być grzecznie!

PROJEKTER
Wysłany: 2010-01-21, 08:39   
0
UP DOWN

front247 napisał/a:
Ziemba słuchaj nie chce mi sie robic dokładnego kosztorysu,ale wystarczy poszukac po internecie kosztorysy takich budynków,potem dodac kabine z montażem,potem wszystkie te narzędzia które są do pracy potrezbne i wsio.Naprawde kalkulator i zeszyt starczy i kazdy powinien zrobić sobie indywidualne wyliczenia bo kazdy oczekuje czegoś innego.

TE ! KŁAMCO ... a gdzie w necie jest taki kosztorys co obejmuje koszt budowy lakierni z instalacjami i w elementami budowlanymi pod montaż wyposażenia technologicznego ?
Znowu naciągasz rzeczywistość ? Raz ten jeden raz ! pokaż jaki jesteś fachowiec i prześlij link to strony którą otworzę i znajdę tam wszystko czarno na białym !

[ Dodano: 2010-01-21, 10:13 ]
[quote="front247"]
Ziemba ,ja neguje tylko to jak projektor ocenia innych ludzi on-line,i to że jego droga do budowy lakierni to jedyny słuszny projekt...to wzystko są jego słowa że on wie lepiej ,że on ma najtaniej ,i najbardziej profesjonalnie. Potem zapoznałem sie z materiałami na projektera stronie internetowej,poczytałem jego posty i stwierdziłem że ...nie jest to jedyna alternatywa,dla przeciętnego człowieka z Polski,a juz na 100% nie najtańsza...wprost najdroższa,już drozszej nie znalazłem.
Chciałbym żeby wzyscy czytający dokładnie rozumieli sens tego co chce powiedzieć,ja nie neguje jego koncepcji ja jedynie wskazuje że sa ludzie którym wystarczą mniejsze rozwiązania,dla projektora to od razu jest garaz kryty papą,wszystko upraszcza,i neguje...,wyzywając od złodzieji ,toy toyi i ciagle obrazając ,no to jak takie coś mozna tolerowac.../quote]

Człowieku ? Nie ma innej alternatywy dla warsztatu... niż to co określają wymogi przepisy i standardy technologiczne ... zrozum to wreszcie hydrauliku lakierujący sprayem !

Nie ma odpowiednich instalacji technologicznych, nie ma oceny bezpieczeństwa, nie ma zgodności obiektu z wymogami formalnymi i nie ma żadnego obiektu ... koniec marzeń o rozbudowie garażu i prowadzeniu w nim biznesu ! Co ty myślisz że za rok dwa pięć dziesięć to będzie jeszcze bardziej liberalnie. Że w każdej miejscowości wybudują elektrownie jądrową i dostęp do sieci będzie łatwiejszy. Może będzie łatwiej pchać do ścieku syf z garażowej lakierni ?, albo malować bez instalacji dezaktywacyjnej ... może będą tanieć grunty bo ziemia puchnie i ich przybywa ! Pewnie za rok zmienią się przepisu i w końcu będzie można budować z kartonu bez pozwoleń i bez nadzoru ?

Front247 twoje rady są zakotwiczone 1980 roku ! od 1990 ludzie myślą inaczej. Zobacz jak było 2000 i jest teraz .... Liberalniej ? Łatwiej ? Mniej przepisów ograniczeń i wymogów ? Mniej kontroli ? Poczytaj sobie art w ostatnim LAKIERNIKU i nr 25 z września na temat kontroli w warsztatach samochodowych. Zobacz ile kosztowała dopuszczona do użytku kabina i w co musiała być wyposażona w 2000 roku. a jak musi być wyposażona dziś i ile to kosztuje ? Tylko skąd TY mógłbyś to wiedzieć ? Taki ignorant jak ty !

Gdy ktokolwiek na forum prosi cię żebyś dowiódł tego co piszesz to się wijesz, wykręcasz piszesz że każdy to wie - robisz dziecinne uniki bo niczego nie potrafisz udowodnić !

Wiec jak śmiesz uzurpować sobie prawo do oceny mojej strony internetowej ? A kim ty Front jesteś .. Co ? Z jakiego powodu miałoby mnie obchodzić twoje zdanie ? To za wysokie progi panie FRONT ! Najtańsza możliwe wersja warsztatu Modular wykracza poza granice twojego pojmowania kosztów inwestycji ! Tyle to kosztuje ile JA powiem ! A TY możesz skorzystać z oferty albo się wypiąć ... i tyle ! ... i nie martw się o moich klientów łaskawco bo na szczęście oni potrafią liczyć i wiedzą cokolowiek o tej branży, oraz o inwestycji i budowie ... w przeciwieństwie do ciebie ... flustracie z małej miejscowości oburzony na system .... z roszczeniową postawą.

Jakoś nie widzę żeby ktokolwiek poprosił cię o pomoc ! Nic w życiu nie zbudowałeś niczego w życiu nie zaprojektowałeś i niczego nigdy nie wyceniłeś ... a szczekasz i wrzeszczysz jak się na tym znasz.

FRONT dyskusje z tobą nie mają już żadnego sensu bo w twoich postach nie ma jednego merytorycznego zdania, żadnej ciekawostki, żadnej podstawy prawnej, żadnego rozwiązania technicznego, żadnego zdjęcia, czy super oferty inwestycyjnej, które mogłoby komukolwiek pomóc. Wbij sobie do głowy, że wrzaski hydraulika na forum lakierniczym nikomu nie pomogą ! Napisz coś mądrego bo narazie tylko się ciskasz i walczysz o autorytet. Piszesz o swoim poglądzie na życie i to jeszcze z pozycji niezadowolonego z ceny usługi - klienta lakierni.

Widzisz ... ty mi nie odbierzesz żadnych klientów bzdurkamiktóre wypisujesz ... bo malarz w budzie z desek to musi dorosnąć do inwestycji żeby mógł ponieść koszt projektu ... to żaden klient !

Coś wam się chłopaki pokręciło ... mnie "garażowcy" nie odbierają żadnych klientów. To nawet nie są moi klienci ... to 10 liga inwestycyjna taka dla NR247 ! .... a ich działania są wymierzone w tych co wybudowali legalne warsztaty czyli w TYCH którzy udzielają się też na tym forum. Więc sory ! ... bo ja nie maluję samochodów i mam to gdzieś czy to robią garażowy za 100 czy ASO za 500 zł za element. Stać cię na usługi mojego biura dostaniesz rzetelne informacje i nowoczesne rozwiązania. Za 10 lat nadal będzie to nowoczesny warsztat - Drogo i nowocześnie lub trochę taniej i ciut mniej profesjonalnie .... a jeszcze taniej .... to już musi specjalista FRONT wam doradzić ... jak zostać .... biedakiem z długami bez szans rozwoju !.... Przykro mi planujący budowę warsztatu inwestorze ... ale jak cię nie stać na usługi mojego biura projektowego - nie korzystaj bo niestety my zarabiamy kasę na tym na czym się znamy i do czego mamy uprawnienia. Zarabiamy już tak od 12 lat

Jak ogóle mogło tu komukolwiek przyjść do głowy ( tj NR 247 ) że ja coś zrobię za darmo bo mam misję zbawienia świata ? Inwestor ma mieć pieniądze ! A jak nie ma, to nie jest ... moim klientem ! ... to takie dziwne ?

i ... na koniec napiszę tak : Na innym forum branżowym znalazłem takie zdanie ....

...Najpierw piszesz na forum o wszystkich tajnikach swojego zawodu ( ) i zdradzasz za darmo sztuczki ( ) ujawniasz jak doszedłeś do tego żeby zrobić to tanio i dobrze a potem za darmo jak frajerwieszasz to w necie .... ( ) i dziwisz się potem że to już nie tajniki zawodowe tylko powszechna wiedza. Dziś każdy może sobie pogrzebać w necie ... a nie każdy może pojechać na specjalistyczne szkolenia za które trzeba zapłacić żeby się czegoś nowego nauczyć, nie każdy miał tyle inteligencji żeby skończyć szkołę, studia i zdobyć uprawnienia ... ( )

... to akurat z forum elektryków !

Ale dość dokładnie pokazuje że .... JA Front mogę wyłączyć forum lakierowanko.info i masa ludzi straci dostęp do szybkich i rzetelnych informacji sprawdzalnych faktów danych inwestycyjnych Ustaw i Rozporządzeń i najważniejsze .... koncepcji na własny biznes w tej branży ... a ty Front jak stąd znikniesz to zostanie po tobie piramida kłamstw, żebracza wizja tej branży i twoje indywidualne flustracyjne spojrzenie na świat ...tj. okolicę w której mieszkasz ! Pomyśl trochę o tym pieniaczu ? Chroni cię tylko anonimowy nick ... dlatego bezkarnie wypisujeszidiotyzmy ... a ja czasami spotykam się osobiście z ludźmi, którzy tu zaglądają i muszę zawsze udowodnić to co tu piszę ... a te informacje, weryfikują inni projektanci urzędnicy i budowlańcy. A kto weryfikuje twoje tezy Front ? Dwóch czy trzech młodziutkich ludzi co ci przyklaśnie .... bo wolą myśleć że się da zbudować warsztacik za 100 tyś niż zacząć myśleć jak skredytować inwestycję i skąd zdobyć pieniądze ? Żenada !

gdulus
Wysłany: 2010-01-21, 12:34   
0
UP DOWN

ZIEMBA napisał/a:
Pany, to normalne, że projekter poleca na forum swoje metody, to przecierz normalne i każdy by tak robił. To, że tępi garażowców to też normalne bo odbierają mu klientów. Ale nie zmienia to faktu że dużo racji ma.

racje ma co do tego jak stworzyc prawdziwy warsztat lakiernczy i wie jak to zrobic i nikt go za to nie krytykuje- szacunek za wiedze, wiloletnie doswiadczeni i uznanie- jednak on rzuca miesiem na wszsykich miejszych ktorzy odrzucaja jego wariant z powodow oczywistych gdyz sa po prostu za mali - co nie znaczy ze kiedys nie podrosna i ze nie mogli by pozniej zdecydowac sie na prawdziwy warstat ktory porponuje porjekter - ktory jest przyszlosci (mowa o takich jak ja czy front ) bo my tego nie odrzucamy tylko wiemy ze nie mozemy zaczac od ogromnych kredytow bo jesli by nie wypoalilo to zostaje tyllko .....
.
PROJEKTRE jednak nie patrzy w przod tylko wyrzuca z siebie cala zlosc , ze ktos myslac o tej galezi przemyslu nie zaczyna od projektow projektora za ktore zgarnie kase. A nie wiadomo ,a moze front urosnie w sile i bedzie za 5 last stawial warszta modularny, - moze moze ale na pewno nie skorzysta z uslug proektora , gdys ten kpil z niego i wysmiewal publicznie , za to ze chlopak zaczynajac nie byl w stanie zakupic u niego projektu tylko kombinowal co tu jak zrobic by bylo tanio , bo jak na poczatku nei bedzie tanio to nie ruszy.
Nie rozumiem tez czemu projetkora boli ze ktos co ma wieksza wiedze dzieli sie z tym co ma mijesza , to chyba tylko taka polska mentalnosc ze jak za zaplacilem za kurs zeby czegos sie nauczyc to czemu mam mowi jak to zorbic innym skoro o ni nie placili.

Raczej, pakistanczyk czy anglik tak nie mysli
Kolejna sprawa to jest to ze wiekszosc polakow tak ma - o czym przekonalem sie zyjac 4 lata na opczyznie, ze wiekszosc woli krytykowac, zazdorscic, wykpiwac gdy tylko ktos ma inna koncepciej, sprzeczac sie na sile probujac wperswadowacc innemu ze to ja mam racje i h... - udawadniajac najmadrzejszego , niz pomyslec logicznie znalesc zloty srodek by kazdemu pasowalo podwinac rekawy i brac sie za robote , mamy tendencje do tego by sie sprzeczac miedzy soba, - O potem sie dziwimy gdy pojedziemy gdzies dalej ze tak nasa rase komentuja.
Wiekszosc polakow w uk , woli unikac innych rodakow, nie raz zlysze od znajomych jak to sie ciesza ze znalezli gdzies prace gdzie nie ma ani jedego polusa- bo nie bedzie sie trzeba wstydzic i miejsza szansa o problemy konflikty,zawisc, klotnie a nawet kablowanie jeden na drugiego,
podczas gdy np azjacie coraz czesciej w uk zaczyanja zajmowac coraz to wieksze pozycje i isc co raz wyrzej sklepy cpn, hurtownie , wlasne uslugi, jeden drugiemu pommage - a jest tak dlatego ze sie trzymaja razem , ze wynaja zasade ze jesli kazdy da do kupy stowke to jesli jest nas stu to mamy razem sto stowek z ktorych da sie cos zrobic, a pojedynczo z jedna stowke nikt nic nie zrobi, jeden rosnie i pomaga drugiemy ciagnac do gory nie patrzyc czy jest w stanie wziasc kredyt

inny przyklad z zycia to naprzykad to ze malo kto tu ruszy pakinstanczyka , bo wiadomo ze sie cale miasto zjedzie , by mu pomoc, natomiat polacy ciagle bija sie ze soba i sie kluca.
JA POWIEM TYLE projekter jestes madry gosc zaszles daleko imasz wiedze - szacuneczek. Ale odpusc innych bo np ja zmienielem o tobie zdanie gdy czytalem pierwszy twoj post (madry gosc w temacie , duza wiedza, doswiadczenie )
a gdy przeczytalem kilkadziesiat twoich postow ( kolejny gosc co, skrytuje zdepcze , zniszczy gdy tyklo nie przyzna mu sie racji )
I robisz tez tym krzywde sobie bo kiedys moze by fornt zazdzwonil do ciebie po tym jak jego warsztat za 100 000 by przynosic zyski i poprosil o modularny projekt

|A ty front dobrze kombinujesz liczac kazda zlotwke i starajac sie robic cos bez duzych kredytow, bo jak bys poplynol to pewnie bys mial duzy problem.,
Ale gdy bedziesz zaczynal pamietaj o filtrach i o sasiadach i srodowkisku i taz o podatkach bo wszyscy musimy je placic
koniec gatki koniec sprzeczek
buzi dla kazdego

front247
Wysłany: 2010-01-21, 15:18   
0
UP DOWN

Słowa kieruje do Projektera.
sluchaj skoro mimo prósb nazywałes mnie po raz kolejny kłamcą...to ci odpowiem

Miałem zbluzgac..ale przemyślałem sprawę...bede mądrzejszy i zastosuje sie do rad moda..kim ty jestes człowieku?
Dla mnie jesteś nickiem z witrynką internetowa :spoko:
Kto przeczyta co piszesz sam wyciągnie wnioski,z kim moze miec do czynienia...
ja tylko moge pozdrowić
Mam nadzieje że mod zamknie jałowa dyskusję,a ocenę treści pisanych przez tego pana,pozostawi do oceny userom

PROJEKTER
Wysłany: 2010-01-21, 21:57   
0
UP DOWN

gdulus napisał/a:
... racje ma co do tego jak stworzyc prawdziwy warsztat lakiernczy i wie jak to zrobic i nikt go za to nie krytykuje- szacunek za wiedze, wiloletnie doswiadczeni i uznanie- jednak on rzuca miesiem na wszsykich miejszych ktorzy odrzucaja jego wariant z powodow oczywistych gdyz sa po prostu za mali - co nie znaczy ze kiedys nie podrosna i ze nie mogli by pozniej zdecydowac sie na prawdziwy warstat ktory porponuje porjekter - ktory jest przyszlosci (mowa o takich jak ja czy front ) bo my tego nie odrzucamy tylko wiemy ze nie mozemy zaczac od ogromnych kredytow bo jesli by nie wypoalilo to zostaje tyllko .....

PROJEKTRE jednak nie patrzy w przod tylko wyrzuca z siebie cala zlosc , ze ktos myslac o tej galezi przemyslu nie zaczyna od projektow projektora za ktore zgarnie kase. A nie wiadomo ,a moze front urosnie w sile i bedzie za 5 last stawial warszta modularny, - moze moze ale na pewno nie skorzysta z uslug proektora , gdys ten kpil z niego i wysmiewal publicznie , za to ze chlopak zaczynajac nie byl w stanie zakupic u niego projektu tylko kombinowal co tu jak zrobic by bylo tanio , bo jak na poczatku nei bedzie tanio to nie ruszy. |

Widzisz @Gdulus tu nie ma "babcisrania" albo robisz interes i pieniądze albo tylko ci się wydaje że coś robisz ! Nie ma żadnej lakierni w garażu z toy toyem w pomieszczeniach 20 m2. Zrozum to ! Front to amotor nie mający pojęcia o tej branży. pomalował sprayem zbiornik za 30 zł i wysnół teorię że tak nalezy wlaśnie robić usługi. Przyjmij kilenta w chlewie takie garażu w ktorym nic się nie mieści ! ... jak mu się zachce sikać to go wyslij do śmierdzącej toalety ... myślę że masa ludzi z nowymi samochodami do ciebie przyjedzie ^^ ludzie właśnie tak uwielbiają naprawiać samochody i być traktowani ... szczególnie ci co mogą zapłacić 500 zł za element. Nie miej do mnie pretensji że wybrałeś sobie działalność w której próg wejścia jest od 200 000 zł . Poniżej to malarstwo samochodowe, a nie lakiernictwo ... Kto cię potraktuje poważnie jak zobaczy taką szopę ? Kto zaprosi cię na szkolenie z nowej technologi. Kto ci wogóle zaufa i zostawi materiały na kredyt ! W efekcie stajesz się niewolnikiem własnej klity. Kto marzy o pracy w syfie brudzie i zimnie ... w wodzie po kostki przy 15 stopniowym mrozie ( poza FRONTEM ^^ ) ... Każdy myśli że czegoś się dorobi i za rok dwa kupi używana kabinę i lepszy pistolet i takie tam sratata ... Tylko jak ? Z czego ? Z malowania na czarno elementów po 100 zł 7 miesięcy w roku ? Tu w przeciwieństwie do kalkulacji inwestycji wystarczy faktycznie kalkulator i zeszyt. Policz sobie ile elementów musiałbyś pomalować usługowo żeby zarobić na nowy pistolet !

Co do klientów ... moich klientów .... to ja już to pisałem nie masz pieniędzy nie jesteś żadnym klientem ! Skąd ci przyszło do głowy, że JA powinienem dbać o kogoś kto demonstracyjnie chce zostać biedakiem ? a... paszoł won ! Ja ma rodzinę na utrzymanie u pracowników nie mam czasu na marzycieli. Albo wiesz co chcesz i jak to zrobić i masz pieniądze i wtedy szacunek Panie kliencie ... szanowny zleceniodawco nieba ci uchylimy i zrobimy tak że konkurencja dostanie po nosie ... albo... nie masz pieniędzy, ale wiesz czego chcesz i wygląda profesjonalna lakiernia o której marzysz ... wtedy powiem ci skąd wziąć kasę jak skalkulować stopy zwrotu inwestycji, pomogę załatwić dotację i zrobię dokumentację załatwiając formalności ... Ty szanowny kliencie masz swój wymarzony warsztat a ja zbieram część z tych kredytów i dotacji ! .... No i możesz jeszcze powiedzieć że masz mnie gdzieś bo nie masz ani pieniędzy ani zielonego pojęcia jak je zdobyć, oraz bladego nawet wyobrażenia jak powinien wyglądać twój warsztat ... ale masz w nosie rady i wskazówki .. wiesz lepiej bo od trzech miesięcy malujesz w warsztacie za regałem z wekami i już wszystko wiesz o tej branży ... wiesz co ? wtedy właśnie to JA mam cię w nosie ... i poszło won taki kliencie ! Słuchaj i postępuj zgodnie z zasadami jakie obowiązują w tej branży ... albo idź pod prąd a JA się .... pochichram jak się wyłożysz na plecy finasowo ... bo od nyndzy do pinidzy ... to tylko w filmach z USA ! ^^

Pisałem to już kilkanaście razy ... teraz ostatni :

4 to liczba zakredytowanych lakierni samochodowych które projektowałem, zamkniętych od 1998 roku na ponad 130 wykonanych.

0 to ilość inwestycji poprowadzonych bez kredytów i leasingów od 1998 roku

70 % to ilość ludzi z którymi maiłem zawodowy kontakt gadających takie rzeczy o potędze i wolnym dochodzeniu do majątku własną ciężką pracą bez kredytów i zobowiązań. Nikomu się to nie udało ! Nikomu ! Mam dwie pełne bazy klientów którzy wygadywali takie banialuki i niczego nie osiągnęli ... cześć z nich w ogóle pozamykało te swoje komórki ! ponad 600 osób i firm z o.o. !!!!!! :fiu:

30 % to ci którym należy się wielki szacunek .... To moi klienci. Ludzie myślący, mający zdolność kredytową. wiedzę na temat branży, i potrafiący szybko zostać szefem a nie malarzem ! Tych sanuję i dziękuję im za współpracę. Pozostałych olewam ... bo tylko jedna ... pierwsza moja wizyta jest za darmo ! Potem trzeba płacić tylko za to ze przyjadę ... takie zasady jak wszędzie bo tyko frajerzy skaczą wkoło klienta który nie ma kasy i fuka fochami ! Legalna lakiernia wymaga specjalistów na każdym etapie jej realizacji ! ... a nie chrzanienia o marzeniach i podcierania się szkłem z odpadów !

Więc raz na zawsze to załatwmy będzie z głowy ...

Szanowny kliencie myślisz, że da się zrobić legalny warsztat lakierniczy za 100 000 zł ... to kieruj pytania na PW do anonimowego speca - Front247 !

Jak policzysz i uznasz, że nie ma żadnych szans ... zapraszam serdecznie do mnie ... przyjadę i powiem co i jak, od czego trzeba zacząć i skąd pozyskać dotację i o co oprzeć kredyt i finansowanie, oraz kiedy to się zwróci i w jakich warunkach np. wyznaczając taki element jak WSPÓŁCZYNNIK ZAGOSPODAROWANIA POWIERZCHNI WARSZTATU albo MAKSYMALNĄ ZDOLNOŚĆ PRZEROBOWĄ, czyli faktycznie nie osiągalny poziom obrotu ale bardzo istotny w planowaniu finansowania ... oraz formując miesięczny i roczny plan kosztów a co za tym idzie plan produkcji usług i sprzedaży części ... a dlaczego to takie istotne nawet w warsztacie zatrudniającym 3 osoby ? .... cóż e- mail na dole !

[ Dodano: 2010-01-21, 22:01 ]
front247 napisał/a:
Słowa kieruje do Projektera.
sluchaj skoro mimo prósb nazywałes mnie po raz kolejny kłamcą...to ci odpowiem

Miałem zbluzgac..ale przemyślałem sprawę...bede mądrzejszy i zastosuje sie do rad moda..kim ty jestes człowieku?

TE KŁAMCO ! ... nadal nie odpowiedziałeś na rzeczowe pytanie .... kłamco kłamco !

Trzymaj się tematu i dawaj te linki do kosztorysów ... bo podobno są wszędzie w necie za darmo ! .... Kłamco Kłamco !

Siekiera
Wysłany: 2010-01-22, 17:43   
0
UP DOWN

Nie zamierzam budować warsztatu ale pogrzebałem i znalazłem takie coś. Na lakiernię mogłoby być. Cena projektu 3000 zł.
http://kbprojekt.pl/proje...pro=12&styp=248

koszty stanu surowego zamkniętego: 292 tys. zł
koszty stanu deweloperskiego: 383 tys. zł

do tego jeszcze wszystkie instalacje techniczne.

ZIEMBA
Wysłany: 2010-01-22, 18:22   
0
UP DOWN

Już to dawno widziałem. No i spójrz na cene 280tys stan surowy. Czyli sam widzisz, że to co mówi Projekter o cenach to prawda. A co do ceny projektu, to pewnie jest to goły projekt bez żadnych uzgodnien.

PROJEKTER
Wysłany: 2010-01-22, 19:16   
0
UP DOWN

Wiele niedomówień w zakresie projektu lakierni bierze się z tego ze słowo PROJEKT jest bardzo pojemne. Np. "projekt technologiczny lakierni" kosztuje 500 zł gdy to rysunek lokalizacyjny, albo 10 000 zł jak to technologia ze szczegółami wykonawczymi i opiniami spec bhp ppoż sanepid po przeczytaniu której każdy architekt może zrobić projekt budowlany. Na stronie www.modularny-warsztat.pl jest do pobrania katalog pdf PROJEKT I FORMALNOŚCI a w środku dwie strony z tabelką co zawierać musi projekt warsztatu, oraz jakie formalności trzeba przeprowadzić !

Projekt budowlany to dokumentacja zgodna z wymogami prawa budowlanego, ale składa się z kilku odrębnych projektów technologia + architektura + instalacja elektryczna+ wod-kan + ogrzewanie + raport o odziaływaniu obiektu na środowisko. Całość koordynuje architekt i bierze pieniądze nie tylko za to, że to narysuje, ale także, za to że lata po urzędach, gestorach sieci i organizuje spotkania całego zespołu na ktorych goście piją jego kawę, soczek pomarańczowy i zjadają makowiec który upiekła żona :D

Gotowe projekty z netu nigdy nie są w kompletacji która pozwala na ich złożenie do pozwolenia na budowę. Zwróć uwagę choćby na to że gotowy projekt dociera do ciebie pocztą w kilku egzemplarzach ale nigdzie nie ma ma usytuowania budynku na działce. Możesz zlecić wrysowanie go na mapę ale najpierw to musisz uzyskać mapę do celów projektowych, a to koszt 0d 500 do 1500 zł ! Nikt ci nie wrysuje obiektu w działkę za darmo bo taki rysunek to projekt zagospodarowania trenu i wymaga uzgodnienia z technologiem gestorami sieci i np zarządem dróg żebyś wiedział jaki ma być szeroki wjazd i czy elementy małej architektury np śmietnik może być tu gdzie sobie wymyśliłeś.

Strony z gotowymi projektami są tak przygotowane żebyś po zakupie projektu musiał wrócić do architekta który to narysował ... a musisz bo są one chronione prawem autorskim i nawet jak ktoś ci da upoważnienie do zmian ( jak ARCON ) to Urząd odrzuci projekt bo prawa autorskie są nie zbywalne nawet jak bardzo tego chcesz jako autor ! Sztuczka marketingowa jak z darmowymi domenami za 1 zł i bezpłatną strona www ... przez pierwsze 6 mc. potem koszt utrzymania 3 razy większy niż byś się na to wypiął i od razu zapłacił tyle co chciał grafik i NASK za domenę !

Na tej stronie jest jeszcze drugi projekt warsztatu ... i to zadziwiające ale nikt od dłuższego już czasu nie znalazł innych gotowców ... przyznam się szczerze że ja też namierzyłem tylko jedną stronę poza tą witryną którą tu umieściłeś !

ComTom
Wysłany: 2010-01-23, 20:22   
0
UP DOWN

Witam
Każdy ma tu swoje racje !
Ale zasada jest jedna jest popyt to i podaż można dostosować zawsze !!! Niestety odwrotnie te prawo nie działa !!! Przykładem jest znajomy od którego w przyszłym tygodniu prawdopodobnie wynajmę lakiernie. Zainwestował w latach 1992-1995 kupę pieniędzy na lakiernie oraz warsztat wyposażony w 2 strefy przygotowawcze oraz kabinę niestety okazało się ze nie był konkurencyjny. I co mu z tego przyszło ?? Teraz ma zobowiązania i chce się tego pozbyć. Dokoła jest 14 lakierników i to w promieniu 15km nie wspominając o garażowcach Z tego grona tylko 5 ma lakiernie.Jakość usług daje w niektórych przypadkach dużo do życzenia(mowa o osobach które maja kabiny) Jaki z tego wniosek ? Dużo osób się nie zna i odbiera pojazdy które po naprawie się świecom (do czasu jak nie puści polerka). W Polsce opłaca się ? Zależy jak na to patrzeć. Napisałem wcześniej "prawdopodobnie wynajmę"bo jeśli nie dostane dotacji to odpuszczę sobie temat i otworze renowacje samochodowa (pranie tapicerek polerka).Teraz do racji. Na pewno Nowo postawiona lakiernia przyciągnie swoim wizerunkiem rzesze klientów ale może je spłoszyć cenami. Tania lakiernia przyciągnie klienta cenami i jeśli będzie robiła to na przyzwoitym poziomie to będzie się rozwijała czego przykładem są wyżej opisani lakiernicy bez profesjonalnej komory. Osobiście i jak każdy z Was nie chciałby się pogrążyć w długach zaciągniętych w bankach bo to nie jest sztuką. Sztuką jest się utrzymać !!! Każdy znajdzie sobie złoty środek na to by robić to co lubi i o to chodzi. Pozdrawiam majsterkowiczów i profesjonalistów

front247
Wysłany: 2010-01-24, 00:01   
0
UP DOWN

ZIEMBA napisał/a:
Już to dawno widziałem. No i spójrz na cene 280tys stan surowy. Czyli sam widzisz, że to co mówi Projekter o cenach to prawda. A co do ceny projektu, to pewnie jest to goły projekt bez żadnych uzgodnien.

cyt.
Podawane przez nas koszty budowy są aktualne i mają charakter orientacyjny. Nie należy ich traktować jako ceny kosztorysowej ani oferty handlowej.

Ziemba ten projekt tyle nie wyniesie, absolutnie zawyzone kalkulacje i biura tak robia :)
Weż tylko wstępnie ten projekt wyslij do obojetnie jakiego wykonawcy ,potem do duzego składu budowlanego i uwierz mi cene 300 tys za stan surowy podzielisz przez 2 i to lekko.
Ludzie troszkę czytajcie jak juz korzystacie z netu,przegladnijcie wątki na forach budowlanych w jakich pieniądzach realnych powstają budynki 200 metrowe :tak: .Jak grochem o sciane...ale oczywiscie jak ktos chce dac tyle nikt nie broni, i to stan surowy ^^
Jesli chodzi o media to sprawa jest mega prosta,wszystko zalezy od lokalizacji a nie projektu,jak masz prąd pół kilosa od działki to masz 20 tys do wydania ale jak masz przyłącze na działce to przyjezdza geodeta i za 300 zł wytycza projekt kazdego przyłacza jakie tylko chcesz i płacisz potem za projekt ale to są grosze,bo kosztuje podciagniecie a nie same przyłączenie..uff

Potem średnio zaawansowany hydraulik :cool: rozprowadza swoje,elektryk swoje i finish...ludzie nie szukajcie magii tam gdzie tego nie ma :roll:

pozdrawiam

jacenty 741
Wysłany: 2010-01-24, 09:55   
0
UP DOWN

Front,nie pisz takich rzeczy,jak dzielenie ceny z kosztorysu.Ja właśnie kończę budowę domu (została kosmetyka),i też uważałem,że te 240 tys da się spokojnie oskubać przynajmniej o 80-100.I co?Możesz zadzwonić do wykonawców,możesz dzwonić po hurtowniach,i potem w euforii zaczynać budowę z takimi pomysłami,ale zweryfikują Cię drobiazgi,o których nawet nie pomyślałeś na etapie planowania.Ja 300 tys przekroczyłem już dawno,i tak samo jest z warsztatem,nic nie da wykonany na surowo warsztat,jeśli będzie pustą halą,bez sprzętu,narzędzi,a to nie jest tylko klucz francuski i pęk pakół,tu koszty to następne dziesiątki tysięcy.I nie mów,że wszystko w swoim czasie,bo albo masz sprzęt i robisz,albo ludzie się z Ciebie śmieją.

PROJEKTER
Wysłany: 2010-01-24, 10:27   
0
UP DOWN

ComTom napisał/a:

Przykładem jest znajomy od którego w przyszłym tygodniu prawdopodobnie wynajmę lakiernie. Zainwestował w latach 1992-1995 kupę pieniędzy na lakiernie oraz warsztat wyposażony w 2 strefy przygotowawcze oraz kabinę niestety okazało się ze nie był konkurencyjny. I co mu z tego przyszło ?? Teraz ma zobowiązania i chce się tego pozbyć. Dokoła jest 14 lakierników i to w promieniu 15km nie wspominając o garażowcach

@ComTom ? Pierwsze pytanie do tego twojego znajomego to jest takie : CO ON ROBIŁ PRZEZ 15 LAT ? Żeby spłacić taką śmieszą inwestycję w sprawnie działający warsztat jak zakup kabiny dwóch stanowisk ( max 200 000 ) to potrzeba 3 może 4 lata a w latach max koniunktory 1999 / 2001 to wystarczał rok. Po 15 latach to Ja mogę ci pokazać kilka firm ktore są likwidowane bo syn wyjechał do USA i ma w nosie mały warsztacik tatusia, Właściciel się zestarzał i ma teraz 60 lat i dosyć ciągłego użerania się z klientami. Ktoś dowiedział się że ma raka itp. Nie pisz że teraz ma zobowiązania do pokrycia bo nigdy nigdy w to nie uwierzą !
Skoro ma warsztat i kabinę i wyposażenie to na pewno spłacił ponad połowę zobowiązać + pierwsza wpłata 20 % to gdyby nawet ten 15 letni sprzęt sprzedał za 30 % to wyszedłby na zero ... a 15 lat godnie z tego żył ! ... i jeszcze niech wynajmie ci ten warsztat za 5000 zł miesięcznie i do końca swoich dni może nic nie robić !

Zawsze i wszędzie gdzie byłem przez 12 lat jak prowadzę firmę ludzie narzekają że jest do kitu i kiedyś było lepiej a teraz to się nie da niczego dorobić .... zawsze przez 12 lat !

Przypomnę ( co dokładnie odzwierciedla treść moich postów ) inwestycja w legalną lakiernię nie jest dla malarzy samochodowych i ciapciaków, tylko dla ludzi którzy potrafią zarządzać własnym biznesem ... trzeba wreszcie zostać szefem, a nie lakiernikiem.

Obecnie wykonujemy projekt dwóch lakierni dla ASO w dwóch różnych miejscach Polski, jedna to rodzinna firma Ojciec z Synem druga to firma córka dużej spółki giełdowej S.A. To ASO więc inwestycja pójdzie w miliony zł .... W obu zanim dopiłem kawkę usłyszałem ... Wie Pan co ? Ja to się kompletnie nie znam na tych naprawach powypadkowych !

Być szefem i inwestorem Panowie to nie znaczy ładnie lakierować ... to za mało ... można tak zacząć żeby być lakiernikiem i szefem, ale z biegiem lat zostaje się tylko zorientowanym w temacie szefem ... a tu nie widziałem jeszcze pytania na Forum ... JAK ZARZĄDZAĆ WŁASNYM WARSZTATEM ? ( nie ważne czy dwu czy kilkunastu osobowym ) ... to jak możemy mieć płaszczyznę do rozmowy o faktach absolutnych jak koszt inwestycji i termin jej spłaty. Niewielu z was to wogóle rozumie ... a ci co rzucają we mnie bluzgami to frustraci, a nie analitycy ! ... tacy inwestorzy nawet w mikro mini wersji nigdy do niczego nie dochodzą ... i to nie opninia czy poglą tylko fakt wynikający z obserwacji od 12 lat ... Ja zaczynałem od projektowania małych warsztatów i wiem co kto osiągnoł przez te lata ... a poglądy miał dokladnie jak niektórzy teraz ! ^^

[ Dodano: 2010-01-24, 11:25 ]
front247 napisał/a:

cyt.
Podawane przez nas koszty budowy są aktualne i mają charakter orientacyjny. Nie należy ich traktować jako ceny kosztorysowej ani oferty handlowej.

Front ! Ja naprawdę mam czasami mam ochotę potraktować cię poważnie i wymienić merytoryczne poglądy, ale ty każdą sprawę spłaszczasz przez co zaczynasz rozmijać się z prawdą, a następnie bronisz tego założenia niby dowodami ... i w efekcie się podkładasz pod krytykę i walec faktów. Nie rób tak, a może dowiesz się czegoś od tych co właśnie budują !

Po pierwsze cytat który umieściłeś to standardowa klauzula, przy wstępnej wycenie. Ja też tak robię bo może się właśnie okazać, że prąd jest 20 km stad że fundament musi być głębiej, że dach trzeba pokryć innych wykończeniem niż w projekcie itp. A OFERTA ZAWIERAJĄCA CENĘ JEST WIĄŻĄCA ! Gdyby się okazało, że nie da się tego wybudować za cenę która jest pod zdjęciem, a tej klauzuli by nie było to ... sprawa w sądze skończyła by sie na jednym posiedzeniu i ta firma różnice dołożyła by ze swoich ... razem z karami za przestój budowy i utracone dochody ... trochę pomyśl ... Kto przy zdrowych zmysłach umieszcza w necie informację, że sprzeda to za 300 000 a tak naprawdę chce 150 000 ? to tylko jakiś nie mający pojęcia o handlu oszołom ^^ .

Zawsze podaje się niższą cenę budowy i warunkuje, że cena nie zawiera tego, tamtego i jeszcze tego ! Faktyczna wartość inwestycji wychodzi dopiero wtedy gdy jest już inwestor teren i wydane warunki zabudowy ! Nie znaczy to że jest taniej :nie: to znaczy tylko że jest to faktyczna cena !

Do tego ponownie wypisujesz że przychodzi kilka osób stawiają ściany ... miałbyć garaż a wyszedł z tego super warsztat i cena budowy się NIE zmieniła.

A teraz front .... PRZECZYTAJ UWAŻNIE ( może się czegoś nauczysz ) :

Ten obiekt jest taki drogi min. dlatego ze zawiera kanał rewizyjny. Gdybyś choć ciut ciut znał się na budowę warsztatu to wiedziałbyś, że ściany kanału trzeba wykonać z betonu B20 zbrojonego siatka 10 mm oczko 10 x 10. Że kanał musi mieć wnęki na oświetlenie, a to dodatkowe szalunki, wentylację, a to dodatkowa instalacja i przepusty pod posadzkowe, ujęcie kanalizacyjne z głębokości 160 cm, a to nie lada wyczyn bo w niektórych miejscach skończy się przepompownią ... którą trzeba także uwzględnić w kosztorysie ... nie pomijając miejsca na pompę i zasilania dla niej .... piszesz, że przyjdzie elektryk i ułoży instalację .... hmm na pewno nie zrobi tego murarz ... tylko zapytaj może ile będzie kosztować rozdzielnica z osprzętem dla takiego małego warsztaciku ? Jednak jest coś MAGICZNEGO co :x: ?

Piszesz - "spokojnie da się to zrobić za połowę" ... ale na razie nie ma powodu żeby podważać kompetencje i wiedzę kosztorysanta tamtej firmy ! Więc gdzie dowody FRONT, że się da ? ... i tu niespodziewanka .... wywal z projektu kanały zastąp dwoma podnośnikami dwu-kolumnowymi z Chin do 2,0 t i jednym cztero-kolumnowym do 3,5 t i koszt inwestycji spadnie o jakieś 80 tyś. Po stronie samej budowlanki niestety tylko ok. 50 tyś bo podnośniki potrzebują płyt ze zbrojeniem rozsianym i zasilania, a ten czerto kolumowy punktu kanalizacji porządkowej ... to tyle ze szkolenia na temat budowy warsztatu ... :x: , ale tu ci łaskawca przypomnę że za to żeby wiedzieć takie rzeczy i wiedzieć jak to zrobić to JA biorę minimum 10 000 zł bo to koszt projektu technologicznego dla małego warsztatu ( nie mylić z projektem budowlanym bo technologia to tylko jego najważniejsza część ) ... ale widzisz jeden ruch i zaoszczędzasz 50 000 zł za budowie nie dotykając jeszcze budynku ! ... a ile zaoszczędzi klient jak się rozwinę z informacjami z 12-sto letnim doświadczeniem w tej branży ? ... i odpowiednimi kontaktami !

Bardzo cię proszę FRONT zrozum to wreszcie ... rozpoznaj temat bardzo wnikliwie i nie pisz że w budowie warsztatu nie ma żadnej magi ... bo dostarczę ci projekt technologi profilowanego otworu fundamentowego pod 10 metrowe stanowisko lakiernicze ( po budowie którego klient zaoszczędza na wyposażeniu lakierni 43 000 zł !!! w porównaniu do trzech pojedynczych 3,5 metrowych stanowisk lakierniczych ze standardowej oferty ) i twoi najlepsi budowlańcy nie zrobią tego jak nie dostaną opisu ze zdjęciami i dokładnych wyjaśnień ... jak działa urządzenie które na tym stoi !

Myślisz że ja pierwszy raz projektuję warsztat ? ... za każdym razem widzę rozdziawione buzie Pana Henia i jego pomocników ! Na każdym etapie budowy ! .... tylko powiedz klientowi ze można prościej i taniej - wywalić zwykłą dziurę w posadzce ... tylko urządzenia będą kosztować 40 000 zł więcej ( tak robią dostawcy wyposażenia !!! ) i projektanci co myślą że projekt warsztatu nie zawiera nic magicznego .... jak przy kanałach rewizyjne które opisałem ...

Widzisz Front dla mnie projekt masarni, lub fabryki obuwia, zawiera wiele magicznych sztuczek i setki pułapek ... i Ja w życiu bym się nie podjął takiego projektu ... a na pewno nie jego budowy ( może najwyżej skorupy zewnętrznej ) ... a ty pewnie tak ! ^^ No ale ja się na tym nie znam Front ... nie tak jak TY ! :shock:

Miłej niedzieli FRONT !

front247
Wysłany: 2010-01-24, 12:39   
0
UP DOWN

Projekter ...mam prosbe żebyś nie odnosił sie do moich postów bo nie masz zadnych kompetencji by je komentowac...brak ci człowieku obiektywizmu, i podstawowej wiedzy na poziomie budowlanym,i chcesz tylko ugrywac kapitał na niewiedzy ludzi... :roll: , w dodatku wyzywając pracujących polaków od złodzieji,dla mnie jak juz powiedziałem jesteś nickiem..z mojej strony ignor.
Dla firmy budowlanej nie stanowi zadnej kwestii czy stawia dom,obore czy fabryke...stawia budynek...niektórzy tylko ten budynek potrafią ładnie ubrać w przymiotniki i wychodzi z tego potem ,,Profesjonalny Warsztat Lakierniczy ,, za pół bańki.

[ Dodano: 2010-01-24, 12:44 ]
jacenty 741 napisał/a:
Front,nie pisz takich rzeczy,jak dzielenie ceny z kosztorysu.Ja właśnie kończę budowę domu (została kosmetyka),i też uważałem,że te 240 tys da się spokojnie oskubać przynajmniej o 80-100.I co?Możesz zadzwonić do wykonawców,możesz dzwonić po hurtowniach,i potem w euforii zaczynać budowę z takimi pomysłami,ale zweryfikują Cię drobiazgi,o których nawet nie pomyślałeś na etapie planowania.Ja 300 tys przekroczyłem już dawno,i tak samo jest z warsztatem,nic nie da wykonany na surowo warsztat,jeśli będzie pustą halą,bez sprzętu,narzędzi,a to nie jest tylko klucz francuski i pęk pakół,tu koszty to następne dziesiątki tysięcy.I nie mów,że wszystko w swoim czasie,bo albo masz sprzęt i robisz,albo ludzie się z Ciebie śmieją.

Oczywiście możesz budować za 300 tys...ja tego nie neguje...ale skąd ty wiesz jakie ktoś może miec wymagania odnośnie MAŁEJ LAKIERNI-przygotowanej na start?Sztuką jest zmieścic się w załozonych kosztach a nie po prostu podpisywać kolejne faktury..i otwierac oczy ze zdumienia. Czy to naprawde tak cięzko pojąć? :roll:
Mówisz o smiechu? A ja nie mogę znależc nikogo kto mi błotnik porządnie polakieruje ^^ Zrozum że mnie jako klienta nie obchodzi za ile powstała lakiernia,ja chcę tanio i dobrze mieć zrobione -to wszystko.

Co by nie gadać,Jak ktoś szanuje swoje pieniadze to liczy wszystko,i sam decyduje jak je wydac.

lakierok 
Wysłany: 2010-01-24, 14:13   
0
UP DOWN

ale skąd ty wiesz jakie ktoś może miec wymagania odnośnie MAŁEJ LAKIERNI-przygotowanej na start?Sztuką jest zmieścic się w załozonych kosztach

front247 tym tekstem to mnie ro.......es, przeciesz jak ktoś robi lakiernie czy warsztat to mówi co chce mieć i w jakich wymiarach i musi to dostosować do przepisów czy wymogów
a wiesz zę nap: dzwi wejściowe muszą mieć okresloną wymiar między futrynami a zarazem dany promień po otwarciu czy na klatce schodowej nie może być okien plastikowych tylko luksfery bo mają wytrzymać 20 w czasie pożaru, takich wymogów jest masa ! ale skoro wiesz coś o budowlance to pewnie wiesz

a co do malowania to powiem ci ze tanio pomalowany element dla mnie jest do dupy bo nikt ci tanio nie pomaluje elementu na dobrych materiałach i Lakierach np. jak ktoś ci zrobi za 150 zł za element dobrze tak jak np podkład epoxydowy -szpachla -podkład akrylowy i lakier np Sikkensa.? przeciesz te 150 zł to materiał a gdzie reszta ? za 150 zł to mozesz mieć co naiwyżej ochlapane raem z uszczelkami zapylonymi.

jak zaczniesz malować i nie zaczniecz kłaś nacisku na jakoś to zwiniesz manele bardzo szybko.....albo będziesz malował samy polonazy , malowanie czy lakierowanie to bez obrazy ale nie kładzenie płytek na podłodze
i nie jestem tu po niczyiej stronie ale postawinie domu czy garażu na samochud a Warsztatu to jest duża duża różnica pozdr.

Bodzio 
Wysłany: 2010-01-24, 15:43   
0
UP DOWN
--B_C_G--

front247 napisał/a:
Zrozum że mnie jako klienta nie obchodzi za ile powstała lakiernia,ja chcę tanio i dobrze mieć zrobione -to wszystko.

Tanio i dobrze to można wpier... dostać, a nie oddać do polakierowania auto/ jakiś element itp... Nie wiem czy tak ciężko jest zrozumieć, że jak ktoś inwestuje konkretną kasę, bierze kredyty itp, to musi jakoś na to zarobić i nie zwinąć interesu po 2 latach z długami na setki tys złoty? No ale znajdzie się jakaś czarna owca, która chce żeby mu za grosze wszystko robić... tak to tylko w Erze albo w Chinach, może za miskę ryżu ktoś Ci to Front zrobi...

Co do tematu budowy, to pracuję w serwisie samochodowym, autoryzowanym przez ... i widzę co trzeba mieć żeby kontrole się nie dowalały... Na wszystko trzeba mieć papier, a każdy z nich kosztuje... A jak spojrzę na warunki techniczne wyposażenia, czy samego warsztatu i rozwiązań, to mnie ciarki przechodzą ile w tym szczegółów kosztownych jest, drobiazgów które trzeba ogarnąć żeby wszystko działało jak należy... A powiem Ci Front że też chcę otworzyć swój warsztat, tylko że lakiernie, a nie samą mechanikę (no może z 1 podnośnik też) i jak przeliczałem koszta samego wyposażenia, to musiałem melisy na uspokojenie się wypić trochę, bo tak duże koszta to były...

Jak nie wierzysz, to zobacz ile kosztują np. jakiekolwiek blokady rozrządów, narzędzia pomiarowe, diagnostyczne itp, pododawaj sobie to i zobaczysz że na samo wyposażenie, żeby móc na tym pracować i zarabiać to wydatek taki sam jak budowy, jak nie większy...

front247
Wysłany: 2010-01-24, 15:43   
0
UP DOWN

Ok masz prawo mieć w tym temacie swoje zdanie,ja to szanuje ,ale ja mam swoje,i pozostańmy każdy przy swoim ;)

Bodzio,jasne masz rację...ja absolutnie nie zabieram głosu w sprawie budowy i wyposażenia sredniej czy dużej lakierni z podnosnikiem i bajerami+warsztat do napraw,ja TYLKO I WYŁĄCZNIE ,piszę o mozliwosci budowy małej lakierni ...gdzie podstawowym wyposazeniem bedą narzędzia lakiernicze i blacharskie,takie niezbedne minimum ,czyli 2-3 pomieszczenia i niezbedne narzędzia i OCZYWISCIE POZWOLENIA-jesli ktos chce na legalu(a wielu nie chce),o niczym wiecej ja nie pisze Bodzio ;)
Przecież jak ktoś chce malować np. motocykle,czy wykonywac niewielkie naprawy blacharsko lakiernicze (zreszta na forum ludzie o tym piszą)- to nie potrzebuje nic co tyle kosztuje ;) ,Rozmawiajmy i czytajmy ze zrozumieniem.

Mozna sobie załozyc pewne minimum startu z taką inwestycją a maksimum...nie istnieje.
Co to za sztuka kupić działkę za 200 tysi,zrobić przyłącza za kolejne 100 tysi i potem wziąsc ,jedyny wiadomy projekt ,, za 500 tysi i zbudowac lakiernie..NO co to za sztuka ja się pytam? :)

Sztuką jest zrobić takie coś jak gduluś zrobił,7 tysii ,pełny nielegal,zaraz pod oknami anglików-nie oceniam czy top dobrze czy zle ale to jest sztuka i jeszcze miec klientów.

mechanik93
Wysłany: 2010-01-24, 16:21   
0
UP DOWN

Bodzio myślisz, że do prowadzenia warsztatu konieczne są najnowsze i najbardziej zaawansowane technologicznie narzędzia ?!Pracuje w dużym warsztacie samochodowym, gdzie jest masa zbędnych narzędzi w które niepotrzebnie zainwestowano.Najprostszy przykład zestaw do geometrii po co komu zestaw za 15 tys z laserami,bluetooth itd. jak ceny prostych przyrządów optycznych zaczynaja sie od 3 tys do gory...wiele rzeczy mozna zastapic i przy czym nie ucierpi jakosc uslug...

Lackdoctor 
Wysłany: 2010-01-24, 19:39   
0
UP DOWN

front247,
Podziwiam Cie za walke z wiatrakami (patrz projekter) i poczytawszy troche w necie o lakiernictwie pomoge Ci w tej walce.
Moze pomozesz koledze najlepszemu projekterowi w rozwiązaniu problemu ktory wyimaginował sobie na innym forum i poradzisz mu jak wybrnąc z tej sytuacji.
W koncu to autorytet :rotfl: wiec bedzie potrzebował TWOJEJ pomocy jako związanego z branżą hydrauliczną.
CYTAT PROJEKTERA. ale jak pytasz o to co byłoby lepsze to raczej panele typu PURMO. Mniej płynu szybciej się nagrzewają i mają większą powierzchnię grzania niż żeliwne żeberkowe. ^^ Do tego potrzeba mniejszego ciśnienia w instalacji. :spoko:
http://lakiernik.orge.pl/...p?p=17921#17921
Znalazłem ten wątek i go upubliczniam aby pokazac ze jednak zadufanie w siebie prowadzi do tragedii.
Jak by ten chłopak posłuchał projektera to jego piec by eksplodował jak elektrownia odra i byłoby duzo szczescia gdyby nikogo nie zabił.
Jak człowiek znający wszelkie przepisy moze proponowac instalacje cisnieniową do pieca na paliwa stałe!!!!???????
I gadac bzdury o cisnieniach w instalacji nie pytając czy obieg zamkniety czy otwarty, bo taki powinien byc.
A ciebie wyzywa od toy toya i szuka frajerow do naciągniecia jak najwiekszej kasy a z kredytem radz sobie sam.
Pisze tylko jako ostrzezenie przed takimi akwizytorami w krawatach , bo tez mam uczulenie jak ich widze.
Szkoda by było zycie zmarnowac przeinwestowawszy w małej miescinie i zaciągniety kredyt spłacając do konca zycia, bo taki ktos ci powie ze jak wybudujesz wielki jak zus prawie marmurowy ASO to klienci w kolejce ustawią sie i zrozumieją ze masz kredyt koszty zusy i muszisz brac 500 a obok w biedniejszym warsztacie legalnym ktos robi za 200-250.
Niestety trzeba byc realistą i byc odpornym na sugestie w stylu amwaya.

przemo1972 
Wysłany: 2010-01-24, 19:45   
0
UP DOWN

front247 napisał/a:
Sztuką jest zrobić takie coś jak gduluś zrobił,7 tysii ,pełny nielegal,zaraz pod oknami anglików-nie oceniam czy top dobrze czy zle ale to jest sztuka i jeszcze miec klientów.

A coz to za sztuka :D :?: Front- nie zasmiecaj tego tematu takimi idiotycznymi komentarzami :D

PROJEKTER
Wysłany: 2010-01-24, 20:42   
0
UP DOWN

Lackdoctor napisał/a:

CYTAT PROJEKTERA. ale jak pytasz o to co byłoby lepsze to raczej panele typu PURMO. Mniej płynu szybciej się nagrzewają i mają większą powierzchnię grzania niż żeliwne żeberkowe. ^^ Do tego potrzeba mniejszego ciśnienia w instalacji. :spoko:
http://lakiernik.orge.pl/...p?p=17921#17921

Tak ... tonący brzytwy się chwyta ! Choć temat brzmi nielegalna lakiernia to teraz będziemy omawiać sprawę grzejników ... i to z innego forum .... brawo Lackdoktor brawo ! ... i to jeszcze po tym jak nakłamałeś - KŁAMCO ! ... BO JA kolego drogi nic nie pisałem o żadnym piecu na paliwo, stale, ciekłe, lub gazowe, kotłach i instalacji wysokociśnieniowej ... Co jest ? Teraz LACKDOKTORKU przechodzimy już z fazy kłamstw w temacie ... do fazy fantazji i to jeszcze z poza tematu rozmowy ? ^^ ^^ ^^ ... i fajny jest ten tekst tropicielu sensacji o UPUBLICZNIENIU TAJNEJ INFORMACJI Z PUBLICZNEGO FORUM ^^ ^^ ^^ ^^

Dowaliłeś swój idiotyczny komentarz do prostej odpowiedzi i niezbitego faktu człowieku :
grzejnik żeliwne to szajs ... i płyty typu purmo biją je wydajnością na łeb ... jakieś wątpliwości ???? .... i żeby przepompować większa ilość płynu przez układ grzewczy pieca pompa musi mieć większy wydatek ... ale do tego ludziu to nie potrzeba na razie żadnych przepisów ! ... ale skoro zachęcasz tu userów do czytania innego forum ... to zapraszam dałeś link niech każdy sam sprawdzi jaką teorię dorobiłeś do jednego postu na temat grzejnika ! ... swoją droga bardzo mi schlebiasz tym, że już musisz szukać jakichkolwiek argumentów żeby jakoś mi dopiec ... Co jest brakło wiedzy doświadczenia ... czy wogoóle jej nie miałeś ?

Panowie filozofowie ... wypisujecie obaj bzdury ... Front i ty Lackdoktor ... jaki sens ma wpisywanie piętnaście razy w tym samym miejscu tych samych informacji. Cały czas w tych waszych postach brakuje jakiegokolwiek dowodu, kalkulacji linku do strony ... bijecie pianę w temacie o którym nie macie bladego pojęcia obaj ! Front to już się tak zachowuje jakby gadał sam ze sobą ! Ten kłamczuch jak jest dociskany do ściany argumentami kogokolwiek to wpisuje ... A JA WIEM LEPIEJ I CH...J a dlaczego ... BO JESTEM HYDRAULIKIEM I BYWAM NA BUDOWIE ! super fachowiec od budownictwa, projektów i wycen że ho ho ho !

.... nawet jednej sprawdzalnej liczby, faktu, danych ... NIC ! Tylko to dyrdymały że lakiernicy biorą na dużo kasy za malowanie elementu, a i tak nie potrafią lakierować .

Że też FRONT nikt z tych lakierników ci nie na fluga ? ... nie zapominaj że to forum branżowe, a nie klub dyskusyjny rozgoryczonych klientów lakierni !

Na szczęście nikt nie skorzysta z twojej rady żeby wybudować budę bo to nie ANIMAL PLANET tylko forum dla lakierników i ich warsztatów ... a ja się tym zajmuję zawodowo już baaaaaaardzo długo i jeszcze się będę tym zajmował 20 lat ! ... nawet jak zrobisz jeden z drugim salto w tył ! ... To jednak bardzo ciekawe że jakoś nie ma was na forum Panowie specjaliści w pozostałych tematach branżowych ! ... Nie macie o tym pojęcia ? Może poczytajcie troszkę czy jak ! Bo akurat poglądy społeczne, polityczne czy czyjaś wizja rzeczywistości to średnio tu kogoś obchodzi ... i nie po się tu zagląda !

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Firma

Odpowiedz do tematu