Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Ryba 
Wys³any: 2010-01-09, 17:51   126p '75 by Ryba
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
Przedstawiam auto, które robi³em 2 lata temu, dla siebie i pewnie jeszcze do tej pory bym je mia³ gdyby nie to, ¿e nie mia³em go gdzie trzymaæ. Projekt nie zosta³ ukonczony w 100% - brakowa³o od¶wiezenia z zewn±trz, ale i tak prezentowa³ siê nie¼le. Zdjêæ jest ma³o, bo nie mia³em w³asnego aparatu i jak kto¶ wpada³ to robi³ mi fotki :)
Za bazê pos³u¿y³o nadwozie 126p z 1975 - ogólnie z dziwn± przesz³o¶ci±. Prawdopodobnie tylko w papierach by³o rocznikiem 75, gdy¿ mia³o s³upki nowego typu. Podobno te¿ mia³o niez³ego dzwona - do s³upków przednich - wymienione zosta³y przez jednego z poprzednich w³a¶cicieli:
- pas przedni
- nadkola wewnêtrzne i zewnêtrzne
- pod³oga baga¿nika
- tylny lewy blotnik
Po wszystkim dana nowa tabliczka znamianowa i zastêpcze numery nadwozia.
Ale co wa¿ne, samochód nie mia³ RDZY, co jest niemo¿liwe w maluchu z tych lat. Wszystkie mocowania, nadkola wszyskto zdrowe. Podczas pracy w budzie wysz³y 3 dziurki 5x5 cm i tyle.
Po posk³adaniu ca³o¶æ je¼dzi³a prosto, zbie¿no¶æ bezproblemowa - jednym s³owem GIT !
Rzeczone nadwozie przyjê³o podzewspo³y z mojego poprzedniego malucha z '80 który niestety ju¿ siê rozpada³ :x: pomimo podjêtej próby naprawy.
Zaczynamy ! Na pocz±tek fotki w stanie w jakim przywioz³em nadwozie (pamiêtne 16 h ci±g³ej jazdy z lawet± na energy drinkach Tiger :cool: )
Pierwszy dzieñ pracy i od razu zonk, w komorze silnika pomarañcz, na zewn±trz wi¶nia, wszystko fajnie gdyby nie to, ¿e pomarañczu by³y 2 warstwy, na³o¿one 1 na 2 bez matowienia - nie trzyma³o siê:

Ca³o¶æ zdarta praktycznie do go³ej blachy, na to podk³ad epoksydowy, kit (malutko), masa na spawy, akrylowy i kolor - baza niemetaliczna, dobierana na wzór z oryginalnych kolorów malucha tamtych lat (jaki¶ wisniowy) + klar z past± matuj±c±. Wyszstkie materia³y Novol, klar Novoakryl 590 MS - kupa :nie:
Komora baga¿nika - total hardkor. Ju¿ nie pamiêtam ile warstw tam by³o, ponadto wszystko by³o zapryskane czym¶ na wzór bitexu ale znacznie gorszym; w ogóle nie chcia³o puszczaæ. Malowane tak samo jak komora silnika, ale tu kitowaæ musia³em elementy na górze nad nadkoalmi - widaæ, ¿e klepane.

W przednim pasie zaspawana dziurka na znaczek starego typu, jako¶ tam wyszpachlowana (i tak wiedzia³em,¿e z zewnêtrz bêdê malowaæ). Zdjêæ z podk³adu i lakieru niestety nie mam. Lakier tak¿e pó³mat.
Wnêtrze - total hardkor x10. Po 1 po³o¿ony kolor ten co z zewn±trz, oczywi¶cie bez matowania i z piêknymi zaciekami, po 2 klej od starej podsufitki, na który zu¿y³em 4 puszki scansolu, po 3 ca³a pod³oga zajechana jak±¶ smo³±, po 4 deska porozcinana i przerobiona na liczniki nowego typu :help: I scenariusz znów ten sam - darcie do czego¶ stabilnego ( w wiêkszo¶ci oryginalny lakier b±d¼ go³a blacha, spawanko, epox, kit , masa na spawy, podk³ad akrylowy i lakier (tym razem pe³ny po³ysk), a i bym zapomnia³ - w¿ery po wyczyszczeniu atakowane preparatem brunox.

Nie malowa³em ca³o¶ci, bo nie mia³em kasy na tyle bazy i klaru :nie: Wiem, ¿e trochê do dupy, ale na górze by³a podsufitka, na dole dywany i nic nie by³o widaæ :spoko:
Drobne poprawki z zewn±trz (pêdzlem :x: ) i malowanie przedniego pasa, metoda ta sama, z tym, ¿e epox i akrylowy metod± m/m. Kit wyprowadzony byle jak, ale mia³em malowaæ ca³ego z zewn±trz w nastêpnym roku wiec mia³em to w dupie; chcia³em ¿eby jako¶ wygl±da³o.

Nastêpnie polerka ca³ego auta - matownienie 1500, 2000, 2500 i G3 poniewa¿ lakier mia³ barana, zacieki, piach i ogólnie by³ kup±. Odnowi³em te¿ felgi, kosztem 30 z³, nie wytrzyma³y by zimy, ale mia³em w planie zakup ca³kiem nowych ...

Poza tym pomalowane wszystkie elementy mniejsze i wiêksze z wnêtrz - d¼wignia rêcznego, biegów itp. itd, ca³a tapicerka wprana, posk³adana na nowych ko³kach i spinkach. Fotele IG naj¿wy¿szy model. Z modów mechanicznych - pod³ubany nieco silnik - dolot + lekki zamach + modyfikacje ga¼nika + wydech michael speeder z podówjn± koñcówk±. Z zewn±trz z przodu bia³e klosze kierunków z eleganta, odboje na chromowanych zderzakach, zdezaki te¿ odswie¿one; brka przedniej rejestracji, któr± zgubi³ poprzedni w³a¶ciciel. Ca³e auto obni¿one o mniej wiêcej 6 cm. Mechanicznie - ca³e nowe zawiesznie, hamulce ska³dane od nowa, nowe przewody. Cylinderki, szczêki itp wymienia³ poprzedni w³a¶ciciel mojego pierwszego malucha (dawcy) wiec wszystko by³o w stanie perfekt. ¯adnych luzów, pukania, stukania czy czego¶ - je¼dzi³o siê extra. Niestety po modach w silniku pu¶ci³y pier¶cienie i robi³ na wysokich obrotach zas³onê dymn±, oraz pali³ olej :nie:
A tak prezentowala siê ca³o¶æ po z³o¿eniu i musze przyznaæ, ¿e przyci±ga³ uwagê, zw³aszcza na 2 przy pe³nym ogniu, robi±c straszny ha³as :D

Tylna klapa na wspomienie po moim 1 zez³omowanym maluchu.
Po¼niej niestety sprzeda³em go kolekcjonerowi (ma ich ³acznie 7), a to dlatego, ¿e nie mia³em go gdzie trzymaæ, nie chcia³em go u¿ywaæ na codzieñ, nie chcia³em ¿eby sta³ pod blokiem i niszcza³, nadchodzi³a zima i có¿ ... wysz³o jak wysz³o. Na otarcie ³ez powiem tyle, ¿e sprzeda³em za 2000 z³, a kupi³em za 200. Cala robota wynios³a mnie kosztowo 980 z³ ale to dlatego, ¿e mechanikê mialem z 2 malucha w stanie ig³a ;P
Jak na to patrzê, to jednak maluch ma swój urok, i czasem mam ochotê kupic jakiego¶ drugiego, ale tym razem EL i ¶migaæ sobie na codzieñ, ale niestety starszy nie do³o¿y mi siê do wspó³w³asnosci w ubezpieczeniu i OC 800 z³ na rok mnie zabije ! :sciana:
 
 

PROJEKTER
Wys³any: 2010-01-09, 18:33   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Wiesz co ? Wypnij siê na normalne lakierowanie samochodów tj. zwyk³ych samochodów i we¼ siê za renowacjê zabytków. Mo¿e nie tych super starych ale tak 50 - 60 rok. Bardzo rzadko spotyka siê tak zaanga¿owanego w robotê cz³owieka jak TY :spoko: Sposób w jaki traktujesz zakamarki we wnêkach samochodu szokuje dok³adno¶ci± .... sk±d w tobie tyle zaciêcia ? wkur...ia ciê widok korozji czy jak :D .

Gratulacje ! to tylko maluch ... ale widaæ ¿e masa w³o¿onej pracy w przygotowanie
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

arbuz92
Wys³any: 2010-01-09, 21:35   
0
UP DOWN

Posty: 13
Witam
Jestem pod wrazeniem twojej pracy. Tez lubie maluchy i mam jednego do renowacji. Niestety nie posiadam starego typu, tylko Fl rocznik 86. juz na plastikowych listwach. Ale chce go zrobic na wczesniejsza FL, czyli za³atac mu dziury po listwach i dokupic chromowane zderzaki.
Niestety mam przy nim duzo pracy musze wymieniæ mu ca³a pod³oge ze wzmocnieniami, tylne b³otniki oraz pas przedni z podloga bagaznika bo by³ kiedy trafiony. Co do kolorku to chcialbym taki jak na fotce któr± za³±czam. Jezeli juz mówie o tej fotce czy jest moze ktos w stanie powiedziec mi co to za kolorek jest ? Wracajac do tematu maluchów - to naprawde fajna sprawa, zw³aszcza ze by³ polski i na rynku obecnie jest bardzo du¿o czêsci zamiennych :)
Mój maluch bedzie robi³ sie w miare powoli ze wzgledu na to ze moje fundusze sa troche ograniczone poniewaz jeszcze sie ucze ;) ale podejrzewam ze do zimy 2010-2011 go skoncze :)
Pzdr
Arbuz92

http://www.fotosik.pl/pok...29e7b60187.html
 

kamilbusko
Wys³any: 2010-01-09, 21:57   
0
UP DOWN

Posty: 349
ty to masz ryba zami³owanie do tych staruszków podziwiam ciê
 

adams90-90 
Wys³any: 2010-01-10, 12:59   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 400
Sk±d: Krasiniec
Tez sie za takim maluszkiem rozgladam takim do 80 roku. Nikt z forumowiczow nie slyszal o takim na handel w rozsadnych pieniadzach? Mam trabanta 601 ale chetnie przygarne jeszcze maluszka do kolekcji
 
 

No-limit
Wys³any: 2010-01-13, 15:49   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
PROJEKTER napisa³/a:
Wiesz co ? Wypnij siê na normalne lakierowanie samochodów tj. zwyk³ych samochodów i we¼ siê za renowacjê zabytków. Mo¿e nie tych super starych ale tak 50 - 60 rok. Bardzo rzadko spotyka siê tak zaanga¿owanego w robotê cz³owieka jak TY :spoko: Sposób w jaki traktujesz zakamarki we wnêkach samochodu szokuje dok³adno¶ci± .... sk±d w tobie tyle zaciêcia ? wkur...ia ciê widok korozji czy jak :D .

Gratulacje ! to tylko maluch ... ale widaæ ¿e masa w³o¿onej pracy w przygotowanie

Pod³±czam siê do tej wypowiedzi.@Ryba to pasjonat :spoko: :jupi:
 

Bauer1000 
Wys³any: 2010-01-14, 20:43   
0
UP DOWN
Poczatkuj±cy


Posty: 12
Sk±d: Rumia/Gdynia
Ryba masakrator, ja ju¿ 2 kaszlaki na tamten ¶wiat wys³a³em a tu takie zaanga¿owanie w prace

szacunek
 
 

kula 
Wys³any: 2010-01-17, 10:42   
0
UP DOWN
konrad

Posty: 4
Sk±d: Koñskie
Dziêki takim projektom i ludziom którzy po¶wiêcaj± wolny czas na renowacje, na polskich drogach mo¿na jeszcze spotkaæ co¶ oryginalnego :spoko:
 
 

kondzik 
Wys³any: 2010-02-06, 04:11   
0
UP DOWN

Posty: 97
Sk±d: CK&Ft.Myers
Fiacior fajny w penis.Ile Cie wyszlo zrobienie tego jesli to nie tajemnica?
 

Ryba 
Wys³any: 2010-02-06, 08:26   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
Zaokr±glaj±c w górê 900 z zakupem :D
 
 

Bauer1000 
Wys³any: 2010-02-24, 20:24   
0
UP DOWN
Poczatkuj±cy


Posty: 12
Sk±d: Rumia/Gdynia
Czym zdrzierale¶ stare pow³oki lakiernicze w komorze silnika i w bagazniku ??
Mam w garazu jednego eleganta i chce mu troche pomoc, bo juz sie nie trzyma w sumie :D
 
 

Ryba 
Wys³any: 2010-02-25, 10:27   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
Szczota druciana na k±tówce, wiertarce + scansol itp :D
 
 

soine 
Wys³any: 2012-01-24, 16:35   
0
UP DOWN


Posty: 15
Sory ¿e odgrzebujê kotleta ale muszê! Ah jakie cudo. Intergrocliny fajne mia³am takie, zamieni³am nie mniej jednak na bimarco c plus shroty, lepsze trzymanie i ni¿ej siê siedzi ;)
Michael fajny, breda lepsza, sprê¿yny ciête czy prasowane? Przód siedzi du¿o ni¿ej ni¿ ty³ co mnie np baardzo razi.
G³ówke trzeba by³o splanowaæ roz³o¿yæ go na czê¶ci pierwsze posk³adaæ na nowych uszczelkach i dotrzeæ, pewnie by do tej pory pyka³, kupe bitexu racja najlepiej szczot± na wiertarce, scansol dobry na powierzchniow± rdzê w moim przypadku tylko dawa³ radê. Fajna i ciê¿ka praca, szkoda ¿e sprzedany pozdrawiam ;)
 

lordik 
Wys³any: 2012-01-24, 21:23   
0
UP DOWN
narazie amator :)


Pomóg³: 1 raz
Posty: 199
Sk±d: Zahajki Lubelskie
Teraz to ta rama przeje¼dzi nowe auta ;p
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Fotorelacje

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime