Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
jabba
Wys³any: 2010-01-23, 12:38   Dziura w dachu
0
UP DOWN

Posty: 5
Witam,
Mam dziurê w samochodzie. Auto pracowa³o w Policji i mia³o zamontowane na sta³e jakie¶ "koguty" na dachu . Pozosta³a dziura po doprowadzeniu kabli. Dziura jest ok 2 cm ¶rednicy.
W jaki sposób najlepiej j± zrobiæ ?

Pozdrawiam
Jabba
 

ZIEMBA
Wys³any: 2010-01-23, 12:56   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 380
Zaspawac.
 

jabba
Wys³any: 2010-01-23, 13:18   
0
UP DOWN

Posty: 5
A mo¿e nada³aby siê mata z w³ókna szklanego ?
 

crystal
Wys³any: 2010-01-23, 14:05   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
Chcesz ¿eby:
1. Nie by³o dziury.
2. Nie by³o dziury i wygl±da³o jak by jej tam nigdy nie by³o.
:?:
 

jabba
Wys³any: 2010-01-23, 14:35   
0
UP DOWN

Posty: 5
Interesuje mnie raczej punkt 2. Ale je¿eli mia³bym oddaæ do malowania ca³y dach to ju¿ nie jestem pewien.
Przede wszystkim chodzi mi o zasklepienie dziury i na³o¿enie szpachli. Inaczej mówi±c o przygotowanie do malowania. Oczywi¶cie aby by³o zrobione trwale i aby przy dotkniêciu rêka siê nie zapad³a. Nie wiem jakim sposobem siê do tego zabraæ. My¶la³em te¿ o wstawieniu metalowej siateczki i zalutowaniu jej i pó¼niej na³o¿eniu szpachli.

Pozdrowienia
Jabba
 

zolwik 
Wys³any: 2010-01-23, 14:44   
0
UP DOWN


Posty: 128
Je¶li nie ma byc widaæ to itak trzeba malowaæ .
Je¶li masz spawarkê to spawaæ i szpachla, a jak nie to ¿ywica w³ókno i szpachla.

Ps. zamontuj sobie w tym miejscu antene.
 

jabba
Wys³any: 2010-01-23, 14:50   
0
UP DOWN

Posty: 5
Tak my¶la³em o tej antenie, ale miejsce nie za dobre (nad prawym ¶rodkowym s³upkiem).
A poza tym jest druga dziura na ¶rodku gdzie by³a zamontowana dodatkowa antena, pewnie cb.

Pozdrowienia
Jabba
 

Bodzio 
Wys³any: 2010-01-23, 23:00   
0
UP DOWN
--B_C_G--


Pomóg³: 9 razy
Posty: 405
Sk±d: lubuskie
To jak masz 2 dziury w 2 miejscach, to tylko spawaæ i malowaæ ca³y dach. Przyzwoito¶ci troszkê poproszê, a nie z matami i prowizork± lecicie...
_________________
http://img714.imageshack....p?id=aa001z.jpg
 
 

jabba
Wys³any: 2010-01-24, 09:41   
0
UP DOWN

Posty: 5
Bodzio napisa³/a:
To jak masz 2 dziury w 2 miejscach, to tylko spawaæ i malowaæ ca³y dach. Przyzwoito¶ci troszkê poproszê, a nie z matami i prowizork± lecicie...


Dziury s± dwie, ale ta druga jest z ty³u na ¶rodku to jest malutka dziura gdzie by³a antena cb i w któr± prawdopodobnie te¿ w³o¿ê antenê.
Mo¿e napisz jakie s± minusy zastosowania maty z w³ókna ? Zastanawia mnie czy dobrze przyklei siê do dachu.

Z góry dziêki.

Pozdrowienia
Jabba
 

inter
Wys³any: 2010-01-24, 11:04   
0
UP DOWN
inter

Posty: 13
Sk±d: legnica
MATA Z W£ÓKNA TO CHWILOWA PROWIZORA KTÓR¡ PROGI MO¯ESZ SOBIE ZAKLEIC :D SAM KIEDY¦ MIALEM TAKIEGO PASKA Z OTWORAMI ALE BEZ SPAWANIA SIÊ NIE OBY£O,POTEM SZPACHLA Z W£ÓKNEM,WYKOÑCZENÓWKA PODK£AD I LAKIEROWANKO ALE EFEKT KOÑCOWY TAKI JAK TRZEBA :spoko:
 

online 
Wys³any: 2010-01-24, 12:37   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
To Volvo? zamiast lepiæ mat±, to lepiej zakonserwowaæ okolice otworów i za³o¿yæ plastikowe za¶lepki- masa ich do wyboru w motoryzacyjnym :/

wspawaæ kó³eczka z blachy i polakierowaæ. :spoko: zadna mata :tak:
_________________


Lakierowanie motocykli i skuterów!

www.bikepics.com/members/online/
 
 

kamilmjk 
Wys³any: 2010-03-12, 11:47   
0
UP DOWN


Posty: 97
Sk±d: WGM
To ja spytam o opinie owego rozwi±zania:

Oczyszczone-> zabezpieczone -> wklejenie blaszki alu na klej poliuretanowy -> szpachel, filler etc

Cel: obej¶æ siê bez spawania.
 
 

Bodzio 
Wys³any: 2010-03-12, 16:45   
0
UP DOWN
--B_C_G--


Pomóg³: 9 razy
Posty: 405
Sk±d: lubuskie
Mo¿e i bêdzie trzymaæ, ale jak d³ugo? Po co traciæ czas, pieni±dze na zrobienie czego¶ ch... jak mo¿na dobrze, w tym samym czasie, tak samo przygotowuj±c itp, zrobiæ raz konkretnie :/
_________________
http://img714.imageshack....p?id=aa001z.jpg
 
 

przemo1972 
Wys³any: 2010-03-12, 18:45   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 551
Sk±d: SC
kamilmjk napisa³/a:
To ja spytam o opinie owego rozwi±zania:

Oczyszczone-> zabezpieczone -> wklejenie blaszki alu na klej poliuretanowy -> szpachel, filler etc

Cel: obej¶æ siê bez spawania.

Nie bardzo :/ , alu i zelazo tworza w miejscu styku ogniwo elektryczne-odrobina wilgoci i predzej czy pozniej wda sie korozja.Juz lepiej zacynowac obrzeza i wlutowac kawalek ocynkowanej blachy.Jesli chcesz naprawde profesjonalnie to moge Ci doradzic tylko lutospawanie.
 

crystal
Wys³any: 2010-03-12, 21:13   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
Co by¶cie powiedzieli na lut twardy 45% srebra, p³ynie przepiêknie i wydaje mi siê ¿e topnik jest mniej aktywny, tylko ¿e bez palnika tlenowego strefa wp³ywu ciep³a bêdzie bardzo du¿a.
 

No-limit
Wys³any: 2010-03-19, 20:36   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
crystal napisa³/a:
Co by¶cie powiedzieli na lut twardy 45% srebra, p³ynie przepiêknie i wydaje mi siê ¿e topnik jest mniej aktywny, tylko ¿e bez palnika tlenowego strefa wp³ywu ciep³a bêdzie bardzo du¿a.

Ciekawy temat.niestety nie posiadam wiedzy .Mo¿e za³o¿ysz nowy temat?
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Blacharstwo i inne naprawy

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania