Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
ewka
Wys³any: 2010-01-28, 16:18   problem z kompresorem
0
UP DOWN

Posty: 4
Witam!
Od jakiego¶ czasu czytam to forum,ale niestety nigdzie nie znalaz³am konkretnej odpowiedzi na mój problem,wiec postanowi³am napisaæ posta.
Jestem pocz±tkuj±ca w temacie aero, kupi³am aerograf paschee vl, który sprawuje siê dobrze, wiêc podejrzewam,¿e problem le¿y w kompresorze.
Mianowicie: podczas malowania, w pewnym momencie, aerograf zaczyna "pluæ"farb±, która jest mocno rozrzedzona, prawdopodobnie dostaje siê do niej razem z powietrzem skroplona para wodna. S±dzê, ze jest to wina kompresora t³okowego(mar 3000), który t³oczy ciep³e powietrze do zimnego wê¿a i para siê skrapla. Wykluczam raczej zatkany aerograf, staram siê o niego dbaæ i czy¶ciæ regularnie. Czyta³am gdzie¶, ze tak badziewny kompresor(którego jestem szczê¶liwym posiadaczem:)) szybko siê nagrzewa i mog± wyst±piæ takie problemy, po kilkudziesiêciu minutach u¿ytkowania, ale z moim dzieje siê to niemal natychmiast po uruchomieniu.
Dodatkowa informacja(nie wiem czy to ma znaczenie, ale kto wie): wê¿yk od pascha nie pasowa³ do kompresora wiêc musia³am go przyci±æ i wymieniæ na inna koñcówkê.
W zwi±zku z tym pytanie:
Czy kto¶ wie, jak mogê pozbyæ siê tego problemu?
A je¶li to rzeczywi¶cie kwestia pary wodnej to czy mo¿na zamontowaæ jaki¶ dodatkowy filtr, odwadniacz, co¶ co osusza³oby powietrze?
Z góry bardzo dziêkujê za odpowied¼:)
 

Tadeusz 
Wys³any: 2010-01-28, 18:02   
0
UP DOWN

Posty: 99
S± ró¿ne rozwi±zania.
Tutaj odwadniacz miêdzy wê¿em i aero.
Tutaj wê¿yk z "pu³apk± na wilgoæ", poniewa¿ jest przezroczysty, widzisz co siê w nim zbiera.
Ten z kolei jest miêdzy w±¿ i kompresor.
To s± przyk³ady. Odwadniacze produkuj± ró¿ne firmy, w ró¼nych wariacjach, w ró¿nej jako¶ci, zale¿nie od ceny i potrzeb. Nie poleca³bym chiñszczyzny. Najtañsze dorwiesz w np. Castoramie za jakie¶ 25 PLN, ale lepiej troszkê do³o¿yæ na co¶, co lepiej i d³u¿ej pos³u¿y. Wydaje mi siê ¿e Twój MA3000 standardowo sprzedawany jest z odwadniaczo-reduktorem, który jednak, sama widzisz, jak dzia³a.
Skombinuj jaki¶ inny kompresor, ze zbiornikiem lub na razie pokombinuj co¶ z tym, czyli mo¿e zepnij z jak±¶ butl± gazow± czy ga¶nic±. Ci¶nienie nie bêdzie tak pulsowa³o, a i odwadniacz lepiej sobie poradzi dopiêty miêdzy zbiornikiem a wê¿em.
 

ewka
Wys³any: 2010-01-28, 21:03   
0
UP DOWN

Posty: 4
Ok, dziêki za odpowied¼ i linki. Pokombinuje co¶, ¿eby jeszcze ten kompresor wyzyskaæ, ale chyba zacznê siê staraæ o co¶ porz±dnego.
 

LoboLoco 
Wys³any: 2010-01-29, 07:47   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
Ja mam samoróbkê ze zbiornikiem i odwadniaczem prze³o¿onym z MARa... mogê pracowaæ oko³o 4h spokojnie, ale przewody s± ju¿ bia³e od pary... polecam jednak kupiæ zamiast filterka pod aerograf, porz±dny filtr dla lakierników... co¶ w ten deseñ (to tylko przyk³ad) http://sklep.optionall.pl...trza-12-AF5000/ ,w lakierni NIE MA PRAWA byæ wody w powietrzu... a przy malowaniu modeli to nie wiem czy tak jest to "wa¿ne" dla producentów sprzêtu... dobrym rozwi±zaniem pewnie by³aby ch³odnica powietrza, ale ten temat wymaga dok³adniejszych przemy¶leñ ;)
_________________
>>> Airbrush'Lab <<<
 

ewka
Wys³any: 2010-01-30, 14:23   
0
UP DOWN

Posty: 4
Zamówi³am ju¿ filtr, mam nadzieje, ¿e trochê to pomo¿e.
W ka¿dym razie zdecydowa³am, ¿e to rozwi±zanie tymczasowe - zbieram ju¿ kasê na dobry kompresor (bo lodówkowca zbudowaæ samodzielnie nie dam rady:))
Bardzo dziêkuje za pomoc!
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » AIRBRUSH » Forum Airbrush

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group