Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: Tech 2009-04-22, 20:27
Autor Wiadomo¶æ
sawmaster 
Wys³any: 2007-06-02, 23:34   Czy warto byæ z zawodu lakiernikiem?
0
UP DOWN

Posty: 563
Sk±d: Bia³ystok
Zamierzam byæ z zawodu lakiernikiem samochodowym. Chcem siê na pocz±tek zapytaæ, jak szukaæ praktyk z tego zakresu. Nie wiem czy jest praca dla lakierników w Polsce lub za granic±. Ile siê zarabia. Jeszcze jedno pytanko czy ³atwo znale¶æ gdzie¶ w zak³adzie lakierniczym zatrudnienie dla pomocnkia lakiernika na okres wakacyjny. Czy mnie bardziej wy¶miej± jak powiem ¿e tylko tyle umiem co z ksi±¿ki i ¿e malowa³em kilka elementów samochodu. Zaznaczam, ¿e szybko siê ucze ;)
 

online 
Wys³any: 2007-06-03, 13:47   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
Albo wy¶miej± albo bêdziesz zamatia³ albo szpachlowa³ (szpachla to i tak du¿o). A je¶li ju¿ cokolwiek dostaniesz to powiniene¶ siê cieszyæ...

Ja ca³e wakacje przepracowa³em u 2 takich lakierników, którzy najpierw musz± wypiæ alk., potem lakierowanie i znowu alko...

Podstawowych rzeczy musisz siê uczyæ sam! Najpier musisz mieæ byle jaki pistolet i kompresor. Cytaj to forum przez rok (ja czytam od samego pocz±tku jeszcze tego starego) wszystko po pare razy. Przeczytasz kilka tematów o cieniowaniu, to czytasz znowu od pocz±tku te same tematy...

Ja sie tu wiele nauczy³em z teorii, praktyki nauczylem sie tylko sam w garazu.
Kiedy¶ mi powiedziano, ¿e wiele ¿eczy trzeba "cenzura***æ" aby gdziekolwiek doj¶æ. Ja to potwierdzam, bo do tej pory co¶ "pier**le", ucze siê na b³êdach!
 
 

djpolak1985
Wys³any: 2007-06-03, 15:45   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 87
a gdzie miaszkasz?

[ Dodano: 2007-06-03, 15:47 ]
Lakiernictwo to fajna sprawa polecam. Tylko wazne jest to gdzie trafisz na poczatek.
 

sawmaster 
Wys³any: 2007-06-03, 16:39   
0
UP DOWN

Posty: 563
Sk±d: Bia³ystok
no miejsce mam nie najlepsze bo daleko od granicy z Niemcami, woj. podlaskie, Bia³ystok
 

£ukasz 
Wys³any: 2007-06-03, 20:11   
0
UP DOWN

Posty: 35
Sk±d: Podkarpacie
Online ma racje uczysz siê na w³asnych b³êdach ja mam warsztat to znaczy mój tata, ale ja tez robiê i on pokazuje mi, co jest ¼le a co dobrze szczególnie przy wyprowadzaniu powierzchni (szpachlowanie), bo z malowaniem to ju¿ nie, bo "uczeñ przerós³ mistrza” teoria to 50% sukcesu a resztê to praktyka (kup sobie ksi±¿kê "Lakiernictwo samochodowe"
Gra¿yna Sobierajska Zbigniew Neuman).W lakiernictwie moim zdaniem niema tak ze siê da na czym¶ oszczêdzaæ, bo to potem wychodzi jedno szybciej drugie wolniej to jest moje zdanie
_________________
Kto pyta nie b³adzi!!
 
 

kaczmi 
Wys³any: 2007-06-03, 22:50   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 102
Sk±d: Mazowieckie
Tak £ukasz ma racjê,potwierdzam jego s³owa :)
 
 

looqasch 
Wys³any: 2007-06-05, 13:46   
0
UP DOWN

Posty: 60
Cytat:
bo z malowaniem to ju¿ nie, bo "uczeñ przerós³ mistrza”


hehe sk±d ja to znam :mrgreen: :mrgreen:

A koledzy maj± racjê. Chcesz byæ lakiernikiem, zacznij sam. Poznaj± co jeste¶ warty to wtedy mo¿esz i¶æ wy¿ej, albo pozostaæ dalej na swoim :wink:
 

£ukasz 
Wys³any: 2007-06-05, 16:42   
0
UP DOWN

Posty: 35
Sk±d: Podkarpacie
looqasch co chcia³e¶ powiedzieæ przez ten cytat:"hehe sk±d ja to znam"
_________________
Kto pyta nie b³adzi!!
 
 

looqasch 
Wys³any: 2007-06-05, 22:55   
0
UP DOWN

Posty: 60
£ukasz napisa³/a:
looqasch co chcia³e¶ powiedzieæ przez ten cytat:"hehe sk±d ja to znam"

Mówiê o sobie i moim mistrzu :grin:
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang