Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Xzibitxx 
Wys³any: 2010-03-27, 19:57   Audi 80
0
UP DOWN

Posty: 9
Witam wszystkich, na wstêpie chce powiedzieæ ze to moje pierwsze powa¿ne lakierowanie.. Wcze¶niej tylko podk³ady i malowanie matówkami. Do pomalowania mia³em przedni b³otnik Audi80. Lecz musia³em zacz±æ od za³atania dziury mata szklan±:

Nastêpnie szpachla:

Wyczy¶ci³em szpachle resztê P360 i do podk³adu, u¿y³em czarnego podk³adu:

Kolor taki wi¶niowy baza na³o¿y³em 3warstwy:

I 2warstwy bezbarwnego:


Zanim kto¶ zacznie mi wytykaæ 1000 b³êdów niech pamiêta ze to moje pierwsze lakierowanie. Aha i jak pewnie widaæ na ostatnim zdjêciu jest parê ¶mieci, pytanie czy polerka G3 wystarczy czy mo¿e zmatowiæ P2000 i dopiero polerka?
 
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2010-03-27, 21:01   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Jak masz pypcie to najpierw 2000 na wode a dopiero potem polerka. Pozdrawiam!
 

crystal
Wys³any: 2010-03-28, 00:40   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
Czy dobrze widzê :shock: to jest zamaskowane sztruksem?
 

PROJEKTER
Wys³any: 2010-03-28, 01:08   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
crystal napisa³/a:
Czy dobrze widzê :shock: to jest zamaskowane sztruksem?


Trochê siê czepiasz ... doceñ to po¶wiêcenie ... ch³opak popru³ gacie ¿eby efekt by³ super ... brawo ^^
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

crystal
Wys³any: 2010-03-28, 01:27   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
No coty! nie czepiam siê, ciekawi mnie czy dobrze widzê(bo 20m^2 foli kosztuje 1,20zl) czy to jaki¶ trik którego nie znam.
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2010-03-28, 21:59   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Panowie "rózne drogi" prowadz± do celu. Wa¿ny jest efekt koñcowy! Pozdrawiam :spoko:
 

PROJEKTER
Wys³any: 2010-03-28, 22:32   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
crystal napisa³/a:
No coty! nie czepiam siê, ciekawi mnie czy dobrze widzê(bo 20m^2 foli kosztuje 1,20zl) czy to jaki¶ trik którego nie znam.


... noooo - faktycznie nie pomy¶la³em, ¿e to mo¿e byæ jaka¶ sztuczka ? ... a jest ?

Mo¿e sztruks grubopr±¿kowany ma jakie¶ w³a¶ciwo¶ci do odpychania ¶mieci z powietrza, a folia je przyci±ga ... albo wewn±trzsplotowo promieniuje falami IR i lakier schnie szybciej ? ^^

W koñcu technologie id± do przodu z dnia na dzieñ ^^
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

crystal
Wys³any: 2010-03-28, 23:21   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
Kurz to raczej generuje, IR mo¿e byæ ale trzeba uprzednio podpaliæ :D

Trik ma to do siebie ¿e ma³o kto go zna wiêc warto rozpowszechniæ je¶li dobry albo zbesztaæ je¶li z³y.
Przypomnia³o mi siê o p³ynie hamulcowym :rotfl:
 

Xzibitxx 
Wys³any: 2010-03-29, 16:11   
0
UP DOWN

Posty: 9
Ale siê czepiacie nie mia³em w tej chwili foli by³a to sobota godzina 18 sklepy juz zamkniête a bardzo chcia³em pomalowaæ w ten dzieñ b³otnik. Wiem ¿e wszyscy pracujecie w autoryzowanych salonach i serwisach ferrari no ale robilem to we w³asnym gara¿u pozdrawiem
 
 

PROJEKTER
Wys³any: 2010-03-29, 17:09   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Xzibitxx napisa³/a:
Ale siê czepiacie nie mia³em w tej chwili foli by³a to sobota godzina 18 sklepy juz zamkniête a bardzo chcia³em pomalowaæ w ten dzieñ b³otnik. Wiem ¿e wszyscy pracujecie w autoryzowanych salonach i serwisach ferrari no ale robilem to we w³asnym gara¿u pozdrawiem


aaaa.. bo widzisz ... Trzeba by³o pomalowaæ na sztruksie tak jak jest ... a zdjêcia najpierw do FotoSchopa i tu sztruks na foliê przerobiæ ... i dopiero na forum ... By³yby same pochwa³ki i serduszka i zachwyty ... a tak nie ma siê do czego czepiæ ... to wzieli¶my sztruks pod obstrza³ :D
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

lukas94 
Wys³any: 2010-04-02, 22:12   
0
UP DOWN
lukas94

Posty: 35
Sk±d: mazowieckie
moim zdaniem ok jak na pierwszy raz. a syfy to masz z tego sztruksu zamiast niego nastepnym razem lepiej juz naklej gazete jak brak foli.a i jeszcze jestem ciekaw czy kolor ci wszedl do drzwi ?bo b³otnik robiles do kantu i moze byc roznica. a zamiast g3 polecam 3m na sucho .lepszy efekt i mniej mycia. pozdrawiam
 

Xzibitxx 
Wys³any: 2010-04-24, 17:09   
0
UP DOWN

Posty: 9
Oto kolejne moje prace nad Audi malowane by³y drzwi przednie, tylne i tylny blotnik od kierowcy i oczywiscie maska. Dach pozostawi³em czarny poniewa¿ bedzie malowany na czarna perle.

Podk³ad czarny HS 5:1:



No i lakier:


Na tym zdjêciu widaæ znaczny odcieñ miedzy drzwiami a b³otnikiem ale polerka mi to wyrówna:


I maska (wiem ¿e s± chmurki ale przyg³adzê je P2000):

Ale planuje pomalowaæ ja jeszcze raz klarem. Przyznaje ¿e tak du¿e elementy jak maska malowa³em pierwszy raz.
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Fotorelacje

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime