Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Neonis 
Wys³any: 2010-04-08, 18:57   True Fire, czyli Realistyczne Ognie
0
UP DOWN
aerografit.pl


Posty: 186
Sk±d: O¶wiêcim
Witam,
Naogl±da³em siê ju¿ masy zdjêæ i tutoriali dotycz±cych realistycznych p³omieni, ale mimo to nadal mi nie wychodz± i mam wra¿enie jakby true firez to by³a dla mnie czarna magia... Wydaje mi siê, ¿e wszystko wiem na ten temat i wszystko potrafiê zrobiæ... ale i tak efekt jest nie taki jak zamierzony...




Powiedzcie jakie b³êdy artystyczne pope³niam, ¿e to ma taki marny efekt?

Ogólnie robiê to w taki sposób: najpierw czerwony/pomarañczowy, potem na to w mniejszej ilo¶ci ¿ó³ty (lekka pomoc krzywików) i na koñcu miejscami bia³y (g³ównie z pomoc± krzywików).

Czy to mo¿e musz± byæ jakie¶ specjalne farby (transparentne?)...
_________________
Artystyczne malowanie aerografem tirów, motocykli, kasków, samochodów - Aerografit Studio
 

PrimoOne 
Wys³any: 2010-04-08, 19:56   
0
UP DOWN



Pomóg³: 7 razy
Posty: 477
Sk±d: Polska / Opole
Po 1sze, kszta³t jest ,,s³aby"... Po 2gie, te kolory, których u¿ywasz, s± s³abe.. Ma³o nadaj± sie na true fire.. Potrzebujesz ¿ywszych, mocniejszych kolorów.. Po 3cie, powiniene¶ bardziej wykañczac koncówki rêcznie, w tedy nie beda takie p³askie.. po 4te proponuje zaopatrzyc sie w candy colors, i konkretne trensparenty.Po 5 za duzo bia³ego.. Pozrawiam i powodzenia..
_________________
www.PrimoArt.pl
 
 

LoboLoco 
Wys³any: 2010-04-08, 19:57   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
True fire najlepiej maluje siê farbami candy... polecam jeszcze poszperaæ po Youtube... Poza tym twój ogieñ wygl±da jakby nie mia³ klaru na sobie... to na pewno by trochê pomog³o.
_________________
>>> Airbrush'Lab <<<
 

sebsa
Wys³any: 2010-04-08, 21:21   
0
UP DOWN


Posty: 331
malem podobny problem ,uzylem candy red i wyszla glebia ale jak zaczolem malowac zoltym a mam dysze o,2 wiec musialem rozcienczyc to zaczol wychodzic jakis zielony no kompletna porazka i juz nie wiedzialem czy powinien byc zolty opaque bo ja mialem zolty semi opaque AA no i za cholere nie chcialo to wyjsc wiec odpuscilem narazie az nie kupie aero z dysza o,3 mniej bedzie trzeba rozcienczac i moze cos z tego bedzie :)
 

LoboLoco 
Wys³any: 2010-04-09, 06:37   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
http://www.youtube.com/watch?v=kmzawW-yeMA

http://www.youtube.com/wa...=response_watch

http://www.youtube.com/wa...=response_watch
_________________
>>> Airbrush'Lab <<<
 

Neonis 
Wys³any: 2010-04-09, 12:57   
0
UP DOWN
aerografit.pl


Posty: 186
Sk±d: O¶wiêcim
Primo: Dziêki za konkretne rady, na pewno siê przydadz±
Lobo: Masz racjê: te p³omienie nie maj± klaru na sobie, namalowa³em je na próbê, po to, ¿eby potem je zmyæ z tej powierzchni.
Sebsa: Mam identyczny problem jak ty. Mi te¿ z ¿ó³tego robi siê zieleñ (te¿ dysza 0,2). Mo¿e na moim zdjêciu tego tak nie widaæ, ale w rzeczywisto¶ci s± bardziej 'zieleñsze'.

Moje pytanie wiêc do ogó³u spo³eczno¶ci: dlaczego tak siê robi?
Drugie pytanie: jakie TANIE farbki candy polecacie?
_________________
Artystyczne malowanie aerografem tirów, motocykli, kasków, samochodów - Aerografit Studio
 

Neonis 
Wys³any: 2010-04-09, 13:21   
0
UP DOWN
aerografit.pl


Posty: 186
Sk±d: O¶wiêcim
Tutaj jeszcze starsze, dawniej malowane true fire'z. Mo¿e pomog± w udzielaniu mi dalszej pomocy i rad:

_________________
Artystyczne malowanie aerografem tirów, motocykli, kasków, samochodów - Aerografit Studio
 

LoboLoco 
Wys³any: 2010-04-09, 13:30   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
Nie ma "tanich" candy niestety... do wyboru AutoAir i House of Kolor... co do zmiany koloru , to candy trzeba rozdzielaæ od innych farb miêdzywarstw± klaru... w innym wypadku wchodz± z nimi w reakcjê...
_________________
>>> Airbrush'Lab <<<
 

sebsa
Wys³any: 2010-04-09, 16:46   
0
UP DOWN


Posty: 331
tez slyszalem ze trzeba oddzielac ale chyba jak sie kladzie inna farbe na candy a nie jak candy na inna farbe.
 

LoboLoco 
Wys³any: 2010-04-10, 09:55   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
Candy
sebsa napisa³/a:
uzylem candy red i wyszla glebia ale jak zaczolem malowac zoltym a mam dysze o,2 wiec musialem rozcienczyc to zaczol wychodzic jakis zielony no kompletna porazka i juz nie wiedzialem czy powinien byc zolty opaque bo ja mialem zolty semi opaque AA


Z tego wynika ¿e k³ad³e¶ semi opaq na candy... a candy ogólnie trzeba separowaæ, choæ rzeczywi¶cie na dobrze wysuszone pod³o¿e mo¿e da rade k³a¶æ... ale pewno¶ci nie mam.
_________________
>>> Airbrush'Lab <<<
 

Neonis 
Wys³any: 2010-04-10, 12:37   
0
UP DOWN
aerografit.pl


Posty: 186
Sk±d: O¶wiêcim
Na pewno nie Lobo, bo mi na zwyk³ych bazach rozcieñczalnych nitro te¿ tak siê robi...
_________________
Artystyczne malowanie aerografem tirów, motocykli, kasków, samochodów - Aerografit Studio
 

LoboLoco 
Wys³any: 2010-04-10, 15:51   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
Przestaje kumaæ... jaka farba na jakim pod³o¿u zmienia wam kolor?
_________________
>>> Airbrush'Lab <<<
 

Neonis 
Wys³any: 2010-04-10, 16:55   
0
UP DOWN
aerografit.pl


Posty: 186
Sk±d: O¶wiêcim
Ja te¿ tego nie kumam... bo to swego rodzaju swoista magia: wlewasz do zbiorniczka aerografu kolor ¿ó³ty, psikasz na powierzchniê i staje siê on wówczas zielony (mo¿e nie ca³kiem zielony, ale ma taki odcieñ)...
Farba: ¿ó³ta (:D) - baza nitro w moim przypadku
pod³o¿e: czarny metal (zreszt± nawet na czerwonej warstwie true fires'ów tak wychodzi)
_________________
Artystyczne malowanie aerografem tirów, motocykli, kasków, samochodów - Aerografit Studio
 

Erni 
Wys³any: 2010-04-10, 21:47   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 153
elo, mi siê robi³o dok³adnie tak samo, robi³ siê kolor zielony, nie wiem o co kaman, malowa³em zwyk³ymi farbami akrylowymi (jakie¶ bia³e+pigment). Nie moge ogarn±æ dlaczego tak siê robi³o... ostatnio malowa³em innymi akrylami i kolory wysz³y OK tylko sama tekstura lipna :/ trening trening i kiedy¶ siê uda ;)
_________________
"S± dwie rzeczy nieskoñczone - wszech¶wiat i g³upota ludzka, ale co do tego pierwszego nie jestem pewien"-A.E
 

rebelart
Wys³any: 2010-04-11, 11:46   
0
UP DOWN

Posty: 19
Hej. Z tego co wiem to candy colors sie nie separuje klarem. Widaæ to ró¿nych tutorialach, ¿e maluj± kryj±cymi kolorami, na to candy znów kryj±ce itd. a nie widzia³em nigdzie klaru.
Co do ¿ó³tego zmieniaj±cego siê w zielony to dzieje siê tak z lakierem ¿ó³tym per³owym...na bia³ej bazie jest piekny ¿ó³ty na czarnej ten sam lakier staje siê zielony...mo¿e w przypadku uzywanych transparentnych kolorów jest tak samo. U siebie nie zauwa¿y³am by tak siê dzia³o. Wydaje mi siê, ¿e dysza nie ma tu znaczenia - prêdzej mo¿e trzeba u¿ywaæ odpowiednich rozpuszczalników jak do metalików czy pere³ a nie laæ nitro bo mo¿e wej¶æ w reakcjê.
_________________
Malowanie artystyczne

www.rebelart.pl
 

sebsa
Wys³any: 2010-04-11, 12:02   
0
UP DOWN


Posty: 331
no wlasnie na tutorialach nie widac zeby klarowali miedzy warstwami,moze to wina wlasnie transparentnej farby...
 

hlecter
Wys³any: 2010-04-11, 17:48   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 213
równie¿ u mnie przy p³omieniach ;D zó³ty dosta³ odcienia zieleni baza nitro jaskrawo ¿ó³ta firmy lesonal , kolor przybiera odcien delikatnej zieleni tez mnie to zastanawia³o ale myslalem ze zle doba³em kolor
 

Neonis 
Wys³any: 2010-04-22, 11:10   
0
UP DOWN
aerografit.pl


Posty: 186
Sk±d: O¶wiêcim
Nastêpne podej¶cie zrealizowane farbami nietransparentnymi... Co o tym my¶licie? Nad czym powinienem siê skupiæ, co psuje ca³y efekt, nad czym popracowaæ? Oceñcie zw³aszcza to co nie jest spowodowane wad± nie nadaj±cych siê do tego farb i kiepskiego sprzêtu, ale wykonaniem...

frz11.JPG
Plik ¶ci±gniêto 95 raz(y) 68.66 KB

_________________
Artystyczne malowanie aerografem tirów, motocykli, kasków, samochodów - Aerografit Studio
 

Mcdevil 
Wys³any: 2010-05-14, 14:53   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 166
Sk±d: Leicester
Witam, ja te¿ przymierzam siê do faiersów, co do candy auto-air to wy³apa³em gdzie¶ ¿e zmienili recepturkê i nie trzeba rozdzielaæ klarem.
Pozdro
_________________

 

WIELEBNY 
Wys³any: 2012-04-17, 15:36   
0
UP DOWN

Posty: 8
Sk±d: Olsztyn
a tu moje pierwsze pruby Chiñczykiem na Createxach White Opaqe i Blue Transparent...moze efekt niepowala ale jest to pierwszy raz i na kartonie bez Klaru tak wiec my¶le ze jest calkiem przyzwoicie :)

IMG_0200.JPG
Plik ¶ci±gniêto 156 raz(y) 484.39 KB

 

godron
Wys³any: 2012-04-27, 20:50   
0
UP DOWN


Posty: 30
Kurcze, jak zaczyna³em to ogl±da³em wiele filmików i tam by³ jeden na którym nauczy³em siê truefire robi³ go Lavalli (czy jak to siê tam pisze) Mike. By³o to dawno ale mo¿e jakby poszperaæ to mo¿na znale¶æ. Co prawda teraz truefire trochê ewoluuje i ju¿ nie wygl±da tak samo ja np trzy lata temu. Teraz wiêcej robi sie freeheand z domieszk± szablonów dla zarysowania szczegó³ów. Kiedy¶ robi³o siê go g³ównie z szablonów/krzywików. Clar trzeba k³a¶æ ale tylko miêdzy odcieniami np. malujesz pomarañczowym przykrywasz candy czerwonym, malujesz ¿ó³tym przykrywasz candy czerwonym, clarujesz, malujesz bia³ym przykrywasz candy pomarañczowym itd. Mo¿na to upraszczaæ lub komplikowaæ do woli. Z clarem chodzi bardziej o nie mieszanie siê odcieni candy i powstanie g³êbi. Je¶li postaje wam jaki¶ inny odcieñ to pewnie nie u¿ywacie porz±dnych farb, a rozpuszczalnikowe do truefire to ju¿ masakra. Zmiana koloru wystêpuje je¶li na farba jest metalikiem, experyment - pomalujcie jaki¶ element baz± per³ow± lub metaliczn± (tak± z mieszalni) a pó¼niej na to jaki¶ motyw czarnym -> wynik, czarny na brzegach zape³nieñ zmienia kolor na br±zowy i wygl±da jak sepia. To w sumie taki ma³y trik z mojego baga¿u do¶wiadczeñ u¿yty w paru projektach np. CBR ALIEN na stronie www.skullcrew.pl to tylko per³a i czarny kolor.
Mo¿e McDevil ma racje i mo¿e wrowadzaj± zmiany trzeba poszukaæ.
Trzeba pamiêtaæ ¿e truefire wychodzi z subtelnego i rozumnego mieszania siê kolorów na danej powierzchni.
 

936
Wys³any: 2012-04-28, 12:34   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 905
Wiatm Panowie.
Po co wymy¶laæ ko³o ? (gotowy zestaw ten sam co Mike u¿ywa)
Co na to Chino ?
Jeszcze szablony....
www.aerograf.com.pl/190-sklep-on-line.html


NIE MA LIPY !!! :)
Przyjemnej rywalizacji
Niech wygra lepszy...
:) Pozdrawiam :)

HOK True Fire KIT.jpg
Plik ¶ci±gniêto 10802 raz(y) 19.27 KB

 

Mcdevil 
Wys³any: 2012-04-30, 20:42   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 166
Sk±d: Leicester
godron ten nius to stary do¶æ i biega tylko ¿e na AA candy mo¿na bez zamykania k³a¶æ opaqi i resztê(nie zgryzie siê). A nie zmienia tego oczym wspomnia³e¶ ¿e kolorki siê zmieniaj±. Ogólnie to w AA ciê¿ko o nasycenie. A ¿ó³æ mo¿e na czerni zieleni± k³uæ.
936 farbki to du¿o ale nie wszystko z pierwszych prób nie udanych, to wykmini³em ¿e warto przysi±¶æ i wykumaæ struktórê samego flamsa( zrozumieæ ogiñ, staæ siê nim :D ) . I jak wspomnija³ kolega, sam filmik i szablony to raczej lipeks wyjdzie.
_________________

 

936
Wys³any: 2012-05-02, 20:33   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 905
Mcdevil.
respect...
Nie wspomina³em, ¿e farbki i szablony zrobi± robote.
Jak nie zrozumisz specyfiki p³omienia to efektu nie uzyskasz.
Pozdrawiam
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » AIRBRUSH » Forum Airbrush

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group