Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
zip09 
Wys³any: 2010-04-08, 22:38   ile farby mitsubishi colt
0
UP DOWN

Posty: 19
Witam, czy 0,5 farby akrylowej naniesionej na bazê wystarczy na pomalowanie w mitsubishi colt`cie drzwi, maski, blotnika, zderzaka ? dorobili mi w mieszalni lakier i dali 250ml utwardzacza, ile mam wlaæ utwardzacza do lakieru ?

pozdrawiam
 

Greg
Wys³any: 2010-04-08, 23:31   
0
UP DOWN

Pomóg³: 6 razy
Posty: 149
zip09 napisa³/a:
Witam, czy 0,5 farby akrylowej naniesionej na bazê wystarczy na pomalowanie w mitsubishi colt`cie drzwi, maski, blotnika, zderzaka ?


nie s±dzê, ¿e starczy. Robi³em ostatnio w³a¶nie colta- 2 zderzaki w akrylu- posz³o 300ml (450 po zmieszaniu z utw) Bia³y kolor- strasznie s³abo kryj±cy wiêc 2 pe³ne warstwy musia³y byæ, a ¿e zderzak ma pe³no zg³êbieñ, przet³oczeñ to du¿o posz³o do luftu.
zip09 napisa³/a:
0,5 farby akrylowej naniesionej na bazê

mia³e¶ chyba na my¶li podk³ad b±d¼ zmatowan± star± pow³oke
zip09 napisa³/a:
dorobili mi w mieszalni lakier i dali 250ml utwardzacza, ile mam wlaæ utwardzacza do lakieru ?

wszystko- stosunek mieszania 2:1 ( w tym wypadku0,5:025+ ewentualny ROZCIEÑCZALNIK o ile go stosujesz)
 

zip09 
Wys³any: 2010-04-08, 23:40   
0
UP DOWN

Posty: 19
przepraszam, na podklad. Kolor bedzie zo³ty na bialy podklad, a myslicie ze jak zderzaka nie bede robil to starczy 0,5l na drzwi maske i blotnik ? ile w ogole schnie taki lakier ? w temp. ok 20 - 25c ? moze troche wiecej jak podhajcuje :)

ps. kiedy bede mogl umyc samochod po takim malowaniu ?
 

jacenty 741
Wys³any: 2010-04-09, 06:26   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
Z regu³y do akrylu dodaje siê jeszcze rozcieñczalnik,ale to w zale¿no¶ci od producenta i uczciwo¶ci mieszalni raczej nie wiêcej ni¿ 20%.¯ó³ty jest s³abo kryj±cym kolorem,wiêc raczej blado to widzê,¿eby starczy³o,nawet zak³adaj±c litr po rozcieñczeniu.Szansa jest,je¶li masz oszczêdny sprzêt do lakierowania.Zak³adaj±c,¿e wszystko bêdzie ok,to na drugi dzieñ mo¿esz nawet polerowaæ,nie mówi±c o myciu.
 
 

zip09 
Wys³any: 2010-04-09, 10:53   
0
UP DOWN

Posty: 19
ok wielkie dzieki za informacje, jeszcze jedno pytanie, czy jak zmatowilem lakier, w nie ktorych miejscach do samej blachy, to moge wszystkie elementy psiknac podkladem ?
_________________
Pomoc Drogowa Katowice Pomoc Drogowa Gliwice Pomoc Drogowa Zabrze
 

jacenty 741
Wys³any: 2010-04-09, 13:57   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
Z ca³± pewno¶ci± MUSISZ na miejsca,gdzie jest go³a blach,nawet lepszy by³by podk³ad epoksydowy,i dopiero na niego akrylowy,natomiast co do ca³o¶ci:jak nie ma takiej potrzeby (rysy,odpryski),to raczej sobie daruj.
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group