Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
gawronski123 
Wysłany: 2018-12-04, 08:48   
0
UP DOWN

Pierwsze ognisko rdzy na klapie silnika. Jak spacyfikować

sawmaster 
Wysłany: 2018-12-05, 17:10   
0
UP DOWN

fertan albo reaktywny

Malutki10
Wysłany: 2018-12-06, 10:47   
0
UP DOWN

Czy ręcznikiem mogę przetrzeć przed malowaniem bazą? Czy położeniu bazy nanieść odrazu bezbarwny? Czy czekać i papierem przeleciec 2000 na mokro?

Malutki10
Wysłany: 2018-12-06, 11:22   
0
UP DOWN

Ręcznikiem papierowym*

Czereśniak
Wysłany: 2018-12-06, 14:06   
0
UP DOWN

Malutki10 napisał/a:
ręcznikiem mogę przetrzeć przed malowaniem bazą?

ja mam taki papir co do kibla i tyz dziala :cool:
Malutki10 napisał/a:
Czy położeniu bazy nanieść odrazu bezbarwny? Czy czekać i papierem przeleciec 2000 na mokro?

przelec na mokro baze 1000 i na to wal lakirek :spoko:

Malutki10
Wysłany: 2018-12-07, 18:58   
0
UP DOWN

po jakim czasie mogę nakladać szpachle na podlad antykorozyjny epoksydowy?

Czereśniak
Wysłany: 2018-12-09, 01:30   
0
UP DOWN

a po co ci to ?

Arek1
Wysłany: 2018-12-09, 15:18   zlecić kompletną renowację czy szukać kilku wykonawców?
0
UP DOWN

Witam,

wiem, że to nie Impala z lat '70 ale chciałbym wremontować i przerobić na sleepera skodę favorit pickup.

Blacha już kiedyś była konserwowana ale chciałbym podejść kompleksowo do sprawy. Więc piaskowanie, lakier, mechanika i swap.

1. Czy lepiej bazując na Waszym doświadczeniu zlecić kompleksowo temat czy raczej specjalistom w konkretnych dziedzinach?
2. Możecie kogoś polecić na śląsku/małopolsce/podkarpaciu?

Pewnie temat do przeniesienia ale postanowiłem tu zacząć.

z góry dzięki za odpowiedzi.

Malutki10
Wysłany: 2018-12-24, 00:05   
0
UP DOWN

Witam. Czy mogę do akrylu użyć rozpuszczalnik do akrylu z normalnego sklepu czy musi być jakiś specjalny ze sklepu lakierniczego?

sawmaster 
Wysłany: 2018-12-25, 12:01   
0
UP DOWN

rozcieńczalnik akrylowy może być do tego akrylu

MagikInvest
Wysłany: 2019-01-23, 17:59   
0
UP DOWN

koledzy , czy do saty 3000hvlp można założyć zestaw naprawczy 3000 rp? czy to zupełnie nie spasuje? pozdrawiam

MagikInvest
Wysłany: 2019-01-23, 19:45   
0
UP DOWN

ok już doszukałem , pozdro

tomi81
Wysłany: 2019-02-17, 10:47   
0
UP DOWN

Witam ! mam pytanko ! posiadam mustanga z 66 który w tej chwili jest rozebrany i czeka na piaskowanie i szkielkowanie i dalej mam problem bo ogolnie już dluzszy czas planuje ten remont i już ogolnie wcześniej wybrałem producenta farb novol do klasykow ale niedawno po długich poszukiwaniach znalazłem warsztat lakierniczy który ma ogolnie styczność z zabytkami ale oni polecają firme debeer!!!teraz pytanko co robic??jechać na debeerze czy dac im novola którego nie chcą ale jak musza to zrobia czy szukac innego warsztatu??? blagam o pomoc!!!!

bazirtek
Wysłany: 2019-04-19, 20:15   
0
UP DOWN

Witam Bardzo serdecznie Pilna sprawa W necie głucho Chodzi o pastę Menzerna 400 Rozbija swoje cząsteczki podczas pracy więc na początku dobrze tnie a pozniej poleruje. Widziałem przed chwilą film (przypadkowo znaleziony na reklamie pasty) który zrewolucjonizował moje podejscie do tego produktu ponieważ gość( orbitalna maszyna ) ścinał żółtą gąbką a po chwili zmienił gąbkę na zieloną i polerował aż do efektu "lustra". Pierwszy raz trafiłem na tego typu użycie tej pasty i sam używałem jej jako 3w1 zmieniając w odpowiednim momencie predkość obrotów lecz robiłem to na gąbce pomarańczowej od początku do końca (maszynka DA) Nigdzie nie ma wzmianki o zmianie gąbki przy wyrobieniu pasty i rozpoczęciu pracy na innej tylko o tym zeby regulować prace obrotami. Sam zawsze musiałem poprawiać czymś co usuwa pozostałe ryski po tej m400 np menzerna 2500/FF3000 + antyhologram Lecz sama menzerna utrzymuje że jej produkt to 3w1 Ktoś próbował Może doradzić jak ułatwić sobie życie ? Pasta jest rewelka i szukam sposobu na jej maxymalne wykorzystanie Z góry dzięki

szakaldg
Wysłany: 2019-04-27, 11:09   
0
UP DOWN

Witam
Wczoraj bawiłem myjką ciśnieniową karcher k5 z lanca do piaskowania. Jestem miło zaskoczony efektem pracy. Niestety zauważyłem że pod dwóch godzinach robi się nalot rdzy. Zastawiam się czy jest możliwość zatrzymania robienie się nalotu. Po piaskowaniu szybko wydmuchał powietrzem i popryskał kwasem fosforowym. Jak myślicie o tym pomyśle

Potrzebuje w warunkach domowych wyczyścić i zakonserwować auto terenowe.

Czy może ewentualnie szukać czegoś budżetowego do piaskowania? Piaskować chce:
samochód terenowy, traktor i elementy ogrodzenia/

marki
Wysłany: 2019-05-24, 12:59   Kolejność prac
0
UP DOWN

Witam.
Jestem zielony w te klocki a jedyne co mam to zdolności manualne :)
Do rzeczy skoda felicia z dziwnym lakierem L956 PAZIFICGRUN - metalik dwuwarstwowy cokolwiek by to znaczyło .
Do naprawy tradycyjnie nadkola tylne ( raczej w jednym miejscu ) i tylna klapa.
Traktuję to raczej jako nowe doświadczenie i nie wymagam żeby naprawa była wieczna.
Robiłem to już dwa razy pierwszy raz wytrzymało może z pół roku drugi raz z rok za nim nie zaczęły się na tym pojawiać rdzawe naloty.
Było robione tak :
-zdzieranie papierem ręcznie ile się dało na to brunox 3 warstwy i podkład ale jakiś zwykły do blachy ( coś jak minia tylko szara )z pędzla grubość na maxa potem lakier w zaprawkowy z małej buteleczki pod kolor auta .

Teraz chciałbym to zrobić tak ..

1.Zeszlifowanie do blachy kątówką z tarczą
2.odtłuszczenie
3.R stop 3 warstwy
4.matowanie
5.odtłuszczenie
6.podkład epoxdowy spray 3 warstwy i tutaj niektórzy radzą żeby nawalić ile wlezie
7.matowanie
8.odtłuszczenie
9.szpachla uniwersalna
10.szlifowanie
11.odtłuszczenie
12.wspomniany lakier w sprayu
i na to bez odtłuszczeniu i matowania lakier bezbarwny.

Proszę o jakąś korekcję w sensie włożenie w między punkty coś co pominąłem lub skreślenia jakiegoś matowania jeśli nie potrzebne i jeśli to możliwe o wypisanie gradacji papieru jakie powinienem do czego użyć ..

No dla wyjadaczy może ten post wydać się śmieszny ale proszę jednak o wyrozumiałość .

Qba87
Wysłany: 2019-05-25, 00:08   
0
UP DOWN

Dobry wieczór,
Pytań mam kilka ponieważ wziąłem się za odrestaurowanie tzw śmietnika (mercedes clk w208 cabrio) zaniedbany zniszczony odkupiony za grosze. Wywaliłem wszystko z środka i tak się zastanawiam czy po za odnowieniem skór foteli i kanapy odpowiednimi farbami mogę pojść ktok dalej. TZN odświerzyć resztę wnętrza. Nie wiem do końca z czego jest to wnętrze ponieważ deska słupki podłokietnik jest z czegoś co przypomina skórę ale nie jestem pewien czy nią jest.
oznaczenia na elementach - może ktos to mi wyjaśni
1. listwa progowa - ABS > PUR
2. Słupki przy szybie przedniej - tragr > abs >tpo > folie - ogólnie jest to plastik jakby obity czymś miekkim imitujacym skórę
3. wszystkie typowo twarde platkiki chowające bezpieczniki >ABS/PO<
4. deska rozdzielcza na odwrocie znalazłem - >PP GM 30<
5. listwy dekoracyjne ala drewno - EPE
6 uchwyt - raczka drzwi (teoretycznie identyko materiały co w słupkach - AG/ABS
wiem ze to są plastiki ale mam wahania czy te miekkie elementy w dotyku to też plastik.

co do lakierowania to pytanie co i jak bo to wszystko będzie garażowe granie. pistolet elektryczny za 100zł da rade ? plus w co z chemi musze sie zaopatrzyć. Panowie w was ostatnia nadzieja. Cały net przetrząsnąłem i zostaliscie mi wy.

Qba87
Wysłany: Wczoraj 1:22   
0
UP DOWN

dzis pytanie dzis odpowiedź widze nie do końca działa ;p ?
:> :cool: :cool:

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu