Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
dudek 
Wys³any: 2010-05-05, 09:38   Szpachla na dachu
0
UP DOWN

Posty: 3
Sk±d: Skarszewy
Witam! Jestem nowy na forum wiêc pozdrawiam wszystkich forumowiczów ;) Mam pytanie odno¶nie pêkaj±cej szpachli na dachu mojego auta (plus ¶lady jakiej¶ ¿ywicy). Nie mam do¶wiadczenia w lakierowaniu czy blacharce samochodowej ale z Wasz± pomoc± my¶lê, ¿e sobie poradzê. Tzn chcê siê pozbyæ starej szpachli, na³o¿yæ ¶wie¿± i wyrównaæ ca³y dach bo na chwilê obecn± wygl±da to niezbyt 'fajnie'. Po prostu przygotowaæ dach do lakierowania (lakierowaæ nie bêdê :P) Wiêc jakich materia³ów bym potrzebowa³ i na jakie etapy podzieliæ pracê? Dodajê podgl±dowe foto. Pozdr

dach4.JPG
Plik ¶ci±gniêto 527 raz(y) 19.65 KB

dach3.JPG
Plik ¶ci±gniêto 708 raz(y) 25.95 KB

dach2.JPG
Plik ¶ci±gniêto 645 raz(y) 25.33 KB

dach1.JPG
Plik ¶ci±gniêto 1018 raz(y) 35.72 KB

 

Ryba 
Wys³any: 2010-05-05, 16:00   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
Wstawiæ nowe poszycie dachu ^^ :spoko:
 
 

misiek707
Wys³any: 2010-05-05, 16:12   
0
UP DOWN

Posty: 126
M³otek i przecinak do skuwanai szpachli :D
 

kubazjan
Wys³any: 2010-05-05, 18:07   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 246
widze ze ktos gruba rzezbe odwali³ na tym twoim dachu... :D ...Ten twoj samochodzik to nie mial czasem wczesniej szyberu ??A tak na powaznie to m³otek przecinak...tudziez szlifierka i dobra tarcza do szlifowania i jedziesz z koksem... :cool:
 

crystal
Wys³any: 2010-05-05, 18:26   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
Zetnij szpachle jak koledzy radz± i tak do malowania oddaj, nie bêdzie problemu z odpadaniem.
Poco oszukiwaæ samego siebie ¿e tam jest prosta blacha :?: ¿ycie to nie teatr ^^
Albo wstaw nowy dach który nie bêdzie musia³ udawaæ ¿e jest prosty.
 

Adam Rentel
Wys³any: 2010-05-05, 18:46   dach
0
UP DOWN

Posty: 70
kolega ma racje,tam by³ szyber jak nic,a pod szpachlem (niechcem cie straszyc) mo¿e sie okazaæ ¿e pierwszej warstwy blachy w niektórych miejscach wogle nie ma :cool: przerabia³em ju¿ to z szyberdachem w hondzie crx,moja rada jak nie kochasz swojego auta to,zedrzyj to podpicuj i do ¯YDA ^^
 

dudek 
Wys³any: 2010-05-05, 23:48   
0
UP DOWN

Posty: 3
Sk±d: Skarszewy
No tak problemu z zerwaniem tego gów.a nie powinno byæ. Szyberdach to na 100% nie by³. Wygl±da to tak jak by co¶ kiedy¶ spad³o ciê¿kiego albo mia³ dachowanie. Autko kocham :cool: i nie dam do ¯yda :nie: (przynajmniej narazie i nie ze wzglêdu na dach ;P ) Wiêc zerwaæ i nowa szpachla? Chcê wyszpachlowaæ sam tzn przygotowaæ dach do ostatecznego malunku. Poradzicie co, jak i czym?
 

jacenty 741
Wys³any: 2010-05-06, 06:05   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
Zdj±æ podsufitkê,wyklepaæ,ile siê da,d³ugi elastyczny hebel (np 70),i jazda.Je¶li ju¿ koniecznie chcesz robiæ to sam (Czemu?Obni¿anie kosztów? Nie obni¿ysz,kto¶ bêdzie to po Tobie poprawia³),to poszukaj szpachli z py³em aluminiowym,na takie powierzchnie nara¿one na d³ugotrwa³e nagrzewanie i w ciemnych kolorach jest lepsza.Ale na Twoim miejscu rozpocz±³bym nie od skuwania szpachli,tylko w³a¶ni od zdjêcia podsufitki i realnej oceny uszkodzenia,czy jest tam 0,5 mm kitu,czy 2 cm.Szpachlowaæ czy wymieniaæ poszycie.Ma byæ tanio,czy ma byæ dobrze.
 
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2010-05-06, 09:36   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Kolego je¶li moge co¶ dodaæ to samemu bez do¶wiadczenia i praktyki ,tak du¿ej powierzchni jak dach to nie wyprowadzisz na gotowo pod lakier. Naszpachlujesz siê ,naszlifujesz i tak bêdziesz mia³ "góry i do³y" na nim. Jak lakiernik po³ozy na tak "wyprowadzon±" powierzchnie lakier to prze¿yjesz przy odbiorze swojego autka szok. :nie: Je¶li ju¿ chcesz jednak samemu to poszukaj kogo¶ z do¶wiadczeniem do pomocy np. znajomy lakiernik czy raczej pomocnik lakiernika ,który to z racji wykonywanych czynno¶ci na lakierni ma spore do¶wiadczenie w tego typu "pracach" tj. przy rze¿bieniu" ,wyrównywaniu powierzchni elementów szpachlówk± :tak: Pozdrawiam :spoko:
Ale tak jak zaznaczy³ kolega wcze¶niej ¶ci±gnij "podsufitke" i oceñ stopien zdeformowania tego dachu.
 

dudek 
Wys³any: 2010-05-06, 11:49   
0
UP DOWN

Posty: 3
Sk±d: Skarszewy
Te¿ tak my¶lê, ¿e porywam siê z motyk± na s³oñce. Mam znajomych lakierników (chcia³em zniwelowaæ koszta do minimum ale macie racje lepiej to zrobiæ dobrze i przez fachowca) wiêc oddam autko w ich rêce. Teraz wysuwa siê pytanie jakie materia³y dokupiæ do ów pracy? Od szpachli po lakier? Poprostu chcê im przygotowaæ wszystko do roboty. Co prawda jadê na dniach z qmplem, który ma troszkê pojêcia po materia³y ale wiadomo Wy koledzy macie wiêcej do¶wiadczenia w tej dziedzinie ;)
 

siwy_1981 
Wys³any: 2010-05-06, 21:52   
0
UP DOWN
siwy1981

Pomóg³: 7 razy
Posty: 63
Sorry ale jak na mój gust , to tam gdzie szpachla pêk³a jest na pewno ponad 1cm szpachli. Poszpachlujesz jeszcze raz i jeszcze raz bo pêknie. Gdyby to by³o moje autko to rozgl±da³bym siê za dachem. Ale jak co kto woli.
 

slavok
Wys³any: 2010-05-06, 23:06   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 28
ale hebel, nie widzia³e¶ tego jak kupowa³e¶ samochód ? przecie¿ na oko widac te fale Dunaju ko³o listw dachowych.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group