Lakiernictwo samochodowe dla profesjonalistów i amatorów

Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
nolan
Wysłany: 2010-05-21, 23:53   Szybkie pytanie,jak klasc lakier bezbarwny na akryl?
0
UP DOWN

Przejde do sedna,maluje swoje auto z moim kuzynem ktory jakies tam pojecie o lakierowaniu ma ale nie jestesmy pewni jednej kwesti.Mianowicie zakladajac ze auto zostanie juz pokryte akrylem to czy bezbarwny nalezy klasc mokro na mokro jako kolejna warstwe akrylu,czy tez czekac az kolorowy akryl wyschnie i dopiero psikac bezbarwnym?

Mamy akryl czerwony ivat coatings oraz bezbarwny novol Ms 570 bodajrze o ile nie przekrecilem.

Ps. Tak wiem ze bezbarwny na akryl to troche maslo maslane ale tak ma byc i prosze tylko o wskazowki jak to zrobic najlepiej.

Lozek 
Wysłany: 2010-05-22, 00:59   
0
UP DOWN

Po co wam bezbarwny na akryl?

Poza tym rozpuszczalnikowy bezbarwny na akryl to nie najlepszy pomysł z tego co wiem, chyba że chcecie potem zdrapywać produkty reakcji chemicznych i malować auto 2 raz.

gdulus
Wysłany: 2010-05-22, 01:19   
0
UP DOWN

Cytat:
Po co wam bezbarwny na akryl?

tak niektorzy robie jak zalejsz akryl bezbarwnym to akryl bedzie trwalszym kolorem nie bedzie blakl , a bezbarwny dodatkow wyydobedzie glebie koloru akryla

Adam Rentel
Wysłany: 2010-05-22, 06:43   bezbarwny
0
UP DOWN

Jak już bezbarwny to VHS i 1.5 warstwy,ale nie NOWOL !

nolan
Wysłany: 2010-05-22, 10:31   
0
UP DOWN

No juz po fakcie jest bo wszystko kupione,jest wiec szansa ze to sie ze soba nie pozre ?I dalej nikt mi nie odpowiedzial jak to polozyc ;/

PROJEKTER
Wysłany: 2010-05-22, 12:30   
0
UP DOWN

Trochę to ... droga technika ... ale skoro już.

Do akrylu i bezbarwnego stosuj takie same dodatki tj ten sam utwardzacz i ten sam rozcieńczalnik. Po aplikacji akrylu odczekaj aż dobrze złapie ( fachowo nazywa się to pyłosuchy - dotykasz i się nie klei ... przyciskasz lekko i zostaje ślad ) Akryl to nie baza ... więc jak go przesuszysz ( np. 12 godzin ) to i tak bez matowania mżesz położyć bezbarwny ... a jak będzie za świeży i rozlewność lakieru bezbarwnego obejmie też pigment w akrylu ... to już tylko cię ratuje .... cierpliwoścć i dobra szlifierka ... oraz mały młotek :shock: ....
do rozwalenia świnki bo trzeba kupić nowy lakier baza + bezbarwny ^^

Noooo to tyle fachowo ... ale bardzo jestem ciekaw jak zamierzacie cobie poradzić ze śmieciami w akrylu, które niewątpliwie pokryjecie bezbarwnym ... bo z bazy to można je zdjąć szmatką antystatyczną, a jak to ... Tarantula w gumowcach, albo naćpany Koliber ... to nawet można punktowo prysnąć jeszcze raz ... nawet większy kawałek ... a tu ? przy akrylu ? i to na całości samochodu ? .... ciekawe, ciekawe !

kubazjan
Wysłany: 2010-05-22, 12:48   
0
UP DOWN

dla mnie lakierowanie akrylu klarem to po prostu nic innego jak głupota...Po jaką cholere takie kombinacje... :sciana: Nie lepiej było kupić akryl w bazie...a potem połozyc bez zadnych sensacji klar... :tak:

crystal
Wysłany: 2010-05-22, 13:32   
0
UP DOWN

kubazjan napisał/a:
kupić akryl w bazie

wtf :?:

mezotr 
Wysłany: 2010-05-22, 14:04   
0
UP DOWN

kubazjan napisał/a:
kupić akryl w bazie

chyba baze solidowa :tak:

nolan
Wysłany: 2010-05-23, 01:10   
0
UP DOWN

PROJEKTER jako jedyny udzieliles jakiejs rzeczowej rady,mysle ze jest to do wykonania tymbardziej ze do dyspozycji bedzie komora.Reasumujac po polozeniu akrylu i jego wstepnym podeschnieciu mozna klasc bezbarwny?

nonameplum
Wysłany: 2010-05-23, 01:34   
0
UP DOWN

Mnie jako laika też tak wrobiono w akryl, bo nie wiedziałem o czymś takim jak baza + klar :sciana:

Pomalowałem u siebie kolumny w ten sposób. Poczekałem aż akryl usechł do takiej twardości, że nawet po przyciśnięciu palcem nie było śladu Następnie zabrałem się za matowanie, bo miałem trochę fusów - mat włókniną 2000 i papierem 1500.

Klar już standardowo, obyło się całe szczęście bez większych problemów. Może ze względu na to, że kładłem klar po dobrym uschnięciu akrylu, nie chciałem wcześniej, bo bałem się, że mi się zważy.

Wyszło tak:
[IMG=http://img197.images...r.th.jpg][/IMG]
[IMG=http://img21.imagesh...m.th.jpg][/IMG]

eskobarr6
Wysłany: 2010-05-23, 10:25   
0
UP DOWN

jak psikniesz akrylem druga warstwe to odczekaj az lekko przyschnie ok 15 min a potem laduj klar faktycznie da lepszy efekt koncowy ale nie rob tak nigdy wiecej!!!i uzyj tylko tego samego rozcienczalnika do akrylu i powodzenia

kubazjan
Wysłany: 2010-05-23, 10:28   
0
UP DOWN

no pewnie ze chodziło mi o baze solidową... :D ale u nas tak to sie zwie...dlatego jak mowisz akryl w bazie to wszyscy w mieszalni wiedzą o co kaman.. :tak:

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu