Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
shalashaska 
Wys³any: 2010-06-17, 08:15   Pomys³owo¶æ polaków
+1
UP DOWN


Pomóg³: 1 raz
Posty: 190
Sk±d: Kraków
Pozwoli³em sobie cos wam pokazaæ co zrobi³ jeden w³a¶ciciel almerki.Brak mi s³ów, dobrze ¿e nie zala³ gipsem albo betonem ^^

Oto opis posiadacza tego auta:

KROK1
Wyciêcie zardzewia³ych elementów. Tu niezbêdna szlifierka k±towa, zwyk³a, oraz p³atkowa tarcza.
W sumie bez wiêkszych problemów poza brakiem okularów ochronnych i walk± z komarami.

KROK2
Na wszystkie elementy po³o¿y³em ¶rodek anty korozyjny. Wiadomo ¿e nie uda siê pozbyæ dok³adnie ca³ej rdzy.
¦rodek ten wchodzi w reakcjê chemiczn± z rdz± i tworz±c co¶ podobnego do tworzywa sztucznego chroni przed dostêpem tlenu i dalsz± korozj±.

KROK3
Wype³nienie pustych przestrzeni piank± poliuretanow± (monta¿ow±). Tu polecam przycisn±æ progi od spodu jak±¶ desk±.
Po pierwsze bêdzie p³aszczyzna, po drugie pianka nie bêdzie kapaæ na ziemiê.

KROK4
Wyciêcie no¿ykiem do odpowiedniego kszta³tu.

KROK5
Mój ulubiony. Na³o¿enie w³ókna szklanego i ¿ywicy. Mistrzostwo ¶wiata. Wszystko lepi³o siê do wszystkiego tylko nie w³óknina do progów.
Nak³adaj±c od spodu ¿ywicê wszystko zabrudzi³em, rêkawice, rêce, ale najfajniejsze by³o to jak w³óknina siê odklei³a i wpad³a w nie zamiecione fragmenty odciêtej pianki.
Tu pierwsze my¶li o tym ¿e jestem idiot± i trzeba by³o daæ zarobiæ blacharzowi. Ale w koñcu uda³o siê.

KROK6
Szpachla. Na utwardzon± ¿ywicê nale¿y na³o¿yæ szpachlê, wyrównaæ, przeszlifowaæ i uzyskaæ ³adn± powierzchniê.
Bardzo czasoch³onne zajêcie, nieustanne powtórzenia szlifowanie, nak³adanie... wszystko oczywi¶cie w pozycji le¿±cej bo gniæ musz± progi a nie np. s³upek.
Tu drugi upadek si³ psychicznych i fizycznych. Zakoñczy³ siê równie¿ 1 dzieñ prac.

KROK7
Przygotowanie do malowania. Tu nie wiem czy dobrze zrobi³em obklejaj±c ta¶m± malarsk±, pozosta³ delikatny pasek z kleju na ³±czeniu miejsc malowanych z niemalowanymi.
No ale có¿, nie mam w temacie lakierowania pojazdów ¿adnego do¶wiadczenia.
KROK8
Lakierowanie. Dwuwarstwowy lakier, czyli kolor i lakier bezbarwny. Zakupione w postaci sprayu. Wielokrotne powtórzenia malowania aby nie by³o zacieków

KROK9
Rado¶æ z ukoñczonych prac, braku dziur i zaoszczêdzonych pieniêdzy.

Podsumowuj±c. Generalnie nie do koñca zadowala mnie powierzchnia ale ja jestem z tych co siê czepiaj±. W sumie spodziewa³em siê ¿e nie wyci±gnê takiego profilu jak z blachy.
Ale suma kosztów czyli okolice 200z³ bior±c pod uwagê wycenê lakierników jest bardzo zadowalaj±ca.
Mam nadziejê ¿e opis ten pozwoli niektórym na pozbycie siê rudej z progów, moja rana, róbcie to jak najszybciej. Mi tak zgni³y progi w 2 lata.
 

lorakkr21 
Wys³any: 2010-06-17, 14:07   
0
UP DOWN
lorakkr21

Pomóg³: 4 razy
Posty: 123
To oklejenie opon to poprostu mistrzostwo ¶wiata !!! hahahah !!! Jak i reszta prac !!!
 
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2010-06-17, 16:31   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Tylko pogratulowaæ samozaparcia! ;) Muszê tylko zwróciæ uwagê ¿e progi s± elementem no¶nym w nadwoziu a ich "brak" os³abia sztywno¶æ tego samono¶nego nadwozia! :tak: co ma wp³yw na bezpieczeñstwo jazdy takim "os³abionym" pojazdem! :tak: Pozdrawiam! :spoko:
 

zed
Wys³any: 2010-06-17, 17:48   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 328
shalashaska napisa³/a:
dobrze ¿e nie zala³ gipsem albo betonem

za czasow fiatow i warszaw trafila do nas warszawa i po wycieciu progow ukazal sie piekny betonowy odlew tych progow wlasciciel zabral go sobie na pamiatke coby mial znajomym pokazac ^^
_________________
Inteligentni ludzie s± czêsto zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spêdzaæ czas z idiotami
 

eldorado
Wys³any: 2010-06-17, 18:01   
0
UP DOWN
MB w202


Posty: 41
A potem takie auta s± na gie³dzie :rotfl: - czyli potem niech siê martwi kto¶ inny :cool:
_________________
http://www.gangsters.pl/index.php?polec=17393
 

PROJEKTER
Wys³any: 2010-06-17, 18:22   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
proste narzêdzia + proste materia³y + prosta robota = techniczny prostak !
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

kamilmjk 
Wys³any: 2010-06-17, 19:47   
0
UP DOWN


Posty: 97
Sk±d: WGM
Musia³ ch³opak od niemiaszków zassaæ pomys³ bo ostatnio by³a honda, w której przy u¿yciu "tej technologii" za¶lepiono zamek w klapie :)
 
 

crystal
Wys³any: 2010-06-17, 19:50   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
Ten beton do dobry trop.
W ph betonu stal nie rdzewieje, bêdê musia³ wzi±æ tak± wersjê naprawy pod uwagê :D
 

zolwik 
Wys³any: 2010-06-17, 20:53   
0
UP DOWN


Posty: 128
A mnie ciekawi jak to sie zachowuje przy prubie odniesienia ty³u na lewarku :x:
 

jacenty 741
Wys³any: 2010-06-17, 23:05   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
Jak nienapompowany ponton,unosi nó¿kê!!!
 
 

b-rad
Wys³any: 2010-06-17, 23:21   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 226
A u mnie w mie¶cie za 200-250z³ mia³by to spokojnie wyspawane i polakierowane jak trzeba. Oczywi¶cie nie zgodnie z technik±, bo na pewno przy tej cenie przysz³aby szpachla na go³± blachê..... ale lepsze to ni¿ taki kicz.
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=raUxREWnP7Q
 

maciejowski
Wys³any: 2010-06-18, 01:18   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 68
takich ludzi powinno siê izolowaæ. :x:
 

shalashaska 
Wys³any: 2010-06-18, 07:26   
+1
UP DOWN


Pomóg³: 1 raz
Posty: 190
Sk±d: Kraków
Jak juz kiedy¶ powiedzia³em, tacy ludzie nie powinni mieæ nic na w³asno¶æ.A najciekawsze jest to ¿e sporo ludzi chwali jego robotê i nikt sie nie odwa¿y opieprzyc za dziadostwo.Poni¿ej zamieszczam co¶ nowego ale starszego, Almera GTI, go¶æ pomalowa³ z³otym hammeritem co móg³, ponakleja³ z³ote ognie, zamontowa³ full pod¶wietlenie peda³ów, no có¿ ka¿demu na forum sie podoba³o :cool:

Zdj�cia-0040.jpg
Plik ¶ci±gniêto 366 raz(y) 251.28 KB

SSA56784.jpg
Plik ¶ci±gniêto 263 raz(y) 98.21 KB

SSA56415.jpg
Plik ¶ci±gniêto 497 raz(y) 168.57 KB

SSA56409.jpg
Plik ¶ci±gniêto 295 raz(y) 133.59 KB

SSA56137.jpg
Plik ¶ci±gniêto 449 raz(y) 149.16 KB

 

eldorado
Wys³any: 2010-06-18, 20:42   
0
UP DOWN
MB w202


Posty: 41
"wie¶ tañczy i ¶piewa" ^^ ^^ ^^ , tak spier..... wersje GTI - istny debilizm :shock: :/
_________________
http://www.gangsters.pl/index.php?polec=17393
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2010-06-18, 22:45   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Ale jaki "sza³" ,jak pojedzie na "imprezke" ;) No i ten ¶rodeczek autka ,pe³en "wypasik" ;) Najlepsza strona w necie do ogl±dania to "wiejski tuning" :tak: Rózne "cuda" mo¿na na foto zobaczyæ :tak: Pozdrawiam! :spoko:
 

PROJEKTER
Wys³any: 2010-06-19, 11:51   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
... Kto z kim przystaje taki siê staje :D .... tak to w³a¶nie jest z KLAS¡, GUSTEM I POCZUCIEM SAMKU. Dopiero gdy ma siê obok prawid³owe wzorce dzia³ania, zachowania, czy postêpowania mo¿na zostaæ - "KIM¦" ... Tak¿e rozumiem zachowanie i postêpowanie takiego go¶cia od pod¶wietlanych peda³ów .... skoro wszystkim w jego otoczeniu siê to podoba. Rozumiem te¿ pogardê tych którzy s± na innym - znacznie wy¿szym poziomie wyczucia smaku. Zrozumieæ to jedno ... ale ju¿ tolerowaæ .... to zupe³nie co innego ^^ ^^ ^^
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

kamilmjk 
Wys³any: 2010-06-19, 21:52   
0
UP DOWN


Posty: 97
Sk±d: WGM
mi siê wydaje czy zakonserwowane jest na tej primerze wszystko poza tarcz± z zaciskiem ?

Nawi±zuj±c do genialnego topicu wrzucê to:

http://www.wykop.pl/ramka...e-raz-szpachla/

nie pamiêtam czy kto¶ ju¿ tego nie puszcza³ na forum, dlatego sam link. Reasumuj±c - dobra szpachla nie jest z³a ;)
 
 

resko
Wys³any: 2010-06-20, 17:17   
0
UP DOWN

Posty: 150
ju¿ to gdzie¶ by³o to jest masakra :sciana:
 

Giezet 
Wys³any: 2010-06-20, 23:28   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 123
Sk±d: Krosno
kamilmjk napisa³/a:
mi siê wydaje czy zakonserwowane jest na tej primerze wszystko poza tarcz± z zaciskiem ?

Nawi±zuj±c do genialnego topicu wrzucê to:

http://www.wykop.pl/ramka...e-raz-szpachla/

nie pamiêtam czy kto¶ ju¿ tego nie puszcza³ na forum, dlatego sam link. Reasumuj±c - dobra szpachla nie jest z³a ;)




Chyba szpachle w wiadrze rozrabiali mieszad³em wolnoobrotowym... ^^
Ale i tak podumali, bo na spód za³ozyli z w³óknem, coby przyczepnosc lepsza by³a :cool:

Gratulujê rze¼biarzowi piêknego ulepa.. :rotfl:
 

maciejowski
Wys³any: 2010-06-22, 15:37   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 68
http://skogenracing.editb...bilen-t4703.htm nie tylko polak potrafi :x:
 

zolwik 
Wys³any: 2010-06-22, 17:27   
0
UP DOWN


Posty: 128
maciejowski napisa³/a:
http://skogenracing.editboard.com/projekt-forum-f10/skold-capri-orginal-motorn-i-bilen-t4703.htm nie tylko polak potrafi :x:


Poprostu jaja tyle czasu siana w silnik , w dodatku taki klasyk. A buda robiona pod "janes bond" do p³ywania.
 

BigBlock 
Wys³any: 2010-06-25, 21:19   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 22
Sk±d: Gdynia
Pianka monta¿owa wymiata (w hameryce) :P

http://forums.forzamotors...04/2119198.aspx ^^
^^

[w roli formy pod w³ókno szklane]
 

crystal
Wys³any: 2010-06-26, 15:34   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
BigBlock, co Ci siê nie podoba? kole¶ zrobi³ czê¶ci z kompozytu... w prawid³owy sposób.
 

obcy21
Wys³any: 2010-06-27, 12:06   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 5
ten golfik ³adny...
 

BigBlock 
Wys³any: 2010-06-27, 19:38   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 22
Sk±d: Gdynia
crystal, nigdzie nie napisa³em, ¿e mi siê nie podoba.

Jednak, pianka w roli wzornika kszta³tu, nie wygl±da za profesjonalnie ;) . Trzeba jednak przyznaæ go¶ciowi, ¿e rozwi±zanie siê sprawdzi³o.
 

crystal
Wys³any: 2010-06-27, 20:12   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
BigBlock, emotikony zasugerowa³y ¿e siê nabijasz.
Jakby sobie ten kolo zmieni³ materia³y i odrobinê zmodyfikowa³ technologiê to móg³by z tych form produkowaæ kompozyty jako¶ci lotniczej :)
 

kamilmjk 
Wys³any: 2010-06-28, 22:16   
0
UP DOWN


Posty: 97
Sk±d: WGM
co do golfa to nie mam pytañ - Mistrz!!!
 
 

BigBlock 
Wys³any: 2010-07-03, 08:40   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 22
Sk±d: Gdynia
http://www.youtube.com/wa...ture=grec_index

Naprawa b³otnika, prawie jak Smart Repair :D
 

eMGi_91
Wys³any: 2010-07-06, 13:33   
0
UP DOWN

Posty: 59
BigBlock
i to jest fajne ;) :D próbowa³ kto¶ tak ?
 

grzechoo2008 
Wys³any: 2010-07-06, 17:43   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 377
Sk±d: kuj-pom
Przy tym uniaczu kole¶ zastosowa³ taki nowy spotter na czas kryzysu - bezpr±dowy :spoko:
 
 

eMGi_91
Wys³any: 2010-07-07, 09:01   
0
UP DOWN

Posty: 59
prawie jak DEAWOO xD ja podobnie naprawia³em, wystarczy³o kopn±æ lekko xD :D :D :D
 

lakar
Wys³any: 2010-07-22, 11:22   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 51
wycial ile sie dalo reszte zabezpieczyl srodkiem antykorozyjnymnp r stop z app ok.na to mozna dac eposyd antykorozje mamy.trzeba to wypelnic ok niech bedzie pianka.po wyschnieciu wycinamy prowil.na to wlokno szklane i zywica poliestrowa dobrze polozona nie przepusci wody i wilgoci.ok.na to szpachlowka z wloknem szklanym ,uniwersalna wykonczeniowaok.na to eposkyd dobry izolator od wilgoci twardy trudny do uszkodzenia.ok.na to podklad finiszowy pod lakier ,obrabiamy i lakierujemy.ok.lewarka pod to nie podstawimy ale bedzie jezdzic dlugi czas .wytrzyma dluzej niz tak jak niektorzy sapwaja na gola blache pozniej szpachla podklad i lakier korozja wyjdzie moment.przed spawaniem trzeba to zabezpiefczyc cynkiem dopiero spawamyzeby na miejscu styku blach byla antykorozja a cynk nadaje sie do spawania bo przewodzi elektrycznosc.wyspawane?szlifujemy spawy zeby byly szczelne nie punktowe.szlifujemy skocz brait zeby byly gladkie.pozniej epoksyd lub reaktywny po tym podkald izolujacy 2k.i dopiero obrabiamy szapchlowka.wyszpachlowane i dotarte idealnie? znow eposyd i przeizolowac podkladem albo wypelniajacym albo jak mamy idealnie orzygotowane podkladem gladszym latwiejszym w obrobce .szlifujemy po wyschnieciu.odtluszczamy lakierujemu..po lakierowaniu taki prog trzeba zabezpieczyc w srodku dobrze jak ma otwory technolodiczne zeby wlozyc waz ze srodkiem konserwujacym tak jak ma np vectra b nie ma dojscia albo zostawiamy jezeli auto dla kiljenta zeby bylo haj fabryja albo przerabiamy.tzn nawiercamy otwory wkladamy waz konserwujemy.po wyschnieciu nawierty zapezpieczyc antykorozja wkaldamy w otwory zaslepki takie wypusty wody jak np w fiacie uno i mamy zrobione solidnie.otwory oczywiscie od spodu w progu zeby nie byly widoczne i najlepiej je zrobic zaraz po wyspawaniu kiedy juz wiemy czy to auto dla nas czy klijent chce to miec na dlugi czas ale nie wymaga fabryki bo np w tym modelu czegos takiego nie bylo .
 

paweltkn
Wys³any: 2012-04-06, 17:54   
0
UP DOWN

Posty: 1
Witam, mam pytanie dotycz±ce 1-go postu odno¶nie reakcji szpachli z piank± poliuretanow±
 

Dumel19
Wys³any: 2012-04-06, 22:00   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 397
Sk±d: LKR
hehe pewnie to rajdowieæ i chcial maxymalnie odel¿yc auto :D jak na otwartych drzwiach podniesie auto to albo lewarek wlazie w ¶rodek albo juz sie drzwi nie zamkn± :D swoj± drog± przeciez za czasów duzych fiatów i innych bolidów to w³asnie na beton papier i szpachle w sobote malowali a w niedziele rano na gie³dzie nowka sztuka z tasmy sta³ np. 125p :D
 
 

awert71
Wys³any: 2012-05-16, 10:32   
0
UP DOWN

Posty: 1
Biorê siê do roboty. Teraz wiem jak to siê robi :)
 

Sw.Piotrek 
Wys³any: 2012-06-06, 18:25   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 635
Sk±d: £ód¼
Go¶æ od tej Almery mia³ by mniej roboty gdyby wyci±³ i dopasowa³ blaszki. Nie wiem co ludzie maj± z t± piank±. Z tydzieñ temu widzia³em progi Golfa II naprawione w ten sam sposób.
Patrz±c na pierwszy post przysz³o mi na my¶l ¿e, dobrze ¿e s± tacy ludzie jak Projekter.
_________________
http://niezalezna.pl/
 

kosior
Wys³any: 2012-06-09, 09:49   
0
UP DOWN


Posty: 102
ale jest tego jeden plus ...
jak blacha juz ca³kiem obleci dooko³a tej pianki to ukarze sie piêkna forma do zrobienia progów z laminatu :rotfl:
_________________

 

sharpshuter 
Wys³any: 2012-09-24, 19:29   
0
UP DOWN

Posty: 26
Foto wykona³em pod biedronk± w Bobolicach :)
 

piwo76
Wys³any: 2012-09-24, 21:54   
0
UP DOWN


Pomóg³: 1 raz
Posty: 176
to jaka¶ nowa technika novola.
 

sharpshuter 
Wys³any: 2012-09-24, 22:04   
0
UP DOWN

Posty: 26
No to zapnijcie pasy. Zdjêcie zrobione w koszalinie ko³o sano na rokosowie. Wóz sprzedawcy ziemniaków, normalnie je¿d¿±ce auto, jako¶ po kilku miesi±cach wspawali b³otnik i w tym miejscu gdzie stoi malowali szprajem a obok sprzedawali ziemniaki :) Przypadkiem te¿ fiesta jak na poprzednim :)
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-09-24, 22:08   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
sharpshuter napisa³/a:
Wóz sprzedawcy ziemniaków,

Czyli.....
Nie warto pchaæ siê w handel ziemniakami. :nie:

Wiecie dlaczego tak jest z fiestami.... bo one prêdzej trafi± na z³omowisko a nie do naprawy.

Napisa³em z fiestami,,, bo to przyk³ad akurat sytuacyjny.
Warto¶æ z³omowania jest wy¿sza od warto¶ci rynkowej takiego sztrucla.
Ba, warto¶æ inwestycji w naprawê jednego b³otnika przekracza warto¶æ rynkow± takich starych aut.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

sharpshuter 
Wys³any: 2012-09-24, 22:24   
0
UP DOWN

Posty: 26
Stare auto musi byæ bia³ym krukiem a nie jak±¶ po pie rduu³k± :)
 

piwo76
Wys³any: 2012-09-24, 22:43   
0
UP DOWN


Pomóg³: 1 raz
Posty: 176
to auto to zagro¿enie na drodze.dzieje siê tam na pomorzu jak widaæ.w takich staruszkach to i trzeba z ceny trochê zjechaæ bo nikt siê na naprawê nie zdecyduje
 

piwo76
Wys³any: 2012-09-24, 22:44   
0
UP DOWN


Pomóg³: 1 raz
Posty: 176
wa³ek emalia i gotowe
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Fotorelacje

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group