Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
madejson
Wys³any: 2010-06-23, 13:34   Jak to "skopiowaæ"? Nadzbyt podstawowe pytania...
0
UP DOWN

Posty: 10
Witam wszystkich serdecznie, jestem tutaj nowy. Z racji i¿ dopiero próbujê siê "wtopiæ" w tematy lakierowania proszê o nutkê cierpliwo¶ci! Du¿o czytam na temat malowania aerografem, ale szczerze powiem, ¿e im wiêcej czytam tym mniej tak naprawdê wiem. Jedynie wiem jak konkretniej zapytaæ, a wiêc:

Pragnê zbudowaæ skrzyniê basow± do samochodu, ca³o¶æ bêdzie z MDF'u, przód z ¿ywicy+w³ókno szklane. Wpad³ mi w oko pomys³ KLIK .
Ze wszystkim sobie poradzê do momentu malowania : podk³adem. I ju¿ siê zaczyna sterta pytañ: chcia³bym wykorzystaæ farby humbrola (cena!!). Równie¿, podoba mi siê efekt b³yszczenia. Rozumiem, ¿e jest to ten KLAR, lakier bezbarwny tak?
Czyli : malujê podk³adem, pó¼niej na czarno, pó¼niej wzorki (z szablonu :) ) i na to klar?
Je¶li tak to jaki? Wyt³umaczcie mi jak osi±gn±æ efekt taki, jak przedstawiony w linku.

Na razie tyle, proszê o odpowiedzi. Zaznaczam, ¿e to forum czytam ju¿ jak±¶ chwilê, jednak nie mogê ca³y czas znale¼æ odpowiedzi na moje pytania. Nie znalaz³em nic o rodzaj podk³adu na ¿ywicê, i jak to siê wszystko ma gdybym chcia³ u¿yæ farb Humbrol.

Oczywi¶cie wszystko chcê malowaæ aerografem (0.3 mm dysza).

Pozdrawiam serdecznie!
 

Mcdevil 
Wys³any: 2010-06-23, 13:59   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 166
Sk±d: Leicester
Raczej zamiast ci pomóc to zasiejê wiêcej w±tpliwo¶ci. W±tpiê by uda³o ci siê uzyskaæ taki efekt Humbrolem. Co to dok³adnie jest to mo¿e pomog± ci do¶wiadczeni koledzy, ale na moje to jest tam cukierek i mo¿e iriscident. Czyli nie tylko klar dobrze robi ale i farby.
Powodzenia
_________________

 

madejson
Wys³any: 2010-06-23, 14:50   
0
UP DOWN

Posty: 10
No dobra, ok :) Z Humbrolem mo¿e przesadzi³em, a jakie¶ inne farbki, którymi to zrobiê a w miarê cenowo w porz±dku? Z tego co siê ju¿ dowiedzia³em, to wchodz± w grê tylko farby akrylowe, tak? Wybaczcie g³upie pytania, ale w te tajniki siê dopiero zag³êbiam.

Pozdrawiam i dziêkujê !
 

cube 
Wys³any: 2010-07-04, 17:01   
0
UP DOWN


Pomóg³: 3 razy
Posty: 110
hej mo¿esz i humbrolem próbowaæ - tylko zrób sobie panelik testowy i sprawd¼ jaki jest efekt.
nie jestem pewien jak siê zachowuje ta farba pod klarem - to te¿ wypada³oby sprawdziæ, bo mo¿e siê np. ca³a pofa³dowaæ (raz mi siê to zdarzy³o dlatego teraz robiê testy)

i te pytania naprawdê nie s± g³upie - acz trudno na nie jednoznacznie odpowiedzieæ
mo¿e lepiej spytaæ autora tamtego g³o¶nika o szczegó³y
pzdr
 

madejson
Wys³any: 2010-07-08, 12:28   
0
UP DOWN

Posty: 10
Ok, dziêkuje cube! Bêdê testowa³ z wykorzystaniem farb humbrola. Mo¿e akurat efekt który chce osi±gnê. Obecnie jeszcze docinam szablony potrzebne do zrobienia podobnych wzorkow.
Na razie tyle, potestuje, zobaczymy co wyjdzie.

Pozdrawiam i dziêkujê.
 

cube 
Wys³any: 2010-07-11, 11:16   
0
UP DOWN


Pomóg³: 3 razy
Posty: 110
szablony - do czachy chyba tylko, bo wzorek "carbonu" jest psikniêty przez siatkê (dostêpn± w marketach budowlanych)
pzdr
 

madejson
Wys³any: 2010-07-12, 07:29   
0
UP DOWN

Posty: 10
dok³adnie tak, siatka z marketu. Szablony to tylko te "fale", liscie i czaszka, choc nad t± czaszk± sie zastanawiam :) Dziekuje i pozdrawiam
 

Erni 
Wys³any: 2010-07-12, 13:17   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 153
te fale rób od rêki, z szablonu to lipnie bêdzie, czaska owszem, liscia te¿
_________________
"S± dwie rzeczy nieskoñczone - wszech¶wiat i g³upota ludzka, ale co do tego pierwszego nie jestem pewien"-A.E
 

madejson
Wys³any: 2010-07-21, 08:00   
0
UP DOWN

Posty: 10
Ok rozejrza³em siê i dopatrzy³em siê farb Vallejo Air, ponoæ dobre, mo¿e je zastosowaæ?
Co do "procesu" malowania:
1. Na szpachlê samochodow± (novol) nak³adam podk³ad (mr.surfacer 1200 czy jaki¶ w sprayu zwyk³y podk³ad wystarczy? ).
2. Baza - farbki pactra mo¿na wykorzystaæ? Ew. Humbrola, chodzi o to ¿e do¶æ du¿a powierzchnia na czarno do pomalowania jest.
3. Wzorki - wspomniane farbki Vallejo Model Air .
4. Na to klar, lakier bezbarwny. Mo¿e byæ ten Humbrola Gloss Cote? Oczywi¶cie tego lakieru nak³adam kilka warstw, tak? Mam go przecieraæ papierkiem np 2000 pomiêdzy kolejnymi warstwami czy nie?

Proszê o odpowied¼, pozdrawiam.
 

sebsa
Wys³any: 2010-07-21, 22:13   
0
UP DOWN


Posty: 331
czy ty chcesz malowac to na aucie??????wydaje mi sie ze ani humbrole ani vallejo nie nadaja sie do tego ty bardziej lakier humbrola,chyba ze chcesz sobie tak poprobowac na jakiejs blasze ale wtedy chyba nie ma sensu tego lakierowac na pierwsze razy skup sie na malowaniu ,lakierowaniem zajmiesz sie kiedy indziej,pozdrawiam.
_________________
w ¿yciu trzeba miec pasje-->AIRBRUSCH
 

madejson
Wys³any: 2010-07-22, 06:20   
0
UP DOWN

Posty: 10
sebsa -> Nie kolego, wyra¼nie w pierwszym po¶cie napisa³em, ¿e chcê skopiowaæ projekt na skrzyni basowej.


Kupi³em ju¿ szary podk³ad akrylowy i lakier bezbarwny w spray'u, samochodowy. Póki co jeszcze szlifuje skrzynie ca³y czas bo siê pojawiaj± ma³e niedoskona³o¶ci.

Pozdrawiam!
 

sebsa
Wys³any: 2010-07-22, 07:10   
0
UP DOWN


Posty: 331
sorki nie zauwazylem:) w takim razie kolejnosc ktora podales jest ok matowac miedzy warstwami klaru nie musisz chyba ze jakos nie rowno ci wyjdzie jakis zaciek czy cos jak spolerujesz bedzie lsnic i bedzie ok
_________________
w ¿yciu trzeba miec pasje-->AIRBRUSCH
 

madejson
Wys³any: 2010-07-22, 08:02   
0
UP DOWN

Posty: 10
Ok dziêkujê! Bêdê walczy³! Jak co¶ siê zacznie wykluwaæ bêdê na bie¿±co informowa³.
Pozdrawiam!
 

madejson
Wys³any: 2010-07-26, 06:50   
0
UP DOWN

Posty: 10
Porobi³em prób kilka i szczerze nie jestem zadowolony z efektów. Na podk³ad akrylowy (przeszlifowany papierkiem 600, 3 warstwy) pomalowa³em próbnie czarnym b³yszcz±cym : pactra i Humbrol. Widaæ by³o, ¿e humbrol zdecydowanie lepiej siê b³yszczy. Wiêc zacz±³em malowaæ wzorki (humbrolem) na obydwóch bazach. No niby co¶ tam b³yszcza³o, ale jako¶ tak ¶rednio. Przykry³em to lakierem bezbarwnym (jaki¶ samochodowy carlack, spray) i b³yszczenie baz siê "wyrównuje". Póki jeszcze ten klar nie wyschnie to nawet siê b³yszczy, tak jak mniej wiêcej chcia³em. Jednak po chwili lekko matowieje i ju¿ nie ma takiego fajnego efektu. Próbowa³em na³o¿yæ ze 3-4 warstwy, ca³y czas to samo. Macie mo¿e jakie¶ sugestie?
Pozdrawiam
 

Mcdevil 
Wys³any: 2010-07-26, 13:43   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 166
Sk±d: Leicester
Polerka i powinno byæ git
_________________

 

madejson
Wys³any: 2010-07-27, 06:04   
0
UP DOWN

Posty: 10
A faktycznie! Nawet kolega sebsa to napisa³, po prostu przeoczy³em! Tylko pytanko teraz jak to zrobiæ? Szmat± flanelow± + jaki¶ ¶rodek do polerowania?

Dorad¼cie, proszê!

Pozdrawiam i dziêkujê za dotychczasow± pomoc!
 

madejson
Wys³any: 2010-09-03, 20:12   
0
UP DOWN

Posty: 10
Zmieni³a siê ca³kowicie koncepcja malowania skrzyni. Uzna³em tamte wzory za zbyt takie... hmmm zwydziwiane. Postawi³em na ca³kowit± prostotê i po³±czenie skrzyni z g³o¶nikiem. Poni¿ej przedstawiam efekty, jako¶æ fatalna ale póki co nie mam czym zrobiæ lepszych. Na ¿ywo prezentuje siê bardzo ³adnie. Proszê o ocenê i dziêkuje raz jeszcze za dotychczasowe podpowiedzi. Rozgl±daj±c siê za materia³ami do malowania tej skrzyni natrafi³em na znajomego lakiernika który sprzeda³ mi SATA mini jet za grosze, w super stanie. Malowanie takim pistoletem nawet dla poczatkujacego to jest bajka! ¯adnych zacieków, lakier idealnie po³o¿ony, super po prostu!

Pozdrawiam

DSC00010.JPG
Plik ¶ci±gniêto 93 raz(y) 892.53 KB

DSC00014.JPG
Plik ¶ci±gniêto 81 raz(y) 763 KB

DSC00015.JPG
Plik ¶ci±gniêto 80 raz(y) 738.32 KB

 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » AIRBRUSH » Forum Airbrush

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi