Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
badshaman
Wys³any: 2010-07-26, 15:08   Pytanie o farby
0
UP DOWN

Posty: 19
Sk±d: Kraków-Jorpeland
Mam pytanie do szanownych kolegów dotycz±ce farb.
przeszuka³em to forum dosyæ dok³adnie i nie znalaz³em wszystkich nurtujacych mnie zagadnien.
Mianowicie kupi³em farby createx i eksperymentuje z nimi.
Faktycznie jak tu wiele razy by³o opisywane czesto zapychaja dysze trzeba rozcienczac i bawic sie z cisnieniem, na to nie narzekam wszak zawsze to jakas nauka. Do rozcienczania uzywam rozcienczacza z wikeda.
Chcia³bym kupic sobie jeszcze jakies inne farby i tu mam pare pytan.
Ogladalem pewien kurs na dvd, calkiem pomocny, i tam np przy pracy z farbkami transparentnymi jest powiedziane zeby wymieszac np jasny niebieski z czarnym w stosunku 50 na 50. Dawid np poleca farby Golden airbrush i tu mam problem bo nie widze tam czarnego transparentnego, a czy jak do niebieskiego transp dodam czarnego opaqua to nadal bedzie on transparentny? :> wydaje mi sie ze nie.
Znow kiedys Lobo mowil cos ze wickedy podobno wymiataja i mial je probowac.
Pytanie dotyczace wickedow mam takie czy faktem jest ze sa bezproblemowe w stosunku do createxow classic tzn czy nie trzeba ich tak bardzo rozcienczac i jak to sie ma ze sa wicked i wicked detail znaczy czy details to oprocz tego ze sa do detali sa tez transparentne czy cala seria to opaque.
Z gory dziekuje za pomoc
Pozdrawiam/
 

sebsa
Wys³any: 2010-07-26, 18:07   
0
UP DOWN


Posty: 331
a jaka dysza malujesz ?? bo ja uzywam createxow i aa i mam dysze 0,3 i nie musze ich tak bardzo rozcienczc doslownie pare kropel wody i wystarczy a jak malujesz mala dysza to bedziesz musial raczej rozcienczac kazde farby,a z tego co wiem tak jak dodasz do transp. opaque to zrobi sie tez opaque
_________________
w ¿yciu trzeba miec pasje-->AIRBRUSCH
 

badshaman
Wys³any: 2010-07-26, 18:56   
0
UP DOWN

Posty: 19
Sk±d: Kraków-Jorpeland
maluje dysza 0,4 h&s evo, 0,15 nawet nie zakladam.
chodzi mi o to ze bardzo szybko zasycha farba na igle, zw³aszcza bia³a.
chcia³bym sprawdzic jak sie maluje innymi farbami zw³aszcza goldem albo wicked
 

cube 
Wys³any: 2010-07-26, 21:23   
0
UP DOWN


Pomóg³: 3 razy
Posty: 110
a polerowa³e¶ ig³ê?
 

Mcdevil 
Wys³any: 2010-07-26, 23:08   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 166
Sk±d: Leicester
Tak na farby raczej nie licz, ¿e rozwi±¿e siê problem. Wydajê mi siê ¿e trzeba po prostu swoje wylaæ ¿eby kumaæ. Ja na pocz±tku bawi³em siê lini± Medea Textilie i narzeka³em ca³y czas na bia³±. Po czasie jeden go¶æ z USY wyskoczy³ mi ¿ebym u¿ywa³ Thinera i po wymieszaniu farbki odstawia³ j± na jaki¶ czas. I by³o znacznie lepiej. Przeskoczy³em na blachy i Auto Air i znowu do wielu spraw trzeba siê przyzwyczaiæ od nowa. Czerñ chrenowo kryje, biel transparentna jest fajniejsza itp.
Wickedy mam kilka na próbê, ale na razie nie mam czasu ¿eby je testowaæ. Jak co¶ maznê nimi to siê przypucujê.
Pozdro
_________________

 

badshaman
Wys³any: 2010-07-27, 00:51   
0
UP DOWN

Posty: 19
Sk±d: Kraków-Jorpeland
no tak, trzeba wylac i to sporo zapewne.
Cube wstyd sie przyznac ale nie, nie polerowalem igly.
staram sie starannie myc aerograf, nawet zakupilem plyny do czyszczenia ale igly nie polerowalem. spróbuje napewno...........mam nadzieje ze nie spi.....le jej na poczatek.
McD co do wickedow one sa tylko opaque?
Zreszta powiedzcie czy malowac trans i opaque i uczyc sie naraz czy na poczatek wziasc jakis opaque np niebieski z czarnym zrobic hue i rozjasniac bialym albo przyciemniac czarnym i tego sie trzymac.
narazie probuje z opaquami i strasznie do doopy mi to wychodzi. Fakt ze maluje 3ci raz ale sami zobaczcie, umieszcze w galerii obrazek, wiec komentujcie.
Pozdr
 

Mcdevil 
Wys³any: 2010-07-27, 02:19   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 166
Sk±d: Leicester
Cze
Co do trans i opak to wydajê mi siê, ¿e mo¿na spokojnie bawiæ siê dwoma naraz. Nie trzymaj siê jakiego¶ filmiku. Go¶cie dochodzili do tego 20lat i nie koniecznie ci przypasi. Ka¿dy musi siê bawiæ-eksperymentowaæ. Jakie¶ akcje w stylu, gotowy przepis, krok po kroku, wydajê mi siê bez sensu.
Transparent na pewno ³atwiej przejdzie przez dyszê, ale nie bêdziesz mia³ krycia. Do tego i tak bêdziesz w niektórych przypadkach potrzebowaæ dobrej bieli.
Wicked jutro mogê poczytaæ, ale wydajê mi siê ¿e nie maj± transparentów a te "detail" s± mocniej zmielone. Ale to muszê obadaæ.
A i nie traktuj moich podpowiedzi zbyt powa¿nie, zieloniak jestem ;)
Pozdro
_________________

 

cube 
Wys³any: 2010-07-27, 18:36   
0
UP DOWN


Pomóg³: 3 razy
Posty: 110
co do polerki ig³y - nie mówiê, ¿e to rozwi±¿e wszelkie problemy, ale pomaga
wejd¼ na airbrushlab.pl tam masz artykulik co i jak :tak:
 

manieks 
Wys³any: 2010-07-27, 20:48   
0
UP DOWN


Pomóg³: 1 raz
Posty: 112
Sk±d: Gdynia
Je¿eli teraz masz problemy to z Wicked Detail Colors mo¿esz mieæ ich jeszcze wiêcej ni¿ ze zwyk³ymi Createx'ami czy Wicked'ami. Obie serie (WDC i WC) s± opracowane i przeznaczone g³ównie do pracy przy detalach (jak w pracach np. Dru Blair'a), a wiêc i do maleñkich dysz . Posiadaj± wiêcej pigmentu , s± bardziej "lepkie" i szczerze powiedziawszy trzeba siê "nauczyæ" nimi malowaæ. Rozcieñczaæ te farby, praktycznie bez utraty w³a¶ciwo¶ci mo¿esz do woli.

¯eby z³amaæ czarn± mo¿esz dodawaæ równie¿ czerwonej - nie tylko niebieskiej, to zale¿y jaki odcieñ "braku ¶wiat³a chcesz uzyskaæ :)
_________________
- ALS IXN XAN -
www.airbrushlab.pl | www.maniex.pl | www.muraliki.pl
 
 

adamvariant
Wys³any: 2013-04-05, 19:06   
0
UP DOWN


Posty: 31
Od¶wie¿e kotleta bo poco nowy temat, mam pytanie czy je¶li kupiê Wickedy opaque, to po dodaniu do nich W200 bêdê mia³ transparenty?? lub W100?
 

matheo_86
Wys³any: 2013-04-05, 23:29   
0
UP DOWN

Posty: 91
z tego co mi wiadomo w 100 to rozcieñczalnik do farb, niektórzy farbê rozcieñczaj± wod± destylowan± lub w³a¶nie w 100.
wiem, ¿e mo¿na przej¶æ z kryj±cych na transparenty po dodaniu "czego¶" ale nie wiem dok³adnie co to jest i czy to akurat w 200 ;)
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » AIRBRUSH » Forum Airbrush

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime