Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: DrCruel 2009-04-15, 19:39
Autor Wiadomo¶æ
bmwe36
Wys³any: 2007-07-23, 22:18   Pistolet do podkladu
0
UP DOWN

Posty: 6
Witam.Zaczynam bawiæ sie w lakierowanie i chcia³em dowiedzieæ sie jaki pistolet do podk³adu polecacie.Szuka³em info ale nie znalaz³em.Do bazy i klaru mam niez³y(500z³ zap³aci³em wiêc nie jaki¶ ¶mietnik-chyba :mrgreen: Niestety dysza jest 1.3 i do podk³adu sie nie nadaje.My¶le ¿e dysza 2.0 bedzie ok,tylko jakiej firmy,czy taki najtañszy bêdzie ok-w koñcu to tylko podk³ad-tak mi sie wydaje,prosze o opinie.Dziêki za odpowied¼
 

Amiggo 
Wys³any: 2007-07-23, 22:49   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
Nie wiem jak ty ale ja do zwyk³ego podk³adu 5/1/25% u¿ywem pistoletu z dysz± 1.3, a do podk³adu wype³niaj±cego 5/1/5% pistoletu z dysz± 1.9. I dla mnie jest OK, no mo¿e t± dyszê 1.3 zmieni³ bym na 1.4. Pozdrawiam :wink:
 

Bodzio 
Wys³any: 2007-07-23, 23:13   
0
UP DOWN
--B_C_G--


Pomóg³: 9 razy
Posty: 405
Sk±d: lubuskie
A nie lepiej jaki¶ stary polski pistolet do podk³adu z dysz± ze 2,5mm :?: Groszowe sprawy, a s³ysza³em ¿e s± niezawodne :)
_________________
http://img714.imageshack....p?id=aa001z.jpg
 
 

Amiggo 
Wys³any: 2007-07-23, 23:21   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
No nie wiem czy lepiej ? W moim przypadku jadê na pistoletach HVLP i te rozmiary dysz s± dla mnie wystarczaj±ce. A jak mi siê wydaje im lepiej po³o¿ony podk³ad tym potem mniej z nim roboty, a tego czasu to nigdy za wiele. Szczególnie u lakiernika. :lol:
 

Bodzio 
Wys³any: 2007-07-24, 18:22   
0
UP DOWN
--B_C_G--


Pomóg³: 9 razy
Posty: 405
Sk±d: lubuskie
No wiesz... ja te¿ muszê szybko przygotowywaæ elementy, choæ czasem to sporo sporo czasu schodzi, no ale je¶li kto¶ chce raz na jaki¶ czas co¶ pomalowaæ podk³adem to mu polski za parê z³oty wystarczy :wink: Tak poza to u mnie z czasem te¿ krucho hehehe :lol:
_________________
http://img714.imageshack....p?id=aa001z.jpg
 
 

online 
Wys³any: 2007-07-24, 22:27   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
Mi ostatnio nawali³ pistolet do podk³adu (osz ku-wa, co za jaja mia³em :mad: ), zdenerwowa³em siê bo mia³em z pó³ litra podk³adu z utwardzaczem rozrobionego i nala³em go do pistoletu do zwyk³ego lakierowania (HVLP, dysza 1.3). Podk³ad by³ to 2K, wype³niaj±cy akrylowy rozcieñczony ok 15 procent i malowa³o siê super ;)

Sam teraz musze kupiæ pistolet i jak do tej pory maluje najtañszym za 50z³ z dysz± 1.8 i jest bardzo dobrze. :mrgreen:
 
 

Amiggo 
Wys³any: 2007-07-24, 22:47   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
No i z tego wynika, ¿e trzeba na w³asnej skórze wybadaæ co komu le¿y w rêce. Mi do podk³adu Autocoloru wystarcza 1.3, ale ju¿ widzia³em podk³ad Europlastu tak gêsty, ¿e z tym 25% rozpuchu to by mi i przez 1.9 mie poszed³. Wiêc najlepiej samemu pobadaæ co i jak idzie i przea co ? O! :mrgreen:
 

maras 
Wys³any: 2007-07-25, 00:09   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 211
Sk±d: Sokolniki k.Poznania
Ja ostatnio podk³adem maluje 2.0(pistolet professional 2005, wysokoci¶nieniowy). Raz za³o¿y³em do niego filterek(tenna dnie zbiornika) ichcia³em malowaæ wype³niaczem 5:1 :oops: wysz³o strasznie chropowate, gorzej, ni¿ bym malowa³ chyba 1.0mm :mrgreen:
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga