Lakiernictwo samochodowe dla profesjonalistów i amatorów

Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
shalashaska 
Wysłany: 2010-11-04, 07:53   Oklejanie przed malowaniem
0
UP DOWN

Witam. Jak oklejacie, czym? Szukałem jakiś cenniejszych informacji na forum ale nie znalazłem. Chodzi mi o to by tak okleić by nie było rantów i żeby jak najmniej było znać że było coś robione. Pozdrawiam

zolwik 
Wysłany: 2010-11-04, 16:11   
0
UP DOWN

Było na forum .

Zawijasz rant tasmy czy gazety, wewnętrzny na zewnątrz.

shalashaska 
Wysłany: 2010-11-04, 19:55   
0
UP DOWN

Hmmm nie jestem pewny czy dobrze to zrozumiałem. Na uszczelkach tak samo? A dlaczego tak nalezy oklejac?

lak 
Wysłany: 2010-11-04, 22:46   
0
UP DOWN

Jak szukasz nowych patentow,to nieoklejać wcale.Tego na forum napewno niema....a reszta jak najbardziej,na tym albo na sąsiednim :tak:

Nurglepl 
Wysłany: 2010-11-05, 10:43   
0
UP DOWN

shalashaska, jest taka fajna taśma
http://allegro.pl/tasma-p...1272059468.html
TAŚMA PIANKOWA - GĄBKA DO WNĘK

Można robić daszek z kartoniku, tak żeby nie nalać za wiele w miejscu przejścia.

Do uszczelek fajne jest
http://allegro.pl/boll-ta...1278162474.html
BOLL TAŚMA LAKIERNICZA ODCHYLAJĄCA DO USZCZELEK

Jak widać są już patenty, ale wiadomo, wszystko można zastąpić czymś tańszym. Przykładowo tą taśmę do uszczelek to z butelek wycinają paski, nakleja się taśmę po jednej stronie, ten pasek butelki wsadza za uszczelkę, odchyla się ją i przykleja tą taśmę do szyby i gotowe. Ale to zabawa.
Pozdro

shalashaska 
Wysłany: 2010-11-05, 11:33   
0
UP DOWN

No komplet dwóch taśm za sto złotych to już coś :D , wolę coś tańszego :D

Nurglepl 
Wysłany: 2010-11-05, 11:51   
0
UP DOWN

http://allegro.pl/tasma-p...1272059468.html
TAŚMA PIANKOWA - GĄBKA DO WNĘK
No ale tego masz aż 50 m, więc na kilka aut wystarczy. Oszczędność czasu no i jakość lepsza. Więc sądzę że warto. Ja osobiście używam i polecam.

shalashaska 
Wysłany: 2010-11-05, 12:49   
0
UP DOWN

E nie to miałem głównie na myśli. Ja oklejam zwykłą taśmą papierową ale czasami pozostają mi ranty i muszę je potem usuwać i polerować.

No-limit
Wysłany: 2010-11-05, 13:45   
0
UP DOWN

shalashaska napisał/a:
E nie to miałem głównie na myśli. Ja oklejam zwykłą taśmą papierową ale czasami pozostają mi ranty i muszę je potem usuwać i polerować.

Przyklejasz taśmą maskująca papier ,tak jak byś chciał zamaskować powierzchnię naprawianą,następnie odwijasz go na drugą stronę nad taśmą i przyłapujesz.Nad pierwszą taśmą tworzy się wałeczek,przewrócone "U"

shalashaska 
Wysłany: 2010-11-05, 14:32   
0
UP DOWN

No-limit napisał/a:
shalashaska napisał/a:

Przyklejasz taśmą maskująca papier ,tak jak byś chciał zamaskować powierzchnię naprawianą,następnie odwijasz go na drugą stronę nad taśmą i przyłapujesz.Nad pierwszą taśmą tworzy się wałeczek,przewrócone "U"

Masz może jakieś zdjęcie przedstawiające ten sposób?

jedi9 
Wysłany: 2010-11-05, 16:43   
0
UP DOWN

kolega chyba o malowaniu na wywijkę mówi ;) był gdzieś filmik na yt chyba z profixa jak koleś malował blotnik od seicento.

obcy_69
Wysłany: 2010-11-05, 19:18   
0
UP DOWN

Najpewniej ..to nie dojezdzac materialem lakierniczym do miejsca oklejonego i po klopocie. Czy to klar czy podklad konczymy jeszcze przed tasma, inaczej nigdy tego miejsca nie zapolerujemy. Zawsze bedzie widac prog nawet gdy bedzie to gabka czy wywinieta tasma.:tak:

vicious
Wysłany: 2010-11-08, 16:17   
0
UP DOWN

A jak sobie poradzic z uszczelkami przelegajacymi do rantu wewnetrznego slupka i dachu? Szyba przednia sie klania, chociaz i boczne tylne mam klejone to tam jest lepiej z powodu wiekszej "szpary", auto to coupe. Okleilem tasma papierowa 3M do podkladowania, staralem sie najdokladniej a efekt jest taki, ze w kilku miejscach zamalowalem uszczelke, a i zdarzylo sie, ze podklad nie dolecial tam gdzie mial doleciec:) Same problemy.
Gdzies czytalem o patencie ze sznurkiem, badz zylka do wywiniecia uszczelki. Skuteczne to jest? Wolalbym nie wycinac szyb, bo i tak to moje rzezbienie pochlonelo zbyt duzo gotowki.

obcy_69
Wysłany: 2010-11-08, 19:58   
0
UP DOWN

No juz ktos o tym pisal - tasma odchylajaca.
http://allegro.pl/boll-ta...1278162474.html

Tutaj masz jedna dla przykladu... :)

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu