Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: Tech 2009-04-25, 17:42
Autor Wiadomo¶æ
jokerit
Wys³any: 2007-07-30, 12:32   Drobne odpryski - lakiernik czy domowa robota?
0
UP DOWN

Posty: 3
Witam
Mam na masce pare drobnych odprysków ( ok 2mm srednicy ), spor± rysê na lusterku ( 3mm x 3cm , wczensiejsyz wlasciciel pomalowal j± pedzlem i lakierem o innym odcieniu- z daleka nie widac ale z bliska kolor zupelnie inny) i ma³y b±bel na drzwiach ( ok 7mm srednicy) . Poza tymi mankamentami lakier jest w bardzo dobrym stanie (niebieski metalik) i nie chcia³bym malowaæ ca³ych elementów bo lakier jest oryginalny a uszkodzenia sa malo widoczne i nieduze.

my¶lalem nad samodzielnym zatuszowaniem ich pêdzelkiem lub sprayem z odpowiednio dobranym kolorem , tak zeby zabezpieczyæ je jednoczesnie przed korozj± ale nie wiem jak to wyjdzie, nigdy czegos takiego nie robilem.
Co do tego bêdzie mi potrzebne i jaki to by³by koszt ? Nie oczekuje niczego super ale zeby przykryc te wady i zabezpieczyæ.


I jest drugi wariant czyli udanie siê do lakiernika. Tylko pytanie czy zrobi± mi to tak, ¿e nie bêdzie widaæ bez malowania ca³ych elementów i ile to bêdzie kosztowaæ? Czy ktos ewentualnie moglby polecic mi jakis warsztat w Krakowie
 

Bodzio 
Wys³any: 2007-07-30, 18:00   
0
UP DOWN
--B_C_G--


Pomóg³: 9 razy
Posty: 405
Sk±d: lubuskie
Lusterko ca³e do malowania, b±bel na drzwiach - zaprawka, maskê ca³±, choæ widzia³em jak zaprawkê na masce te¿ robili.
_________________
http://img714.imageshack....p?id=aa001z.jpg
 
 

looqasch 
Wys³any: 2007-07-30, 21:49   
0
UP DOWN

Posty: 60
Je¶³i chodzi o maskê to kumpel kilka dni po¶wiêci³ i sobiêtak pêdzelkowa³ odpryski :mrgreen: trochêbazy trochê klaru, by³o tego sporo. Pó¼niej delikatnie papierkiem zapolerowa³ i pod maszynê. Wysz³o nie¼le.
I tu tylko wchodzi w grê w³asna zabawa bo ¿aden lakiernikj nie bêdzie chcia³ tak siê bawiæ, jedynie polerkê mo¿e zrobiæ. :wink:

Co do reszty elementów to tak jak Bodzio pisa³ :smile:
 

jokerit
Wys³any: 2007-07-30, 21:50   
0
UP DOWN

Posty: 3
malowanie calej maski odpada bo odpryski s± 2 i malo widoczne.. Ciekaw jestem ile pozostale rzeczy beda kosztowac ??

Bo jesli sporo to chyba sam to jako¶ zaprawiê :cry:
 

Bodzio 
Wys³any: 2007-07-30, 22:59   
0
UP DOWN
--B_C_G--


Pomóg³: 9 razy
Posty: 405
Sk±d: lubuskie
Za drzwi to z materia³em z 200z³ tak my¶lê (choæ za 150 te¿ mog± zrobiæ) No ale za element np. tam gdzie pracujê to 300-350 z³ bior±. Lusterko my¶lê ¿e 20-30 z³ (je¶li resztê by¶ malowa³ u jednego go¶cia) A je¶li chodzi o maskê, to te¿ ze 200 z³ we¼mie (je¶li siê ceni za takie ma³e cenzura³y) bo je¶li nie to i ca³o¶æ za 300z³ da siê zrobiæ na luzie. Ale to tylko w gara¿u, bo je¶li w profesjonalnym warsztacie to wiêcej policz± (z 650z³ za ca³o¶æ)
_________________
http://img714.imageshack....p?id=aa001z.jpg
 
 

harley94
Wys³any: 2007-07-31, 07:35   
0
UP DOWN


Posty: 10
Ja bym zrobi³ to wszystko za 300z³ w swoim gara¿u ale mieszkam na dolnym ¶l±sku.Zapraszam do mojej prywatnej galerii.
_________________

 

jokerit
Wys³any: 2007-07-31, 10:49   
0
UP DOWN

Posty: 3
za 300zl to moze i bym sie zdecydowal ale troche to za daleko :/
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group