Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
akaczmar510
Wys³any: 2010-11-21, 20:48   mam prosbe chce zmienic zawód na lakiernika mam 28 lat
0
UP DOWN

Posty: 5
witam wszystkich lakierników pomocników i ludzi którzy w tym siedza mam pytanie chcia³bym zostac lakiernikiem lecz mam28 lat czy nie jes juz za pozno jesli nie to ile czasu mi zajmie nauka zeby juz samodzielnie malowac dziekuje za odpowiedzi nawet te najbardziej szczere :help:
 

kropen16 
Wys³any: 2010-11-21, 20:53   
0
UP DOWN
Przemo

Pomóg³: 11 razy
Posty: 324
Sk±d: MKW
nie bedzie tragedi czlowiek uczy sie cale zycie. najpier zobacz czy ci ta robota wychodzi a jak nie to potrenoj. nigdy nie jest za pozno
 
 

akaczmar510
Wys³any: 2010-11-21, 21:10   
0
UP DOWN

Posty: 5
hey kropen zapomnia³em dodac ze uczy³em sie zawodu mechanika na praktykach troche szpachlowa³em czasem w podk³adzie pomalowa³em ale jakis element ile trzeba byc pomocnikiem aby samemu juz dzia³ac :help: :help:
 

³ysy73 
Wys³any: 2010-11-21, 22:46   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
Wiek praktycznie nie ma znaczenia.
Sta¿ pracy prawie te¿. Prawie, bo jeden robi od 20 lat i do dupy a drugi od 2 i porz±dnie.
Ile czasu? A¿ za³apiesz o co chodzi. A najlepiej je¶li polubisz i bêdziesz mia³ do tego dryg.
Tu jest trochê inaczej ni¿ w mechanice: tam wiesz jak co¶ zrobiæ i to zrobisz, a tu widz±c jak co¶ zrobiæ nie ka¿demu i nie zawsze to wychodzi....
Ale powodzenia i mi³ej zabawy
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2010-11-21, 23:49   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Kolego pytasz siê o zawód Lakiernika czy tylko chodzi tobie o takie tam amatorskie malowanie zwane dumnie "Lakierowaniem"? ;) Je¶li to pierwsze to musisz podj±æ prace na Lakierni i zdobywaæ wiedze oraz umiejêtno¶ci praktyczne. Jak "ju¿ bedziesz gotowy" to zdajesz egzamin z zawodu i dostajesz tytu³ oraz prawo wykonywania zawodu :tak: W porz±dnych Firmach (które to gwarantuj± sta³e i legalne zatrudnienie ,czyt. terminowe wyp³aty ,ZUS ) takie co¶ + sta¿ na lakierni (po¶wiadczony ¶wiadectwem pracy) jest wymagany aby zostaæ zaproszonym na rozmowe kwalifikacyjn± i przyjêtym na tzw. "okres próbny" :tak: Po którym to przy braku na dobrym poziomie umiejêtno¶ci praktycznych lub niedba³ym wykonywaniu zleconych zadañ itp. szukasz dalej pracy :rotfl: Pozdrawiam! :spoko:
 

akaczmar510
Wys³any: 2010-11-22, 10:31   
0
UP DOWN

Posty: 5
chodzi mi nie o zabawe tylko o prace w tym zawodzie z mechaniki rezygnuje mam mozliwosc przyjecia sie na pomocnika lakiernika wiadomo kasa mniejsza ale dam rade z góry dziêkujê wszystkim za pomoc pozdrawiam :)
 

mebArth 
Wys³any: 2010-12-03, 13:53   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Siema gosciu.... ja 18 lat siedze w lakiernictwie i nadal pope³niam b³edy. podstawa to 4 lata praktyki zeby¶ pozna³ coz czym siê je. Za pó¼no nie jest .Tylko ze do perfekcji dojdziesz po 50tce. A wiedz, ze ten zawód niszczy organizm jak chj. Rece chropowate ze baba Cie z domu wyrzuci jak bedziesz j± po dpie maca³ :-) Powodzonka.
_________________
Bart
 
 

obcy_69
Wys³any: 2010-12-03, 20:54   
0
UP DOWN

Pomóg³: 24 razy
Posty: 704
Ech...przez moj warsztacik przewinelo sie okolo 30 uczniow. Ale tak naprawde tylko jeden z nich wykazywal zaangazowanie w tym kierunku. Co zreszta przelozylo sie po jakims czasie na wyniki jakie uzyskiwal w lakiernictwie.
Takze ..czy to lakiernik , czy kazdy inny zawod, wymaga niemalego wkladu wlasnego.
Waznym jest rowniez w jakie rece trafisz - kogo dostaniesz za "nauczyciela".. :spoko:
 

mebArth 
Wys³any: 2010-12-03, 21:40   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
obcy popieram cie w 110 procentach. tez pracowa³em z uczniami a raz mia³em takiego, ze jak pada³ deszcz to dzwoni³ do starego i SZEFI MNIE NIE BEDZIE BO PADA/ koniec tematu. Nawet krwa kawy nie umieli zrobic gimbusy franciowate...
_________________
Bart
 
 

lorakkr21 
Wys³any: 2010-12-03, 23:50   
0
UP DOWN
lorakkr21

Pomóg³: 4 razy
Posty: 123
Je¿eli mia³bym wybieraæ jeszcze raz zawód to bym siê zastanowi³ dobrze nad tym i nie wiem czy bym chcia³ siedzieæ w tym syfie ale jak ka¿da praca ma swoje plusy i minusy ( plusy to du¿a satysfakcja z prac przynajmniej dla mnie lubiê to a minus to ten ca³y syf i chemia )przemy¶l to pzdr
 
 

akaczmar510
Wys³any: 2010-12-04, 09:19   
0
UP DOWN

Posty: 5
witam koledzy mowicie o chemii wiêc mam jeszcze jedno pytanie czy jest jakis sposob aby zabezpieczyc sie w 100 % od niej chodzi mi o srodki ochrony moj kolega po pó³ roku juz sam dziala ale duzo trenowal w domu ja niestety nie mam takiej mozliwosci pozdrawiam i zycze duzo zdrowia :spoko:
 

lorakkr21 
Wys³any: 2010-12-04, 13:32   
0
UP DOWN
lorakkr21

Pomóg³: 4 razy
Posty: 123
Zabezpieczyæ sie mo¿na bardzo dobrze ( rêkawiczki , maski , odkurzacze , wentylacja itp. ) lecz jak to w praktyce bywa ( a do zaprawki nie bêdê maski zak³ada³ albo do tarcia kitu przez chwilê a jednak to siê wszystko wdycha )
 
 

gugun 
Wys³any: 2010-12-05, 18:43   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
jesli masz lep to szybko zalapiesz...moj ojciec malowal przeszlo 20lat zainteresowalo mnie to i nie potrzebowalem wiele na nauke...grunt to probowanie,jak nie popsujesz kilka razy to sie nie nauczysz....no ale ja nie ale moj kuzyn ktory szybciej z 3 lata zaczal "sprzatac"u mojego ojca jest do dzisiaj cienki i pomaga mi tylko w wstepnej obrobce i malo potrafi wiec wszysko zalezy od ciebie jak szybko zalapiesz a uczyc to kazdy sie uczy caqle zycie wiec powodzenia.
 
 

damian 
Wys³any: 2011-01-20, 22:27   
0
UP DOWN

Posty: 113
Sk±d: Lublin
te¿ bym chcia³ zacz±æ to robiæ zawodowo, tyle, ¿e u nas w lublinie nie ma siê gdzie nauczyæ. gdzie tylko uka¿e siê jakie¶ og³oszenie ¿e szukaj± pomocnika lakiernika, to wszêdzie wymagaj± do¶wiadczenia w zawodzie
 

PROJEKTER
Wys³any: 2011-01-20, 22:46   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Nie ma siê co dziwiæ. Nikt nie chce ryzykowaæ i poprawiaæ samochodów po okresie próbnym lakiernika. Niektóre wady ( reklamacje ) potrafi± wy³aziæ po kilku miesi±cach choæ pierwszego dnia po lakierowaniu wygl±da to ¶licznie.

... a w Lublinie to chyba nie jest tak ¼le. W ubieg³ym roku zacz±³em tam projekt rozbudowy lakierni u jednego z dealerów, a w tym roku ju¿ mam dwóch nowych chêtnych. Jeden to budowa nowego warsztatu, a drugi rozbudowa o sam± lakierniê. Tak¿e miejsc pracy dla lakierników pomocników nied³ugo przybêdzie ;)
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

kalbi 
Wys³any: 2011-01-21, 12:35   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
damian napisa³/a:
gdzie tylko uka¿e siê jakie¶ og³oszenie ¿e szukaj± pomocnika lakiernika, to wszêdzie wymagaj± do¶wiadczenia w zawodzie
u mnie te¿ jak szukamy pomocnika lakiernika to z do¶wiadczeniem bo po co bez do¶wiadczenia mi kto¶? jak chcesz siê nauczyæ zawodu to id¿ na ucznia, a nie pomocnika bo to dwie ró¿ne rzeczy!!!!
_________________

 
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2011-01-21, 23:18   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Kolego zamiast siedzieæ na d...ie i liczyæ tylko na og³oszenia to proponuje poje¿dzic po warsztatach lakierniczych i samemu "poszukaæ" :tak: Od siedzenia i czytania og³oszeñ to pracy siê nie znajdzie :tak: Trzeba "troche" siê "wysiliæ" ;) Pozdrawiam! :spoko:
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime