Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: przemo1972 2010-12-01, 01:07
Autor Wiadomo¶æ
neo226
Wys³any: 2010-11-25, 12:01   Jaki nr lakieru VW golf
0
UP DOWN

Posty: 4
Witam mam taki problem: nie mam naklejki w bagazniku ani ksi±zek serwisowych, a potrzebuje nr lakieru czy moze mi ktos pomoc dowiedziec sie jaki mam kolor po nr vin? A tak na marginesie mam pytanie czy lekko szpachlowany dach bedzie wie w lato wygina³ i bedzie widac lekka fale na dachu, bo moj lakiernik powiedzia³ mi ze przez ten szpachtel latem bedzie widac fale. czy ma racje czy po prostu nie umie tego zrobic? :help: :help: :help:
 

kropen16 
Wys³any: 2010-11-25, 14:38   
0
UP DOWN
Przemo

Pomóg³: 11 razy
Posty: 324
Sk±d: MKW
jak dobry lakiernik to nic nie bedzie widac. tylko trzeba dokladnie i nie mozna sie spieszyc
 
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2010-11-25, 15:23   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Nr. lakieru kolego dostaniesz w ASO VW tylko musisz im podaæ nr. nadwozia. :tak: A swoj± drog± co to za "lakiernik" ¿e ka¿e "klientowi" podaæ nr. lakieru jaki ma na samochodzie ;) Takie co¶ (ustalenie nr. lakieru) nale¿y do "wykonuj±cego us³uge" :tak: je¶li jeszcze dodatkowo kolego ka¿e tobie dostarczyæ "dorobiony lakier" na tego VW to proponuje jechaæ bez zastanowienia do innego warsztatu lakierniczego :tak: A dach dlaczego by³ szpachlowany? Ten "lakiernik" ju¿ szpachlowa³ (dach) czy dopiero ma zamiar ;) ? Pozdrawiam! :spoko:
 

neo226
Wys³any: 2010-11-25, 15:45   
0
UP DOWN

Posty: 4
on nie chce farby, tylko ja chce znac nr zeby on mógl dobrac lakier bo pozniej tzn po grudniu bede zmienial zderzak przedni i raczej on nie bedzie mi tego malowa³ a nie chce miec 3 kolorów na samochodzie, tym bardziej ze to jest nowe auto. Zadzwonie zaraz do serwisu ASO zobaczymy co powiedz±. Ciekawe jak zrobi ten dach, czyli jak bedzie sie za³amywac lakier tzn tak krzywic to poprostu do dupy lakiernik?
 

neo226
Wys³any: 2010-11-25, 16:31   
0
UP DOWN

Posty: 4
Mi³a pani podala mi nr lakieru oraz kod. ciekawe co teraz z tym dachem
 

obcy_69
Wys³any: 2010-11-25, 19:09   
0
UP DOWN

Pomóg³: 24 razy
Posty: 704
A kod do czego..??

neo226 napisa³/a:
on nie chce farby, tylko ja chce znac nr zeby on mógl dobrac lakier

To chce czy nie...?? Bo w koncu czym polakieruje Ci ten dach..??

Posluchaj...to w gestii lakiernika jest dobor lakieru we wspolpracy z mieszalnia. Nie rozumiem jaka role pelnisz Ty..??
Owszem slyszalem , ze lakiernicy wysylaja klienta po lakier - ale tylko po to , by po jakiejs wpadce mieli na kogo zrzucic wine. ^^ ...i wypiac sie na problem.
Osobiscie sam sie tym zajmuje..bo nie wszystkie mieszalnie maja dobrych kolorystow i przewaznie trzeba juz na tym etapie korygowac kolor. Poza tym w danym numerze lakieru ..mozesz miec jeszcze kilka do kilkunastu odcieni..

Co do dachu...to dobrze wyprowadzona powierzchnia nie ma prawa zalamywac w jakikolwiek sposob lakieru ..czy tez swiatla na lakierze.
 

neo226
Wys³any: 2010-11-25, 22:29   
0
UP DOWN

Posty: 4
Chodzi mi o to ze Ja podam mu nr lakieru zebym mia³ dach tego samego koloru co reszta. bo pozniej bede lakierowa³ zderzak , a wowczas kolor bedzie identyczny jak ca³a reszta, bo przeciez to bedzie kolor dobierany z numeru. Ta pani z ASO poda³a mi KOD LAKIERU Z4Z4 i NUMER LAKIERU LC9Z. Mam nadzieje ze to bedzie tylko jeden odcieñ. A co do tego dachu to on powiedzia³ ze tak duzej p³aszczyzny nie da sie wyproadzic i bedzie "co¶ tam zawsze widac" na tym dachu... Nie wiem czy on k³amie czy poprostu robi to do bani, bo bierze za to niez³y kawa³ek $$$ wiec chcia³bym zeby to by³o zrobione dobrze.
 

jacenty 741
Wys³any: 2010-11-26, 04:58   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
Co do odcienia:z ca³± pewno¶ci± jest w tym numerze kilka alternatyw.Poza tym,lakieruj±c dwa elementy lakierem metalicznym (a jeszcze bardziej przy per³owym) w ró¿nych terminach znacz±co zwiêkszasz ryzyko innego odcienia.Inna wilgotno¶æ powietrza,inna temperatura,inne ustawienia ci¶nienia i pistoletu wp³ywaj± na zmianê odcienia.
No,ale jako ¿e to dach i zderzak,,to mo¿e nie bêdzie widaæ wielkiej ró¿nicy,jako ¿e to inne p³aszczyzny i nie s±siaduj±ce ze sob±.Poza tym,cieniowanie powinno usun±æ problem,ale to problem lakiernika,chocia¿ s±dz±c po tym,co wygaduje na temat dachu,nie jestem pewien,czy sobie z nim poradzi...
 
 

obcy_69
Wys³any: 2010-11-27, 19:26   
0
UP DOWN

Pomóg³: 24 razy
Posty: 704
Ok ok...zrozumialem, ze na dzien dzisiejszy chcesz polakierowc tylko dach..a zderzak za jakis czas dopiero. I tak jak pisze kolega @jacenty 741 lakierujac tym samym lakierem ale w roznych odstepach czasu nie wyjdzie identycznie. Ba.. znam nawet takich lakiernikow, ktorzy lakierujac w tym samym czasie elementy na stojakach - robia roznice z odcienich..powaga.
Ale..tutaj musze Cie pocieszyc, bo przy tym lakierze (czarny)..roznice nie sa az tak drastyczne do dostrzezenia. Poza tym dach jest jakby oddzielnym elementem (nie przylegajacym do sasiednich)..co daje dodatkowa korzysc na plus. Co do zderzaka..to nie wiem czy zwracales kiedykolwiek uwage, ale elementy z tworzyw sztucznych na nowych autach (zderzaki, lusterka, rozne listwy, czy tez klapki wlewow paliwa)..przewaznie roznia sie od karoserii, i to niekiedy drastycznie. Przyjrzyj sie w jakimkolwiek salonie. Sam niejednokrotnie , gdy lakieruje cale auto ...do zderzakow dolewam "deko" innego koloru..

W Twoim przypadku mogles rowniez poprosic lakiernika, by dobral Ci 200gr tego lakieru wiecej i byloby po sprawie. Ale spoko - przynajmniej bedziesz wiedzial jak to wyglada od kuchni.. :spoko:
Co do szpachlowania dachu - naprawde jest mozliwe, bys nie widzial sladu po naprawie. Oto wlasnie chodzi w sztuce lakiernictwa refiniszowego, aby przeprowadzic naprawe z jak najmniejsza iloscia widocznych bledow :idea: :) .

Aha..i popros lakiernika - by zrobil Ci probe tego lakieru..bedziesz mial satysfakcje, by osobiscie sobie porownac z oryginalem. :spoko: :)
 

przemo1972 
Wys³any: 2010-11-30, 13:27   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 551
Sk±d: SC
W/g numeru VIN wychodzi mi C9Z (LC9Z) czyli Magic Black-Met.(Albo Black Magic-Met., wylecialo mi z glowy... ;) ) Do mieszalni zanies klapke od paliwa lub cos w kolorze w celu wybrania alternatywy, w Standoxie jest kolor podstawowy i dwie alternatywy, w tym jedna serwisowa.
Pozdrawiam
_________________
Wyrywanie chwastow
 

obcy_69
Wys³any: 2010-11-30, 20:54   
0
UP DOWN

Pomóg³: 24 razy
Posty: 704
Z tymi klapkami od wlewu ..to ja bylbym ostrozny..
Jezeli jest z tworzywa, moze roznic sie od karoserii - i to znacznie. :)
 

gugun 
Wys³any: 2010-12-05, 18:44   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
lakiernik jest cienki a nr lakieru do mieszalni to ci znajda fiszke co odpowiada i bedziesz wiedzial...
 
 

elakiery.pl
Wys³any: 2011-01-24, 11:58   Numer kolory i przyk³ady lakierów
0
UP DOWN

Posty: 40
Pomocnym narzêdziem przy szukaniu kodu koloru jest strona http://kolorbox.pl ,
znajdziecie tam przyk³ady lakierów w danym numerze, oraz miejsca gdzie w poszczególnych markach znajduje siê kod lakieru, w razie problemu, jestem do dyspozycji,
_________________
Lakiery samochodowe, Stojaki lakiernicze oraz materia³y lakiernicze pe³na gama us³ug i towarów.
www.elakiery.pl Sklep internetowy
 

misias
Wys³any: 2011-01-24, 16:51   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 246
Malowa³em ostatnio u znajomego lakiernika vw.w tym kolorze czarna per³a met. dwu sk³adnikowy z duponta,poprawiany by³ dach i jakie¶ tam duperele,jest go kilka odcieni i by³em dobieraæ samochodem,nie z klapk± one s± malowane gdzie indziej,pod innym ci¶nieniem.
W efekcie koñcowym,wysz³o jak w oryginale,ale ten co mi to robi³ mia³ dwudziesto letni± praktykê.Je¿eli lakiernik zna siê na rzeczy,a lakier jest dobrze dobrany,efekt musi byc zadowalaj±cy.Pozdrawiam.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group