Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
masteriusz 
Wys³any: 2010-11-27, 17:29   Pocz±tki przygody z lakierowaniem - jest sens?
0
UP DOWN

Posty: 28
Sk±d: Tarnowskie Góry
Witam kolegów :) ) Od jakiego¶ czasu chcia³em siê zmierzyæ z zagadnieniem lakierowania.
W koñcu muszê podj±æ decyzjê :) Z góry powiem ze nie mia³em nigdy styczno¶ci z lakiernictwem. ale du¿o czyta³em ostatnio czasy na ten temat, g³ównie na temat pistoletów i ich zastosowania. ale moim s³abym punktem jest kompresor:/ noname 25L 8 bar hmm wydajno¶æ 150L - czy takim sprzêtem dam rade pomalowaæ np,: samochód?

nie mam zamiaru malowaæ zarobkowo a jedynie hobbystycznie i sporadycznie dla siebie czy kogo¶ ze znajomych dlatego nie potrzebujê wytrzyma³ego sprzêtu.

Czyta³em bardzo z³e opinie na naszym forum z pistoletach SICO RP I HVLP natomiast na sklepach internetowych opinie s± przeciêtne i zadowalaj±ce od amatorów.
Czy ma moje nie wygórowane potrzeby wystarczy taki sprzêcik??

czyta³ tematy na forum i w moim przypadku - ma³a wydajno¶æ kompresora lepiej chyba kupiæ pistolet RP - który na wy¿szym ci¶nieniu potrzebuje mniej powietrza??

Pozdrawiam Micha³
 

kropen16 
Wys³any: 2010-11-27, 17:50   
0
UP DOWN
Przemo

Pomóg³: 11 razy
Posty: 324
Sk±d: MKW
Nie pomalojesz takim kompresorem nic. kup drugi i je zepnij na pojedynczy maly element powietrza starczy. nie zapomnij ze tzreba dokupic odwadniaczei i reduktory . za te pieniadze nawet jak kupisz HVLP to i tak tylko napis. ale dla pewnosci kup RP
 
 

masteriusz 
Wys³any: 2010-11-27, 18:41   
0
UP DOWN

Posty: 28
Sk±d: Tarnowskie Góry
A jaki kompresor odpowiedni do takiego SICO RP?? kompresory 2 t³okowe 50L maj± wydajno¶æ 206L mo¿e sprzedam mój a kupiê taki chyba firma Eurotec.

na pocz±tek chcê pomalowaæ elementy motocykla wiêc elementy niedu¿e ale chcia³bym te¿ pomalowaæ samochód.

chcia³em przeznaczyæ na pistolet do 140z³ i wydaje mi siê, ze te SICO wypadaj± najlepiej?

Pozdrawiam
 

kropen16 
Wys³any: 2010-11-27, 18:48   
0
UP DOWN
Przemo

Pomóg³: 11 razy
Posty: 324
Sk±d: MKW
nie wiem tez lakieruje amotorskoi mam speddwaya 1.3 HVLP chociaz naprawde nie wiadomo co to jest. lepszy nie jest mi potrzebny. nie kupoj tego EUROTECA . kup kompresor EXPO 2 tloki. i 50 l butla. wpisz w gogle '' test kompresora expo 2 tloki'' . byl testowany na foruum mial wydajnosc ok.240l na wydechu. co do SICO to kup powinno byc dobrze. do ok 500zl to nie pistolet. chyba ze ma sie kase na SATE :cool:
 
 

masteriusz 
Wys³any: 2010-11-27, 20:31   
0
UP DOWN

Posty: 28
Sk±d: Tarnowskie Góry
Na allegro sa tylko kompresory jedno t³okowe o wydajno¶æ 189L.
A co mo¿e byæ efektem za ma³ej wydajno¶ci?
bo nie wiem czy dobrze my¶lê:
Spadnie ci¶nienie i pistolet przestanie kryæ tak?
Czyli po malowaniu jakiego¶ elementu musia³bym czekaæ a¿ kompresor znów nadmucha do zbiornika??
 

obcy_69
Wys³any: 2010-11-27, 20:48   
0
UP DOWN

Pomóg³: 24 razy
Posty: 704
masteriusz napisa³/a:
Spadnie ci¶nienie i pistolet przestanie kryæ tak?
Czyli po malowaniu jakiego¶ elementu musia³bym czekaæ a¿ kompresor znów nadmucha do zbiornika??


Naprawde lepiej tego nie mogles ujac...
Przy kryciu - istota jest..by jak najwiecej nadmuchac do "zbiornika".. ^^ ^^ ^^
 

masteriusz 
Wys³any: 2010-11-27, 20:53   
0
UP DOWN

Posty: 28
Sk±d: Tarnowskie Góry
Czyli podsumowuj±c:
SICO RP z dysz± 1,4 + expo 1 t³ok 50l (189L/min na wyj¶ciu) + bajery(reduktor osuszacz itp)
jako¶ powinno daæ rade?

mogê na przyk³ad pomalowaæ drzwi odczekaæ w tym czasie uzupe³niæ lakier i pomalowaæ drugie drzwi znów odczekaæ i np maskê?
 

kropen16 
Wys³any: 2010-11-27, 21:03   
0
UP DOWN
Przemo

Pomóg³: 11 razy
Posty: 324
Sk±d: MKW
no mozesz tylko moga wyjsc inne odcienie i kompresor sie szybko ''zajedzie'' bo bedzie chodzil non stop
 
 

masteriusz 
Wys³any: 2010-11-27, 21:19   
0
UP DOWN

Posty: 28
Sk±d: Tarnowskie Góry
przejrzê jeszcze rynek u¿ywanych kompresorów bo nie chcê maj±tku wydaæ na kompresor:/
 

kropen16 
Wys³any: 2010-11-27, 21:43   
0
UP DOWN
Przemo

Pomóg³: 11 razy
Posty: 324
Sk±d: MKW
jak chcesz zrobic dobry to zrob go samemu. 2 sprezarki od stara albo jakas jedna dwutlokowa. troche rurek,zlaczek , wyloncznik cisnieniowy . mozesz takze kupi na allegro sama sprezarke o wydajnosci efektywnej 360l/min za ok 800 zl + baniak+zlaczki+rurki+wyloncznik cisnieniowy lub zawor upsutowy. a co do uzywamych kompresorow to jest ich nawet sporo i nieraz mozna kupic tanio. porozgladaj sie na zlomie za sprezarkami np. WAN
 
 

obcy_69
Wys³any: 2010-11-27, 22:16   
0
UP DOWN

Pomóg³: 24 razy
Posty: 704
@kropen16...Ty chyba non-stop siedzisz na DISCOVERY i sledzisz kolejne odcinki programu " ZLOMIARZE" :shock: ^^
 

kropen16 
Wys³any: 2010-11-27, 22:48   
0
UP DOWN
Przemo

Pomóg³: 11 razy
Posty: 324
Sk±d: MKW
nie siedze na DISCOVERY tylko trafiaja sie okazje ze mozna wyrwac cos za malom kase dobrego albo do remontu
 
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2010-11-28, 00:47   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
Macie jakie¶ dziwne wymagania do wielko¶ci baniaków.
Ja mam stara sprê¿arkê z baniakiem 50 litrów i sata 3000 hvlp smiga mi kazdego calaka bez problemu co chwila sie wy³±czaj±c.
Maszynki rupesa scorpio taka 50tka wcale nie odczuwa, bo taki wydatek na maszynke to przy sacie dla niej rozgrzewka. :rotfl:
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

stanislaw19821
Wys³any: 2010-11-28, 15:31   
0
UP DOWN

Posty: 4
pozytaj forum moje pierwsze malowanie opel vectra koles umalowal auto kompresorem expo 50 l ale pistolet mia³ z wy¿szej polki tez myslalem kupic expo 50 l i gnata sico ale sam juz nie wiem jak kompresor bedzie dobijal powietrze ty czekasz potem malujesz i inny odcien moze byc
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2010-11-28, 18:19   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
stanislaw19821,
Do mnie piszesz kolego Stanis³awie?????
Gniot srico to kupa dla amatorów szaleñstwa jakim jest lakierowanie pocz±tkowe.
Ja mam oszczêdna w powietrze sate hvlp i oszczedne maszynki rupes scorpio.
Nie twierdzê ¿e wiêkszy baniak nie jest potrzebny, jest wrêcz niezbêdny do zachowania poprawnych parametrów pracy sprê¿arki, czyli praca - odpoczynek.
Do tego temperatura powietrza odpowiednia aby punkt rosy by³ przed filtrami np. ckd.
Ale od kiedy wielko¶æ baniaka jest jedynym parametrem który decyduje o przestojach.
 

³ysy73 
Wys³any: 2010-11-28, 19:09   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
Witam kolego Masteriusz...
Akurat do malunków te dwie rzeczy o których piszesz s± bardzo wa¿ne.
Je¶li chodzi o pistolet, to s± ludzie którzy radz± sobie i takimi po 100z³, s± tacy co nie chc± na nie patrzeæ i kupuj± po ok. 500z³, a s± tacy co i na te nie chc± patrzeæ i kupuj± tylko te po ponad tysi±c.
To zale¿y ile kto ma pieni±¿ków, ale te¿ i ile bêdzie nimi pracowa³.
A najczêstsza przyczyna b³êdnego doboru pistola to z³e liczenie. Bo jak kto¶ ma du¿o malowania, to lepiej wydaæ jednak wiêcej pieniêdzy na lepszy pistol, który bêdzie KILKADZIESI¡T razy d³u¿ej s³u¿y³ od tego taniego, bêdzie zu¿ywa³ mniej powietrza i bêdzie szybszy co przek³ada siê na oszczêdno¶ci w kosztach: pr±d, ...., bêdzie zu¿ywa³ mniej farb, wiêc kolejne oszczêdno¶ci, no i jeszcze ró¿nica bêdzie w lepszej jako¶ci malunkach oraz nieporównywalnie lepszym komforcie pracy.
Najpro¶ciej policzyæ to na lakierowaniach calaków i jeszcze tymi ciut lepszymi materia³ami:
Przy u¿yciu taniego guna zu¿yje siê materia³ów, pr±du,... na kwotê XXXX
A przy u¿yciu lepszego guna zu¿yje siê tych samych materia³ów i mediów na kwotê XXXX - 100z³ i jeszcze jako¶æ bêdzie lepsza
Czyli 16 calaków i mamy guna z wysokiej pó³ki za darmo, a ka¿de kolejne malowanie dodatkowo zarabiamy na kosztach. I ten gun przy naprawdê ostrym przerobie chodzi powiedzmy 10 lat. A tani przy takim samym przerobie? {jak ja testowa³em to najlepszy z nich max 3 miesi±ce -tylko, ¿e od pocz±tku by³ do dupy, a pó¼niej totalnym gównem}
Wiêc trzeba umieæ liczyæ i wiedzieæ czego siê oczekuje

Je¶li chodzi o kompresor:
Je¶li masz jakie¶ wiêksze plany i jeste¶ ich pewien, to jest to chyba taki gad¿et który od razu musisz zakupiæ lepszy nie tylko "dopasowuj±c go" do pistoletu -pistoletów- ale te¿ i do innych narzêdzi pneumatycznych jakie pó¼niej podokupujesz. Tak¿e tu raczej przyda³by siê od razu lepszy.
Cytat:
do ok 500zl to nie pistolet. chyba ze ma sie kase na SATE
Kolego Kropen....:
Po pierwsze do 500z³ s± np Air Gunsy pod których produkcj± podpisuje siê z lekka bardzo mocna firma IWATA i sporo ludzi dobrze radzi sobie tymi pistoletami, a przynajmniej nikt z nich nie zg³asza³ jakichkolwiek reklamacji czy problemów.
Po drugie nie tylko SATA istnieje na ¶wiecie pistoletów z górnej pó³ki. Jest jeszcze z tych popularnych IWATA i DEVILBISS i ka¿dy z nich ma swoich fanów.
I ja np. wolê IWATÊ ni¿ Satê - a s± tacy co ani tego ani tego tylko w ciemno wybior± tego trzeciego.
 

akaczmar510
Wys³any: 2010-11-28, 19:52   
0
UP DOWN

Posty: 5
do kolegi lackdoctor nie do CIEBIE pisa³em tylko do zalozyciela tego forum da³em przyklad kompresora expo ale tam koles mia³ pistolet air gunsa wiec mysle ze do malej banki kompresora taki zestaw jest ok to tylko moje zdanie moze sie myle pozdrawiam :spoko:
 

obcy_69
Wys³any: 2010-11-28, 21:06   
0
UP DOWN

Pomóg³: 24 razy
Posty: 704
Lackdoctor napisa³/a:
Ja mam oszczêdna w powietrze sate hvlp

Tzn...ile Ci zuzywa tego luftu..??
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2010-11-28, 21:22   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
obcy_69,
2/3 wydajno¶ci kompresora.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

obcy_69
Wys³any: 2010-11-28, 22:08   
0
UP DOWN

Pomóg³: 24 razy
Posty: 704
Lackdoctor napisa³/a:
2/3 wydajno¶ci kompresora.

To musi byc naprawde wydajny jakies 650 litrow..do tego co rusz sie wylacza, to chyba jeszcze wiecej ...800 ??.
W polaczeniu z tak mala butla..imponujace. :spoko:
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2010-11-28, 22:14   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
obcy_69,
Hej.
Noo to o 50 litrach to by³a taka niedokonczona informacja.
600 l/min - taka wydajnosc jest kompresora.
W po³±czeniu z ma³± butla to jest taka sprê¿arka typowo przemys³owa, nie musze t³umaczyc Tobie napewno.
 

obcy_69
Wys³any: 2010-11-28, 22:39   
0
UP DOWN

Pomóg³: 24 razy
Posty: 704
Jezeli tyle ma na wyjsciu to naprawde niezly sprzecik.. :)
 

³ysy73 
Wys³any: 2010-11-28, 22:46   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
obcy_69 napisa³/a:
Jezeli tyle ma na wyjsciu to naprawde niezly sprzecik.
I na dodatek pewnie za grosze to wyrwa³, bo to farciarz....
Ja nie wiem jak On to wynajduje... Chyba muszê mu podes³aæ swego laptonga ¿eby mi swoj± wyszukiwarkê wczyta³ :D :D
 

glover
Wys³any: 2010-11-28, 23:59   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 303
Ten sprzêcik Lackdoctora jest naprawdê fajny :spoko:
Ja tam te¿ wolê poszukaæ czego¶ starszego ale niezniszczalnego i o prawdziwych parametrach ni¿ kupowaæ w markecie.
Popatrzcie co ostatnio uda³o mi siê wyrwaæ za 250 zeta!!! Ma swój wiek ale jak pompuje :D 600 litrów na wyj¶ciu w 1971 r. z jednego cylindra!

Oczywi¶cie bêdzie wpiêty do innego kompresorka z butl± 100l bo tamten nie dawa³ rady (te¿ u¿ywka za 500 z³ francuski Compair z wydajno¶ci± 260 litrów) w tym drugim posz³a mi po roku uszczelka co nie by³o problemem - 30 z³ na materia³ i 3 h roboty. Ludzie takie u¿ywane sprzêty z zachodu s± naprawdê lepsze ni¿ te marketówy.

20101128321.jpg
Plik ¶ci±gniêto 67 raz(y) 49.97 KB

20101128319.jpg
Plik ¶ci±gniêto 106 raz(y) 67.04 KB

 

masteriusz 
Wys³any: 2010-11-29, 21:47   
0
UP DOWN

Posty: 28
Sk±d: Tarnowskie Góry
kolego ³ysy73
Dziêkujê za wyczerpuj±c± odpowiedz:) jednak tak jak zaznaczy³em w pierwszym po¶cie nie bêdê malowaæ bardzo du¿o, narzuci³em sobie 2 cele: malowanie motocykla i mo¿e mojego samochodu i w zasadzie na tym siê koñczy.
chcê raczej nauczyæ siê operowaæ pistoletami i malowaæ.

A i tak zak³adam, ¿e pistolet bêdzie u¿ywany nie wiêcej ni¿ kilkana¶cie razy w roku! Dlatego zastanawia mnie sens kupowania drogiego sprzêtu... jak zapomnê o czym¶ i zaschnie mi farba w pistolu za 130z³ nic ale jak kupie sata za 1000 i jako nowicjusz zrobiê taki b³±d... to sznurek ;P
Dlatego chcê taki kompromisowy sprzêt :)

taki kompresorek o wydajno¶ci efektywnej 190L na moje malowanie to chyba spisze siê??
do tego taki SICO RP a lepszy zawsze mozna kupiæogarnê podstawy malowania na tym przesi±dê sie na cos lepszego ;)
 

³ysy73 
Wys³any: 2010-11-29, 23:20   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
Ja wszystko rozumiem. Dlatego te¿ stara³em siê lekko na¶wietliæ jak te¿ mo¿na i pomy¶leæ.
Ale rozumiem te¿ ¿e bardzo czêsto s± bariery nie do przeskoczenia. Najczê¶ciej ilo¶æ kopiejek. Spoko. Jestem z tego ¶wiata i to rozumiem.
O tych tañszych gunach nie wiele mi wiadomo. Tu rz±dzi siê chyba zasada jaki siê trafi taki siê trafi.
Ale nie zabieram na ten temat g³osu bo ich nie u¿ywam.
Tylko jaki by ten pistol nie by³ -poza aerografem chyba- to te 190L kiepsko widzê
Ale powodzenia i mi³ej zabawy
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2010-11-30, 10:34   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Do autora tematu! We¿ kolego i zamiast kupowaæ nowy "z marketu" czy "z allegr.." to poszukaj po og³oszeniach i kup jaki¶ u¿ywany. :tak: Na pewno bedzie tobie s³u¿y³ i prze¿yje jeszcze kilka jak nie wiêcej tych chiñskich kompresorów. Ale decyzja nale¿y do ciebie ,190 litrów na wyj¶ciu to troche za ma³o :nie: Lepiej kup ten 2-t³okowy któru ma +- 240 lit. :tak: Co do pistoletu to ca³kowicie siê zgadzam ¿e na pocz±tek "przygody z malowaniem" jest lepiej kupiæ co¶ taniego :tak: aby¶my mieli siê na czym uczyæ i trenowaæ :tak: Poznasz "obs³uge" pistoletu ,jak o niego: dbaæ ,czy¶ciæ ,itd. :tak: Jak opanujesz "taki sprzêt" to zawsze ³atwiej przej¶æ na "co¶ lepszego" ni¿ odwrotnie :tak:
To co moge dodaæ od siebie to te "tanie pistolety" cechuje krótka ¿ywotno¶æ :tak: Najszybciej "padaj±" uszczelki powietrza ,nastêpnie zu¿ywaj± sie iglice z dyszami :tak: Najgorsze jest to ¿e nowych uszczelek nie mo¿na dostaæ i wtedy tylko wymiana na drugi "nowy" pistolet. Ale przy takich cenach to nie jest wydatek który "powala na kolana" ;) Jak to mówi± "od czego¶ trzeba zacz±æ" :tak: Pozdrawiam! :spoko:
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2010-11-30, 13:42   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
Robertlodz09 napisa³/a:
poszukaj po og³oszeniach i kup jaki¶ u¿ywany. Na pewno bedzie tobie s³u¿y³


Jest jeden ma³y problem.
Aby kupiæ uzywany trzeba umieæ oceniæ stan techniczny staruszka, jego stopieñ zmêczenia (zu¿ycia).
Taki zakup jest tez ryzykowny, bo niewiadomo jak d³ugo pochodzi bezawaryjnie i jak jest z serwisem, czyli dostepem do czê¶ci.
Ja mog³em sobie pozwoliæ na zakup mojego kompresora, tak jak i kolega co tez pokaza³ ¶wietny sprzêcik starej daty.
Ale czy nie lepiej kupiæ nowy z gwarancj± ?
Wiadomo ¿e nie nadaje sie taki do rasowego lakiernika, ale na poczatek i d³ugo jeszcze potem w zupe³no¶ci wystarczy.
I znów jedno ale... jak trafisz na fajny to tylko siê cieszyæ.
Mo¿na tez trafiæ na chinola w pod³ej jako¶ci i borykaæ siê ze wszystkimi mozliwymi awariami od oleju w powietrzu po problemy z rozruchem z powodu ¼le dzia³aj±cego zaworu zwrotnego.
O grzaniu siê nie wspomne.

I co tu wybrac???
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2010-11-30, 16:27   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Ca³kowicie siê zgadzam ,ale my nie mo¿emy "zadecydowaæ" za autora tematu o wyborze "tego jedynego" kompresora ;) Decyzja co wybraæ nale¿y tylko do niego :tak: Pozdrawiam! :spoko:
 

masteriusz 
Wys³any: 2010-11-30, 18:23   
0
UP DOWN

Posty: 28
Sk±d: Tarnowskie Góry
koledzy a co powiecie o technologi LVLP?? pistolet typu:
LVLP AUARITA 1,4

zapotrzebowanie 90-160L/min
zamiast kupiæ kompresor to mogê do³o¿yæ i kupiæ taki sprzêt... bo mam tez inny problem:/ kompresora 100L to nie mam gdzie trzymaæ:/

Bo jednak u¿ywany to ryzyko a remont+cena to czasami = nowy :)
Pozdrawiam
 

kropen16 
Wys³any: 2010-11-30, 18:57   
0
UP DOWN
Przemo

Pomóg³: 11 razy
Posty: 324
Sk±d: MKW
nie bardzo wierze ze jest takie zapotrzebowanei na wiatr obstawiam ze bedzie to ok 200l/min tak optymalnie do poprawnej pracy. a taki zwyl;y kompresor najtanszy z leroy merlin czy jakos tak kosztuje ok 300 zl butla 25 i wydajnosc ok 200 l na min tylko przy lakierowaniu caly czas chodzi i malo kiedy sie wyloncza
 
 

masteriusz 
Wys³any: 2010-11-30, 21:06   
0
UP DOWN

Posty: 28
Sk±d: Tarnowskie Góry
Ogl±da³em pistolety w cenach od 200 to ponad 1000z³ i ¿aden nie mia³ zapotrzebowania wiêkszego ni¿ 200L

Z tego co czyta³em to nowa technologia któr± w³a¶nie charakteryzuje siê tym ze potrzebuje ma³o powietrza i oszczêdza materia³.

w takiej sytuacji mogê redukowaæ koszty kupuj±c pistolet za 300 a nie kompresor za 450 i pistolet za 100 :)

tylko nigdzie nie pisze jaki s± wady tego typu pistoletów
 

kropen16 
Wys³any: 2010-11-30, 21:38   
0
UP DOWN
Przemo

Pomóg³: 11 razy
Posty: 324
Sk±d: MKW
najczescie slabo rozbija material i krzywo natryskoje
 
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2010-11-30, 23:01   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Kolego masteriusz ,je¶li chcesz sprawdziæ ile powietrza potrzebuj± i na jakim ci¶nieniu powietrza pracuj± obecnie pistolety lakiernicze to prosze i wejdz na strony firmowe takich producentów jak Sata ,DeVilbiss ,Ivata czy nawet na strone W³oskiego Walcoma :tak: Podane tam dane techniczne s± wiarygodne ,rzetelne i prawdziwe :tak: Ty swoj± "wiedze" opierasz tylko na tym co pisz± sprzedawcy taywañskich chiñskich "pistolecików" na swoich "stronkach" gdzie te "cacka" wystawiaj± na sprzeda¿ w internecie itd. :tak: To co mo¿esz ju¿ przeczytaæ na temat tych pistoletów w innych podobnych tematach które by³y ju¿ wielokrotnie tutaj na forum poruszane najzwyklej nie bierzesz pod uwage a nawet ¶miem twierdziæ (bez urazy) ¿e ich nie czyta³e¶ :nie: To co pisz± i podaj± ci sprzedawcy jest najzwyczajniej wziête "z kosmosu" :tak: Kto z kupuj±cych ma mo¿liwo¶æ sprawdzenia czy podane dane s± prawdziwe ,czy tylko to jest tzw. "chwyt marketingowy" dla z³apania "g³upca-kupca" ;) Mam do czynienia z tymi "pistoletami" poniewa¿ wielu uczniów u mnie w pracy pokupowa³o ,kupuje i bedzie kupowaæ taki sprzêt na pocz±tku "swojej drogi kariery zawodowej" :tak: I powiem ci ¿e mo¿na "tym" malowaæ a jeszcze je¶li masz do¶wiadczenie i praktyke (wtedy to z palcem w d...e) ;) spokojnie mo¿esz tym "obskoczyæ" ca³y samochód tak ¿e nawet nikt nie bedzie wiedzia³ ¿e "jecha³e¶ taywanem" :tak: Jest tylko jeden minus ,zale¿y jak "trafisz" z zakupem :tak: Do¶æ czêsto mo¿na trafiæ na zwyk³e "gó...o" które za nic "nie chce malowaæ" tylko pluje ,nierówno rozk³ada, itd. Spotka³em równie¿ takie które bardzo mi³o zaskakuj± "w³a¶ciciela" ,tylko ich najwiêkszym minusem jest zawsze bardzo ma³a trwa³o¶æ (jako¶æ u¿ytych materia³ów) :tak: Sam "mêczy³em siê" z kopi± Sata minijeta :tak: I stane³o ¿e kupie sobie jednak takiego orginalnego Minijeta jakie mam w pracy) co wymieni³em na "nowego" to pada³a uszczelka od powietrza :tak: i znowu wizyta w sklepie i wymiana na "nowy" i tak w kó³ko a¿ w koñcu da³em sobie spokój poniewa¿ nie mia³em juz odwagi i¶æ do tego sklepu :rotfl: w obawie o "swoje zdrowie" :rotfl: Ale chyba pójde poniewa¿ mam do odebrania kolejnego wymienionego taywana "po reklamacji" :tak: Tak¿e kolego "taywany" potrzebuj± ci¶nienia i "troche" wiêcej powietrza od tej deklarowanej przez ich sprzedawców :tak: Pozdrawiam! :spoko:
 

masteriusz 
Wys³any: 2010-12-02, 15:45   
0
UP DOWN

Posty: 28
Sk±d: Tarnowskie Góry
wed³ug mnie my¶l techniczna pistoletu za XXXXz³ i za XXXz³ s± bardzo zbli¿one a jedynie materia³y i dok³adno¶æ ma tu znaczenie. dlatego jeden egzemplarz wykonany jest lepiej a inny nie. nie trzymam siê sztywno opini innych.. dlaczego?
Bo jak kto¶ mia³ jeden pistolet i mu pad³ to pisze ze gówno.. a inny mia³ taki sam model i zadowolony... co innego jak kto¶ kupi³ 10 takich samych i ka¿dy pad³ w podobny sposób to mo¿na powiedzieæ ze baniaty producent:). Dlatego wydaje mi siê ze ka¿dy bêdzie dobry jak sie nie trafi na kiepski egzemplarz. Jak bud¿et pozwoli to kupie LVLP AUARITA 1,4 a jak nie
to SICO:)

P.S. tak z innej beczki:) co jest lepsze do odt³uszczania elementu przed malowaniem i czyszczenia pistoletu po malowaniu?? benzyna ekstrakcyjna czy nitro??
 

kropen16 
Wys³any: 2010-12-02, 16:10   
0
UP DOWN
Przemo

Pomóg³: 11 razy
Posty: 324
Sk±d: MKW
Do odt³uszczania benzyna ekstrakcyjna a najlepiej zmywacz silikonowy a do mycia guna NITRO
 
 

masteriusz 
Wys³any: 2010-12-02, 18:57   
0
UP DOWN

Posty: 28
Sk±d: Tarnowskie Góry
juz siê zaopatrzy³em :)

a jak jest z rozcieñczalnikami do bazy s± jakies uniwersalne? czy ka¿da baza potrzebuje innego?

czy poza reduktorem i osuszaczem jeszcze jakie¶ elemnty muszê mieæ?
 

kropen16 
Wys³any: 2010-12-02, 19:34   
0
UP DOWN
Przemo

Pomóg³: 11 razy
Posty: 324
Sk±d: MKW
ja uzywam np. DEBERA i leje do niego nitro i nic sie nie dzieje ale do tych lepszych baz sa dedykowane rozpuchy . poza reduktorem i osuszaczem nic nie trzeba
 
 

obcy_69
Wys³any: 2010-12-02, 20:20   
0
UP DOWN

Pomóg³: 24 razy
Posty: 704
kropen16 napisa³/a:
Do odt³uszczania benzyna ekstrakcyjna a najlepiej zmywacz silikonowy

Zadna benzyna !!!!!!!
Tylko i wylacznie zmywacz antysilikonowy , a nie silikonowy.. ^^

kropen16 napisa³/a:
ja uzywam np. DEBERA i leje do niego nitro i nic sie nie dzieje

Ty to mozesz sobie i mleko lac..ale nie doradzaj tego innym - bo to wbrew jakiejkolwiek technologii..
Do baz lejemy dedykowny rozpuszczalnik..
Kazdy inny moze spowodowac..ze lakier bezbarwny straci przyczepnosc, zmiane koloru, chmurzenie i wiele innych wad.. :)
 

kropen16 
Wys³any: 2010-12-02, 20:47   
0
UP DOWN
Przemo

Pomóg³: 11 razy
Posty: 324
Sk±d: MKW
obcy_69, nie nabijaj sie zwa³ jak zwa³ kazdy wie o co chodzi . DEBER nie jest wymagajacy co do rozcienczalnikow
 
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2010-12-02, 22:36   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
A sk±d to wiesz ,¿e bazy DeBeera s± takie ma³o wymagajace ,"silikonowy specjalisto" kropen-ie 16 ? :rotfl: Zagl±da³e¶ mo¿e do karty technicznej ? Ale raczej nawet nie wiesz co to jest i do czego ma s³u¿yæ "nitrowy malarzu" :rotfl:
Do ka¿dego co bedzie to czyta³ !!! :tak: Ludzie do materia³ów lakierniczych stosuje siê rozcieñczalniki zalecane i dedykowane przez producenta !!! :tak: Daje nam to "gwarancje" ¿e nie bedziemy mieæ "problemów-k³opotów" podczas nak³adania czy po up³ywie jakiego¶ czasu :nie: (pó³ roku ,rok ......) np. "spadaj±cy bezbarwny" itp. "kwiatki" na powierzchni :tak:
Pozdrawiam! :spoko:
ps. Szczególnie mojego nowego "nitrowo-silikonowego ulubieñca" ,"malarskiego speca" z super HVLP :rotfl:
 

masteriusz 
Wys³any: 2010-12-02, 23:26   
0
UP DOWN

Posty: 28
Sk±d: Tarnowskie Góry
Czyli kupuj±c baze od razu dobieram odpowiedni rozcieñczalnik. Kalkulujê resztê sprzêtu i chcia³em siê skupiæ na polerowaniu. I tu moje pytanie czy jest ró¿nica w zastosowaniu polerek o kszta³cie jak szlifierka k±towa a takimi oburêcznymi??
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2010-12-02, 23:36   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Kup polerke tylko o "kszta³cie" szlifierki k±towej :tak: i do tego odpowiednie "g±bki polerskie" :tak: Te "na dwie r±czki" nadaj± sie do "polerowania" d....... :tak:
Pozdrawiam! :spoko:
 

Adam Rentel
Wys³any: 2010-12-03, 07:16   
0
UP DOWN

Posty: 70
Kolego Masteriusz ! fajnie ¿e chcesz mieæ tak ciekawe hobby jak lakierowanie,pamiêtaj ¿e lakiernistwo to swego rodzaju SZTUKA,i ciê¿ka praca ,ale pamiêtaj równie¿ o tym ¿e jak ju¿ nakupujesz sprzêtu i pry¶niesz pierwsze auto koledze za FRIKO,to przyjdzie w koñcu moment ¿e zadasz sobie pytanie ,a mo¿e tak zarobiæ pare groszy ¿eby siê chocia¿ sprzêt zwróci³ ? i tu w tym momencie pojawi± siê napewno schody,bo nasta³a era aut za 1000z³.a takich gratów nikt nie lakieruje,a 2-letniego PORSZAKA nikt ci nie da do polakierowania ,jak jeste¶ nowicjuszem :nie: wiem to z w³asnych do¶wiadczeñ,ale ja niechcem ciê zniechêciæ ! ! tylko u¶wiadomiæ ! ¿yczê udanej zabawy podczas lakierowania ;)
 

obcy_69
Wys³any: 2010-12-03, 07:49   
0
UP DOWN

Pomóg³: 24 razy
Posty: 704
kropen16 napisa³/a:
obcy_69, nie nabijaj sie zwa³ jak zwa³ kazdy wie o co chodzi


@kropen16...to tak jakbys pisal,ze cos co jest na "TAK", to to samo jak cos co jest na "NIE". A czy nie ma znaczenia , to zrob takie oto doswiadczenie - uzyj PLAKA do odtluszczenia jednego elementu..a do odtluszczenia drugiego uzyj dedykowanego zmywacza antysilikonowego..
I zeby Cie oszczedzic ..to PLAKA uzywaj z dala od pomieszczenia. Polakieruj to gdzies na polu (nie wiem - jakims sprayem) i nie wnos tego elementu do garazu.. ^^ ^^ ^^
 

kropen16 
Wys³any: 2010-12-03, 08:32   
0
UP DOWN
Przemo

Pomóg³: 11 razy
Posty: 324
Sk±d: MKW
obcy_69, chyba wiadomo ze plak jest tlusty . dobra skonczymy juz bo nie mam zamiaru sie klucic .
 
 

slawciu 
Wys³any: 2010-12-04, 18:47   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 259
Sk±d: Kielce
Co do pistoletu to z najtañszych osobi¶cie polecam PROFESIONAL HP oraz Jonnesway s± to pistolety w cenie ok 260zl, i jesli zamierzasz co¶ malowaæ znalomym to one bed± jedynym sensownym wyborem. co do kompresora to polecam firme walter(sam go mam po napowie forumowiczów)z tym ze tobie wystarczy taki ktory bedzie mia³ wydajno¶ci ok 320litrow/min

Co do pytania czy da rade pomalowaæ ca³e auto kompresorem o wydajno¶ci 150l/min- da rade ale bedzie to trwa³o jakies 14godzin i jako¶æ tego malowania bedzie odbiega³a od twoich wyobrazeñ.

w miejscu ma³owania i przygotowywania elementow unikaæ silikonow, od¶wiezaczy powietrza, plaków i woskow.
Do lakierowania uzywamy tylko dedykowanych maeria³ów i dodatków przez producentow(w przeciwnym razie bed± kwiatki albo odrazu albo po wyschniêciu)
a znaj±c zycie zrobisz i tak jak bedziesz chcia³
 

masteriusz 
Wys³any: 2010-12-04, 22:29   
0
UP DOWN

Posty: 28
Sk±d: Tarnowskie Góry
Kolego z walter'em to pojecha³e¶ :D :D na allegro najtaniej co znalaz³em to 50L za 1500z³ ^^ to nie moje progi :D
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania