Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: Tech 2009-04-25, 17:42
Autor Wiadomo¶æ
JIHAD
Wys³any: 2007-08-06, 00:03   Lakierowanie motocykla - potrzebna porada...
Go¶æ
Elo Witam!

Mam zamiar lakierowaæ motocykl (blacha oraz plastik) i nie bardzo wiem od czego zacz±æ. Jakie lakiery polecacie? Jaka marka? Malowanie ma byc 2-kolorowe i nie chcia³bym ¿eby cos mi siê zwarzy³o np. przy k³adzeniu drugiego koloru. Jakie odstepy miedzy kolejnymi warstwami? Ogólnie chodzi mi o poradnik dla amatora ¿ebym wiedzia³ na co sie przygotowaæ.Pozdro.
 

Bodzio 
Wys³any: 2007-08-06, 20:28   
0
UP DOWN
--B_C_G--


Pomóg³: 9 razy
Posty: 405
Sk±d: lubuskie
Sporo masz w tematach na forum. Na pewno bêdziesz wiedzia³ co, gdzie i jak. Poza tym je¶li masz sprzêt, smyka³kê i trochê wiedzy, to dasz radê, je¶li nie to oddaj to profesjonali¶cie.

ps. Jaki to motor :?:
_________________
http://img714.imageshack....p?id=aa001z.jpg
 
 

Amiggo 
Wys³any: 2007-08-06, 22:30   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
Szukaj na forum malowanie blach i plastików wszystko powinno byæ. A jak bêdziesz mia³ w±tpliwo¶ci to pytaj :wink:
 

JIHAD
Wys³any: 2007-08-07, 00:42   
Go¶æ
No w³a¶nie.... wszystko jest na forum...ale porozrzucane w roznych watkach i tematach i jak zbiore wszystko do kupy to i tak sie zgubie. Chodzi mi o to np. jak± markê lakierów wybraæ w³±cznie z podk³adem , baz± i klarem. Jakie rozcienczalniki, jaka szpachlówka itd. Konkretne info w jednym kawa³ku. Jaki papier do matowienia. Czym odt³uszczaæ i o co chodzi z tymi podk³adami do plastików bo blacha to spoko.

Do tego mam pytanko jak odwzorowaæ szparunki/paski z oryginalnego malowania i jak je pozniej naniesc na nowy lakier.


Moto to Harley-Davidson Electra Glide FLHTCU.
pozdro.
 

Amiggo 
Wys³any: 2007-08-07, 22:25   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
Wiesz powiem tyle KA¯Y CHWALI CO INNEGO. Sam musisz wyczaiæ co chcesz uzyskaæ i co ci cenowo podchodzi. A w jednym kawa³ku to s± ksi±¿ki, atu trzeba poszukaæ. Bez urazy :wink:
 

online 
Wys³any: 2007-09-05, 21:25   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
I Ty na 1 raz chcesz HD i jeszcze Electra wzi±¶æ? :twisted:
To powodzenia, bo szkoda, zeby co¶ wysz³o ch*jowo :wink:

Co do szparunków to ja to robiê tak:

Np. Czerwony motor ma byæ, a szparunek z³oty.

Mam ca³y zapodk³adowany element (np. b³otnik). Mniej wiêcej maluje o³ówkiem miejsce, gdzie ma lecieæ szparunek. Ci±gne to pistoletem kolorem z³otym (szeroko¶æ tak do 5cm) na to kleje ta¶mê 3M, boll itp. taka bardzo elastyczna o szeroko¶ci 3mm i ci±gnê czerwonym. jak wychnie to ¶ci±gam ta¶me i ciagne klarem (jesli uzylem lakierów bazowych.

Kapito :roll: :?:
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group