Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
paw306
Wys³any: 2011-01-02, 04:07   jaki pistolet
0
UP DOWN

Posty: 11
witam wszystkich.jestem pocz±dkuj±cy i mam pytanie. jaki pistolet by by³ odpowiedni do bazy i do klaru i z jak± dysz±? a kompresor mam o parametrach: 50 litrów zbiornik, wydajno¶æ 396 litrów na minutê, 3 konie, 8 barów. dziêkuje za podpowiedzi.
 

jacenty 741
Wys³any: 2011-01-02, 08:59   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
A mo¿e by¶ tak poszpera³ na forum,zamiast od razu zak³adaæ nowy temat,hm?To chyba najczê¶ciej zadawane pytanie na tym i ka¿dym innym forum lakierniczym,wiêc odpowiedzi zosta³y ju¿ udzielone.Trzeba tylko wykazaæ siê czym¶ innym,ni¿ lenistwo,i u¿yæ opcji ,,szukaj".
 
 

kropen16 
Wys³any: 2011-01-02, 09:54   
0
UP DOWN
Przemo

Pomóg³: 11 razy
Posty: 324
Sk±d: MKW
Dok³adnie tak jak powiedzial jacenty 741, '' SZUKAJ'' a znajdziesz niejeden temat o gunach i kompresorach.Mi³ego szukania
 
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2011-01-02, 10:41   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Jak jeszcze nie mia³e¶ kolego ¿adnego pistoletu w rêkach to kup sobie taki za oko³o 100z³ :tak: "Co¶" tym pomalujesz ,troche nauczysz siê "malowaæ" ,myæ go a tak¿e dbaæ o niego (konserwacja) :tak: A je¶li "przygoda z malowaniem" siê tobie nie spodoba to du¿ego wydatku nie ponios³e¶ :tak: Wiesz od czego¶ trzeba zacz±æ :tak: I tak jak napisali przedmówcy :tak: Tematów o pistoletach jest bardzo du¿o ,wystarczy poczytaæ i wtedy mo¿esz ju¿ siê zapytaæ o co¶ "konkretnego" :tak: Pozdrawiam i mi³ego czytania :spoko:
 

dar
Wys³any: 2011-01-02, 22:28   
0
UP DOWN

Posty: 4
Witam . Chcia³bym siê do³±czyæ do rozmowy. Zwracam siê do kolegi PAW306. Je¿eli planujesz przygodê z lakierowaniem to musisz baaardzo dok³adnie przestudiowaæ forum, gdy¿ sama informacja odno¶nie pistoletu na niewiele siê zda . Naprawdê dobrze Ci ¿yczê dlatego na zachêtê dodam ¿e sam osiem miesiêcy temu przez dwa miesi±ce zbiera³em informacje a teraz jestem juz po ca³o¶ciówce nubiry króra by³a po dachowaniu i kilku innych elementów moich znajomych . Dodam tylko ¿e tak jak napisa³ Robertlodz09 nie warto na pocz±tek kupowaæ drogiego guna .
 

topfinishpl
Wys³any: 2011-01-26, 19:10   
0
UP DOWN

Posty: 6
Faktem jest i¿ potrzebujesz pistolet który bêdzie atomizowa³ medium przy stosunkowo ma³ym zapotrzebowaniu powietrza. Je¶li na ssaniu sprê¿arka ma 400 l i dwa t³oki oraz 1 stopieñ sprê¿ania to jej efektywny wydatek oscyluje oko³o 220 l/min je¶li natomiast ma dwa stopnie sprê¿ania to jej wydajno¶æ wynosi oko³o 320 l/min max. Wiêc je¶li chcesz lakierowaæ du¿e elementy musisz uwa¿aæ na spadki przep³ywu powietrza (wydajno¶æ w l/min) ci¶nienie jest miej wa¿ne. Ja polecam pistolety IWATA air-gunsa AZ30 ma³e zapotrzebowanie powietrza i doskona³e parametry atomizacji - cena do ugryzienia :)
Pistolet ten potrzebuje oko³o 230 l/min a atomizuje ¶wietnie przy oko³o 2-2,5 barach.
 

topfinishpl
Wys³any: 2011-01-26, 19:15   
0
UP DOWN

Posty: 6
Dysze 1,3 i 1,5 mm to jest standard niektóre firmy nie maj± parzystych rozmiarów 1,4 1,6 mm. Warto zwróciæ uwagê na to ile lakieru trafia na detal podczas aplikacji. Czasem pistolet z mniejsz± dysz± lecz z lepszym transferem naniesie wiêcej materia³u w tym samym czasie co pistolet z wiêksz± dysz± ale s³abym transferem (du¿e zapylenie - over spray)
 

lakierok 
Wys³any: 2011-01-26, 19:36   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 423
Sk±d: Okolice
topfinishpl a czym siê ró¿ni az3 od az30 ?
_________________
Mieszalnia Lakierów

Frostt.pl
 

topfinishpl
Wys³any: 2011-01-26, 20:02   
0
UP DOWN

Posty: 6
Tym i¿ AZ 30 ma regulator w rêkoje¶ci a AZ 3 niema :) takie niebiesko pokrêt³o na dole korpusu. Lepiej sobie dokupiæ regulator z manometrem i jest taniej :)
 

stek
Wys³any: 2011-01-26, 21:12   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 235
Sk±d: ok kraków
topfinishpl napisa³/a:
a AZ 3 niema takie niebiesko pokrêt³o na dole korpusu


ale ma inne, nie niebieskie pokrêt³o do regulacji, dzia³a tak samo.pozdr.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group